Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#1 Ves masina - hitna preporuka

Post by Sarayman »

Prije 8 godina kupili smo vrhunski model Gorenje ves masine sa 1200 obrtaja, namjenjene za njemacko trziste. Skoro necujna u radu, obavljala je svoj posao sve do prosle godine. Od tada, i pored intervencije ovlastenog servisa, nepouzdana je u radu, a evo danas nece ni vodu da primi.
Da skratim: potrebna mi je hitna preporuka (sto prije to bolje) dobre masine sa minimum 1000 okretaja u minuti. Sta od proizvodjaca, i koji od njih imaju dobar servis u Sarajevu? Kakva su vasa iskustva? Samsung, LG ili nesto drugo? Gorenje ovaj put ne bih..
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#2

Post by Zhaba »

na ruke bolan :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

e jebi ga, ti bi nesto svemirsko, al da ima svoj servis, koji jos zna sta radi...
ja vec 4 godine imam BIRA mashinu, pere ko luda 2 mashine dnevno i fercera.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#4 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by fantom slobode »

Bio je donedavno model "Bosh" masine u Robotu, masina za ves plus susilica od 1200obrtaja(mislim), vrlo povoljna cijena (jeftinija od Gorenja koje je sranje, ali ga dobro po visokim cijenama tuse uBiH-kao ima dijelova-a sto ce ti dijelovi, valjda se ocekuje da se nece kvariti makar prvih 7 goidna).Cini mi se da je cijena 950KM.To bih ja izabrao(ustvari izabrana je vec dva puta, nakon pregleda svih radnji u Sarajevu).
A ako servisa sada nema(a ima)za koju godinu ce sigurno biti i mnogo bolji, nije Bosch bezveze, druga svjetska marka nakon MIELE.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#5

Post by boogy »

Samo LG, sto i sam godinama koristim.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#6

Post by Sarayman »

Zhaba wrote:na ruke bolan :D
Moze ako ces mi pokazati kako (jedno sto puta). A onda cu ti se zahvaliti i kupiti masinu. :D
ozbiljna
Posts: 106
Joined: 13/03/2007 15:37

#7

Post by ozbiljna »

Samo Miele!!!
Prije par sedmica kupila ljepoticu sa 1600 obrtaja 8-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8

Post by chuchumbamayumbe »

Plavi Radion je zakon!
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#9

Post by melb26sa »

Ja imam kombo perilica/susilica od Candy i prezadovoljna - ima gomilu raznih programa te za vunu te osjetljivo rublje, tajmer kad hoces da pere... ma skoro sto ne prica. Cijena - bila je 1100 KM na Pofalicima - ispod AC Quattro ili kako se vec zove robna kuca preko puta elektroenergetske skole.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#10

Post by taxi_driver »

Miele,godinu dana radi ko doxa.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#11

Post by Sarayman »

Gdje sve mogu pogledati Miele masine u gradu? Zahvaljujem.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#12

Post by taxi_driver »

eh to ti ne bih znao reci.ja sam u nl.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#13

Post by shuriken »

ozbiljna wrote:Samo Miele!!!
Prije par sedmica kupila ljepoticu sa 1600 obrtaja 8-)
a posto Miele?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#14

Post by taxi_driver »

shuriken wrote:
ozbiljna wrote:Samo Miele!!!
Prije par sedmica kupila ljepoticu sa 1600 obrtaja 8-)
a posto Miele?

ja platio 1400€
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#15

Post by Karabaja »

Bosch
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#16

Post by Odabi »

Moja Gorenje masina radi ko luda... ima joj i 5 godina... doduse jest malo pocela skakati tokom centrifuge... ali da se to ignorisati :oops: :D :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#17

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

boogy wrote:Samo LG, sto i sam godinama koristim.
Nedavno kupio LG. Prezadovoljan ovim najvažnijim uredjajem u domaćinstvu. Zbog kokuzluka nisam mogao kupiti perilicu/sušilicu INDESIT sa direkt drajvom. Gorenje-dolenje više u moj dom ne ulazi.

@Sarayman,
Šta god izabereš, traži direkt drajv (Nema onih prenosnih kaiševa, nego zupčanici).

