Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39976 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mk ultra »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 14:22 Dakle.... Hrvati / Srbi u Sarajevu nemaju pravo da uče svoj mazernji jezik u osnovnim i srednjim školama nego salo da im se pro forme upišeu svjedodžbu.
Isto je gdje si većina Hrvati odnosno Srbi.......
Dakle.... Hrvati, iako im Ustav KS to dozvoljava, nemaju pravo na nastavu na svom jeziku.
za jezik ne znam, ali za vjeronauk znam da dolazi za jednog učenika ako treba
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39977 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

mk ultra wrote: 25/06/2021 14:22
Black swan wrote: 25/06/2021 14:18 hrvat koji dođe iz škole s bosnaskim planom i programom
govori srpski :mrgreen:
treba mu 10 godina da usvoji hrvatski

znam po sebi jer sam išao u ksc... dzaba ti što piše... bitno je što okolina i tv govori
pa kad još na to dodaš minorne razlike u "jezicima"...

ti ćeš ma koliko se forsirao pričati kao i okolina, kojim god jezikom da se to zove
Ako je minorno..... I nebitno.... A do 1990 se učio hrvatsko-srpski...... Zašto si uvodio bosanski jezik???
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39978 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

ma to su trivijalna pitanja

ne možeš ti učiti hrvatski 45 minuta onda na ostalim satima i izvan škole slušati bosanski i srpski

to nije učinkovito
stvara se dualizam u pojedinoj osobi... odradiš tisuću i čimbenik i ajd na matematiku
a gdje je tu galvanizirati :D i ostali oblici
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39979 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 14:22 Dakle.... Hrvati / Srbi u Sarajevu nemaju pravo da uče svoj maternji jezik u osnovnim i srednjim školama nego salo da im se pro forme upiše u svjedodžbu.
Isto je gdje si većina Hrvati odnosno Srbi.......
Dakle.... Hrvati, iako im Ustav KS to dozvoljava, nemaju pravo na nastavu na svom jeziku.
Brkaš pravo i mogućnost. U KS imaju PRAVO jer je njihov jezik priznat Ustavom KS za razliku od recimo ZHK gdje nemaju ni PRAVO ni MOGUĆNOST. U Sarajevu nemaju MOGUĆNOST.

Evo primjera, škola koja se nalazi blizu mene ima samo jednog učenika čiji se roditelji izjašnajvaju Hrvati. Postavlja se pitanje kako za to dijete organizovati praktično nastavu na maternjem jeziku...Bošnjak u hrvatskoj sredini nema ni to, o tome govorim. Priznajte institucionalno jezik najvećeg naroda u BiH pa ćemo dalje rješavati probleme.
Last edited by Milenkov buraz on 25/06/2021 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#39980 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by @mba »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 14:05
@mba wrote: 25/06/2021 14:01
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 13:57 Da budem precizniji......zabranili su izgradnju minaret i burki.........Kantoni su im ko države.... I pretpostavljam da tamo nikom se ne zabranjuje da priča svoj jezik........ Imaju Tv na svim jeziku..... Imaju autonomiju Kantona........ I ne nameću se predstavnici.... Ljepota. Pa tko ne bi volio živjeti u takvoj državi?
i svi zajedno kazu da su „svicarci“ i nista drugo!

jedni pricaju svicarski-njemacki jedni francuski jedni italijanski i jedan mali dio reto romanski, i gle opet svi kazu „da mi smo ponosni svicarci“



jeli logicno tako?
Bili bi svi oni nijemci.... Talijani...... Francuzi..... Da im nametneš Komšića......... Dakle.... Švicarci su tolerantno..... Zabranjuju gradnju minareta.......


