Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24526 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: https://www.klix.ba/vijesti/bih/hafiz-h ... /180320065
Hafiz Husejn Čajlaković novcem nagrađuje djecu koja dolaze u džamiju
Sta je sad ovdje problem? Pa i fratri nagradjuju djecu koja ... nema veze
Znam. Samo ovdje je iznesen i cjenovnik, što je iskorak dalje. Još samo fali granski kolektivni ugovor :lol:

"Hotio" ti je reći da plaćaju nešto drugo. Pa se predomisli i tačkice :D Jesi naivčina. Ni L od lukavog latinluka nemaš :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#24527 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Sta je sad ovdje problem? Pa i fratri nagradjuju djecu koja ... nema veze
Znam. Samo ovdje je iznesen i cjenovnik, što je iskorak dalje. Još samo fali granski kolektivni ugovor :lol:

"Hotio" ti je reći da plaćaju nešto drugo. Pa se predomisli i tačkice :D Jesi naivčina. Ni L od lukavog latinluka nemaš :D
Znam što je mislio pod ''nagrađivanjem''. Samo se nisam dao skrenuti s teme.
A inače, ako ćemo iskreno ne bude samo tu nagrađivanja...ima toga i tamo ..... ma zahebi tu priču. Nemam baš pozitivan stav prema današnjim vjerskim zajednicama. Bojim se lanut ću nešto nepotrebno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#24528 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: https://www.klix.ba/vijesti/bih/hafiz-h ... /180320065
Hafiz Husejn Čajlaković novcem nagrađuje djecu koja dolaze u džamiju
Sta je sad ovdje problem? Pa i fratri nagradjuju djecu koja ... nema veze
Kolu i dva snikersa. :D
goodbar
Posts: 241
Joined: 02/02/2013 13:39

#24529 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by goodbar »

Kolindica je prva,iz EU,koja posla cestitku Putinu za (re)izbor predsjednika Rusije.Nesto imam osjecaj da je HDZ proruska stranka,kao i,naravno taj osjecaj imam vec odavno,njihova filijala HDZ BiH.Eto zasto ta prisnost i dogovor,ispod zita,naravno,izmedju Cove i Dodika,izmedju dvije proruske stranke-HDZ BiH i SNSD.Ja samo toliko,nastavite konverzaciju o tome ko vise placa,da l fratri ili hodze.Nego kad smo do placanja,jesu li oni ratni zarobljenici tuzili Covu sto ih je iz logora uzimao na prinudni rad?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#24530 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

goodbar wrote:Kolindica je prva,iz EU,koja posla cestitku Putinu za (re)izbor predsjednika Rusije.Nesto imam osjecaj da je HDZ proruska stranka,kao i,naravno taj osjecaj imam vec odavno,njihova filijala HDZ BiH.Eto zasto ta prisnost i dogovor,ispod zita,naravno,izmedju Cove i Dodika,izmedju dvije proruske stranke-HDZ BiH i SNSD.Ja samo toliko,nastavite konverzaciju o tome ko vise placa,da l fratri ili hodze.Nego kad smo do placanja,jesu li oni ratni zarobljenici tuzili Covu sto ih je iz logora uzimao na prinudni rad?
Čuj Kolinda prva iz EU čestitala Putinu.
Eh, nije to ništa. Naš Bakir je zato apsolutni svjetski šampion u svemu živom što se može čestitati Erdoganu. Uvijek na prvom mjestu. Bilo da se radi o pobjedi na izborima, obljetnici kakve otomanske bitke, pa sve do sunećenja unuka.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#24531 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alighieri »

hdz je najlicemjernija stranka na balkanu. Riječi jedno, djela drugo. Definicija šupljaka i šupljačke politike. Nije džabe Hrvatska svakim danom pustija i što ljudi masovno bježe u Njemačku i Irsku. Hodaš Minhenom, čuješ hrvatski jezik, praviš se Nijemac :D

Isto tako u BiH, najveća usluga BiH je ulazak Hrvatske u EU i dvojno državljanstvo. Odoše ljudi, ko im je kriv. U Širokom hrvati neće da rade za smiješne pare, pa dolaze autobusom bošnje da rade za 400KM.

