Vels-BiH,BiH-Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#926 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Butmiran »

TheMule wrote:
todd_smith wrote:Pa treba Pjanica pitati gdje hoces da igras i tu ga ubaciti.

Gusio ga Misimovic, gusi ga TSS, a Pjanic je nas najbolji igrac.

Lud zbunjenog ovdje vec duze vrijeme.
Na drugoj temi sam stavio ovo:

Pjanic- Besic -Medjunjanin

Hajrovic -Dzeko -Lulic


On igra ovaj sistem u Romi, i posto je nas najbolji igrac, treba to igrati i ovdje. Ovo bi i Lulicu i Dzeki godilo. Samo ne znam koga na desnu stranu, nisam bas nesto siguran u Hajrovica...
Ko će na lijevog beka?

Istina za Vedrana!
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#927 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by crnoplavo »

_mufljuz_ wrote:
Zux wrote:Ni ne trebamo nikog pobijediti, nigdje otici sa ovakvim "navijacima" kakvi su ovdje na forumu, pljuvaci, strucnjaci, a vjerovatno ih je 20% sutnulo loptu ozbiljnije u zivotu. Wales ekipa sa najskupljim igracem na svijetu, koji je medju 3-4 najbolja igraca na svijetu i sa vecinom igraca iz Premiershipa i Championshipa, bi valjda trebala biti ekipa koju bi mi morali natakariti 5-0? Ko smo ba to mi i kad smo u najjacem sastavu? Pri svemu tome nam je nedostajalo 4-5 vaznih igraca. Takodje pola tima je u jako losoj formi. Opet kad se sve sabere nismo lose odigrali, nedostajao je taj go. Dokle se ide s pljuvanjem, da se tvrdi da je Besic lose odigrao, a u prvom poluvremenu kad god je Bale dotakao loptu bio je tu. Zatvorili smo tog Balea strasnog. Puno se pretrcalo nije falilo ni borbenosti. A o tome da mi moramo nabijati gol razliku na svima osim mozda na svjetskim silama govore i rezultati kvalifikacija sinoc i veceras: Italija jedva dobila Azerbejdzan, Holandija-Kazahstan do 82. minute 1-1 i to sa igracem vise, sinoc Slovacka Spaniju pobijedila, da druge ne spominjem. Cinjenica je i to da je Susic kloc jer ne zove Zukanovica i neke druge igrace koji bi nam koristili, pa i da taktika nije bas onakva kakva bi trebala biti, ali on je selektor i jebaji ga pomirimo se s tim i navijajmo ko ljudi za svoju reprezentaciju. Nikad mi pameti necemo doci, to ce pokazati i ova nedjelja za 2 dana ko smo i sta smo.
dobro j e i vas vise pljuvaci blablabla strucnjaci pizde materine - samo konjina ne vidi opste rasulo a ti i tebi slicni najveci domoljubi rodila vas majka - treba vam ljiljan dat za zasluge isprdjivanja patriotizma na forumu i sataniziranje manjih patriota....

kod nas je kritika ocito defektna devijacija koja je iscezla u doba rigidnog totalitarizma - pa ne smijes vise ni reci da nesto ne valja nego samo uz masu ako svi jedu govna onda jedi i ti - e pa tebi drug prijatno al ja ne jedem govna...

:thumbup:
marschall
Posts: 386
Joined: 19/04/2007 12:21

#928 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by marschall »

SaNsEo wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čekajte ljudi, evo izračunao nam ovaj čovjek da nije kraj kvalifikacija za nas. Čak i sa dva poraza od Belgije, uz isključčivo naše rezultate najmanje smo drugi.. Šta sad - halali, gotovo, ovo-ono... Da malo..
jarane ostaje onda 7 tekmi gdje nesmijes da zijanis ni jednu...

na osnovu ovi izjava kakon tekma Pape racuna da ce Izrael ili Wels da negdje prospu bodove, ok hajde nadajmo se tome...ali problem nastaje u tome sta AKO oni ne kiksaju , onda smo mi u pusioni

