Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#501 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Jos samo da ubijedis u to 99,9 % stanovnistva da se ostave coravog posla :)
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#502 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

rovac13 wrote: 27/07/2022 18:53 Jos samo da ubijedis u to 99,9 % stanovnistva da se ostave coravog posla :)
Pa, imam i ja mašinu, nisam protiv njih.

Ne postoji deterdžent kakav sam opisao :-D
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#503 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Mislio sam na auta :)
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#504 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

rovac13 wrote: 27/07/2022 18:57 Mislio sam na auta :)
Aha.

Ne znam, pa i u Hrvatskoj već razmišljaju kako ih pravno regulisati. Ko je kriv ako autonomni automobil nekoga udari, nema vozača?

A tehnologija ide brže od administracije, tako da spremi se, brzo će to.

:-D
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#505 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Objasni ljudima da im je dovoljno golf dvojka.
Okrece tockove.
Sve preko toga je glupost.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#506 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

rovac13 wrote: 27/07/2022 19:10 Objasni ljudima da im je dovoljno golf dvojka.
Okrece tockove.
Sve preko toga je glupost.
Pa, još klima. Ostalo je viška. Realno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#507 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Naravno, moze se bez auta.. i veliki br funkcionishu bez.. smijeshno je . imati auto u Sarajevu. i onda se dvoumish da li s njim do grada.. :-) parking nachi .. josh i plachati a samo bi kafu negdje popio, jesti ne bi . jer je dostava super.. :lol: Image pa. sezona trkacha .. vozaj se okolo.. :oops:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#508 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by -Chesterfield- »

moonca wrote: 27/07/2022 19:38 Naravno, moze se bez auta.. i veliki br funkcionishu bez.. smijeshno je . imati auto u Sarajevu. i onda se dvoumish da li s njim do grada.. :-) parking nachi .. josh i plachati a samo bi kafu negdje popio, jesti ne bi . jer je dostava super.. :lol: Image pa. sezona trkacha .. vozaj se okolo.. :oops:
Kakva je kod tebe limarija na veš mašini?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#509 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Moje mashine su u garazi... meni prakticno... :)
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#510 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by NediM17 »

Pojeshche ti Hin mishovi. :shock:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#511 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

Društvo, znate li da li garancija (Whirlpool) pokriva i amortizere bubnja (pretpostavljam da su oni)?
Lupa mašina nenormalno na centrifugi, pod waservagom je, ispod nogara namjenski gumice postavljene, džaba...
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#512 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Naslovnica wrote: 11/08/2022 19:46 Društvo, znate li da li garancija (Whirlpool) pokriva i amortizere bubnja (pretpostavljam da su oni)?
Lupa mašina nenormalno na centrifugi, pod waservagom je, ispod nogara namjenski gumice postavljene, džaba...
Ja stavio podmetač (namjenski za amortizivanje veš mašina) ispod mašine. Tresla se. Izvadio podmetač, ne trese se.

Garancija bi trebala pokrivati sve dijelove. Nisu amortizeri potrošni dio, trebali bi biti pod garancijom. Samo zavisi koliko. Mojoj mašini je garancija 10 godina na motor, 5 na sve ostalo. Uključujući amortizere.

Vidi šta piše u Whirpool garantnim uslovima, to ti je sigurnije nego se osloniti na forum.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#513 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

moonca wrote: 28/07/2022 00:01 Moje mashine su u garazi... meni prakticno... :)
A auto u spavaćoj sobi?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#514 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

Hakiz wrote: 11/08/2022 19:57
Naslovnica wrote: 11/08/2022 19:46 Društvo, znate li da li garancija (Whirlpool) pokriva i amortizere bubnja (pretpostavljam da su oni)?
Lupa mašina nenormalno na centrifugi, pod waservagom je, ispod nogara namjenski gumice postavljene, džaba...
Ja stavio podmetač (namjenski za amortizivanje veš mašina) ispod mašine. Tresla se. Izvadio podmetač, ne trese se.

Garancija bi trebala pokrivati sve dijelove. Nisu amortizeri potrošni dio, trebali bi biti pod garancijom. Samo zavisi koliko. Mojoj mašini je garancija 10 godina na motor, 5 na sve ostalo. Uključujući amortizere.