zemo bez zeze ali mislim da si malo pobrkao neke stvari, skaces sa burke na hrvatski jezik preko italijana svicaraca njemaca francuza, izgleda da si logiku iskljucio, zasljepljen si nacionalizmom a nacionalizam je bolest, nikom nista dobro donijeo nije pa nece ni vama!
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39981 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:23 ma to su trivijalna pitanja

ne možeš ti učiti hrvatski 45 minuta onda na ostalim satima i izvan škole slušati bosanski i srpski

to nije učinkovito
stvara se dualizam u pojedinoj osobi... odradiš tisuću i čimbenik i ajd na matematiku
a gdje je tu galvanizirati :D i ostali oblici
Tako nekako, evo dao sam primjer škole u blizine gdje stanujem. Jedno dijete hrvatskih roditelja u cijeloj školi i mislim dvoje djece srpskih roditelja, ostalo Bošnajci. Kako za tu djecu organoizovati nastavu, dovoditi nastavnike, ispuniti normu nastavnicima...itd. Hajde gdje je recimo donos 50/50 ili 70/30 pa ima djece i isplati se praktično dovesti nastavnike i platiti, to je sasvim ok ali da se institucionalno te neke stvari dovedu na jednu ravan mislim da i praktično na terenu bi bilo više sluha za takve stvari. Ovako kada se i institucionalno negira neki jezik onda jbg. nema tu normalne priče.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#39982 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by parappa »

svakako je smijesno pricati o tri razlicita jezika.
kada moram ovo stranicma objasnjavati bulje u mene ko telad. mogu samo misliti sta misle o nama.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39983 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

mk ultra wrote: 25/06/2021 14:22
Black swan wrote: 25/06/2021 14:18 hrvat koji dođe iz škole s bosnaskim planom i programom
govori srpski :mrgreen:
treba mu 10 godina da usvoji hrvatski

znam po sebi jer sam išao u ksc... dzaba ti što piše... bitno je što okolina i tv govori
pa kad još na to dodaš minorne razlike u "jezicima"...

ti ćeš ma koliko se forsirao pričati kao i okolina, kojim god jezikom da se to zove
razlike nisu minorne
tvrdim da na pisanoj vježbi iz hrvatskog bi većina forumaša dobila 1 kad bi morali napisati 15 rečenica koje uključuju hrvatske riječi i oblike
da ne spominjemo izbjegavanje srbizama

to što se mi razumijemo je druga stvar

na pisanoj vježbi kod profe u gimnaziji većina ne bi dobila zadovoljavajuću ocjenu kad bi morala napisati 15 proširenih rečenica o zadanoj temi

ne garantovano... GARANTIRANO
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39984 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

U drugom redu Preambule Ustava pise:
The Swiss People and the Cantons,
Kako to kad su Njemci, Italijani... :oops:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39985 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mk ultra »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:34 razlike nisu minorne
tvrdim da na pisanoj vježbi iz hrvatskog bi većina forumaša dobila 1 kad bi morali napisati 15 rečenica koje uključuju hrvatske riječi i oblike
da ne spominjemo izbjegavanje srbizama

to što se mi razumijemo je druga stvar

na pisanoj vježbi kod profe u gimnaziji većina ne bi dobila zadovoljavajuću ocjenu kad bi morala napisati 15 proširenih rečenica o zadanoj temi

ne garantovano... GARANTIRANO
inače svi pišu i koriste književni jezik a pogotovo arhaizme i švapske riječi :lol:

btw, u gimnaziji (bošnjačkoj) smo imali komplet lektire od svih pisaca našeg govornog regiona, iako taj smjer nisam bio, a znalo je biti i 3 mjesečno... bilo je i ćirilice, bilo je i hrvatske i srpske književnosti bez problema

tako da mislim da je i u ostalim gimnazijama slično, i ne bi bio naročito zakinut

mislim da je jedno vrijeme po defaultu pisalo sva tri jezika
dakle bosanski/hrvatski/srpski u svjedočanstvu
a ako si insistirao pisalo je samo jedan
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39986 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Ovako nekako...
Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39987 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Zovko o propalim amandmanima: Zeleni i lijevi nisu u stanju prepoznati realnost u BiH
Ma ja moja Zovko tako je, niko nije u stanju to prepoznati samo ti i slični tebi. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39988 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

mk ultra wrote: 25/06/2021 14:46
Black swan wrote: 25/06/2021 14:34 razlike nisu minorne
tvrdim da na pisanoj vježbi iz hrvatskog bi većina forumaša dobila 1 kad bi morali napisati 15 rečenica koje uključuju hrvatske riječi i oblike
da ne spominjemo izbjegavanje srbizama

to što se mi razumijemo je druga stvar

na pisanoj vježbi kod profe u gimnaziji većina ne bi dobila zadovoljavajuću ocjenu kad bi morala napisati 15 proširenih rečenica o zadanoj temi

