Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#251 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Te evropske masine - komplikovane-- temp, pa obrtaji--zbilja- da sjednes i 'studiras'... ;-)
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#252 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

moonca wrote: 07/01/2020 13:29 Te evropske masine - komplikovane-- temp, pa obrtaji--zbilja- da sjednes i 'studiras'... ;-)
Ma šuti. Inžinjer sam i osjećam se "challenged"
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#253 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

zlo zlo wrote: 07/01/2020 10:55
jest vidim slična je mojoj :) odlična mašina :-D
jest imam kombiniranu :) dobro suši i ne gužva robu, samo bitno pripaziti da ne staviš na maksimum sušenja nego ono na pola sunca :D okretaji na pranju stavim 1000 kad ću sušit, ako vani sušim stavim na 800, osjetljivo perem na manje okretaja. prala sam i kapute u njoj, sve super :-D .

nakon sušenja obavezno koristi onaj mali program, clean, meni je na raise kad držim 2 gumba na ekranu malo se prebaci na njega, nekih 5 minuta traje da ispere bubanj dobro od svake dlačice od sušenje :-D
:thumbup:
Znači savjeti beton, prala dvaput, izašlo sve suho, neizgužvano, meko, vrh. Našla i program za čišćenje dlačica.

Zasad, 2 problema:

-Veš ne miriše na omekšivač. Ni na deterdžent. Ni na šta. Nije baš da je problem, ali ja volim kad miriše.
Znam da postoje one maramice za sušenje, ali bih onda morala to ubaciti između pranja i sušenja, što mi je mrsko. Ima li alternativa?
-Kupatilo se prilikom prvog sušenja jako osjetilo na gumu. Ne guma koja gori, nego intenzivan miris gume. U drugom sušenju isto ali manje. Nadam se da je to nešto prolazno, zato što je mašina nova. Jel i kod tebe bilo tako?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#254 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Tabijat wrote: 09/01/2020 08:53
zlo zlo wrote: 07/01/2020 10:55
jest vidim slična je mojoj :) odlična mašina :-D
jest imam kombiniranu :) dobro suši i ne gužva robu, samo bitno pripaziti da ne staviš na maksimum sušenja nego ono na pola sunca :D okretaji na pranju stavim 1000 kad ću sušit, ako vani sušim stavim na 800, osjetljivo perem na manje okretaja. prala sam i kapute u njoj, sve super :-D .

nakon sušenja obavezno koristi onaj mali program, clean, meni je na raise kad držim 2 gumba na ekranu malo se prebaci na njega, nekih 5 minuta traje da ispere bubanj dobro od svake dlačice od sušenje :-D
:thumbup:
Znači savjeti beton, prala dvaput, izašlo sve suho, neizgužvano, meko, vrh. Našla i program za čišćenje dlačica.

Zasad, 2 problema:

-Veš ne miriše na omekšivač. Ni na deterdžent. Ni na šta. Nije baš da je problem, ali ja volim kad miriše.
Znam da postoje one maramice za sušenje, ali bih onda morala to ubaciti između pranja i sušenja, što mi je mrsko. Ima li alternativa?
-Kupatilo se prilikom prvog sušenja jako osjetilo na gumu. Ne guma koja gori, nego intenzivan miris gume. U drugom sušenju isto ali manje. Nadam se da je to nešto prolazno, zato što je mašina nova. Jel i kod tebe bilo tako?
Da prvih par korištenja može malo miris, tako je sa svim mašinama, kasnije nema ni malo. Za miris veša ti nemam blage, mislim meni miriše po deterdžentu i to malo samo što mi i odgovara, omekšivača ne koristim već duže vrijeme, kada član obitelji imao ekcem po koži, a omekšivači su jedan od glavnih razloga za pokretanje toga. Tako kod mene nula bodova kod korištenja i ne fale :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#255 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

-Veš ne miriše na omekšivač. Ni na deterdžent. Ni na šta. Nije baš da je problem, ali ja volim kad miriše.
Znam da postoje one maramice za sušenje, ali bih onda morala to ubaciti između pranja i sušenja, što mi je mrsko. Ima li alternativa?
-Kupatilo se prilikom prvog sušenja jako osjetilo na gumu. Ne guma koja gori, nego intenzivan miris gume. U drugom sušenju isto ali manje. Nadam se da je to nešto prolazno, zato što je mašina nova. Jel i kod tebe bilo tako?
Dok sam koristila omeksivace- zavisi i od njih samih i kvaliteta -ponajvise. Ili-- si navikla na taj miris-da vishe ne reagujes.

