Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20676 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

and wrote:
Hafis wrote:
and wrote: :lol: protiv armije bih
jel pod zastavom bih?
Pa i protiv ABiH. u jednom trenutku, spletom nesretnih okolnosti.
Pod zastavom Herceg Bosne što je hrvatski izraz za Bosnu i Hercegovinu.
Da smo čekali da nas alija 92. organizira sad bi me Mašović negdje iz jame vadio.
A inače, ako nisi sudionik rata, ne vidim smisla s tobom o tome pričati. A meni se čini da nisi.
i taj izraz je rasvijetljen u hagu.
vadio bi i tebe i mene mašović da smo provjeravali bogiću bogićeviću krvna zrnca i gledali da li ima srpski legitimitet :zzzz:
čini ti se
Eto vidiš, imali smo obojica sreće :)
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#20677 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by and »

Hafis wrote:
and wrote:
Hafis wrote:[/b]
Dobro imaš energije, ne da mi se na ovo odgovarati. Nigdje veze s pričom.
ne znaš kako da objasniš da ste vi ustvari nas bili za naše dobro :zzzz:
Bez ljutnje, ali izgleda stvarno imaš mali problem kod konceptiranja pitanja u tekst. Mislim, prvo ide nekakvo ''podrijetlo imovine'', ''porezi'', ustavne promjene u Hrvatskoj, i navodno ''bili'' ''vas'' za vaše dobro. (pretpostavljam pod tim ''bili'' misliš na ''ubijali''...koga?)
Bez ljutnje, ali malo to nekako dotjeraj...teško te je pratiti.
teško je odgovoriti vjerujem kada pokušavaš neobranjivo braniti.
teže je meni tebe pratiti.
u presudi suda se kaže da je hrvatska učestvovala u ratu u bih.ti kažeš da se hvo borio za bih, a ima ista prava kao i bojovnici iz hrvatske koji su napadali bih.ko bi to pofatao.
samo još da pojasniš jel se hvo borio uz zvaničnu međunarodno priznatu zastavu i himnu bih ili su pjevušili neku drugu himnu?
nemoj me zbunjivati :mrgreen:
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#20678 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by wonkaw »

Hafis wrote:
"sportman1"
za koju drzavu se borio hvo onda?
Za BiH.
:D HVO se samo branio, da je napadao onda bi se zvao HVN Hrvatsko vijece napada,
a da se ozbiljno borio onda bi se zvao HOS.
jel tako Hafise :?:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20679 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

Banksy wrote:

POSJETA DERVENTI
Grabar-Kitarović: BiH je druga domovina Hrvata


Predsjednik Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je večeras u Derventi da Hrvatska želi mir, budućnost i harmoniju odnosa između svih građana i da je BiH "druga domovina hrvatskog naroda"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gkitaro ... /180118110
Prva, TUKO, PRVA DOMOVINA, I JEDINA, ako nećeš da postanu nacionalna manjina i dijaspora... Tuko.
sto se ti bunis ako se oni slazu sa doticnom dam...tukom :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20680 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Pravo da kažem, iznenađen sam ovim tekstom u Jutarnjem listu ... Neki drugi vjetrovi pušu.
Ništa od toga nekog Belgijanca, treba slušati ekipu iz Bundestaga.
'SELA SU IM POSTALA LOVIŠTA'
'HRVATI U DODIKOVU KANTONU ZABORAVLJENI I OBESPRAVLJENI' Grad Prijedor azilu za pse dodijeli godišnje više novca nego Hrvatima povratnicima


"Svi su zaboravili preostale Hrvate u Republici Srpskoj pa očigledno i Dodikov cijenjeni kolega gospodin Dragan Čović. Zato očekujem od gospodina Dragana Čovića, Dodika i Izetbegovića da pod hitno uspostave pravnu državu ravnopravnih građana na cjelokupnom teritoriju BiH umjesto da šire raskol među građanima kako bi osigurali svoju političku vlast u svojim većinskim nacionalnim torovima", upozorio je Josip Juratović, zastupnik SPD-a u Bundestagu, koji se u Banjaluci sastao s preostalim tamošnjim Hrvatima i biskupom Franjom Komaricom.