Vidi šta piše u Whirpool garantnim uslovima, to ti je sigurnije nego se osloniti na forum.
Hvala! :thumbup:
Meščini da je 5 godina garancija, popunjavao sam onu registraciju preko interneta.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#515 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

@rovac13 ,
Znaš li ti šta u vezi ovoga?
Veš mašina je Whirpool FSCR90425, prošla jedna godina garancije.
Bučna prilikom centrifuge, ponekad počne da skače.
Ravno sve, dole gumice za ublažavanje vibracija.
Zvao servis (preko kupitehniku).
Napomenuo im da sumnjam na amortizere.
Majstor došao, insistirao da je natovarim punu, ne buba.
Kažem majstor da ova mašina nema nikakve amortizere nego nekakve ublaživače i da nije do toga nego se mora paziti kako se veš stavlja, da se smanji broj obrtaja i sl.
Otišao, ništa nije uradio.
Shvatam da je velika mašina, da treba veš rasporediti, da se određeni komadi ne mogu prati u mašini, ali ne shvatam da će mašina raditi tako kako radi ako nije napunjena. Jebo te mašina koja ima 1400 obrtaja ako ja moram koristiti 400 obrtaja da ne bi bubala.
I samo uputstvo navodi koliko kojeg veša ide u mašinu, samo u jednom slučaju ide puna do 9kg.
Fakat ispada da ne znam kako se koristi veš mašina, ali nije tako.
Fakat nisam pametan... :roll:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#516 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by skrbavi-admin »

stavi zenu na masinu da je ustabiliš i rokaj
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#517 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Ako skace kao sto i sam kazes amortizeri losi.
Ako stoji u vaservagi i ne klacka tamo vamo na nogicama.

Kao kod auta,imas opruge koje u ovom slucaju stoje odozgo,bubanj prakticno visi na oprugama i skace.

U podnicu je bubanj pricvrscen sa amortizerima.
Oni ublazavaju skakanje bubnja gore dole.Kad u njima nema vise kuveta onda bubanj previse skace na oprugama.

Mozes provjerit ......otvoris vrata i rukom stisnes bubanj prema dole......treba da bude cvrsto stisnes jednom on se vrari gore jednom.......kao kod auta.......ne valja ako ti stisnes prema dole jednom a on cupka 2-3-4 puta znaci da su prazni.

Jos lakse ti je provjerit ako skines gornji poklopac masine,otvoris,i odozgo stisnes rukom bubanj prema dole.......tako jos bolje vidis kako se bubanj ponasa.

Ne kontam ......garancija.....i nece da otvori pregleda sta je problem.......amortizeri kostaju sitno.
ZuzuTop
Posts: 393
Joined: 02/03/2022 12:44

#518 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ZuzuTop »

Mora je popravit ako je podgarancijom.
Stara imala problem sa Stanicem,nazvao im glavno gnijezdo, dosao majstor za pola i izvinjava se.
Samo tel i zovi.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#519 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

rovac13 wrote: 24/08/2022 14:39 Ako skace kao sto i sam kazes amortizeri losi.
Ako stoji u vaservagi i ne klacka tamo vamo na nogicama.

Kao kod auta,imas opruge koje u ovom slucaju stoje odozgo,bubanj prakticno visi na oprugama i skace.

U podnicu je bubanj pricvrscen sa amortizerima.
Oni ublazavaju skakanje bubnja gore dole.Kad u njima nema vise kuveta onda bubanj previse skace na oprugama.

Mozes provjerit ......otvoris vrata i rukom stisnes bubanj prema dole......treba da bude cvrsto stisnes jednom on se vrari gore jednom.......kao kod auta.......ne valja ako ti stisnes prema dole jednom a on cupka 2-3-4 puta znaci da su prazni.

Jos lakse ti je provjerit ako skines gornji poklopac masine,otvoris,i odozgo stisnes rukom bubanj prema dole.......tako jos bolje vidis kako se bubanj ponasa.

Ne kontam ......garancija.....i nece da otvori pregleda sta je problem.......amortizeri kostaju sitno.
Hvala na savjetu! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Probaću to da sam prekontrolišem na način na koji si mi opisao.
Mlad je neki bio serviser, hvali se kako je već 13 godina radnik servisa, nije mi djelovalo da je nešto poletan da radi više od bacanja pogleda.
Otvarao je gore poklopac.
Kaže da ova mašina nema amortizere nego "ublaživače udara"?! Po meni je to isto.
Gore sam vidio da ima 2 federa i to je to.
Uglavnom, sve se svelo na priču da treba natovariti bubanj ili smanjiti obrtaje.
Mašina 6th Sense, Zen, najtiša na tržištu, ovo-ono, niđe veze ba.
Javim čim isprobam (čim mašina bude prazna).
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#520 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

skrbavi-admin wrote: 24/08/2022 12:15 stavi zenu na masinu da je ustabiliš i rokaj
Predebela mi je žena za sjedenja na mašini. :(
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#521 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

rovac13 wrote: 24/08/2022 14:39 Ako skace kao sto i sam kazes amortizeri losi.
Ako stoji u vaservagi i ne klacka tamo vamo na nogicama.

