Veoma negativno iskustvo sa Intesa Sanpaolo bankom

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
blabek

Veoma negativno iskustvo sa Intesa Sanpaolo bankom

Post by blabek » 14/03/2018 16:26

Eh ovako, napravih account samo iz razloga da napravim ovaj post, nakon sto me isprovocirala radnica pomenute banke.

Da krenemo iz pocetka. Predao sam zahtjev za vadjenje visa electron kartice u Intesi sredinom decembra 2017-te. Cekao sam karticu otprilike mjesec i po (iako su rekli da je maksimalno cekanje od mjesec dana, ali su uvidjeli neku gresku sa mojim zahtjevom u svom sistemu nakon mog 3. dolaska u poslovnicu.) Pin su mi rekli poslati kroz nekoliko dana, ali nisam ga dobio ni do dan danas. Licno sam zaboravio na pin jer mi je do sad kartica koristila samo za paypal. Povodom tog pina sam otisao u poslovnicu prije 3 dana, gdje su mi rekli da ce poslat zahtjev za ponovno slanje pina. Jutros se budim i dolazi mi poruka da mi je skinuto 20km sa racuna u svrhu izrade novog pina. Iste sekunde sam otisao u poslovnicu gdje su mi rekli da je greska i da ce stornirati iznos. Maloprije me zove zena i govori mi da mi mogu stornirati samo 10km, zato sto ja svojom greskom nisam preuzeo pin. Pitao sam je kako je to moguce, da li ona ima dokaz da me iz banke iko zvao, da mi je poslan mail ili da me postar nije zatekao kod kuce pa se pin vratio u centralu (sve sto je ona tvrdila), na sto ona odgovara "gospodine, pokusala sam vam objasniti zasto smo vam naplatili taj iznos, ali nekome je logicno zasto se placaju bankarske usluge, nekome ne." Za sve vrijeme od predavanja kartice do sada, svaki mjesec im placam odrzavanje za totalno nefunkcionalnu karticu, jos me na to provociraju, naplacuju mi svoje greske i ne odgovaraju mi na osnovna pitanja koja bi dokazala njihove tvrdnje da je taj pin moja greska. Sta raditi, da li mogu otici u njihovu poslovnicu i traziti sefa da mi obrazlozi situaciju, ili je to sve malo previse holivudski.

TL;DR Cekao izradu kartice mjesec i po, pin mjesecima nisam dobio. Na moj upit za pin, banka mi naplacuje dodatne naknade za izradu novog pina, tvrde da je moja greska sto nisam preuzeo pin iako za to nemaju nikakav dokaz, cak me malo i provociraju. Za sve to vrijeme, uredno placam odrzavanje nefunkcionalne kartice svaki mjesec.

Livorno

Re: Veoma negativno iskustvo sa Intesa Sanpaolo bankom

Post by Livorno » 14/03/2018 16:32

Pokusaj napraviti 20 KM minusa na racunu, i onda promijeni banku. Zbog te cifre te nece tuziti, ali ti hoce dosadjivati i prijetiti.

TRANCE

Post by TRANCE » 14/03/2018 20:37

Mojoj mami, inače starijoj ženi, uvalili mobilno bankarstvo na fazon "samo vi potpišite gospođo, ništa se to ne plaća". Kad ono 2 KM dodatno za to svaki mjesec. Otišla da otkaže uslugu mobilnog bankarstva, naplatili joj naknadu 10-20 KM, tako nešto.

TRANCE

Post by TRANCE » 14/03/2018 20:41

Livorno wrote:Pokusaj napraviti 20 KM minusa na racunu, i onda promijeni banku. Zbog te cifre te nece tuziti, ali ti hoce dosadjivati i prijetiti.

I onda skupljaju naknade za vođenje računa i održavanje kartice, i kad se nakupi za desetak godina, hop, poziv na sud, pa platiš i naknade i kamate i sudski postupak.

Haris.ba

Post by Haris.ba » 14/03/2018 21:10

Nema vise toga. Moraju zatvoriti neaktivni racun 1 godinu.

ado_sar

Post by ado_sar » 14/03/2018 22:21

TRANCE wrote:Mojoj mami, inače starijoj ženi, uvalili mobilno bankarstvo na fazon "samo vi potpišite gospođo, ništa se to ne plaća". Kad ono 2 KM dodatno za to svaki mjesec. Otišla da otkaže uslugu mobilnog bankarstva, naplatili joj naknadu 10-20 KM, tako nešto.

