Vels-BiH,BiH-Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#2426 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Herr Flick »

Asmir nije ni sjena onog golmana od prosle sezone.Da li je to sto ima slabu konkurenciju u klubu haj ti znaj.Nista ja njemu ne zamjeram,jedan mi je od najdrazih u repki,ali mora se malo preispitat jbg,dva su gola vec na njegovu dusu u ovim kvalifikacijama.Sta treba mi da strepimo u narednim utakmicama kad neko ubaci sa strane ili sutne meku loptu prema njemu :roll:
User avatar
House
Posts: 46724
Joined: 17/03/2010 15:36

#2427 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by House »

JoseMujica wrote:Image

Java heroj a ne zločinac!

Belgija uzima ćifute i ide na 7 bodEva.Nakon toga mi uzimamo Izrael i idemo na 5... Kad skontaš i nije tako loše :P


btw jadna nam majka ako odigramo neriješeno... :oops:
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#2428 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by vicious »

@alphonse kauders:
Složio bih se uglavnom s tvojim viđenjem učinka igrača, s tim što bih ja malo drugačije ocijenio Begu i Pjanića.
Asmirove intervencije u prvom poluvremenu nisu baš bile fantastične, nego samo dobre, ili bolje reći očekivane za golmana takvog nivoa. Nije tu bilo nekih strašnih parada i izvađenih lopti iz ćoškova, uglavnom su išle u njega.
Pjanić je po meni zakazao, previše melja i carini loptu, razvlači igru u širinu, nema pasova prema napadačima. Naravno imao je asistenciju za Edina, ali našao se sam u onoj poziciji i uradio je jedino moguće i logično.

Ne želim da ispadne da ih pljujem, ali naročito od Pjanića najviše i očekujem, da preuzme stvari u svoje ruke i diriguje tok utakmice, ali dosadašnji učinak u ove tri utakmice je vrlo slab.
Ako ćemo tjerati mak na konac može se reći da su nas upravo dvojica ponajboljih koštali bodova u ove dvije domaće utakmice (Asmir prvi gol protiv Kipra i sinoć, Pjanić promašeni penal i sinoćnja mrtva šansa). Naravno greške su sastavni dio fudbala i dešavaju se, ali jbg...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2429 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by JThomas »

pjanić je centralni plejmejker. i u postavci gdje krila glume igrači koji to nisu, a u stvari su svi nagurani u sredini on trpi najviše. em mora raditi ono što ne umije, em nije razvučena odbrana. oni igrači koji su u nas stvarno klasa prema naprijed su on, medunjanin, džeko i ibišević. dva su centralna vezna, a dva špica. i da bi oni mogli igrati svoje, moraju igrati i krila da to razvuku. a umjesto toga, on nama žrtvuje najbolje igrače da bi mu zlato glumilo krilo.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#2430 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Zmijuga loma »

Tomahawk11 wrote:
Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote: Jbg, sta ja mogu sto ti se ne svidja sto stvari stoje tako kako stoje. Volio bih i ja da je Prcic novi Zidane, ali nije. Nadati se da ce biti bolji.
Ovo podvuceno, nejasna recenica skroz. Sta si zapravo htio reci? Malo je kasno, ali opet, konfuzija izvire iz recenice. Ne smeta mi niko, da se razumijemo.
Htio sam reći da se ne razlikuješ od onih kojima je Tino teška taraba kako god da odigra, jer si, poput njih, ti isto tako maliciozan samo ne prema Tinu već prema njegovom konkurentu Prciću. Ne trebam crtati valjda.

38 dodavanja, 33 uspješna, 87% tačnost. Je li to taj veliki broj pogrešnih pasova kojih se sjećaš?
Mora da sam zapamtio tih 5 pogresnih 8-) Imaju li kakve brojke za kretanje po terenu?
Nego, prestani mi lijepiti ''epitete'', ne znam sta ti sebi dajes za pravo. Maliciozan, vaki, naki....dobro te je. Tebi je izgleda veci gust da dokazes ko sam ja i sta sam ja, nego pisati o onom sta je tema. Da ne gubis vrijeme vise, profulio si debelo. Ne mrzim nikog, ponajmanje Prcica ili bilo kojeg reprezentativca. Nisam maliciozan ni prema Tinu ni prema Prcicu, zelim i jednom i drugom da budu sto bolji igraci. Nasi su, kakvi god su.
Već sam ti dokazao crno na bijelo da si maliciozan prema Prciću:

"Prcic nije poslao lopte, a da isla igracu kojem je namjenjena" - ovo si izvalio za igrača koji je imao 87% uspješnost pasova. Znači, ne sjećaš se više velikog broja porgrešnih pasova, već si eto slučajno upamtio 5 neuspješnih pasova pored 33 uspješna. :lol: Kad selektivno zapamtiš 5 neuspješnih instanci pored 33 uspješne, šta ti to govori o tebi? Postaješ sprdnja od forumaša, iskreno.