Kao kod auta,imas opruge koje u ovom slucaju stoje odozgo,bubanj prakticno visi na oprugama i skace.

U podnicu je bubanj pricvrscen sa amortizerima.
Oni ublazavaju skakanje bubnja gore dole.Kad u njima nema vise kuveta onda bubanj previse skace na oprugama.

Mozes provjerit ......otvoris vrata i rukom stisnes bubanj prema dole......treba da bude cvrsto stisnes jednom on se vrari gore jednom.......kao kod auta.......ne valja ako ti stisnes prema dole jednom a on cupka 2-3-4 puta znaci da su prazni.

Jos lakse ti je provjerit ako skines gornji poklopac masine,otvoris,i odozgo stisnes rukom bubanj prema dole.......tako jos bolje vidis kako se bubanj ponasa.

Ne kontam ......garancija.....i nece da otvori pregleda sta je problem.......amortizeri kostaju sitno.
Drug, evo stisnuo.
Nema šanse da ide dole (ili gore), samo lijevo-desno pomalo, i unutra/vani (horizontalno micanje kroz osu).
Ima li to veze zato što je inverter motor? :?
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#522 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

1. Masina mora stajat na sve cetiri nozice,cvrsto bez klackanja,ako nije,podesi da tako bude.

2. Nije lose da stoji pod vaser vagu i uzduzno i poprijeko.

3. Amortizeri trebaju drzat da ne skace bubanj gore dole previse,jednom stisnes on se jednom vrati gore.

Ako je sve to ok onda.......natovari punu vesa.......pokreni program da se to pokvasi dobro pa prekini nek izadje voda.......onda pokreni centrifugu.......najbolje da je gornji poklopac skinut da vidis bubanj.......i pokusas skontat odakle ti dolazi buka.....snimi video da vidimo kakva je to buka.

Mozda se cuju opruge federi na kojima visi bubanj.
Ako je to mozes probat u oprugu natrpat spuzve.
A mozes i trazit da ti promijene opruge,ako je do toga.

Prvo pokusaj skontat odakle dolazi buka ,pa onda dalje.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#523 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

rovac13 wrote: 25/08/2022 18:27 1. Masina mora stajat na sve cetiri nozice,cvrsto bez klackanja,ako nije,podesi da tako bude.

2. Nije lose da stoji pod vaser vagu i uzduzno i poprijeko.

3. Amortizeri trebaju drzat da ne skace bubanj gore dole previse,jednom stisnes on se jednom vrati gore.

Ako je sve to ok onda.......natovari punu vesa.......pokreni program da se to pokvasi dobro pa prekini nek izadje voda.......onda pokreni centrifugu.......najbolje da je gornji poklopac skinut da vidis bubanj.......i pokusas skontat odakle ti dolazi buka.....snimi video da vidimo kakva je to buka.

Mozda se cuju opruge federi na kojima visi bubanj.
Ako je to mozes probat u oprugu natrpat spuzve.
A mozes i trazit da ti promijene opruge,ako je do toga.

Prvo pokusaj skontat odakle dolazi buka ,pa onda dalje.
Hvala! :thumbup:
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#524 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nikeze »

Ove veš mašine koje dolaze u BiH su daleko slabijeg kvaliteta nego one koje se proizvode za njemačko tržište i to su mi i majstori rekli.
Kupio sam novu mašinu za Njemačko tržište i razlika je ogromna. Ne hrđa i performanse su veće nego za isti tip u BiH npr broj obrtaja je 1600 a za ovo tržište 1400. Samim tim idu u jači dijelovi itd.
Whirpool veš mašina iz Domod-a sa 5 godina garancije je sva stravično zahrđala nakon godinu i po dana.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#525 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

nikeze wrote: 26/08/2022 11:21 Ove veš mašine koje dolaze u BiH su daleko slabijeg kvaliteta nego one koje se proizvode za njemačko tržište i to su mi i majstori rekli.
Kupio sam novu mašinu za Njemačko tržište i razlika je ogromna. Ne hrđa i performanse su veće nego za isti tip u BiH npr broj obrtaja je 1600 a za ovo tržište 1400. Samim tim idu u jači dijelovi itd.
Whirpool veš mašina iz Domod-a sa 5 godina garancije je sva stravično zahrđala nakon godinu i po dana.
:-)
Ne znam u kakvim uslovima držiš veš mašinu, zaista smo imali raznih (Gorenje, Zanussi, Candy, Whirlpool), nikada niti jedna nije imala pinku hrđe na sebi.
Post Reply