Predstavnici hrvatskih udruga iz Banjalučke biskupije ogorčeno su iznosili svoje nezadovoljstvo narušenim ljudskim pravima u RS-u gdje se, kako su ispričali, "Hrvatima oduzelo svako pravo na povratak, a onima koji su se vratili otežava ostanak na sve načine". Koliko su Hrvati u Republici Srpskoj obespravljeni govori i primjer kako Grad Prijedor tamošnjem azilu za pse dodijeli godišnje više sredstava nego Hrvatima povratnicima.

Prijeratna brojka Hrvata na području RS iznosila je oko 200.000 tisuća, a danas ih je preostalo tek oko 10.000 ili pet posto. Usto, pravno-politički okvir u kojem još živi ovaj ostatak Hrvata na području Dodikova kantona ne jamči nikakvu mogućnost opstanka Hrvata. Da apsurd bude veći, dopredsjednik entiteta RS-a je iz reda hrvatskog naroda, a i tri ministra su Hrvati, iako su dvojica bez dokaza da pripadaju hrvatskom nacionalnom korpusu. Postoje golemi problemi s opstrukcijom obnove kuća i održivog povratka jer od gotovo 4000 zahtjeva Hrvata iz banjalučke regije do danas nikome nije ni odgovoreno na zahtjev.

Tijekom rata i progona ubijeno je više stotina Hrvata u Banjalučkoj biskupiji, od toga sedam svećenika i jedna redovnica, a srušeno 200 sakralnih objekata. Hrvatska sela postala su srpska lovišta, do lovačkih kuća koje se tamo grade dovodi se infrastruktura, a u hrvatska sela se ne dovodi ni voda ni struja, upozorili su Hrvati iz Republike Srpske.

harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#20681 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by harka »

Da li se u DRUGOJ domovini moze biti konstituvni narod?Kako to da srbi nisu u Hrvatskoj konstituvni ,nekima od njih je Hrvatska isto druga domovina.
Neznam ja ,ako ima neko to strucno da mi objasni.Neko ko je stranac a rodjen u Njemackoj nije konstitutivni a ima njemacko drzavljanstvo ili u Belgiji i ima i bosansko i belgijsko drzavljanstvo a nije konstituvni i nema svog predsjednika kao kod nas tri.Hvala unaprijed ko mi ovo pojasni.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20682 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

tandmand wrote:Pravo da kažem, iznenađen sam ovim tekstom u Jutarnjem listu ... Neki drugi vjetrovi pušu.
Ništa od toga nekog Belgijanca, treba slušati ekipu iz Bundestaga.
'SELA SU IM POSTALA LOVIŠTA'
'HRVATI U DODIKOVU KANTONU ZABORAVLJENI I OBESPRAVLJENI' Grad Prijedor azilu za pse dodijeli godišnje više novca nego Hrvatima povratnicima


"Svi su zaboravili preostale Hrvate u Republici Srpskoj pa očigledno i Dodikov cijenjeni kolega gospodin Dragan Čović. Zato očekujem od gospodina Dragana Čovića, Dodika i Izetbegovića da pod hitno uspostave pravnu državu ravnopravnih građana na cjelokupnom teritoriju BiH umjesto da šire raskol među građanima kako bi osigurali svoju političku vlast u svojim većinskim nacionalnim torovima", upozorio je Josip Juratović, zastupnik SPD-a u Bundestagu, koji se u Banjaluci sastao s preostalim tamošnjim Hrvatima i biskupom Franjom Komaricom.

Predstavnici hrvatskih udruga iz Banjalučke biskupije ogorčeno su iznosili svoje nezadovoljstvo narušenim ljudskim pravima u RS-u gdje se, kako su ispričali, "Hrvatima oduzelo svako pravo na povratak, a onima koji su se vratili otežava ostanak na sve načine". Koliko su Hrvati u Republici Srpskoj obespravljeni govori i primjer kako Grad Prijedor tamošnjem azilu za pse dodijeli godišnje više sredstava nego Hrvatima povratnicima.