ne garantovano... GARANTIRANO
inače svi pišu i koriste književni jezik a pogotovo arhaizme i švapske riječi :lol:

btw, u gimnaziji (bošnjačkoj) smo imali komplet lektire od svih pisaca našeg govornog regiona, iako taj smjer nisam bio, a znalo je biti i 3 mjesečno... bilo je i ćirilice, bilo je i hrvatske i srpske književnosti bez problema

tako da mislim da je i u ostalim gimnazijama slično, i ne bi bio naročito zakinut

mislim da je jedno vrijeme po defaultu pisalo sva tri jezika
dakle bosanski/hrvatski/srpski u svjedočanstvu
a ako si insistirao pisalo je samo jedan
to nema veze s činjenicom da bi dobio keca iz pisane vježbe iz hrvatskog na zadanu temu :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#39989 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

Login77777 wrote: 25/06/2021 13:25
Humljanin wrote: 25/06/2021 13:16
Login77777 wrote: 25/06/2021 13:10
Evo sutra malo idem po gradu i pitam ljude jesul oni svicarci ili francuzi, njemci itd.
Zivim sa istima vec svoj cijeli zivot i ni jedan do sada nije rekao da je svabo, francuz itd.
Ali dobro ti iz 1000 km udaljenost znas to valjda bolje. :thumbup:
Praviš se smotan.
Ti si rekao da ne postoje etnički nijemci u švicarskoj.
Nacionalno su oni svi švicarci jer su tako uredili državu na poštivanju različitih identiteta i backgrounda.
Ali pokušaj jednom nametati etnicki i kulturalni identitet drugoga pa vidi šta će ti reći. ;-)

Zašto onda imaju kantone većinskog govornog područja ako su svi "građani Švicarci" i ako među njima nema nikakve etničke razlike?
Oni se naljute cak kad im kazes da su kao svabe i ako isti jezik pricaju. Ljudi su svicarci i nista ih drugo ne zanima. Normalan narod. Ne bave se glupostima.
Imaju i mjesane govorne kantone. Gdje problem? Jel tebi neko brani da govoris hrvatski? Sumnjam.
Eto sta nama fali da uredimo drzavu kao svicarsku? Tri jezika jedan narod? I svi rade za drzavu u kojoj zive a ne za interese susjeda. Trazio si svakako svicarski model. :thumbup:
Svako malo nekome zasmeta hrvatski jezik na ftv-u ili bht-u.
Abdulahu Sidranu, najvećem živućem bošnjačkom intelektualcu kako mu neki tepaju je toliko uši zaparalo par hrvatskih rijeci na federalnoj da se javno požalio što se na državnoj televiziji koristi taj "ustaški jezik".

Da ne spominjemo to što je desetljećima bošnjacki nacionalni interes da hrvati nemaju kanal državne televizije na svom hrvatskom jeziku.

Sad pokušaj zamisliti, ili priupitaj prijatelje Švicarce šta bi se dogodilo kada bi netko nazvao njemački - nacističkim jezikom.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39990 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

Milenkov buraz wrote: 25/06/2021 14:24
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 14:22 Dakle.... Hrvati / Srbi u Sarajevu nemaju pravo da uče svoj maternji jezik u osnovnim i srednjim školama nego salo da im se pro forme upiše u svjedodžbu.
Isto je gdje si većina Hrvati odnosno Srbi.......
Dakle.... Hrvati, iako im Ustav KS to dozvoljava, nemaju pravo na nastavu na svom jeziku.
Brkaš pravo i mogućnost. U KS imaju PRAVO jer je njihov jezik priznat Ustavom KS za razliku od recimo ZHK gdje nemaju ni PRAVO ni MOGUĆNOST. U Sarajevu nemaju MOGUĆNOST.