Mi MORAMO dobiti Wels njima dosta i remi
Mi MORAMO dobiti Izrael njima dosta i remi
Mi MORAMO dobiti Kipar njima dosta i remi

tu nastaje problem
mi imamo vec Problem.
ali ako ovih 19 bodova ne uzmemo, onda cemo se zavuc u rupe i sutit.
sa safetom ili bez njega, treba mislit pozitivno i bodrit momke.
ate
Posts: 162
Joined: 22/02/2007 14:15

#929 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by ate »

Vels 4
Belgija 3
Izrael 3
Kipar 3
BiH 1
Andora 0

Napomena: Belgija i Izrael imaju utakmicu manje nego ostali
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#930 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by cyprus »

Ja bih rekao solidna predstava naših večeras, pogotovo ako uzmemo u obzir ono ''kako sam se nadala...'' Da nismo zijanili od Kipra kući, ja bih ovom nulom bio čak i zadovoljan... MEĐUTIM, nama je pobjeda ovdje trebala, da nadoknadimo kiks iz prvog susreta... Zbog toga, ipak nisam zadovoljan...

Po mom mišljenju, Safet mora dobit Belgiju da bi njegov ostanak na klupi bio opravdan... Ipak, stvari stoje tako da će ga i bod vjerovatno ostavit tu gdje jeste... A to onda dovodi do produženja recikliranja ove jedne te iste priče i raspoloženja, što me tako nervira...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#931 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by TheMule »

Butmiran wrote:
TheMule wrote:
todd_smith wrote:Pa treba Pjanica pitati gdje hoces da igras i tu ga ubaciti.

Gusio ga Misimovic, gusi ga TSS, a Pjanic je nas najbolji igrac.

Lud zbunjenog ovdje vec duze vrijeme.
Na drugoj temi sam stavio ovo:

Pjanic- Besic -Medjunjanin

Hajrovic -Dzeko -Lulic


On igra ovaj sistem u Romi, i posto je nas najbolji igrac, treba to igrati i ovdje. Ovo bi i Lulicu i Dzeki godilo. Samo ne znam koga na desnu stranu, nisam bas nesto siguran u Hajrovica...
Ko će na lijevog beka?

Istina za Vedrana!
Nekog drugog osim Lulica, nije on bek. Gubimo dosta u napadu kad je na beku, a ne dobijamo nista u odbrani. Lijeva strana katastrofa.
User avatar
SaNsEo
Posts: 795
Joined: 23/08/2013 23:24

#932 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by SaNsEo »

cyprus wrote:Ja bih rekao solidna predstava naših večeras, pogotovo ako uzmemo u obzir ono ''kako sam se nadala...'' Da nismo zijanili od Kipra kući, ja bih ovom nulom bio čak i zadovoljan... MEĐUTIM, nama je pobjeda ovdje trebala, da nadoknadimo kiks iz prvog susreta... Zbog toga, ipak nisam zadovoljan...

Po mom mišljenju, Safet mora dobit Belgiju da bi njegov ostanak na klupi bio opravdan... Ipak, stvari stoje tako da će ga i bod vjerovatno ostavit tu gdje jeste... A to onda dovodi do produženja recikliranja ove jedne te iste priče i raspoloženja, što me tako nervira...
da ti bude lakse nisi jedini :wink:

Pape je izjavio prije ove dvoje tekme da su mu 2 boda vise nego dosta ,znaci na pola je puta :-) ,problem je sto njegova racunica veze s vezom nema i puna je rupa i rizika , ali dovoljno je dobra da ga i dalje odrzava na klupi repke :(
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#933 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by todd_smith »

TheMule wrote:
Nekog drugog osim Lulica, nije on bek. Gubimo dosta u napadu kad je na beku, a ne dobijamo nista u odbrani. Lijeva strana katastrofa.
Nekog drugog..dobro. Koga?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#934 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by condy »

Vels je bio bolji jer je stvorio izglednije prilike na utakmici. Protiv Belgije, teško da možemo izvući povoljan rezultat. Pogotovo jer reprezentacija već duže vrijeme igra loše. Šteta, ali očigledno smo svoj vrhunac doživjeli u prošlim kvalifikacijama, kojih ćemo se dugo sjećati.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#935 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by TheMule »

todd_smith wrote:
TheMule wrote:
Nekog drugog osim Lulica, nije on bek. Gubimo dosta u napadu kad je na beku, a ne dobijamo nista u odbrani. Lijeva strana katastrofa.
Nekog drugog..dobro. Koga?
Posto Pape nije planiro da nadje adekvatnu zamjenu za Kolasinca, nezahvalno je mene pitati. Sada je u dobokim govnima, i da ga ja vadim? Nek stavi stopera na mjesto beka, ima Vranjesa, ima Hadzica ako se Spahic oporavi. Nece biti od koristi u fazi napada, ali ce bar zaustaviti propuh
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#936 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by todd_smith »

