Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#276 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by bunk »

BJB wrote: 15/07/2020 21:46 Dohakala sam veš mašini krpicama za izbjeljiivanje i hvatačima boja (crkla prvo pumpa za vodu, a nakon toga i druga pumpa, pa programator, aKO sutra ne nadjem odgovarajuci programator po povoljnoj cijeni, kupujem novu mašinu, nemam druge)..I sad mi majstor preporučio ili Bosch ili Beko..PRvi brend zato sto su po njegovom mišljenju najbolje, a drugi jer se ne kvare i ljudi su općenito zadovoljni..
https://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx
ili
https://www.ekupi.ba/Beko-masina-za-ves ... 69365.aspx
Vazan faktor mi je i dubina jer je malo kupatilo, vrata su 57cm..Bosch je 55cm, a Beko 54cm.
eto da vi uzimate, sta biste uzeli?
5 godina garancije Beko znaci puno i opcenito mislim da su serviserski najbolje pokriveni u BiH.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#277 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by allem_77 »

BJB wrote: 15/07/2020 21:46 Dohakala sam veš mašini krpicama za izbjeljiivanje i hvatačima boja (crkla prvo pumpa za vodu, a nakon toga i druga pumpa, pa programator, aKO sutra ne nadjem odgovarajuci programator po povoljnoj cijeni, kupujem novu mašinu, nemam druge)..I sad mi majstor preporučio ili Bosch ili Beko..PRvi brend zato sto su po njegovom mišljenju najbolje, a drugi jer se ne kvare i ljudi su općenito zadovoljni..
https://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx
ili
https://www.ekupi.ba/Beko-masina-za-ves ... 69365.aspx
Vazan faktor mi je i dubina jer je malo kupatilo, vrata su 57cm..Bosch je 55cm, a Beko 54cm.
eto da vi uzimate, sta biste uzeli?
https://www.olx.ba/r/35213220/729258

Ja sam kupio tu Beko, prije 18 mjeseci.
Ne ekupi sada nema nikakvih akcija.
Tada je bila ova cijena.

Image
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#278 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Evo cini mi se da cu uzeti onu koju mi je preporucio majstor, Boschhttps://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx isposlovala sam 10% popusta na plaćanje gotovinom..samo ne znam hoce li me zezati unošenje u kupatilo..morat cemo je spustiti pa na kant po širini..jer je dub55cm x 58.8cm (60cm)..Rekao mi je loc majstor, ako bude trebalo skinut cemo joj vrata/poklopac pa ih opet namontirati..
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#279 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by djigibau »

[/quote]



Ja sam kupio tu Beko, prije 18 mjeseci.
Ne ekupi sada nema nikakvih akcija.
Tada je bila ova cijena.

Image
[/quote]

Kupio sam i ja istu, samo što gužva veš . Kad završi veš kao da su ga krave žvakale uopšte nije bitno jel centrifuga na 600 ili 1400. Kad bi opet kupovao dobro bih razmislio.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#280 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Ja jučer naručila Boschhttps://www.ekupi.ba/Bosch-masina-za-ve ... 75893.aspx dobila sam 10% popusta na jednokratno plaaćanje gotovinom pa nije ovoliko skupa...te neki poznanici, prijatelji, rođaci svi imaju iskustva sa Bosch mašinama-kažu nečujne savršeno rade..Samo me strah proklete elektronike..Majstor koji opravlja Bosch/BEko/Miele mašine koje uvoze iz Njemačke kaze da je ištekam iz struje jer se kod nas cesto mijenja napon, a elektronika joj je osjetljiva..Da hoće izdurati 10 godina, da mi jednom mašina dosadi..Ima sve živo što sam tražila u mašini..Vidjećemo kakva će biti..
Ovu staru Indesit neću baciti, zapakovat ću je dobro i ostaviti u garažu ako nađem programator negdje, dat ću da je popravi majstor, pa je ili dat nekome ili koristiti..
Nevjerovatno kako mijenjaju cijene..Prekjučer ova ista masina je kostala 929KM, jucer su mi rekli da je mogu dobiti sa popustom za 829KM, danas su joj stavili cijenu 849KM..Apsolutno nevjerovatno.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#281 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Edin H. »

BJB wrote: 18/07/2020 16:04 Nevjerovatno kako mijenjaju cijene..Prekjučer ova ista masina je kostala 929KM, jucer su mi rekli da je mogu dobiti sa popustom za 829KM, danas su joj stavili cijenu 849KM..Apsolutno nevjerovatno.
Ne kontas ti trgovinu. :oops:
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#282 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by djigibau »

