Ves masina - hitna preporuka

User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#601 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nepass1 »

Hocu da je koristim 14 godina, eto, sta sad :lol:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#602 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Ako hoces da ju koristis 14 godina onda moras i popravljat :)

Taman miele da kupis kvarice se vise puta u toliko godina.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#603 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by tap3ah75 »

Ima li ko mašinu i sušilicu u jednom?
Nekada su nas prepadali da se to kvari lako - ali gledam npr Whirpol daje 5 godina garancije.

Tako da ako imate iskustva bio bih zahvalan.
Opcija kupovine posebno mašine posebno sušilice ne dolazi u obzir zbog prostora
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#604 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Ako bas nemas drugu opciju onda uzmi.
Samo provjeri tu garanciju sta spada u garanciju a sta ne.

Da nebi uzeo em losiji uredjaj em ostao bez garancije :)
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#605 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mayab »

tap3ah75 wrote: 22/08/2023 15:54 Ima li ko mašinu i sušilicu u jednom?
Nekada su nas prepadali da se to kvari lako - ali gledam npr Whirpol daje 5 godina garancije.

Tako da ako imate iskustva bio bih zahvalan.
Opcija kupovine posebno mašine posebno sušilice ne dolazi u obzir zbog prostora
(skoro) Svi ti sada za (skoro) sve kućanske aparate daju 5 godina garancije , za veš mašine pogotovo...a zar ne možeš staviti veš mašinu, pa na nju sušilicu :?:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#606 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by alica.k »

tap3ah75 wrote: 22/08/2023 15:54 Ima li ko mašinu i sušilicu u jednom?
Nekada su nas prepadali da se to kvari lako - ali gledam npr Whirpol daje 5 godina garancije.

Tako da ako imate iskustva bio bih zahvalan.
Opcija kupovine posebno mašine posebno sušilice ne dolazi u obzir zbog prostora
Imam ja masinu x susilicu samsung, skupa bila ko djavo, susilicu nikad ne koristim jer nit osusi ni nista. kupila sam odvojenu.
superOdlichan
Posts: 141
Joined: 30/09/2021 23:34

#607 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by superOdlichan »

Ekipa je li i dalje Miele no 1 kad su u pitanju perilice? To sam mogao zaključiti iz vaše diskusije ovdje, ali možda se nešto promjenilo.

Trenutno imam neku Gorenje, prije par mjeseci kupio, ali nisam zadovoljan. Skroz loše programirana, uopšte ne opere veš kako treba sa svojim programima tako da uglavnom moram dva programa pokretati da bi se oprao koliko toliko. Jedina joj je prednost što je užeg profila..

Kontam možda pogledat neku polovnu Miele, je li pametno to?
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#608 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by DonieBrasco »

Miele, Bosh, LG, provjerno dobri brendovi.

Polovno je polovno, isto kao kod auta vozila baka Mercedes C63 po Njemackoj od kuce do crkve. Tako i masina - prala sta, koliko puta, koje programe, kamenac, voda, grijc, lezajevi, bubanj ...itd.

Whirepool i Samsung ne znam iskreno kakvi su, da li ih imena prodaju.

Gorenje, Beko, Indesit, Vox, Heisense (meni su za njihove televizore rekli da to drzi Gorenje u europi, ne znam masine), ovi brendovi su macak u vreci.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#609 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by emotivac »

Samsung EcoBubble veš mašina, poslije 4 god počela zezati, primi vodu, okrene par puta bubanj i stane, međutim to se ne dešava uvijek. Nekada stane na pola programa, nekada stane pred centrifugu, nekada završi sasvim normalno bez ikakvih zastoja. Probao sam je resetovati, isključiti iz utičnice i ostaviti da se struja isprazni, onda odradi sve perfekt, nakon toga drugi puta opet stane. Probao sam je i kalibrisati, praznu. Ecodrum clean mode sam palio često, a kada je počela zezati sam upalio i to je skroz odradilo, bez problema. Odvod i dovod vode je ok sve, crijeva nisu začepljena, filter na dnu isto uredan.