i kažu nema tolerancije
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#24532 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alighieri wrote:hdz je najlicemjernija stranka na balkanu. Riječi jedno, djela drugo. Definicija šupljaka i šupljačke politike. Nije džabe Hrvatska svakim danom pustija i što ljudi masovno bježe u Njemačku i Irsku. Hodaš Minhenom, čuješ hrvatski jezik, praviš se Nijemac :D

Isto tako u BiH, najveća usluga BiH je ulazak Hrvatske u EU i dvojno državljanstvo. Odoše ljudi, ko im je kriv. U Širokom hrvati neće da rade za smiješne pare, pa dolaze autobusom bošnje da rade za 400KM.

i kažu nema tolerancije
Znači to nema veze s licemjernošću neke stranke već s vrijednošću ''papira''.
Zamisli što bi bilo kada bi podijelio EU pasoše po Bosni? Ode pajdo iz nekakve Kalesije, Pribave.. sutra u Minken, raspita se, vidi ima posla, ostane a nikakve papirologija za to ne treba. Vidio bi tek onda što znači stampedo u doslovnom smislu.
Iskreno, mene čudi ovdje ova preostala mladost što još čeka.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#24533 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alighieri »

Hafis wrote:
Alighieri wrote:hdz je najlicemjernija stranka na balkanu. Riječi jedno, djela drugo. Definicija šupljaka i šupljačke politike. Nije džabe Hrvatska svakim danom pustija i što ljudi masovno bježe u Njemačku i Irsku. Hodaš Minhenom, čuješ hrvatski jezik, praviš se Nijemac :D

Isto tako u BiH, najveća usluga BiH je ulazak Hrvatske u EU i dvojno državljanstvo. Odoše ljudi, ko im je kriv. U Širokom hrvati neće da rade za smiješne pare, pa dolaze autobusom bošnje da rade za 400KM.

i kažu nema tolerancije
Znači to nema veze s licemjernošću neke stranke već s vrijednošću ''papira''.
Zamisli što bi bilo kada bi podijelio EU pasoše po Bosni? Ode pajdo iz nekakve Kalesije, Pribave.. sutra u Minken, raspita se, vidi ima posla, ostane a nikakve papirologija za to ne treba. Vidio bi tek onda što znači stampedo u doslovnom smislu.
Iskreno, mene čudi ovdje ova preostala mladost što još čeka.
Ne trebaju nam EU pasoši, i ovako odosmo iz BiH.

Na licemjernost sam mislio na famozna saopštenja hdz-a, sabora oko stanja hrvata u Bosni, a zarpavo se radi o borbi njih samih da ostanu na budžetu. Ko brine o hrvatima? hdz? jest, kako da ne. Brine samo za sve koji cuclaju od države.

Reci mi sada pošteno i iskreno, vijest koju nikad niti jedan medij nije objavio, a ja ga znam. Da svaki član te stranke, daje 1% plate, nebitno o kojem poslu je riječ u budžet stranke :)

Ja ti garantujem da sam najliberalnija osoba na forumu. Briga mene ko je ko, šta je, samo želim da se poštuje država. Kod nas su 95% stranaka šupljaci koji gledaju interes, a ne državu. Da gledaju državu, sada bi bili Švicarska, bilo je donacija mogli smo imati zlatne ceste, a one ovakve puteve u Mostaru, gdje odskače auto kao da sam na trampolinu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24534 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
Alighieri wrote:hdz je najlicemjernija stranka na balkanu. Riječi jedno, djela drugo. Definicija šupljaka i šupljačke politike. Nije džabe Hrvatska svakim danom pustija i što ljudi masovno bježe u Njemačku i Irsku. Hodaš Minhenom, čuješ hrvatski jezik, praviš se Nijemac :D

Isto tako u BiH, najveća usluga BiH je ulazak Hrvatske u EU i dvojno državljanstvo. Odoše ljudi, ko im je kriv. U Širokom hrvati neće da rade za smiješne pare, pa dolaze autobusom bošnje da rade za 400KM.