Primjetih danas hrđu na donjem dijelu mašine. Mašina srara 2,5 godine još uvijek pod garancijom. Imam li pravo na reklamaciju? Image
Image
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#283 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Qler »

i kod mene hot point ariston, pukla posuda gdje se deterdžent sipa i curi pomalo kad radi, i na par mjesta je zahrdjala.. rekli mi da moram mijenjati posudu (nije u garanciji) a za hrđu, jebi ga...
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#284 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by djigibau »

Dolazio serviser iz Beka i prošla je korozija pod garanciju, jest da smo se malo natezali ima li vlage ili ne u kupatilu ali prođe.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#285 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nlt »

Može li preporuka za neku veš mašinu do nekih 800 KM, može i malo skuplja..
Gledao sam Bosch i Electrolux, pa sad ne znam :zjev:
Ne bih uzimao nešto bez 5 god. garancije, neka radi makar tih 5 godina. Najbolje bi bilo ako bi neko mogao da preporuči neki konkretan model, vođen nekim sopstvenim pozitivnim iskustvima
-Ne bih BEKO i Gorenje
hvala
Hakiz
Posts: 39942
Joined: 30/07/2015 20:01

#286 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

Kažu da su spore, i jesu na nekim programima, ali meni je LG vrh. 7 kg, centrifuga od 400 do 1.200 okretaja, neki programi su nepromjenjivih postavki, neki mogu mijenjati neke postavke (brzinu centrifuge uglavnom), neki mogu mijenjati sve postavke, inteligentni sistem (prvo izmjeri težinu veša pa odredi koliko vode će uzeti) itd. Tiha, komšije kažu da je ne čuju a radi i u 3 ujutro. Može se odgoditi početak pranja za 3, 6 i 9 sati (u stvari mašina računa kraj pranja, ne početak, znači može se isprogramirat ida radi dok je neko na poslu i da završi u trenutku kada se dođe kući). Koštala je oko 650 KM. Konkretan model je malo stariji, nema ga više u ponudi, ima zamjenski koji je skuplji, mislim da je malo više od 700 KM.

5 godina na "ostatak" mašine i 10 godina na motor je garancija.

LG je jedini koji nema remen sa motora na bubanj, bubanj je direktno na motoru, DirectDrive. Ako to kome šta znači.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#287 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by i agree »

djigibau wrote: 03/09/2020 14:25 Dolazio serviser iz Beka i prošla je korozija pod garanciju, jest da smo se malo natezali ima li vlage ili ne u kupatilu ali prođe.
cuj ima li vlage u kupatilu pa neces je drzat u kuhinji ili spavacoj sobi :lol:
ti serviseri bas bezobrazni majke mi...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#288 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moonca »

Hm, meni su mashine u garazi... nikakvih problema.. :-)
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#289 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by i agree »

moonca wrote: 26/11/2020 00:20 Hm, meni su mashine u garazi... nikakvih problema.. :-)
a dobro inace vi,ameri,ste jako poseban narod :lol:
sajbersatiktoka
Posts: 71
Joined: 12/08/2020 07:32

#290 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by sajbersatiktoka »

Da li je bolje imati jednu ves masinu i jednu susilicu po 5 godina garancije, ili samo jednu kombinovanu ves masinu sa susilicom od 10 godina garancije ?
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#291 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nlt »

dobre su akcije trenutno na ekupi, uz rf visa karticu jos dodatnih -15%, vrijedi pogledati :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#292 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Edin H. »

i agree wrote: 26/11/2020 00:15
djigibau wrote: 03/09/2020 14:25 Dolazio serviser iz Beka i prošla je korozija pod garanciju, jest da smo se malo natezali ima li vlage ili ne u kupatilu ali prođe.
cuj ima li vlage u kupatilu pa neces je drzat u kuhinji ili spavacoj sobi :lol:
ti serviseri bas bezobrazni majke mi...

Drzaces je ti pored kreveta ako serviser naredi :oops:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#293 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by i agree »

Edin H. wrote: 28/11/2020 17:46
i agree wrote: 26/11/2020 00:15
djigibau wrote: 03/09/2020 14:25 Dolazio serviser iz Beka i prošla je korozija pod garanciju, jest da smo se malo natezali ima li vlage ili ne u kupatilu ali prođe.
cuj ima li vlage u kupatilu pa neces je drzat u kuhinji ili spavacoj sobi :lol:
ti serviseri bas bezobrazni majke mi...