Slika mašine:

Image

Kontam nazvati servis, al' zamisli dođe čovjek i ona odradi sve uredno pred njim :? :?
I da li oni uopšte dolaze na adresu, ili im ja moram slati brzom poštom ? Ko će je sad pakovati i slati za Vitez ili Sarajevo :-) :-)

Btw jučer i danas je odradila po 1 pranje bez problema... Ne znam šta bi mogao biti problem, najgori kvar je kvar koji dođe pa nestane :lol: :lol:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#610 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mali_balon »

emotivac wrote: 13/09/2023 11:02 Samsung EcoBubble veš mašina, poslije 4 god počela zezati, primi vodu, okrene par puta bubanj i stane, međutim to se ne dešava uvijek. Nekada stane na pola programa, nekada stane pred centrifugu, nekada završi sasvim normalno bez ikakvih zastoja. Probao sam je resetovati, isključiti iz utičnice i ostaviti da se struja isprazni, onda odradi sve perfekt, nakon toga drugi puta opet stane. Probao sam je i kalibrisati, praznu. Ecodrum clean mode sam palio često, a kada je počela zezati sam upalio i to je skroz odradilo, bez problema. Odvod i dovod vode je ok sve, crijeva nisu začepljena, filter na dnu isto uredan.

Slika mašine:

Image

Kontam nazvati servis, al' zamisli dođe čovjek i ona odradi sve uredno pred njim :? :?
I da li oni uopšte dolaze na adresu, ili im ja moram slati brzom poštom ? Ko će je sad pakovati i slati za Vitez ili Sarajevo :-) :-)

Btw jučer i danas je odradila po 1 pranje bez problema... Ne znam šta bi mogao biti problem, najgori kvar je kvar koji dođe pa nestane :lol: :lol:
Velike sanse da je otisla elektronika....ne sikiraj se pokazat ce ona da nije ok iako se "prepadne" majstora....ako je pod garancijom zovi obavezno
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#611 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by emotivac »

mali_balon wrote: 13/09/2023 11:09
emotivac wrote: 13/09/2023 11:02 Samsung EcoBubble veš mašina, poslije 4 god počela zezati, primi vodu, okrene par puta bubanj i stane, međutim to se ne dešava uvijek. Nekada stane na pola programa, nekada stane pred centrifugu, nekada završi sasvim normalno bez ikakvih zastoja. Probao sam je resetovati, isključiti iz utičnice i ostaviti da se struja isprazni, onda odradi sve perfekt, nakon toga drugi puta opet stane. Probao sam je i kalibrisati, praznu. Ecodrum clean mode sam palio često, a kada je počela zezati sam upalio i to je skroz odradilo, bez problema. Odvod i dovod vode je ok sve, crijeva nisu začepljena, filter na dnu isto uredan.

Slika mašine:

Image

Kontam nazvati servis, al' zamisli dođe čovjek i ona odradi sve uredno pred njim :? :?
I da li oni uopšte dolaze na adresu, ili im ja moram slati brzom poštom ? Ko će je sad pakovati i slati za Vitez ili Sarajevo :-) :-)

Btw jučer i danas je odradila po 1 pranje bez problema... Ne znam šta bi mogao biti problem, najgori kvar je kvar koji dođe pa nestane :lol: :lol:
Velike sanse da je otisla elektronika....ne sikiraj se pokazat ce ona da nije ok iako se "prepadne" majstora....ako je pod garancijom zovi obavezno
Ma da, pretpostavio sam, ali nije otišla skroz, nego odlazi "lagano", jer je jučer i danas odradila normalno 2 pranja, nigdje veze...
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#612 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by no_sekirli »

emotivac wrote: 13/09/2023 11:02 Samsung EcoBubble veš mašina, poslije 4 god počela zezati, primi vodu, okrene par puta bubanj i stane, međutim to se ne dešava uvijek. Nekada stane na pola programa, nekada stane pred centrifugu, nekada završi sasvim normalno bez ikakvih zastoja. Probao sam je resetovati, isključiti iz utičnice i ostaviti da se struja isprazni, onda odradi sve perfekt, nakon toga drugi puta opet stane. Probao sam je i kalibrisati, praznu. Ecodrum clean mode sam palio često, a kada je počela zezati sam upalio i to je skroz odradilo, bez problema. Odvod i dovod vode je ok sve, crijeva nisu začepljena, filter na dnu isto uredan.

