Ves masina-fleke na vesu

Post Reply
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1 Ves masina-fleke na vesu

Post by BJB »

Ukljucim sinoc sareno na 40, na kraju dvaput isprianje.. Jutros imam sta vidjeti -na pantalonama i jednoj pidzami crvene fleke ili prije fleke boje bakra...Isperem i jedno i drugo hladnom vodom, i gledam prije nekih 5 mins, na pidzami se jos vide a na pantalonama malo manje..
Je li imao iko slican problem i je li ga uspio rijesiti?
Ne desava mi se prvi put, nije pofarbano vec izgleda kao da je izgorjelo od neke jake hemikalije..Caka je u tome da sam jednostavno dodala praskasti deterdzent i omeksivac, ves je bio na suhom prije pranja.Nisam uradila nista drugacije od prethodnih pranja i prije bi sve bilo fino oprano..Pantalone su tamne, ljubicaste...Ne kapiram od cega ovo...
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#2 Re: Ves masina-fleke na vesu

Post by Lounge Act »

meni se slicno tako desilo na jednoj jakni radi dugmadi koja su bila zeljezna, kao na farmerkama sto budu, pa su nekako povukla vlagu i pocela da hrdjaju iako je jakna bila lijepo upakovana i cekala odgovarajuce godisnje doba. godinama prije toga sam je imala i nije bilo niakakvih problema pa pretpostavljam da nije bila posve suha kad sam je spakovala. kod mene je na mjestima tkanina toliko ostecena da je kao progorena, a na nekim mjestima je bilo samo tako boje bakra. pretpostavljam da ti se slicno desilo jer je ves ostao u masini preko noci
Post Reply