Maramice za susenje- takodje- ne znaci da ce mirisati --ali rublje ce biti mekse...
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#256 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

moonca wrote: 09/01/2020 13:45
Dok sam koristila omeksivace- zavisi i od njih samih i kvaliteta -ponajvise. Ili-- si navikla na taj miris-da vishe ne reagujes.

Maramice za susenje- takodje- ne znaci da ce mirisati --ali rublje ce biti mekse...
Ma mirisalo je dok sam sušila na štriku. Navikne se čovjek, znam, al smo friško promijenili pa mi ovaj bio pravo fin. Mislim da sušenje u mašini "izbije" taj miris iz veša.
Za maramice...najzgodnije mi je prati veš navečer i onda upalim odmah program za sušenje tako da je do ujutro i oprano i suho. A kako sam skontala, ne mogu se staviti maramice u fazu pranja. Tako da ništa od toga.
Moguće da je fora i što sam upalila dodatno ispiranje, ali od toga ne bih odustajala radi mirisa, baš iz ovih kožnih i alergijskih razloga.
Oh well, ne možeš sve u životu imati ☺️
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#257 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Tabijat wrote: 09/01/2020 19:32
moonca wrote: 09/01/2020 13:45
Dok sam koristila omeksivace- zavisi i od njih samih i kvaliteta -ponajvise. Ili-- si navikla na taj miris-da vishe ne reagujes.

Maramice za susenje- takodje- ne znaci da ce mirisati --ali rublje ce biti mekse...
Ma mirisalo je dok sam sušila na štriku. Navikne se čovjek, znam, al smo friško promijenili pa mi ovaj bio pravo fin. Mislim da sušenje u mašini "izbije" taj miris iz veša.
Za maramice...najzgodnije mi je prati veš navečer i onda upalim odmah program za sušenje tako da je do ujutro i oprano i suho. A kako sam skontala, ne mogu se staviti maramice u fazu pranja. Tako da ništa od toga.
Moguće da je fora i što sam upalila dodatno ispiranje, ali od toga ne bih odustajala radi mirisa, baš iz ovih kožnih i alergijskih razloga.
Oh well, ne možeš sve u životu imati ☺️
Tacno- maramice ne mozes ubaciti u ciklus pranja- nema efekta.

Moguce da i mashina -ubije miris-- kao i da zbilja mirishe ako se samo na ' zraku ' sushi// :zoka: -
Meni se slicno desilo- kupila sam Persil deterdjent i na pocetku je stasno misrisao- garaza danima imala lijep miris- no, vjerujem da je i do prozvodjaca- kupujem i dalje, ali nema taj intezitet..
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#258 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Koristim Arijel za bijelo i zato sto me od Persila sve svrbi..i Lenor najcesce, uglavnom kupim neki talijanski omeksivac jer je bio na snizenju i skontam da je bolji od Lenora 20puta..Mirise mi ves dok ga peglam, cak i u ormaru..I uvijek ukljucima extra wash opciju..
User avatar
beco
Posts: 3366
Joined: 25/08/2004 14:22

#259 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by beco »

Molim vas preporuka:
Bosch WAN24260BY
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 60by/00000
Lg FH2J3TDN0
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 0%20%20%20

Ili neka Samsung.

Ovo su isključivo marke koje me interesuju.

Hvala
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#260 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Yapi Yapo »

Yyy
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#261 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by djigibau »

beco wrote: 02/02/2020 16:42 Molim vas preporuka:
Bosch WAN24260BY
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 60by/00000
Lg FH2J3TDN0
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 0%20%20%20

Ili neka Samsung.

Ovo su isključivo marke koje me interesuju.

Hvala
Koristio LG trajala skoro 20 god (bez dodatnih popravki) da je bio ovakav model raspoloživ kad sam kupovao novu uopšte se nebih dvoumio.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#262 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by animals »

BJB wrote: 09/01/2020 22:03 Koristim Arijel za bijelo i zato sto me od Persila sve svrbi..i Lenor najcesce, uglavnom kupim neki talijanski omeksivac jer je bio na snizenju i skontam da je bolji od Lenora 20puta..Mirise mi ves dok ga peglam, cak i u ormaru..I uvijek ukljucima extra wash opciju..
Omeksivac ti je parfem, znaci vise parfema vise mirise..
ali to nije zdravo, puno parfema..
ja sam jednom uzeo flasicu tog cistog parfema, i malo mi se polio po rukama..
sedam dana ruke mi smrdile na parfem, ne mirisale vec odvratan miris..
A za moncu, Persil imas sa omeksivacom i bez..
mozda zbog toga, jer sam Persil nema neki lijep miris..
ko i svi deterdjenti..
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#263 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by animals »

djigibau wrote: 28/05/2020 10:56
beco wrote: 02/02/2020 16:42 Molim vas preporuka:
Bosch WAN24260BY
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 60by/00000
Lg FH2J3TDN0
https://www.kupitehniku.ba/proizvod/mas ... 0%20%20%20

Ili neka Samsung.