Slika mašine:

Image

Kontam nazvati servis, al' zamisli dođe čovjek i ona odradi sve uredno pred njim :? :?
I da li oni uopšte dolaze na adresu, ili im ja moram slati brzom poštom ? Ko će je sad pakovati i slati za Vitez ili Sarajevo :-) :-)

Btw jučer i danas je odradila po 1 pranje bez problema... Ne znam šta bi mogao biti problem, najgori kvar je kvar koji dođe pa nestane :lol: :lol:
Imao sličan problem, doduše sa Gorenje mašinom. Pregledavao sve živo, čistio, rastavljao. Na kraju odlučim se zamijeniti pumpu, i riješio problem. Kad sam izvadio staru pumpu, vidjelo se da ima još uvijek snagu za okretanje, ali je klapala unutra-van.
Kasnije mi je majstor rekao, da kad malo te pumpe oslabe, rade ok dok je hladna voda unutra, međutim grijanjem vode se i ona grije i ako je slaba pumpa mašina jednostavno stane. Kod mene je ova mašina stara preko 10 godina.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#613 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by emotivac »

no_sekirli wrote: 15/09/2023 11:46
emotivac wrote: 13/09/2023 11:02 Samsung EcoBubble veš mašina, poslije 4 god počela zezati, primi vodu, okrene par puta bubanj i stane, međutim to se ne dešava uvijek. Nekada stane na pola programa, nekada stane pred centrifugu, nekada završi sasvim normalno bez ikakvih zastoja. Probao sam je resetovati, isključiti iz utičnice i ostaviti da se struja isprazni, onda odradi sve perfekt, nakon toga drugi puta opet stane. Probao sam je i kalibrisati, praznu. Ecodrum clean mode sam palio često, a kada je počela zezati sam upalio i to je skroz odradilo, bez problema. Odvod i dovod vode je ok sve, crijeva nisu začepljena, filter na dnu isto uredan.

Slika mašine:

Image

Kontam nazvati servis, al' zamisli dođe čovjek i ona odradi sve uredno pred njim :? :?
I da li oni uopšte dolaze na adresu, ili im ja moram slati brzom poštom ? Ko će je sad pakovati i slati za Vitez ili Sarajevo :-) :-)

Btw jučer i danas je odradila po 1 pranje bez problema... Ne znam šta bi mogao biti problem, najgori kvar je kvar koji dođe pa nestane :lol: :lol:
Imao sličan problem, doduše sa Gorenje mašinom. Pregledavao sve živo, čistio, rastavljao. Na kraju odlučim se zamijeniti pumpu, i riješio problem. Kad sam izvadio staru pumpu, vidjelo se da ima još uvijek snagu za okretanje, ali je klapala unutra-van.
Kasnije mi je majstor rekao, da kad malo te pumpe oslabe, rade ok dok je hladna voda unutra, međutim grijanjem vode se i ona grije i ako je slaba pumpa mašina jednostavno stane. Kod mene je ova mašina stara preko 10 godina.
Moguće, jer evo već par dana mi radi po 1 pranje dnevno bez ikakvih zastoja i problema, međutim to kada mi je se desilo je bilo 3-4 pranja za dan, ne preferiram to, ali smo došli s puta nakon 7 dana i nabralo se prljave odjeće... Problem je u tome kada ja zovnem servis, jer je pod garancijom još uvijek, i oni ustanove da nema problema, jer, helem, ona radi odlično 1-2 pranja dnevno. Nemam pojma šta mi je činiti, a ako odvučem na servis mašinu dok je oni ispregledaju nama treba druga, jednostavno svaki dan bude 1 pranje... Belaj pa hajd :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#614 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by no_sekirli »

Zena se patila par mjeseci.