Evo primjera, škola koja se nalazi blizu mene ima samo jednog učenika čiji se roditelji izjašnajvaju Hrvati. Postavlja se pitanje kako za to dijete organizovati praktično nastavu na maternjem jeziku...Bošnjak u hrvatskoj sredini nema ni to, o tome govorim. Priznajte institucionalno jezik najvećeg naroda u BiH pa ćemo dalje rješavati probleme.
Dakle... Tamo gdje su Hrvati manjina a Bošnjaci gdje su većina.... Nema pravo da se uči u školama hrvatski jezik. Isto je i u obrnutoj situaciji.
Pravdanje....tipa "pa upiše se u svjedodžbu...." je isto kao i " šta ima veze i Komšić je Hrvat".
Eto.... Došli smo do praktičnog problema.....
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39991 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

parappa wrote: 25/06/2021 14:34 svakako je smijesno pricati o tri razlicita jezika.
kada moram ovo stranicma objasnjavati bulje u mene ko telad. mogu samo misliti sta misle o nama.
PA zašto ste uvodili bosanski jezik? Zašto niste ostavili Srpsko-hrvatski jezik ako je smiješno ili nebitno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39992 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:32
Milenkov buraz wrote: 25/06/2021 14:24
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 14:22 Dakle.... Hrvati / Srbi u Sarajevu nemaju pravo da uče svoj maternji jezik u osnovnim i srednjim školama nego salo da im se pro forme upiše u svjedodžbu.
Isto je gdje si većina Hrvati odnosno Srbi.......
Dakle.... Hrvati, iako im Ustav KS to dozvoljava, nemaju pravo na nastavu na svom jeziku.
Brkaš pravo i mogućnost. U KS imaju PRAVO jer je njihov jezik priznat Ustavom KS za razliku od recimo ZHK gdje nemaju ni PRAVO ni MOGUĆNOST. U Sarajevu nemaju MOGUĆNOST.

Evo primjera, škola koja se nalazi blizu mene ima samo jednog učenika čiji se roditelji izjašnajvaju Hrvati. Postavlja se pitanje kako za to dijete organizovati praktično nastavu na maternjem jeziku...Bošnjak u hrvatskoj sredini nema ni to, o tome govorim. Priznajte institucionalno jezik najvećeg naroda u BiH pa ćemo dalje rješavati probleme.
Dakle... Tamo gdje su Hrvati manjina a Bošnjaci gdje su većina.... Nema pravo da se uči u školama hrvatski jezik. Isto je i u obrnutoj situaciji.
Pravdanje....tipa "pa upiše se u svjedodžbu...." je isto kao i " šta ima veze i Komšić je Hrvat".
Eto.... Došli smo do praktičnog problema.....
komsic je hrvat .... dokazi drugacije , jeli mu fali hdz certifikat?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39993 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

mO k3 wrote: 25/06/2021 16:39
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:32
Milenkov buraz wrote: 25/06/2021 14:24

Brkaš pravo i mogućnost. U KS imaju PRAVO jer je njihov jezik priznat Ustavom KS za razliku od recimo ZHK gdje nemaju ni PRAVO ni MOGUĆNOST. U Sarajevu nemaju MOGUĆNOST.

Evo primjera, škola koja se nalazi blizu mene ima samo jednog učenika čiji se roditelji izjašnajvaju Hrvati. Postavlja se pitanje kako za to dijete organizovati praktično nastavu na maternjem jeziku...Bošnjak u hrvatskoj sredini nema ni to, o tome govorim. Priznajte institucionalno jezik najvećeg naroda u BiH pa ćemo dalje rješavati probleme.
Dakle... Tamo gdje su Hrvati manjina a Bošnjaci gdje su većina.... Nema pravo da se uči u školama hrvatski jezik. Isto je i u obrnutoj situaciji.
Pravdanje....tipa "pa upiše se u svjedodžbu...." je isto kao i " šta ima veze i Komšić je Hrvat".
Eto.... Došli smo do praktičnog problema.....
komsic je hrvat .... dokazi drugacije , jeli mu fali hdz certifikat?
U pravu si. HRVAT... Na poziciji hrvatskog člana predsjedništva koji nema podršku Hrvata. Mi ga zovemo HALAL Hrvat. Specifičan je jer je jedini predsjednik na svijetu koji ne smije doći među svoj narod jer bi bio ispljuvan
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39994 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

drazi ti je cirilicar hrvat?=??
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#39995 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

mO k3 wrote: 25/06/2021 16:39
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:32
Milenkov buraz wrote: 25/06/2021 14:24

Brkaš pravo i mogućnost. U KS imaju PRAVO jer je njihov jezik priznat Ustavom KS za razliku od recimo ZHK gdje nemaju ni PRAVO ni MOGUĆNOST. U Sarajevu nemaju MOGUĆNOST.