Ovo su isključivo marke koje me interesuju.

Hvala
Koristio LG trajala skoro 20 god (bez dodatnih popravki) da je bio ovakav model raspoloživ kad sam kupovao novu uopšte se nebih dvoumio.
Prija su masine bile kvalitetnije..
ja sam imao staru 20 godina dok sam samac bio..
radila ko singerica..Kupim Miele, najskuplju i guma joj ode nakon par godina..
nema vise ti kavaliteta, sve je to brza proizvodnja sa manje kvaliteta,
jer drzave pritiscu firme sa sve vise nameta, pa one moraju stediti na svemu da bi opstale..
sjetimo se kako su propali giganti kao Grunding, Philips..
jednostavno, proizvodnja u Evropskim zemljama postala preskupa..
otud uspon Korejskog trzista, gdje je proizvodnja jeftinija..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#264 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Otkud da su Grundig i Philips propali?
Hakiz
Posts: 39935
Joined: 30/07/2015 20:01

#265 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Stručnjacima za prenje, ne same mašine, jedno pitanje:

Fleke na vešu. Znači ubacim veš na pranje i kada opere ponekada na nekim komadima u mašini, ne na svim, pojave se fleke. Ne mogu se oprati više. Kao da je nešto skinulo boju vešu na tim mjestima. Ti komadi veša postanu neupotrebljivi ko će hodati u košulji ili majici flekavoj kao da je sad iskapao neki sos ili slično po odjevnom predmetu. Crni veš dobije fleke boje hrđe, druge boje dobiju fleke drugih boja. Nekada fleka izgleda ka oda je tamnija nijansa boje veša

Ali ne dešava se svaki put, i ne dešava se da oboji sve u mašini. Ako je 10 komada veša u mašini oboji možda 2 ili 3.

Izgleda da vrsta deterdženta (proizvođaš, tečni/prašak itd) nema uticaj.

Šta bi moglo biti?
Hakiz
Posts: 39935
Joined: 30/07/2015 20:01

#266 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2020 12:58 Otkud da su Grundig i Philips propali?
Beko je vlasnik Grundiga i Grundig u poređenju sa recimo 1980-im kada je bio moćna firma danas nema ni blizu taj status niti ponudu.

Philips se bavi drugim stvarima, ovi sitni kućanski proizvodi su im usput. Kao na primjer Alcatel, Alcatelu su mobiteli usputni posao, sateliti i drugi poslovi su im glavni.

Philips je inovatorska firma, oni su sa Sony "izmislili" CD, oni su izmislili kako da na daljinski za TV stave OSD (on screen display), tako da se ono šta komande daljinskog rade prati na ekranu TV-a itd.

Tako da Grundg jeste pao u odnosu na staru slavu, a Philips je uvijek bio ovakav.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#267 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Hakiz wrote: 28/05/2020 13:05
Beko je vlasnik Grundiga i Grundig u poređenju sa recimo 1980-im kada je bio moćna firma danas nema ni blizu taj status niti ponudu.

Philips se bavi drugim stvarima, ovi sitni kućanski proizvodi su im usput. Kao na primjer Alcatel, Alcatelu su mobiteli usputni posao, sateliti i drugi poslovi su im glavni.

Philips je inovatorska firma, oni su sa Sony "izmislili" CD, oni su izmislili kako da na daljinski za TV stave OSD (on screen display), tako da se ono šta komande daljinskog rade prati na ekranu TV-a itd.

Tako da Grundg jeste pao u odnosu na staru slavu, a Philips je uvijek bio ovakav.
Ok, znam to. Grundig je nekad bio pojam, jedan od simbola poslovicne njemacke inzinjerske genijalnosti koju su kod nas pumpali nekadasnji gastarbajteri. Imam na vikendici Grundigov TV kupljen maksuz za finale LP Bayern Valencia, eno ga i dalje radi :thumbup: mislim da ga je zadesila ista sudbina kao Telefunken, koji se ironicno, kod nas reklamira kao ponos njemacke tehnologije, a zapravo je u vlasnistvu turskog Arcelika i za njihovo trziste ide kao Vestel.