Kako si ti i opisao, par puta opere bez zastoja, a onda 3 puta stane u radu, pa opet bude sve ok.

Nemam takvu masinu nego neku Gorenje, kupio novu pumpu u njihovom servisu, 40 KM, zamijenio za 5 minuta. Evo, mjesec dana nije stala niti jednom.

Ne kazem da je to i kod tebe slucaj, nisam nikakav majstor, nego me je na samostalan popravak natjeralo, silno zvanje i nacekivanje majstora. Jednom ranije mi se skupila neka maramica oko pola marke u onom sirokom odvodnom crijevu sa pumpe prema odvodu, pa nije htjela cijediti.

Sto je najbitnije, nije mi vise mrsko rastaviti ni bojler, ni ves masinu, a ni druge aparate. Majstori svih vrsta mi vec neko vrijeme idu na zivce.
Haft
Posts: 21
Joined: 27/10/2022 20:07

#615 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haft »

Je li ima neko da mu je ves masina pozicionirana na parketu? Kod mene je takav slucaj nakon adaptacije stana, i sad trazim ves masinu da kupim. Nije mi toliki problem ako ce crknuti nakon 5 godina koliko me je strah da se nekad ne desi curenje vode. Razmisljam postoji li mozda neka podloga za ovakve slucajeve? Nesto sto upija vodu? Guglao sam, ali nisam nista nasao.

Usput, planiram dati 700-800 KM, protegao bih se i do 1000 KM ako bih morao prvenstveno zbog ovog parketa.

Iscitao sam zadnjih 10ak stranica na ovoj temi, vidim da o Beku nema puno lijepog a ja bas planirao uzeti ovu:
https://www.beko.com/ba-bs/proizvodi/ma ... v-8612-xsw
Nasao sam je za 650 KM na drugom mjestu uz 5 godina garancije). Vrlo mi je bitno da ima ovo brzo pranje, dok dosta nekih LG modela u ovom cjenovnom rangu to nema.

S druge strane, ako morao, razmisljam o ovoj, iako mi prelazi planirani trosak + samo 2 godine garancije: https://www.ekupi.ba/bs/Bijela-tehnika- ... K000488652

Ima li ko neki savjet? Posebno oko ovog sa parketom?

Unaprijed hvala
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#616 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Edin H. »

no_sekirli wrote: 15/09/2023 19:56 Majstori svih vrsta mi vec neko vrijeme idu na zivce.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#617 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Haft wrote: 18/09/2023 23:37 Je li ima neko da mu je ves masina pozicionirana na parketu? Kod mene je takav slucaj nakon adaptacije stana, i sad trazim ves masinu da kupim. Nije mi toliki problem ako ce crknuti nakon 5 godina koliko me je strah da se nekad ne desi curenje vode. Razmisljam postoji li mozda neka podloga za ovakve slucajeve? Nesto sto upija vodu? Guglao sam, ali nisam nista nasao.

Usput, planiram dati 700-800 KM, protegao bih se i do 1000 KM ako bih morao prvenstveno zbog ovog parketa.

Iscitao sam zadnjih 10ak stranica na ovoj temi, vidim da o Beku nema puno lijepog a ja bas planirao uzeti ovu:
https://www.beko.com/ba-bs/proizvodi/ma ... v-8612-xsw
Nasao sam je za 650 KM na drugom mjestu uz 5 godina garancije). Vrlo mi je bitno da ima ovo brzo pranje, dok dosta nekih LG modela u ovom cjenovnom rangu to nema.

S druge strane, ako morao, razmisljam o ovoj, iako mi prelazi planirani trosak + samo 2 godine garancije: https://www.ekupi.ba/bs/Bijela-tehnika- ... K000488652

Ima li ko neki savjet? Posebno oko ovog sa parketom?