i kažu nema tolerancije
Znači to nema veze s licemjernošću neke stranke već s vrijednošću ''papira''.
Zamisli što bi bilo kada bi podijelio EU pasoše po Bosni? Ode pajdo iz nekakve Kalesije, Pribave.. sutra u Minken, raspita se, vidi ima posla, ostane a nikakve papirologija za to ne treba. Vidio bi tek onda što znači stampedo u doslovnom smislu.
Iskreno, mene čudi ovdje ova preostala mladost što još čeka.
I ti ćeš nekome o stampedu? Pa što idu Hrvati iz Slavonije? (Uhvatio se on Kalesije a ne zna ni u kom je kantonu)... I njih Bošnje majoriziraju preko Save i iz druge države? Činjenica je da Hrvatska i pored svih ustupaka da bi ušla u EU, sama sebi zabila doslovce nož u prepone. Em vam je natalitet nula, em jarane sve se iole vitalno iseli se. Bićete zemlja staraca iznad 50 godina, stranačkih uhljeba i ono malo naroda što se preko veza zapošljava u firme koje ste naslijedili iz komunizma. (Kraš, Podravku, Plivu i sl) koje su uzgred jelte privatizirane, pa su im vi Hrvatići jeftina radna snaga. Vama ni onolika obala, ni prihodi od turizma ne mogu pomoći. VI ste za jednu Poljsku masa nesposobnih, koja ne može doći ni do EU fondova da ih iskoristite.
Toliko ste VI krenuli " stampedirati " da su vas Austrijanci bukvalno prebrajaju po biroima za zapošljavanje iznalazeći način da vam ne otvore tržiste rada do 2020.
I nadješ se ti iz hercegovačkog krša nekome docirati o iseljavanju i Kalesiji.
Bolja je Kalesija i Živinice od Čapljine, Čitluka ili Ljubuškog. Onako realno. Još rata taj kraj nije ni vidio i u ratu profitirao.

Ja ne znam ni odakle vama pretenzije uopće prema bosanskohercegovačkom teritoriju? I HR izgleda poput prazne ljušture u pojedinim dijelovima..... Gladne oči i ništa više.
I ti ako misliš u "stampedo" požuri. U 60-toj si za peMzije, ne za rada.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#24535 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

https://www.bljesak.info/kultura/vjera/ ... 000/230536

BiH lani napustilo 18.500 vjernika ....


Auuuuu :shock:

Ne znam imamo li danas 250.000 stalnih Hrvata u BH, ako i toliko :?
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#24536 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by incognito071 »

Kako bi SaraFIna ja mislim s merakom opalila samar ovom 'afizu pa to je cudo :D
i onda s noge na nogu ono :lol: :lol:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#24537 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
Alighieri wrote:hdz je najlicemjernija stranka na balkanu. Riječi jedno, djela drugo. Definicija šupljaka i šupljačke politike. Nije džabe Hrvatska svakim danom pustija i što ljudi masovno bježe u Njemačku i Irsku. Hodaš Minhenom, čuješ hrvatski jezik, praviš se Nijemac :D

Isto tako u BiH, najveća usluga BiH je ulazak Hrvatske u EU i dvojno državljanstvo. Odoše ljudi, ko im je kriv. U Širokom hrvati neće da rade za smiješne pare, pa dolaze autobusom bošnje da rade za 400KM.