Evo primjera, škola koja se nalazi blizu mene ima samo jednog učenika čiji se roditelji izjašnajvaju Hrvati. Postavlja se pitanje kako za to dijete organizovati praktično nastavu na maternjem jeziku...Bošnjak u hrvatskoj sredini nema ni to, o tome govorim. Priznajte institucionalno jezik najvećeg naroda u BiH pa ćemo dalje rješavati probleme.
Dakle... Tamo gdje su Hrvati manjina a Bošnjaci gdje su većina.... Nema pravo da se uči u školama hrvatski jezik. Isto je i u obrnutoj situaciji.
Pravdanje....tipa "pa upiše se u svjedodžbu...." je isto kao i " šta ima veze i Komšić je Hrvat".
Eto.... Došli smo do praktičnog problema.....
komsic je hrvat .... dokazi drugacije , jeli mu fali hdz certifikat?
Sad se opet vratiš na onu priču da smo svi nacionalni "Bosanci" i zatvoriš taj ironični krug...
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39996 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

mO k3 wrote: 25/06/2021 16:42 drazi ti je cirilicar hrvat?=??
Onaj kome Hrvati u BiH daju glasove, bez obzira koje nacionalnosti, će biti legitiman predstavnik Hrvata.
Komšić, jadni koji samo zavađa Bošnjake, loži ih, a mi Hrvati ga gledamo kao Sejdu......... I područje gdje živi njegov narod može gledati samo na Tv-u i razglednicama. Sad skontaj koji je jadnik to
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39997 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:51
mO k3 wrote: 25/06/2021 16:42 drazi ti je cirilicar hrvat?=??
Onaj kome Hrvati u BiH daju glasove, bez obzira koje nacionalnosti, će biti legitiman predstavnik Hrvata.
Komšić, jadni koji samo zavađa Bošnjake, loži ih, a mi Hrvati ga gledamo kao Sejdu......... I područje gdje živi njegov narod može gledati samo na Tv-u i razglednicama. Sad skontaj koji je jadnik to
Gdje to pise? U Ustavu, IZ? Gdje?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39998 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

BHCluster wrote: 25/06/2021 17:01
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:51
mO k3 wrote: 25/06/2021 16:42 drazi ti je cirilicar hrvat?=??
Onaj kome Hrvati u BiH daju glasove, bez obzira koje nacionalnosti, će biti legitiman predstavnik Hrvata.
Komšić, jadni koji samo zavađa Bošnjake, loži ih, a mi Hrvati ga gledamo kao Sejdu......... I područje gdje živi njegov narod može gledati samo na Tv-u i razglednicama. Sad skontaj koji je jadnik to
Gdje to pise? U Ustavu, IZ? Gdje?
U Odluci Ustavnog suda u predmetu Ljubić.
Navodi se i u odluci Sejdić Finci, da konstitutivni narodi u BiH moraju imati legitimne predstavnike
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39999 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

ako te pitaju wrote: 25/06/2021 17:02
BHCluster wrote: 25/06/2021 17:01
ako te pitaju wrote: 25/06/2021 16:51
Onaj kome Hrvati u BiH daju glasove, bez obzira koje nacionalnosti, će biti legitiman predstavnik Hrvata.
Komšić, jadni koji samo zavađa Bošnjake, loži ih, a mi Hrvati ga gledamo kao Sejdu......... I područje gdje živi njegov narod može gledati samo na Tv-u i razglednicama. Sad skontaj koji je jadnik to
Gdje to pise? U Ustavu, IZ? Gdje?
U Odluci Ustavnog suda u predmetu Ljubić.
Navodi se i u odluci Sejdić Finci, da konstitutivni narodi u BiH moraju imati legitimne predstavnike
I u toj presudi pise da "Onaj kome Hrvati u BiH daju glasove, bez obzira koje nacionalnosti, će biti legitiman predstavnik Hrvata. "?
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#40000 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by NeDirajSirotinju »

Baš će jedan Komšić, predsjednik, hodati po nekakvim vukojebinama, divljem zapadu, da se dodvorava svakoj papčini. On je legitimno izabran, građani FBIH su rekli svoje, pa kome se ne sviđa neka trpi ili seli, nema treće.
Post Reply