Pa pametujes kako treba ovo i treba ono, ovaj ovako ovaj onako

Ne valja lijeva strana, bravo genije si. Svi smo debili nismo znali, ti si nas prosvijetlio.

Hajde sad kad znas da ne valja, valjda znas kako i popraviti?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#937 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by TheMule »

todd_smith wrote:Pa pametujes kako treba ovo i treba ono, ovaj ovako ovaj onako

Ne valja lijeva strana, bravo genije si. Svi smo debili nismo znali, ti si nas prosvijetlio.

Hajde sad kad znas da ne valja, valjda znas kako i popraviti?
O cemu pricas? Vidis da sam napiso
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#938 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by hrasno38 »

todd_smith wrote:Pa treba Pjanica pitati gdje hoces da igras i tu ga ubaciti.

Gusio ga Misimovic, gusi ga TSS, a Pjanic je nas najbolji igrac.

Lud zbunjenog ovdje vec duze vrijeme.
e ovo je tako kratko al jebitacno!!!! vazda ga neko gusi. Pa majku mu budite posteni I recite da Pjanic u ove dvije utakmice nije pokazao nista osim onih suteva a on bi trebao nakon odlaska Misketa da je alfa I omega ovog tima. Pa kako to Pjanic nije smetao Misketu. Ogromna vecina ovdje ima svoje ljubimce I ma kako oni da odigraju krivica se gura jednim te istima. Da gospodo Pjanic nije u dvije utakmica dao upotrebljivu loptu nasim napadacima ma koliko on bio nas "mali princ". Dzeko I Ibisevic nisu izgradadili postene situacije u ove dvije utakmice ma koliko bili nase najvece napadacke zvijezde. Veceras je Medunjanin za Pjanica izgledao kao Maradona a Besic ko vanzemaljac. I Susic I Hadzic I Sunjic I Mujdza I Lulic su igrali muski I stvarno je bolesno reci nekom igracu....imao je jednu ili dvije greske....pa nisu hirurzi I ne rade sa skalperom nego sa loptom koja je okrugla.
Veceras su odigrali muski ali imali su nesavladivog golmana kao sto ga je imao I Bale. Oni nama dolaze na revans a ne mi njima. I nema teorije da se I Belgija nece negdje okliznuti kao sto su se okliznule I klizu isto tako najjace evropske reprezentacije. Pa veceras je Holandjanima poklonjena pobjeda. Po logici sudije na ovoj utakmici u nasoj utakmici su isto tako jedno tri igraca trebali dobiti crvene kartone.
Onaj karton Dzeki je apsolutnio nigdje veze jer on je kapiten I duzan je da smiruje svoje igrace I rasciscava guzve na terenu I ni jedan ozbiljan sudija mu ne bi dao zuti. I Bale je to isto radio. I igrat ce Edin protiv Belgije I nadam se opet im biti nocna mora!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#939 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by hrasno38 »

cyprus wrote:Ja bih rekao solidna predstava naših večeras, pogotovo ako uzmemo u obzir ono ''kako sam se nadala...'' Da nismo zijanili od Kipra kući, ja bih ovom nulom bio čak i zadovoljan... MEĐUTIM, nama je pobjeda ovdje trebala, da nadoknadimo kiks iz prvog susreta... Zbog toga, ipak nisam zadovoljan...