Tvoja je dobro prosla. Nas je kostalo oko 40KM da pozatvaramo sve usluge koje su joj “sugerisali” da aktivira. Nikad vise intesa

Heller

Post by Heller » 15/03/2018 00:28

Levatine jebo ih shadow limit, uzeli tv, oko milje 12 rata. I falilo tri marke za ratu, jer je plata kasnila par dana, i blokiraju racun :shock:

blabek

Post by blabek » 15/03/2018 00:38

Definitivno mijenjam banku, ali evo citam ugovore koje sam potpisao i skontah da u sustini da bi otkazao te njihove usluge trebam im platiti finu svotu novca. Razmisljam da im izravno kazem da mi salju poziv na sud za te troskove otkazivanja jer im ne planiram dati ni marke. Fino iskustvo koje ce me izgleda kostati preko 50 maraka, za apsolutno nista. :run:

IstinitaPoruka

Post by IstinitaPoruka » 15/03/2018 01:54

TRANCE wrote:Mojoj mami, inače starijoj ženi, uvalili mobilno bankarstvo na fazon "samo vi potpišite gospođo, ništa se to ne plaća". Kad ono 2 KM dodatno za to svaki mjesec. Otišla da otkaže uslugu mobilnog bankarstva, naplatili joj naknadu 10-20 KM, tako nešto.

I kod sparkasse je isti slučaj, mada mislim da je i kod ostalih tako. Ne kontam na osnovu čega oni naplaćuju naknadu (meni su odmah na početku uzeli 20 KM da se osiguraju u slučaju prekida ugovora sa njima i otkazivanja usluge mobilnog bankarstva).
Sve banke rade na sličnim, ako ne i na istim uslovima, i daju ti neke 'usluge'.
Meni već sedmicu ne radi Slikaj i plati kod Sparkasse, ne znam zbog čega. Do sad je sve regularno radilo, sad ne radi

Black swan

Post by Black swan » 15/03/2018 15:15

nije loša banka ako dobro igraš :D
i ne potpisuješ svašta
:mrgreen:

visocicaguy

Post by visocicaguy » 15/03/2018 15:25

sjecam se slucaja u intesi - greskom skinuli nekakav iznos klijentu i time ugurali racun u minus... tako preslo preko 1. u iduci mjesec - vratili su taj iznos nakon priznavanja da je bila greska, ali su potrazivali da im se plati kamata zato sto je racun bio u minusu... nije bila neka cifra, tipa koja marka... ali su rekli kao "nemamo mi proceduru da vam storniramo tu kamatu"

mnjonja

Post by mnjonja » 15/03/2018 15:28

Otplacena 2 kredita u ovoj banci, da bi za treci trazili bruku papirologije opet i nikakve nize kamate ili pogodnosti.
Bolju stopu dobili u unicreditu, a ovi se nisu ni pocesali sto im prebacujem racun u drugu banku, kamoli sto uzimam kredit u drugoj banci.

Black swan

Post by Black swan » 15/03/2018 15:39

mnjonja wrote: bruku papirologije opet i nikakve nize kamate ili pogodnosti.

ee to jeste... birokrate

lijepa u dusi

Post by lijepa u dusi » 15/03/2018 15:54

Navukli me da otvorim racun i potpisem za neke usluge, kao studentu mi je trebalo biti sve besplatno. Da bi se ispostavilo da je besplatno samo otvaranje racuna :D a njegovo vodjenje par mj, kao i izrada kartice za koju me btw niko nije pitao hocu li, vec kao moram uzeti ( iako sam naglasila da mi racun treba da primim samo jednu isplatu i zatvaram ga), kao i zatvaranje, sve uredno sabrali i trazili da platim da bih mogla zatvoriti racun. Naplatili zatvaranje i koristenje neke njihove aplikacije, na kraju od ionako jadnih 500 KM, odbiju mi 50ak KM.
Tad sam rekla - nikad vise.

Black swan

Post by Black swan » 15/03/2018 16:40

meni su na neku stipendiju iz 1997
2012 počeli odbijati sa štednje pod 2.5 nekog duga mjesečno :lol: :lol: :lol:

bilo 17.5 nekog duga
samo digao u drugoj poslovnici i prebacio u drugu banku ona nova banka dobre kamate

vjerojatno nije po zakonu to što su radili ali nemam živaca da se bakćem

nepass1

Post by nepass1 » 15/03/2018 22:21

blabek wrote:Definitivno mijenjam banku, ali evo citam ugovore koje sam potpisao i skontah da u sustini da bi otkazao te njihove usluge trebam im platiti finu svotu novca. Razmisljam da im izravno kazem da mi salju poziv na sud za te troskove otkazivanja jer im ne planiram dati ni marke. Fino iskustvo koje ce me izgleda kostati preko 50 maraka, za apsolutno nista. :run:

Samo pismene zalbe, nista ici i pricati sa njima

leigh

Post by leigh » 15/03/2018 22:34

nepass1 wrote:
blabek wrote:Definitivno mijenjam banku, ali evo citam ugovore koje sam potpisao i skontah da u sustini da bi otkazao te njihove usluge trebam im platiti finu svotu novca. Razmisljam da im izravno kazem da mi salju poziv na sud za te troskove otkazivanja jer im ne planiram dati ni marke. Fino iskustvo koje ce me izgleda kostati preko 50 maraka, za apsolutno nista. :run:

Samo pismene zalbe, nista ici i pricati sa njima

Devet mjeseci čekao odgovor. A pitanje jednostavno, odgovor mogao biti da ili ne.

nepass1

Post by nepass1 » 16/03/2018 07:28

Ja sam u intesi imao problem kurcobolje, otvoreno mi rekli da imaju previse posla i da moj hiptekarni kredit nije bas prioritet, otisao u drugu banku.
U raiffeisenu sam tj zena pisala pismeni prigovor. Zvala je direktorica poslovnice, rjesili sve u roku 24h.

