Ventilacijske tube za uši - HITNO

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
flak
Posts: 51
Joined: 01/10/2021 12:32

#1 Ventilacijske tube za uši - HITNO

Post by flak »

Pozdrav...

Interesuje me gdje ima kupiti ventilacijske tube za uši.

U pitanju je dijete od 5 godina, treba operisati treći krajnik i ugraditi te tube, operacija je zakazana krajem februara ali preko bolnice USK se ne može "nabaviti" to, pitao sam na par mjesta u Sarajevu ali i dalje ništa. Ako neko zna gdje ima to da se nađe molio bih da mi kaže. Hvala puno unaprijed.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2 Re: Ventilacijske tube za uši - HITNO

Post by _Reds_ »

flak wrote: 16/02/2022 14:00 Pozdrav...

Interesuje me gdje ima kupiti ventilacijske tube za uši.

U pitanju je dijete od 5 godina, treba operisati treći krajnik i ugraditi te tube, operacija je zakazana krajem februara ali preko bolnice USK se ne može "nabaviti" to, pitao sam na par mjesta u Sarajevu ali i dalje ništa. Ako neko zna gdje ima to da se nađe molio bih da mi kaže. Hvala puno unaprijed.
Da li je uzorak zacepljenja usiju krajnici? Ako jesu preporucio bih tih da ih ne ugrađješ. Kod nas na tržištu postoje samo titanijumske i uvozi ih PZU Gezo Sarajevo. One nisu prilagodjenje djeci, za razliku od silikonskih kojih kod nas nema. Ima u Zagrebu.
Titanijumske su deblje i postoje problemi sa zarastanjem bubnjica kasnije.

Moja ti je preporuka da se cjevcice ne stavljaju, nego da se usi prilikom operacije krajnika ociste. One se uvijek naknadno mogu ugraditi kasnije. Ako su problem bili kraj ici, usi se nece 90% nece zapcepiti opet.
flak
Posts: 51
Joined: 01/10/2021 12:32

#3 Re: Ventilacijske tube za uši - HITNO

Post by flak »

_Reds_ wrote: 16/02/2022 16:19 Da li je uzorak zacepljenja usiju krajnici? Ako jesu preporucio bih tih da ih ne ugrađješ. Kod nas na tržištu postoje samo titanijumske i uvozi ih PZU Gezo Sarajevo. One nisu prilagodjenje djeci, za razliku od silikonskih kojih kod nas nema. Ima u Zagrebu.
Titanijumske su deblje i postoje problemi sa zarastanjem bubnjica kasnije.

Moja ti je preporuka da se cjevcice ne stavljaju, nego da se usi prilikom operacije krajnika ociste. One se uvijek naknadno mogu ugraditi kasnije. Ako su problem bili kraj ici, usi se nece 90% nece zapcepiti opet.
Puno ti hvala. Vjerujem da je to razlog, prenijet ću roditeljima ovu poruku.
Post Reply