Drzaces je ti pored kreveta ako serviser naredi :oops:
cuj serviser naredi :lol:
jel ti to majketi naređuju drugi sta da radis za svoje pare?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#294 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Snake Eyes »

O Bože :-D , čovjek je provukao koroziju pod garanciju :-D Je li tražio serviser šećera i vode? :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#295 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Edin H. »

i agree wrote: 30/11/2020 18:01
Edin H. wrote: 28/11/2020 17:46
i agree wrote: 26/11/2020 00:15

cuj ima li vlage u kupatilu pa neces je drzat u kuhinji ili spavacoj sobi :lol:
ti serviseri bas bezobrazni majke mi...

Drzaces je ti pored kreveta ako serviser naredi :oops:
cuj serviser naredi :lol:
jel ti to majketi naređuju drugi sta da radis za svoje pare?
Naredjenje izvrsenje :oops:

Salu na stranu treba citati one papircine sto ti uvale jer odredjene okolnosti mogu ponistiti garanciju.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#296 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Hakiz wrote: 26/11/2020 00:01 Kažu da su spore, i jesu na nekim programima, ali meni je LG vrh. 7 kg, centrifuga od 400 do 1.200 okretaja, neki programi su nepromjenjivih postavki, neki mogu mijenjati neke postavke (brzinu centrifuge uglavnom), neki mogu mijenjati sve postavke, inteligentni sistem (prvo izmjeri težinu veša pa odredi koliko vode će uzeti) itd. Tiha, komšije kažu da je ne čuju a radi i u 3 ujutro. Može se odgoditi početak pranja za 3, 6 i 9 sati (u stvari mašina računa kraj pranja, ne početak, znači može se isprogramirat ida radi dok je neko na poslu i da završi u trenutku kada se dođe kući). Koštala je oko 650 KM. Konkretan model je malo stariji, nema ga više u ponudi, ima zamjenski koji je skuplji, mislim da je malo više od 700 KM.

5 godina na "ostatak" mašine i 10 godina na motor je garancija.

LG je jedini koji nema remen sa motora na bubanj, bubanj je direktno na motoru, DirectDrive. Ako to kome šta znači.
Jest, zato i daju garanciju an motor, a crkne elektronika. ;-) I mene je privlačila LG da budem sasvim iskrena.
Ja uzela Bosch po preporuci majstora koji već 40 godina opravlja mašine, on mi je preporučio da je isključim iz struje kad ne radi zbog elektronike ( kod nas često grmi, a i napon struje za skočiti) a i pritisak vode nam je prejak (rođaku tri bojlera procurila zbog toga)..nisam se pokajala..Ne drma, ne mrda, 8kg, tiha..možeš staviti karmin na nju dok centrifugira, neće pasti. Na 1400 obrtaja ne zgužva veš..Pere savršeno..ima svakakvih programa, mogu se postavke mijenjati (centrifuga, temperatura, kad će zavšiti, ima Eco postavku -manje vode, manje struje, pretpranje, dodatno ispiranje)..
Dok zatvorim balkon roletnom najvjerovatnije ću nabaviti i sušilicu Bosch.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#297 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Edin H. wrote: 30/11/2020 21:08
i agree wrote: 30/11/2020 18:01
Edin H. wrote: 28/11/2020 17:46


Drzaces je ti pored kreveta ako serviser naredi :oops:
cuj serviser naredi :lol:
jel ti to majketi naređuju drugi sta da radis za svoje pare?
Naredjenje izvrsenje :oops:

Salu na stranu treba citati one papircine sto ti uvale jer odredjene okolnosti mogu ponistiti garanciju.
Isto tako registracija garancije online je čisto sr*nje..Ja znam dobro da sam registrovala Indesitii mašinu, ali sam je registrovala koristeći bih.net e-mail adresu i izgubila detalje..Logično, nisu ni pokušali da traže po imenu i meni nije prošla garancija..
ZAto ovome što mu je korozija prošla pod garanciju svaka čast..kapu skidam.
Hakiz
Posts: 39942
Joined: 30/07/2015 20:01

#298 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

BJB wrote: 30/11/2020 22:59
Hakiz wrote: 26/11/2020 00:01 Kažu da su spore, i jesu na nekim programima, ali meni je LG vrh. 7 kg, centrifuga od 400 do 1.200 okretaja, neki programi su nepromjenjivih postavki, neki mogu mijenjati neke postavke (brzinu centrifuge uglavnom), neki mogu mijenjati sve postavke, inteligentni sistem (prvo izmjeri težinu veša pa odredi koliko vode će uzeti) itd. Tiha, komšije kažu da je ne čuju a radi i u 3 ujutro. Može se odgoditi početak pranja za 3, 6 i 9 sati (u stvari mašina računa kraj pranja, ne početak, znači može se isprogramirat ida radi dok je neko na poslu i da završi u trenutku kada se dođe kući). Koštala je oko 650 KM. Konkretan model je malo stariji, nema ga više u ponudi, ima zamjenski koji je skuplji, mislim da je malo više od 700 KM.