Haj da ogolimo i ovaj drugi segment koji si naveo sinoć, loše kretanje. Navedi minutu i opiši situaciju gdje se Prcić loše kretao (Kipar) i kako se trebao ispravno kretati, pa ćemo uporediti sa Tinom (Kipar, Vels, Belgija).

(znam da ćeš sad podviti rep, nešto paušalno promrmljati i uteći iz rasprave jer te navodim na polje konkretnog, a i sam znaš da ništa konkretno za lijeka ne možeš ponuditi)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2431 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Mračajski proto »

Ne znam zašto ovoliko negativnosti. Prolazimo grupu kao najbolja petoplasirana ekipa.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2432 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Mračajski proto »

8-)
Last edited by Mračajski proto on 14/10/2014 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2433 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by shake69 »

House wrote:
JoseMujica wrote:Image

Java heroj a ne zločinac!

Belgija uzima ćifute i ide na 7 bodEva.Nakon toga mi uzimamo Izrael i idemo na 5... Kad skontaš i nije tako loše :P


btw jadna nam majka ako odigramo neriješeno... :oops:
Dobro izdanje u Zenici i neshvatljivo ziheraski pristup Belgijanaca, na nasu srecu. Ako Pape misli ici na bod Izraelu bit ce pothvat dohvatiti drugo mjesto. Ne vjerujem da smo ekipa koja bi s tri boda mogla sest narednih odigrati tako dobro i dobiti, izuzev Belgije. Pobjeda u Tel Aviva je pod 'must', a sinocnja igra bi mogla, potajno se nadam, napumpati samopouzdanje igraca da se to i ostvari a usput i prilika da Dzeko ocisti treci karton i pauzira u Andori. :wink:
Nekako se puno uzdamo da Hazard&comp. pomlate sve do kraja pa jos i Vels-Izrael kao odigraju nerijeseno...Previse kalkulacija a to bi nam se moglo obiti o glavu.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2434 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Kinaski »

Herr Flick wrote:Asmir nije ni sjena onog golmana od prosle sezone.Da li je to sto ima slabu konkurenciju u klubu haj ti znaj.Nista ja njemu ne zamjeram,jedan mi je od najdrazih u repki,ali mora se malo preispitat jbg,dva su gola vec na njegovu dusu u ovim kvalifikacijama.Sta treba mi da strepimo u narednim utakmicama kad neko ubaci sa strane ili sutne meku loptu prema njemu :roll:
ne seri, bolji je od hasagica
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2435 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by prog321 »

Kinaski wrote: ne seri, bolji je od hasagica
Hasagic ne bi ono propustio kroz ruke.
Ali bi primio onaj udarac Lukakua glavom :D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#2436 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by kakotakonikako »

los rezultat. da smo izgubili, mozda bi otisao pape. da smo pobedili, imali bi 3 bobe vise.
porediti dijasporce i lokalce, je ne korektno. zna se ko je vredniji milion puta. idemo dalje bre.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#2437 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Partijaner »

Mi necemo ni Izrael dobiti tamo, lose igramo, atmosfera nije dobra, Safet glumi Bakira i napretka nema, ali ako Savez misli da je sve pod kontrolom onda i mene zaboli cundara.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#2438 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by OldMayor »

Ja samo ne kontam kojom carolijom mi mislimo izvuci i bod u Izraelu.

Pape razmislja isto ko da svi ostali cekaju da nam daju bodove. Pa i izarel hoce to prvo mjesto, ljudi vec imaju 6 bodova, pa valjda pape konta da je njima to dosta, pa ce nama dat sad tri...hoce, al u qrcu.

Ovo ce biti izuzetno tesko gostovanje...
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#2439 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by LSD »

OldMayor wrote:Ja samo ne kontam kojom carolijom mi mislimo izvuci i bod u Izraelu.

Pape razmislja isto ko da svi ostali cekaju da nam daju bodove. Pa i izarel hoce to prvo mjesto, ljudi vec imaju 6 bodova, pa valjda pape konta da je njima to dosta, pa ce nama dat sad tri...hoce, al u qrcu.

Ovo ce biti izuzetno tesko gostovanje...
:thumbup: naravno da si 101% u pravu, ali to trebaš objasniti prije svega ovim strucnjacima kojih ima pun Q na ovom forumu, koji su nekakvi lažni optimisti, koji ne vide dalje od svog nosa i koji su umislili da cemo do kraja kvalifikacija sve živo pobjediti i na brzinu sakupiti 18 bodova (samo treba da se pojavimo na utakmici,a protivnici ce se sami sklanjati na terenu :lol: )
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2440 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Logovan »