Unaprijed hvala
Nema posebna podloga za upijanje vode, stavi ako hoćeš bilo šta što upija. Samo ne ispod nožica.

Imaš gumene "ploče" koje su predviđene za stavljanje ispod veš-mašina: https://solomaher.ba/proizvod/kupatilo/ ... a-vemainu/

Ona ide i ispod nožica.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#618 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by no_sekirli »

Nazalost, kod masina sa vodom, nema garancije da nekad nece procurit, jbga :D
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#619 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by DebelinJoe »

Austrijska marka Eudora. Valjda najbolje mašine ikada proizvedene.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#620 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by breba »

Haft wrote: 18/09/2023 23:37 Nije mi toliki problem ako ce crknuti nakon 5 godina koliko me je strah da se nekad ne desi curenje vode. Razmisljam postoji li mozda neka podloga za ovakve slucajeve? Nesto sto upija vodu? Guglao sam, ali nisam nista nasao.
Guglaj drain pan. Imas ovakvih recimo na Amazonu. Ne upija vodu, ali drži u slučaju manjih curenja.

Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#621 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by problemnatravunu »

Ne bih ništa od tehnike kupio sa samo 2 godine garancije!
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#622 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Optimus09 »

DonieBrasco wrote: 13/09/2023 10:41 Miele, Bosh, LG, provjerno dobri brendovi.

Polovno je polovno, isto kao kod auta vozila baka Mercedes C63 po Njemackoj od kuce do crkve. Tako i masina - prala sta, koliko puta, koje programe, kamenac, voda, grijc, lezajevi, bubanj ...itd.

Whirepool i Samsung ne znam iskreno kakvi su, da li ih imena prodaju.

Gorenje, Beko, Indesit, Vox, Heisense (meni su za njihove televizore rekli da to drzi Gorenje u europi, ne znam masine), ovi brendovi su macak u vreci.
Indesit imam u BiH,nakon 4 godina sva jadna korozirala,ali radi bez problema.
U Njemackoj Bomann,kao nova :shock:
Razlika je u kvalitetu,barem lima.
Haft
Posts: 21
Joined: 27/10/2022 20:07

#623 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haft »

Hvala svima.
breba wrote: 19/09/2023 01:10
Guglaj drain pan. Imas ovakvih recimo na Amazonu. Ne upija vodu, ali drži u slučaju manjih curenja.

Image
Ovo mi izgleda super korisno. Zna li neko mozda ima li kod nas negdje ovakvo nesto kupiti? Svakako cu naruciti ako ne nadjem nigdje ovdje, jer kontam da cu jeftinije ovdje proci ako nadjem.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#624 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Haft wrote: 19/09/2023 10:43 Hvala svima.
breba wrote: 19/09/2023 01:10
Guglaj drain pan. Imas ovakvih recimo na Amazonu. Ne upija vodu, ali drži u slučaju manjih curenja.

Image
Ovo mi izgleda super korisno. Zna li neko mozda ima li kod nas negdje ovakvo nesto kupiti? Svakako cu naruciti ako ne nadjem nigdje ovdje, jer kontam da cu jeftinije ovdje proci ako nadjem.
Ako ne nađeš u OBI, Penny itd, vidi prodavnice opreme za vrt ili auto-opreme. Samo provjeri dimenzije.

Na primjer:

https://pennyshop.ba/shop/proizvod/pro-garden-podmetac-70x90/122336

https://pennyshop.ba/shop/proizvod/master-auto-podmetac-za-noge-3061/065819
MAha
Posts: 326
Joined: 26/12/2002 00:00

#625 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by MAha »

Kupujem ves masinu, treba mi plitka dubina. E sad, imam varijantu pltika sa punjenjem sprijeda ili da uzmem sa punjenjem odozgo. Za obje varijante nije neka ponuda. Punienje odozgo ima indesit (govorim o platnim razredima od 600-800), sa punjem sprijeda plitka ima neka Midea, ja nemam pojma kakva je to marka, jel imao neko iskustva, 5 g je garancije, jel dodju popravel :)
Post Reply