Inače, ljubitelj sam gledanja u stakleni otvor perilice dok pere veš. To me smiruje. Ima li na forumu još ljubitelja "gledanja u veš mašinu dok radi"?
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#18

Post by Ljubitelj Zabara »

Candy.
Osamnaest godina je imamo, evo tek je sada vrisnula. Samo par popravki.
I dalje izgleda kao lutkica. Italijanka. Zao nam da je bacimo. Covece, napravljena pre 18 god. a izgleda modernije od pola ovih danasnjih. Sta su Italijani. Da ih nema, trebalo bi ih izmisliti.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#19

Post by Sarayman »

Ljubitelj Zabara wrote:Candy.
Osamnaest godina je imamo, evo tek je sada vrisnula. Samo par popravki.
I dalje izgleda kao lutkica. Italijanka. Zao nam da je bacimo. Covece, napravljena pre 18 god. a izgleda modernije od pola ovih danasnjih. Sta su Italijani. Da ih nema, trebalo bi ih izmisliti.
Vec sest godina koristim Candy perilicu posudja i nikad nikakav problem nisam imao. Mislim da cu potraziti njihov prodajni salon (nekada je bio u Kranjcevicevoj, valjda je jos tamo) i baciti oko na neku od njihovih masina.
Kad vec Miele nije tako zastupljen u BiH, ali i zbog (vjerujem) paprenih cijena, LG zbog dostupnosti i "stele" kod njih, postaje izborom broj 2. A tu je i Robot Komerc pa cemo vidjeti.. Znam samo da sutra moram kupiti novu perilicu, i da to nece biti Gorenje!
Zahvaljujem svima na dosadasnjim odgovorima. Nesvjesno, dali ste mi i moralnu podrsku da halalim "milju" (cirka). :)
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#20 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Salko sto je u vodu skako »

Sarayman wrote:Prije 8 godina kupili smo vrhunski model Gorenje ves masine sa 1200 obrtaja, namjenjene za njemacko trziste. Skoro necujna u radu, obavljala je svoj posao sve do prosle godine. Od tada, i pored intervencije ovlastenog servisa, nepouzdana je u radu, a evo danas nece ni vodu da primi.
Da skratim: potrebna mi je hitna preporuka (sto prije to bolje) dobre masine sa minimum 1000 okretaja u minuti. Sta od proizvodjaca, i koji od njih imaju dobar servis u Sarajevu? Kakva su vasa iskustva? Samsung, LG ili nesto drugo? Gorenje ovaj put ne bih..
preporucujem ti siemens...kupio sam siemens, 1600 obrtaja u minuti i stvarno je super..siemens je jedina marka koja daje 5 godina kompletne garancije tako da nemas sta brinuti... 8-)
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#21

Post by Ljubitelj Zabara »

Pored Gorenja, izbaci i Biru.
Meni se i daska za wc šolju ( kupljena u Robotu ), pokvarila posle 3 dana.
:oops:
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#22

Post by Zhaba »

Sarayman wrote:
Zhaba wrote:na ruke bolan :D
Moze ako ces mi pokazati kako (jedno sto puta). A onda cu ti se zahvaliti i kupiti masinu. :D
Ma pametan si ti znas ti na ruke i bez mene :D
AEG i Bosch su :thumbup:
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#23

Post by Svemirski_Jebach »

probaj EI Nis...kazu da su odlicne :D :D :D

bez zafrkancije...mi smo imali nekada davno masinu Ei Nis i trajala je boga mi jedno 17 godina...

a nisam znao da je gorenje tako propalo.

danas - GE Profile :D
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#24

Post by kaokakao »

Karabaja wrote:Bosch
isto
:thumbup:
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#25

Post by Sarayman »

Odluka je pala i kupljen je LG sa Direct Drive motorom. Cijena je bila nesto visa od planirane, ali kao sto jedan od ucesnika u temi rece, ipak se radi o najvaznijem uredjaju u domacinstvu..
U toku je drugo pranje vesa i malo je reci da sam zadovoljan mogucnostima i izgledom masine. A ja mislio da imam "zmaj" masinu sve do sada (ova sto se pocela kvariti), sve dok nisam vidio sta ovo cudo moze! :-) :-)
Sto se tice pouzdanosti, tj. kvalitete, vrijeme ce pokazati kako tu stvari stoje. Nije losa ni garancija od 2 godine.
Zahvaljujem svima koji su se iskreno potrudili oko odgovora. :)
Post Reply