Ali stavimo to na stranu, slozicemo se da Grundig i Telefunken nisu ono sto su bili. Opet sa druge strane za razumne pare moze se kupiti pristojan aparat. Sa vrha liste dosli su negdje u sredinu, ali to i dalje ne znaci da su propali zar ne....


Sto se tice Philipsa, prica je jasna, meni licno najbolji televizori uz Sony, mada sam nedavno ipak uzeo LG, za koji kazu da je trenutno sami vrh ponude, a dobio sam ga po dobroj cijeni.

Da ne budemo off topic skroz, imam LG ves masinu i kod sebe i kod staraca, odlicne su stvarno :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#268 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by dobar osjecaj »

Hakiz wrote: 28/05/2020 13:00 Stručnjacima za prenje, ne same mašine, jedno pitanje:

Fleke na vešu. Znači ubacim veš na pranje i kada opere ponekada na nekim komadima u mašini, ne na svim, pojave se fleke. Ne mogu se oprati više. Kao da je nešto skinulo boju vešu na tim mjestima. Ti komadi veša postanu neupotrebljivi ko će hodati u košulji ili majici flekavoj kao da je sad iskapao neki sos ili slično po odjevnom predmetu. Crni veš dobije fleke boje hrđe, druge boje dobiju fleke drugih boja. Nekada fleka izgleda ka oda je tamnija nijansa boje veša

Ali ne dešava se svaki put, i ne dešava se da oboji sve u mašini. Ako je 10 komada veša u mašini oboji možda 2 ili 3.

Izgleda da vrsta deterdženta (proizvođaš, tečni/prašak itd) nema uticaj.

Šta bi moglo biti?
Ves se isfleka kad ga direktno pospemo necim sto se ne moze oprati, ako (posebno) pamucnu odjecu peremo s komadima odjece iz kojih izlazi velika kolicina intenzivne boje, ako zaboravimo neke vlazne komade vesa a ne budemo kuci vise dana pa nastanu fleke od vlage ili u dodiru s izbjeljivacima tipa domestosa koji uzrokuje instant fleke boje hrdje na crnim tkaninama. S drugim varijantama nemam iskustva.
Hakiz
Posts: 39935
Joined: 30/07/2015 20:01

#269 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Hvala na odgovoru, neke od tih "sumnjivaca" sam i ja provjeravao.

Možda negdje u bubanj prolazi nešto iz mašine, na primjer mast za podmazivanje ležajeva ili da se iz nekog razloga bubanj ugrije previše na nekim tačkama pa komadi koji su duže u dodiru sa tim dijelom bubnja od vrućine promijene boju, da ovo, da ono, svašta sam provjeravao. Probao sam i mijenjanje deterdženata i proizvođače i vrste.

Mislio sam da neko umjesto mogućih razloga možda sigurno zna šta je uzrok.

Doduše, u posljednje vrijeme se to ne dešava, ali prije izjesnog vremena je bio haos, dešavalo mi se da nov odjevni predmet poslije prvog pranja bude upropašten. Da nije u nekim trenucima voda bila previše hlorisana pa hlor u kombinaciji sa nekim deterdžentom pod određenim uslovima to uzrokuje. Svašta bi moglo biti.

U svakom slučaju, hvala za odgovor. Ako se nastavi, preostaje mi samo da kupujem novu mašinu.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#270 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Hakiz wrote: 28/05/2020 13:00 Stručnjacima za prenje, ne same mašine, jedno pitanje:

Fleke na vešu. Znači ubacim veš na pranje i kada opere ponekada na nekim komadima u mašini, ne na svim, pojave se fleke. Ne mogu se oprati više. Kao da je nešto skinulo boju vešu na tim mjestima. Ti komadi veša postanu neupotrebljivi ko će hodati u košulji ili majici flekavoj kao da je sad iskapao neki sos ili slično po odjevnom predmetu. Crni veš dobije fleke boje hrđe, druge boje dobiju fleke drugih boja. Nekada fleka izgleda ka oda je tamnija nijansa boje veša

Ali ne dešava se svaki put, i ne dešava se da oboji sve u mašini. Ako je 10 komada veša u mašini oboji možda 2 ili 3.

Izgleda da vrsta deterdženta (proizvođaš, tečni/prašak itd) nema uticaj.