Mračajski proto wrote:Ne znam zašto ovoliko negativnosti. Prolazimo grupu kao najbolja petoplasirana ekipa.
:mrgreen: :lol:
Partijaner wrote:Mi necemo ni Izrael dobiti tamo, lose igramo, atmosfera nije dobra, Safet glumi Bakira i napretka nema, ali ako Savez misli da je sve pod kontrolom onda i mene zaboli cundara.
Atmosfera se može popraviti do Izraela, iako mislim da Safet neće voditi reprezentaciju protiv njih.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#2441 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by kakotakonikako »

sve dok ima ( a to ce uvek biti u svim kvalifikacijama ) 21, 18, 15, 12, 9, 6, 3 boda u igri - pape ostaje selektor. na srecu ili na zalost, kako za koga.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2442 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by shake69 »

Logovan wrote:
Mračajski proto wrote:Ne znam zašto ovoliko negativnosti. Prolazimo grupu kao najbolja petoplasirana ekipa.
:mrgreen: :lol:
Partijaner wrote:Mi necemo ni Izrael dobiti tamo, lose igramo, atmosfera nije dobra, Safet glumi Bakira i napretka nema, ali ako Savez misli da je sve pod kontrolom onda i mene zaboli cundara.
Atmosfera se može popraviti do Izraela, iako mislim da Safet neće voditi reprezentaciju protiv njih.
Na cemu baziras takav optimizam glede Papeta, da mi je znati!? :?
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#2443 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by symbolstar »

Ja sam tekmu sinoc gledao na belgijskom kanalu (bolje za srce), u emisiji prije tekme kazu Bosanci su strastven narod i pokazase snimak kad Romeo Mitrovic napada sudiju i odvalise se smijat :) Ne posebno bitan detalj, ali eto...

Inace su imali samo rijeci hvale za nas, generalno su sretni s bodom i ubijedjeni su da Belgija i BH idu na Euro..
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2444 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by agent_zero »

LSD wrote:najnovija fora koju je Safet prodao bezumnom krdu koji razmišlja zastavicama umjesto glavom je: "i dalje smo u igri" :lol: i tu mantru sad svi oni zaslijepljeni lobotomci ponavljaju ko papagaji, a ne vide da mi ne možemo više nikoga pobjediti, da smo se poceli zadovoljavati i bodom i da smo peti na tabeli.
Pape nas je sveo na taj nivo da smo poceli praviti kalkulacije vec u drugom kolu...ovi sa IQ-om u minusu nikako da shvate dugorocne posljedice onog poraza od Kipra, pa valjda ce shvatiti za par kola.
Odlično rečeno :thumbup:

Mislim da se našim igračima kosa dizala na glavi slušajući onih nekoliko desetina maloumnika kako bezumno kliču telećoj glavi.

Da čujemo izvršni (kvazi)odbor, bilo je rečeno da je uslov 4 boda iz naredne 2 utakmice.

Ili će čekati sad i izrael? :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2445 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Logovan »

shake69 wrote: Na cemu baziras takav optimizam glede Papeta, da mi je znati!? :?
A da je meni znati što ti ne čitaš kako treba... Rekoh ne vjerujem da će Pape biti selektor, sinoć mu je bila zadnja utakmica, pa će se atmosfera popraviti.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2446 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by shake69 »

Logovan wrote:
shake69 wrote: Na cemu baziras takav optimizam glede Papeta, da mi je znati!? :?
A da je meni znati što ti ne čitaš kako treba... Rekoh ne vjerujem da će Pape biti selektor, sinoć mu je bila zadnja utakmica, pa će se atmosfera popraviti.
Bolje ti procitaj najjednostavnije postavljeno pitanje! :skoljka:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2447 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by and »

ne znam jel ko spominjao,al iako sam se pribojavao sudije,talijan je bio odličan :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2448 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Logovan »

shake69 wrote:
Logovan wrote:
shake69 wrote: Na cemu baziras takav optimizam glede Papeta, da mi je znati!? :?
A da je meni znati što ti ne čitaš kako treba... Rekoh ne vjerujem da će Pape biti selektor, sinoć mu je bila zadnja utakmica, pa će se atmosfera popraviti.
Bolje ti procitaj najjednostavnije postavljeno pitanje! :skoljka:
Ne shvataš me.
Dođe novi selektor, igračima podigne samopouzdanje, postavi taktiku i formaciju koja više odgovara ekipi, atmosfera se popravi, ekipa će "prodisati", tako da Pape nema veze sa ovim.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2449 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by prog321 »

Logovan wrote: Dođe novi selektor, igračima podigne samopouzdanje, postavi taktiku i formaciju koja više odgovara ekipi, atmosfera se popravi, ekipa će "prodisati", tako da Pape nema veze sa ovim.

Bilo koja taktika u kojoj Amidzic nije u prvih 11 bi popravila atmosferu u timu. ;-)
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#2450 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by kakotakonikako »

novi selektor nece doci prije kraja kvalifikacija. kako god se zavrsilo. bilo kome to krivo ili ne, ali tako je.
Locked