Po mom mišljenju, Safet mora dobit Belgiju da bi njegov ostanak na klupi bio opravdan... Ipak, stvari stoje tako da će ga i bod vjerovatno ostavit tu gdje jeste... A to onda dovodi do produženja recikliranja ove jedne te iste priče i raspoloženja, što me tako nervira...
Bit ce sasvim dovoljna pobjeda u revansu protiv Kipra:) :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#940 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Logovan »

Kvalifikacije smo loše počeli i trebamo se što prije probuditi, inače ostat ćemo bez Europskog prvenstva. :skoljka: Pape je opet pogriješio kod nekih stvari i ne mogu da shvatim da radi jedne te iste greške. Ima na terenu Džeku i Vedu, tj. dvojicu napadača i on izvodi jednog a uvodi Hajrovića, a formacija pređe u 4-5-1. :-) :-) Pa jebe mu majku jesmo li išli na bod ili na pobjedu... :-) Opet na terenu Pjanić, Medo, Sušić i Bešić. Nema krila. :zid:
Prvo poluvrijeme smo odradili više loše, nego dobro. Puno smo se nekako "tražili" na terenu, bili smo nepovezani. Drugo poluvrijeme troduplo bolje. Imali smo dobrih šansi za postizanje gola, ali džaba kad neće neće. Mislim da smo zakinuti za penal nad Ibiševićem, moguće da mu je Velšanin podapeo, ali nisam siguran.
Najvjerovatnije će Safet Sušić poslije Belgije dobiti otkaz, nebitno kakav rezultat ostvarimo.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#941 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Artest »

Tino je presetao zadnjih 10 min. Bilo je ono mojne meni boga ti. Tacno se vidilo da je crko.

Jedina osoba koja me vise iritira od Jave jeste buhtla velid. Ljigavac nastavlja u svom standardnom, snishodljivom tonu. Dere da je (nepostojeci) penal na Ibisevicu i tako pokusava usicarit koji patriotski bod za sebe. Na kraju utamice gnjida rezonuje u stilu nismo imali srece i da je puno bolja igra nego protiv Kipra.

Stvorili smo jednu pravu sansu iz igre protiv slabog protivnika i to je za slavlja i zadovoljstva? Seljaktor se definitivno slaze sa njim. Prezivjeti do proljeca je njegov jedini motiv. Nema sanse da ponudi ostavku bez obzira na rezultat protiv Belgije. Covjek je sam reko: dok ima sanse, sto bi me mijenjali?
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#942 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Hodidid »

Momci su odigrali prilicno dobro tekmu. Ono sto mi se nije bilo svidjelo je sporost i nemamo kvalitetna krila. Iznosenje lopte na polovinu terena suparnika se moralo odvijati brze. Primjecujem da slabo ima dubinskih pasova. Dzeko odsjecen a Ibisevic van forme a mi nemamo treceg napadaca da unese svjezinu ili prevagu.

S Belgijom ce biti guravo ali nema predaje unaprijed.
Last edited by Hodidid on 11/10/2014 00:46, edited 1 time in total.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#943 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by _mufljuz_ »

ja gledam ovu raspravu po pitanju rasporeda igraca i formacija - moram reci da mi drago vidjet zdravo razmjenjivanje misljenja iako nas niko nece pitat nista ....

...pa skontam kako razmislja kaseta u glavi Poglavice Telece Lice:

...."samo ih guraj guraj, bice provizije pri prodaji ovo ono...stari se, valja ostarit a imat para a kako drugacije nego preko klinaca iz agencije"....



meni je sve jasno bilo kad sam protiv nigerije vidio jednog od najboljih stopera evrope, mladog reprezentativca njemacke ej covjece - njemacke..... kako sjedi na klupi.....
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#944 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by todd_smith »

Ja prosto ne vidim kako cemo uzeti Belgiju.

Bod hajde nekako mozemo, bunker odigrati i preko prekida ako oni nama zabiju.

Ali da ih uzmemo...ne vidim majke mi.
User avatar
aCme
Posts: 3463
Joined: 23/04/2010 01:06

#945 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by aCme »

Dobro je, elham :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#946 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Idemedosumom »

Pa Belgija konta: ta će mala Bosna, ne mogu ni kipra ni velsa dobit. I onda cemo ih mlatnut fino, ko sto je slovacka nas :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#947 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by cyprus »

Sad da koju kažem i o igračima... Ja im generalno nemam šta zamjeriti, većina ih je večeras odigrala sasvim solidno... Što je možda i najvažnije, bili su vrlo borbeni... Kada govorimo o pohvalama, tu po meni u prvi red treba istaknuti Bešića i Šunjića... I za jednog i za drugog, rekao bih - standardno... Lavovski posao koji obavlja Bešić već svi uzimamo kao nešto što se podrazumijeva, momak je jednostavno nevjerovatno osvježenje... S druge strane, Šunjić aka ''uvreda za panj'' :roll: se i dalje nastavlja omalovažavati od strane nekih pojedinaca, bez obzira što igra u solidnom klubu, što je u sjajnoj formi i što ove godine igra odlično za reprezentaciju... Momak je večeras još jednom začepio usta takvima... Ali izmigoljit će oni opet, znam ja to...