Šta bi moglo biti?
100% deterdzent..meni su od persila stradale crne majice i trenirke..i prestala sam ga koristiti i zato sto me svrbi sve od njega.
Za crno samo Perwoll crni ili Woolite ili nesto slicno specificno za sareno rublje..Skupim masinu samo crnog ili tamnog vesa, istina ja bas puno nosim crninu, ne crninu (nisam udovica) vec crno..jednostavno volim crno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#271 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Hakiz wrote: 28/05/2020 17:43 dešavalo mi se da nov odjevni predmet poslije prvog pranja bude upropašten. Da nije u nekim trenucima voda bila previše hlorisana pa hlor u kombinaciji sa nekim deterdžentom pod određenim uslovima to uzrokuje. Svašta bi moglo biti.
Moguce da je do tkanine, tj tog odjevnog premeta.
Tako sto mi se nikada nije desilo.
Perem -persilom- crnu -odjecu- nikakvim problema.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#272 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Dohakala sam veš mašini krpicama za izbjeljiivanje i hvatačima boja (crkla prvo pumpa za vodu, a nakon toga i druga pumpa, pa programator, aKO sutra ne nadjem odgovarajuci programator po povoljnoj cijeni, kupujem novu mašinu, nemam druge)..I sad mi majstor preporučio ili Bosch ili Beko..PRvi brend zato sto su po njegovom mišljenju najbolje, a drugi jer se ne kvare i ljudi su općenito zadovoljni..
https://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx
ili
https://www.ekupi.ba/Beko-masina-za-ves ... 69365.aspx
Vazan faktor mi je i dubina jer je malo kupatilo, vrata su 57cm..Bosch je 55cm, a Beko 54cm.
eto da vi uzimate, sta biste uzeli?
Last edited by BJB on 16/07/2020 15:38, edited 2 times in total.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#273 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by alipasijaner »

Imao sam Indesitovu masinu koja je 10 godina besprijekorno radila i na kraju je poklonio jer je zena htjela kombinaciju perilica/susilica i vodjeni iskustvom sa Indesitom uzmemo njihovu perilicu/susilicu.. dakle u prve dvije godine nema sta joj nije crklo jedino sto je ostalo od "originalne" masine je serijski broj :D sve ostalo je mijenjano... tako da Indesit i mogu i ne mogu preporuciti :D
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#274 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

MA Indesit ne bih više nikad..Hvala lijepa..Odlično je prala dok je prala, ali trajala mi je sve ukupno 3 godine i 4 mjeseca. Otišla joj pumpa za vodu, kupim zamjensku od ovlaštenog servisera koja je crkla nakon 20 dana i zajedno s njom i programator. Sad mi serviser trazi 200 do 250 za novi programator koji bi trebali naručiti od rpoizvođača, novu pumpu koju prodaju za 66KM, 25 sto ce majstor doci da vidi sta joj fali, + koznakoliko KM za ruke kad majstor instalira sve te dijelove..
Zato sam skontala kupiti novu, a ovu na olx djelove koji valjaju.
Meni i dalje predstoji izbor između ove dvvije mašine.
PRvi brend zato sto su po njegovom mišljenju najbolje, a drugi jer se ne kvare i ljudi su općenito zadovoljni..
https://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx Image
ili
https://www.ekupi.ba/Beko-masina-za-ves ... 69365.aspx
Vazan faktor mi je i dubina jer je malo kupatilo, vrata su 57cm..Bosch je 55cm, a Beko 54cm.
eto da vi uzimate, sta biste uzeli?
Last edited by BJB on 16/07/2020 16:29, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#275 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tomahawk11 »

alipasijaner wrote: 15/07/2020 21:58 Imao sam Indesitovu masinu koja je 10 godina besprijekorno radila i na kraju je poklonio jer je zena htjela kombinaciju perilica/susilica i vodjeni iskustvom sa Indesitom uzmemo njihovu perilicu/susilicu.. dakle u prve dvije godine nema sta joj nije crklo jedino sto je ostalo od "originalne" masine je serijski broj :D sve ostalo je mijenjano... tako da Indesit i mogu i ne mogu preporuciti :D
Zovem servisera mjesečno...prvo su zamijenili neku pumpu, kaže to tako ide, originalno je neka lošija, pa onda oni kad mijenjaju ubacuju bolju :-)

Prije toga imao Birinu mašinu 10 godina, otišla ispravna, nikad ništa.
Post Reply