i kažu nema tolerancije
Znači to nema veze s licemjernošću neke stranke već s vrijednošću ''papira''.
Zamisli što bi bilo kada bi podijelio EU pasoše po Bosni? Ode pajdo iz nekakve Kalesije, Pribave.. sutra u Minken, raspita se, vidi ima posla, ostane a nikakve papirologija za to ne treba. Vidio bi tek onda što znači stampedo u doslovnom smislu.
Iskreno, mene čudi ovdje ova preostala mladost što još čeka.
I ti ćeš nekome o stampedu? Pa što idu Hrvati iz Slavonije? (Uhvatio se on Kalesije a ne zna ni u kom je kantonu)... I njih Bošnje majoriziraju preko Save i iz druge države? Činjenica je da Hrvatska i pored svih ustupaka da bi ušla u EU, sama sebi zabila doslovce nož u prepone. Em vam je natalitet nula, em jarane sve se iole vitalno iseli se. Bićete zemlja staraca iznad 50 godina, stranačkih uhljeba i ono malo naroda što se preko veza zapošljava u firme koje ste naslijedili iz komunizma. (Kraš, Podravku, Plivu i sl) koje su uzgred jelte privatizirane, pa su im vi Hrvatići jeftina radna snaga. Vama ni onolika obala, ni prihodi od turizma ne mogu pomoći. VI ste za jednu Poljsku masa nesposobnih, koja ne može doći ni do EU fondova da ih iskoristite.
Toliko ste VI krenuli " stampedirati " da su vas Austrijanci bukvalno prebrajaju po biroima za zapošljavanje iznalazeći način da vam ne otvore tržiste rada do 2020.
I nadješ se ti iz hercegovačkog krša nekome docirati o iseljavanju i Kalesiji.
Bolja je Kalesija i Živinice od Čapljine, Čitluka ili Ljubuškog. Onako realno. Još rata taj kraj nije ni vidio i u ratu profitirao.

Ja ne znam ni odakle vama pretenzije uopće prema bosanskohercegovačkom teritoriju? I HR izgleda poput prazne ljušture u pojedinim dijelovima..... Gladne oči i ništa više.
I ti ako misliš u "stampedo" požuri. U 60-toj si za peMzije, ne za rada.

Od 1. jula Velika Britanija otvara trziste rada za Hrvate.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24538 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

incognito071 wrote:Kako bi SaraFIna ja mislim s merakom opalila samar ovom 'afizu pa to je cudo :D
i onda s noge na nogu ono :lol: :lol:
Zato što ne mogu licemjerstva HDZ-OVACA. A poštenog mi je HR naroda žao.

I ovo sam mu rekla na temi o Tvrletu.
Zbog izbornog zakona. Misli Čović da će Hrvat iz TK, srednje Bosne ili KS kad krene u "stampedo" zaustaviti se u Čitluku ili Čapljini. Neće. Nego će završiti baš u MinKenu. Zbog toga što su ih "legitimni" politički predstavnici degradirali. Koliko bože vrijedi kvadratni metar kamenjara da se zarad njega žrtvuje sve?
Pa zar nije fašizam žrtvovati dio SOPSTVENOG ( pišem kako mi se u kući govori) hrvatskog naroda iz Bosne zarad cementiranja fašističkog HDZ-A kao stranke???? To što ste "uspjeli" NAUŠTRB SOPSTVENOG naroda izvući tu kilavu presudu (kojoj se ni tumačenje a bogami ni epilog ne znaju još uvjek) a vaše jadničko likovanje ne jenjavanja, dodatno bi još okarakterizirala i kao iživljavanje na bosanskim Hrvatima koji su prinudjeni zarad vas i stožerne stranke biti drugorazredni Hrvati jer im je mjesto boravka u TK, KS ili USK. 
Vaša bolesna ambicija za zapišavanjem komada kamenjara uništila je povratak posavskih Hrvata, dovešće do pojačanog iseljavanja ovih po enklavama srednje Bosne sigurno, TK i KS. Oni u USK već gravitiraju HR.
Kad Čović ostane na 50k - 70 k glasača nemojte za fizički nestanak tih ljudi okrivljivati Bošnjake onda.
Jer ste ih prodali. Prodali ste kosti i vjekovna ognjišta Posavaca, Srednjebosanaca ćete uskoro i ovih iz TK i KS.
Dakle VI ste sitni trgovci koji trguju ljudskom sudbinom i životima bez skrupula. Onda se fino zabijte u zapadnu hercegovinu ko manjina i znajte da ste sami sebi takvu sudbinu skrojili zbog kratkoročnih ambicija.
Tako je možda i najbolje za sve.
A onda će licemjerni HDZ-OVAC opet šuplju prosipati da su ih Bošnje protjerale iz "mješovitih sredina" i čamiti u onim zabitima zapadne Hercegovine.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#24539 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by incognito071 »