Od ostalih, pohvalio bih i Medunjanina i Mujdžu... Među boljima u našim redovima su bili... Begović dobar... Obzirom na neprirodne pozicije Hadžića i Lulića, ja bih rekao da su i oni bili pristojni... Mada je evidentno da Lulić ne treba igrati nazad, kao ni da Hadžić ne treba igrati uopšte... Ipak za večeras im je od mene, ne spektakularna, ali prolazna ocjena...

Eh sad, navala... Džeki prolazna ocjena, ali može on bolje... Ibišević po meni naslabiji... Praktično se nije vidio... To što se on dosta kreće bez lopte - džaba, ako nema praktične koristi od toga... Pjanić malo bolji nego protiv Kipra, dobar iz slobodnjaka, ali i dalje daleko od onoga šta očekujemo od njega... Da li ćemo ikad dočekat da se transformiše u nešto nalik Misketu? Ruku na srce, mislim da mu ove Safetove zamisli i ne odgovaraju baš najbolje i ograničavaju mu kreativnost... I Tino... Obično branim momka, ali za večeras moram reći da me nije oduševio... Jeste borben i sve, ali zaista se bezrazložno forsira u prvoj postavi... Nije mu tamo mjesto, bar ne još... Ali ne treba sporiti da ima potencijala...

Safet... jebiga, vrijeme je za promjene... S tim što ja ne mislim kao većina da je on toliko glup ili bezobrazan, koliko je izražena njegova najveća mana - tvrdoglavost...
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#948 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by todd_smith »

jebo to na sta smo spali da je borbenost neka pozitiva tj svjez zrak

To se valjda podrazumijeva
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#949 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by It_is_a_Leclerc »

Čuj ne smijemo izgubiti od Belgije. Ne da ne smijemo, već je to vrlo izgledno. Ipak, ima valjda bosanskog inata u njima, pa da probaju nešto na to, mada... uz motivatora koji ne trepne dok u televizijsku kameru kaže : "Nisam izvršio tri izmjene jer nemam koga uvesti. Svi su mali", a u koju god ligu u Evropi zaviriš neki Bosanac u napadu.

P.S. I unatoč porazu od Belgije, ja računam da bismo mi, kad nam se vrate neki igrači, trebali izgledati puno bolje. Jer, ne možemo valjda dvaput zaredom izgubiti od Kipra.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#950 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Dead Man Walking »

palermo wrote:
todd_smith wrote:
Jeste.

I Dzeko je slucajno onako ofrlje Ibisevicu protiv Lihtenstajna dodao.

I Besic onako ofrlje uletio Baleu veceras, zelio crveni k`o Pjanic, ali eto omaklo se i slucajno uzeo loptu.
Mah, nije Sušić loše odigrao, ali je on jednostavno nepotreban igrač. Hoćeš da izbacimo Pjanića a da TSS igra. To bi imalo smisla, samo naravno ni ti nemaš muda da to predložiš.

TSS je jednostavno nepotreban igrač u prvih 11, neka ga na klupi, on može povremeno mijenjati medu čak i Pjanića...čak vjerujem da je danas bio na klupi i ušao u igru da bi možda i podigao ritam utakmice....ali ovako.....potpuno je deplasirano pirčati o tome kako je on odigrao.
Probali smo bez Medunjanina. Trebamo probati i bez Pjanica, sta fali? Bitno je da je Tino nezamjenjiv, iako ne podize kvalitet ekipe ni za promil. Ono sto on odigra moze odigrati pola igraca iz nase lige, a da ne spominjem one koji na klupi sjede zbog njega. Neka mi neko navede jedan kvalitet kojim on podize snagu ekipe pa da zacepim.
Locked