Black swan

Post by Black swan » 16/03/2018 12:04

ti si kapitalista
barem negdje te poštuju

prema nama sitnoj b0raniji
svejedno je u kojoj si banci

Black swan

Post by Black swan » 16/03/2018 12:05

bilo bi važno ustvrditi koji su to uposlenici nesusretljivi
koje poslovnice

ja sam u intesi jer je upi kupila intesa a upi je kupio gospodarsku našu dobru staru i lijepu hrvatsku gospodarsku banku :D u kojoj si bio čovjek :D a ne slina jer smo se svi znali pogledom prepoznati :D

kasnije malo mirovina malo premještaji
na kraju nikog ne znaš možda jednu ili dvije osobe u banci...

Altsa

Post by Altsa » 16/03/2018 12:09

blabek wrote:Eh ovako, napravih account samo iz razloga da napravim ovaj post, nakon sto me isprovocirala radnica pomenute banke.

Da krenemo iz pocetka. Predao sam zahtjev za vadjenje visa electron kartice u Intesi sredinom decembra 2017-te. Cekao sam karticu otprilike mjesec i po (iako su rekli da je maksimalno cekanje od mjesec dana, ali su uvidjeli neku gresku sa mojim zahtjevom u svom sistemu nakon mog 3. dolaska u poslovnicu.) Pin su mi rekli poslati kroz nekoliko dana, ali nisam ga dobio ni do dan danas. Licno sam zaboravio na pin jer mi je do sad kartica koristila samo za paypal. Povodom tog pina sam otisao u poslovnicu prije 3 dana, gdje su mi rekli da ce poslat zahtjev za ponovno slanje pina. Jutros se budim i dolazi mi poruka da mi je skinuto 20km sa racuna u svrhu izrade novog pina. Iste sekunde sam otisao u poslovnicu gdje su mi rekli da je greska i da ce stornirati iznos. Maloprije me zove zena i govori mi da mi mogu stornirati samo 10km, zato sto ja svojom greskom nisam preuzeo pin. Pitao sam je kako je to moguce, da li ona ima dokaz da me iz banke iko zvao, da mi je poslan mail ili da me postar nije zatekao kod kuce pa se pin vratio u centralu (sve sto je ona tvrdila), na sto ona odgovara "gospodine, pokusala sam vam objasniti zasto smo vam naplatili taj iznos, ali nekome je logicno zasto se placaju bankarske usluge, nekome ne." Za sve vrijeme od predavanja kartice do sada, svaki mjesec im placam odrzavanje za totalno nefunkcionalnu karticu, jos me na to provociraju, naplacuju mi svoje greske i ne odgovaraju mi na osnovna pitanja koja bi dokazala njihove tvrdnje da je taj pin moja greska. Sta raditi, da li mogu otici u njihovu poslovnicu i traziti sefa da mi obrazlozi situaciju, ili je to sve malo previse holivudski.

TL;DR Cekao izradu kartice mjesec i po, pin mjesecima nisam dobio. Na moj upit za pin, banka mi naplacuje dodatne naknade za izradu novog pina, tvrde da je moja greska sto nisam preuzeo pin iako za to nemaju nikakav dokaz, cak me malo i provociraju. Za sve to vrijeme, uredno placam odrzavanje nefunkcionalne kartice svaki mjesec.

banku je barem lako promijeniti. svi te cekaju rasirenih ruku. ja bi to vec odavno odkvito.

Black swan

Post by Black swan » 16/03/2018 12:16

eto ja ne mogu promieniti jer firma ima račune u banci
samo intesa dolazi u obzir

i u posljedje vrijeme unikredit

emmir1

Post by emmir1 » 16/03/2018 12:19

Najgora banka.

Uzeo kredit i nakon prve rate mi povećali kamatu i tako ostalo do isplate kredita.

Na reklamama garantuju sve moguće.

Dođeš u banku i tražiš kredit i pitaš kada će biti, kažu tad i tad.

E onda naravno te razvlače, odeš da se informišeš dokle je kredit, drski i jako neljubazni, nemoj da dolazite nazvat će vas se, to što su jedno rekli pa slagali nikakve veze nema.

Treba valjda da shvate da još 20 tak banaka nudi usluge kao i oni pa bar ljubaznost i odgovornost bude na nivou

Altsa

Post by Altsa » 16/03/2018 12:26

Black swan wrote:eto ja ne mogu promieniti jer firma ima račune u banci
samo intesa dolazi u obzir

i u posljedje vrijeme unikredit

eto kod mene moze. raja mijenja banke. prebacuju kredite ili ih reprogramiraju itd.

Black swan

Post by Black swan » 16/03/2018 12:27

jes dobro si emir
:D sto nekih papira za 9500 kredita :D

jbt a tek za kartice sa limitima

ali kad uđeš u sistem i slijediš budu
koji kaže sreća je da se oslobodiš želje :D

onda ti je dobra banka
:mrgreen:

Post Reply