Pa njemu i jest cilj da te smisljeno isprovocira :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24540 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

incognito071 wrote:Pa njemu i jest cilj da te smisljeno isprovocira :D

Kako me može isprovocirati kad su svi argumenti i općenito bilo kakva i bilo gdje diskusija s njim na "mojoj strani"???? :D

Uvjek je gubitnik u raspravama :D
The BEN10
Posts: 7566
Joined: 19/09/2011 09:03

#24541 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by The BEN10 »

SaraFina wrote:
Pa zar nije fašizam žrtvovati dio SOPSTVENOG ( pišem kako mi se u kući govori) hrvatskog naroda iz Bosne zarad cementiranja fašističkog HDZ-A kao stranke???? To što ste "uspjeli" NAUŠTRB SOPSTVENOG naroda izvući tu kilavu presudu (kojoj se ni tumačenje a bogami ni epilog ne znaju još uvjek) a vaše jadničko likovanje ne jenjavanja, dodatno bi još okarakterizirala i kao iživljavanje na bosanskim Hrvatima koji su prinudjeni zarad vas i stožerne stranke biti drugorazredni Hrvati jer im je mjesto boravka u TK, KS ili USK. 
Vaša bolesna ambicija za zapišavanjem komada kamenjara uništila je povratak posavskih Hrvata, dovešće do pojačanog iseljavanja ovih po enklavama srednje Bosne sigurno, TK i KS. Oni u USK već gravitiraju HR.
Kad Čović ostane na 50k - 70 k glasača nemojte za fizički nestanak tih ljudi okrivljivati Bošnjake onda.
Jer ste ih prodali. Prodali ste kosti i vjekovna ognjišta Posavaca, Srednjebosanaca ćete uskoro i ovih iz TK i KS.
Dakle VI ste sitni trgovci koji trguju ljudskom sudbinom i životima bez skrupula. Onda se fino zabijte u zapadnu hercegovinu ko manjina i znajte da ste sami sebi takvu sudbinu skrojili zbog kratkoročnih ambicija.
Tako je možda i najbolje za sve.
A onda će licemjerni HDZ-OVAC opet šuplju prosipati da su ih Bošnje protjerale iz "mješovitih sredina" i čamiti u onim zabitima zapadne Hercegovine.
Čemu majorizacija i na ovome forumu? Što je to što vas je nagnalo da pišete takve postove?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24542 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Istina. I da doprem do mozga nekom forumašu hrvatske nacionalnosti iz KS, TK, Srednje Bosne ili USK. Neka znaju da ih Bošnjaci ne mrze nego stožernik i onaj HNS koji je pod krinkom jedinstva pretvorio u vlastitu prćiju.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#24543 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by animus »

Ja moram da priznam da mi je ova Sara bas interesantna osoba i da bi je volio upoznati. Cisto zbog njenih stavova da ne bude zabune.
User avatar
pici
Posts: 43576
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24544 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Magazinović: HDZ i SNSD se protive uvođenju savremenih tehnologija na izborima
Image

ma nemere teHnologija afizaginim u kraj stati :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43576
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24545 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

SaraFina wrote:
I ti ćeš nekome o stampedu? Pa što idu Hrvati iz Slavonije? (Uhvatio se on Kalesije a ne zna ni u kom je kantonu)... I njih Bošnje majoriziraju preko Save i iz druge države? Činjenica je da Hrvatska i pored svih ustupaka da bi ušla u EU, sama sebi zabila doslovce nož u prepone. Em vam je natalitet nula, em jarane sve se iole vitalno iseli se. Bićete zemlja staraca iznad 50 godina, stranačkih uhljeba i ono malo naroda što se preko veza zapošljava u firme koje ste naslijedili iz komunizma. (Kraš, Podravku, Plivu i sl) koje su uzgred jelte privatizirane, pa su im vi Hrvatići jeftina radna snaga. Vama ni onolika obala, ni prihodi od turizma ne mogu pomoći. VI ste za jednu Poljsku masa nesposobnih, koja ne može doći ni do EU fondova da ih iskoristite.
Toliko ste VI krenuli " stampedirati " da su vas Austrijanci bukvalno prebrajaju po biroima za zapošljavanje iznalazeći način da vam ne otvore tržiste rada do 2020.
I nadješ se ti iz hercegovačkog krša nekome docirati o iseljavanju i Kalesiji.
Bolja je Kalesija i Živinice od Čapljine, Čitluka ili Ljubuškog. Onako realno. Još rata taj kraj nije ni vidio i u ratu profitirao.