5 godina na "ostatak" mašine i 10 godina na motor je garancija.

LG je jedini koji nema remen sa motora na bubanj, bubanj je direktno na motoru, DirectDrive. Ako to kome šta znači.
Jest, zato i daju garanciju an motor, a crkne elektronika. ;-) I mene je privlačila LG da budem sasvim iskrena.
Ja uzela Bosch po preporuci majstora koji već 40 godina opravlja mašine, on mi je preporučio da je isključim iz struje kad ne radi zbog elektronike ( kod nas često grmi, a i napon struje za skočiti) a i pritisak vode nam je prejak (rođaku tri bojlera procurila zbog toga)..nisam se pokajala..Ne drma, ne mrda, 8kg, tiha..možeš staviti karmin na nju dok centrifugira, neće pasti. Na 1400 obrtaja ne zgužva veš..Pere savršeno..ima svakakvih programa, mogu se postavke mijenjati (centrifuga, temperatura, kad će zavšiti, ima Eco postavku -manje vode, manje struje, pretpranje, dodatno ispiranje)..
Dok zatvorim balkon roletnom najvjerovatnije ću nabaviti i sušilicu Bosch.
Pa, ako većina daje 5 godina na cijelu mašinu, onda LG garancija nije loša. Mislim da i Samsung ima sličnu, 10 godina na motor a 5 na ostatak. Ili neko drugi, ali sigurno sam vidio da još neko daje sličnu garanciju.

Nego, koliko košta taj Bosch, oko 1.000, ne manje od 800 KM?

Nisam ja protiv Boscha, volim Bosch alate, profesionalne, imam ih i koristim ih, ali su i skuplji od drugih, a neki drugi daju i više opcija. Pa ako im je bijela tehnika po principu alata, Bosch pravi sjajne stvari, ali ima i jeftinijih a ništa manje dobrih ili samo mrvu lošijih a osjetno jeftinijih.

Bosch je odličan izbor, ali ako se želi baš kvalitet, onda Miele, ko ga može priuštiti doduše :)
Hakiz
Posts: 39942
Joined: 30/07/2015 20:01

#299 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Hakiz »

BJB wrote: 30/11/2020 23:04
Edin H. wrote: 30/11/2020 21:08
i agree wrote: 30/11/2020 18:01
cuj serviser naredi :lol:
jel ti to majketi naređuju drugi sta da radis za svoje pare?
Naredjenje izvrsenje :oops:

Salu na stranu treba citati one papircine sto ti uvale jer odredjene okolnosti mogu ponistiti garanciju.
Isto tako registracija garancije online je čisto sr*nje..Ja znam dobro da sam registrovala Indesitii mašinu, ali sam je registrovala koristeći bih.net e-mail adresu i izgubila detalje..Logično, nisu ni pokušali da traže po imenu i meni nije prošla garancija..
ZAto ovome što mu je korozija prošla pod garanciju svaka čast..kapu skidam.
Koji bezobraznici.

Ja imam Bosch i Metabo profi alate. Garancija je godina, a kada se registruju onda je 3 godine. Onog trenutka kada se registruju, na eMail dođe PDF sa potvrdom garancije. Potvrda se može snimiti na HDD, USB stick, iskopirati na mobitel, isprintati na papir... i odnijeti u servis. Tako da ako se i desi neki problem sa njihovom arhivom, korisnik ima svoju kopiju potvrde garancije, sa dokazom autentičnosti. To je prava on line garancija. To šta se tebi desilo samo govori koji amateri i bezobraznici su ti iz Indesita.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#300 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Bosch mašina je mene koštala 829KM, eno im je sad na ekupi 849, čini mi se..
REgistrovala je na https://www.bosch-home.com/hr/mybosch jer nemaju bh domenu..ali nisam nikad dobila "garanciju" kao recimo za tv za koji mi je stigla garancija na e-mail (3+2)..
Hakiz wrote: 01/12/2020 15:19 Bosch je odličan izbor, ali ako se želi baš kvalitet, onda Miele, ko ga može priuštiti doduše :)
Ma Miele jedva možeš naći novu u nekoliko radnji..I nema izbora 7/8/9 kg, većinom imaju jednu i to je to..
https://domod.ba/shop/proizvod/miele-ma ... ay/MI84190Ista masina u Domodu za gotovinu 1.709,10
U mobilmedia radnji https://mobilmedia.ba/bjela-tehnika/ves ... rettyPhoto
1.899,90KM
Post Reply