Ja ne znam ni odakle vama pretenzije uopće prema bosanskohercegovačkom teritoriju? I HR izgleda poput prazne ljušture u pojedinim dijelovima..... Gladne oči i ništa više.
I ti ako misliš u "stampedo" požuri. U 60-toj si za peMzije, ne za rada.
monsinjor ga ovim ercegovcima zabija do balcaka al djaba kad je HDZ matica na njiHovoj strani pa kaze...
FRANJO TOPIĆ O POGREŠNOM DOJMU: „Zabluda je da Hrvata nema u Bosni, ima ih 100 hiljada više nego u Hercegovini“
Napomenuo je i da se često stiče pogrešan dojam kako Hrvata nema u Bosni, da žive samo u Hercegovini. Što je, napomenuo je, zabluda budući od 544.000 Hrvata, u Hercegovini ih živi 220.000, a u Bosni sto hiljada više.
sHo bi reko za ove kamena su ramena... hrvat u BiH moće biti premijer, predsjednik, direktor, ministar u Austriji najvise dobaci do konobara, konjusara, baustelca. :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43576
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24546 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

eve ga i kardinal se otvorio i otvoreno zbori...
"Jedan od elemenata je da nismo naučili voljeti svoju grudu, jer ono što se voli za to se žrtvuje. Nekako smo izgubili ono što su naši stari baštinili i to ne znamo cijeniti. Čak i oni koji su za tu grudu ginuli danas je badava ostavljaju. Onda moram otvoreno reći da Evropa nema djece i treba joj radna snaga pa nas tako na jedan perfidan način usisavaju, dobijaju gotove ljude i pokrivaju svoje potrebe, a nama kako bude", kaže Puljić.
ovo za europu je tHočno...
Perić je kazao da Crkva iseljavanje doživljava i na svom planu da je jedna biskupija u prošloj godini izgubila šest vjeroučitelja koji su otišli na zapad, a ranije bili regularno zaposleni i od države i od Crkve. Sedam novih vjeroučitelja je najavilo odlazak.

"Iz Hercegovine je u posljednjih pet godina otišlo petnaest hiljada ljudi, sada oni tamo od nas ovdje traže i svećenika. Mi taj problem vrlo bolno osjećamo i na svojoj koži", naglasio je Perić.

Kardinal Puljić je pozvao medije da stvaraju pozitivniju klimu, kaže da je stvoren dojam kao da dolazi sudnji dan te da treba pomoći političarima da budu odgovorni u svom zadatku i prema ljudima.

"Mi smo prošle godine u Hercegovini ostali bez pet hiljada vjernika, od Trebinja do Mostara", kazao je Perić, kazavši i da ne želi u ovom vremenu govoriti o političarima, a da svećenik koji daje političke izjave, ako postoji, treba dobiti upozorenje na vrijeme.
Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#24547 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote: Iskreno, mene čudi ovdje ova preostala mladost što još čeka.
Da vam vide ledja. :wink:
Pa, preostalo pet hiljada - pet hiljada.
Do tada ce se hrvatstvo zaliti na majorizaciju u Deutschlandu i Australiji.

p.s. Kako je sa kolektivnim pravima u Njemackoj, ima li tamo treceg?
User avatar
BHCluster
Posts: 23403
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#24548 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Kad ce trechi?
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#24549 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by megaman4 »

BHCluster wrote:Kad ce trechi?
Nikad a mozda ni tad.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#24550 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

megaman4 wrote:
BHCluster wrote:Kad ce trechi?
Nikad a mozda ni tad.
:mrgreen:
neka se zahvale covicu i njegovoj druzini a mogli su se sa bosnjacima dogovoriti :bih:
Post Reply