Prijeratna brojka Hrvata na području RS iznosila je oko 200.000 tisuća, a danas ih je preostalo tek oko 10.000 ili pet posto. Usto, pravno-politički okvir u kojem još živi ovaj ostatak Hrvata na području Dodikova kantona ne jamči nikakvu mogućnost opstanka Hrvata. Da apsurd bude veći, dopredsjednik entiteta RS-a je iz reda hrvatskog naroda, a i tri ministra su Hrvati, iako su dvojica bez dokaza da pripadaju hrvatskom nacionalnom korpusu. Postoje golemi problemi s opstrukcijom obnove kuća i održivog povratka jer od gotovo 4000 zahtjeva Hrvata iz banjalučke regije do danas nikome nije ni odgovoreno na zahtjev.

Tijekom rata i progona ubijeno je više stotina Hrvata u Banjalučkoj biskupiji, od toga sedam svećenika i jedna redovnica, a srušeno 200 sakralnih objekata. Hrvatska sela postala su srpska lovišta, do lovačkih kuća koje se tamo grade dovodi se infrastruktura, a u hrvatska sela se ne dovodi ni voda ni struja, upozorili su Hrvati iz Republike Srpske.

Sreca da ima ovakvih ljudi gospodina kao sto je Juratovic koji dobro poznaje politicku situaciju kod nas a sjedi na visokom mjestu da ne bi neko prodavao muda pod bubrege.
Jedino sto je ovdje mogao spomenuti da je ova diskriminacija dogovorena Dodik-Covic jer Srbi nisu konstutivni tamo gdje je Covicev
posjed.
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#20683 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lug »

harka wrote:Da li se u DRUGOJ domovini moze biti konstituvni narod?Kako to da srbi nisu u Hrvatskoj konstituvni ,nekima od njih je Hrvatska isto druga domovina.
Neznam ja ,ako ima neko to strucno da mi objasni.Neko ko je stranac a rodjen u Njemackoj nije konstitutivni a ima njemacko drzavljanstvo ili u Belgiji i ima i bosansko i belgijsko drzavljanstvo a nije konstituvni i nema svog predsjednika kao kod nas tri.Hvala unaprijed ko mi ovo pojasni.
moze, sto ne bi moglo!?!?
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#20684 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by harka »

Lug wrote:
harka wrote:Da li se u DRUGOJ domovini moze biti konstituvni narod?Kako to da srbi nisu u Hrvatskoj konstituvni ,nekima od njih je Hrvatska isto druga domovina.
Neznam ja ,ako ima neko to strucno da mi objasni.Neko ko je stranac a rodjen u Njemackoj nije konstitutivni a ima njemacko drzavljanstvo ili u Belgiji i ima i bosansko i belgijsko drzavljanstvo a nije konstituvni i nema svog predsjednika kao kod nas tri.Hvala unaprijed ko mi ovo pojasni.
moze, sto ne bi moglo!?!?
ne znam zato pitam :roll:
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#20685 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lug »

pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#20686 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by harka »

Lug wrote:pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
kako nisu srbi u Hrvatskoj ????
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20687 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

harka wrote:
Lug wrote:pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
kako nisu srbi u Hrvatskoj ????
Zato što su u BiH tekovine ZAVNOBIHa a u Hrvatskoj tekovine NDH. :mrgreen:
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#20688 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lug »

harka wrote:
Lug wrote:pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
kako nisu srbi u Hrvatskoj ????
pitaj srbe iz hrvatske zasto?
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#20689 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by harka »

Lug wrote:
harka wrote:
Lug wrote:pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
kako nisu srbi u Hrvatskoj ????
pitaj srbe iz hrvatske zasto?
ma bjez ti veze nemas :)
treba mi neko strucan haj ti svojim putem ,kakvi su to odgovori pitanjem,Nisam ti ja za svadje a ti bi naklapao koliko vidim :mrgreen:
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#20690 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dert »

Hafis wrote:
"sportman1"
za koju drzavu se borio hvo onda?
Za BiH.

ha, ha , ha , ...vic godine :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20691 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

harka wrote:
Lug wrote:pa gdje onda zapelo..? Bosanski Hrvati su konstutivni na citavoj teritoriji BiH.
kako nisu srbi u Hrvatskoj ????
nisu , onda u ono vrijeme kada je sve pocelo franjo im je oduzeo kustutivnost sta ima tu da se uveliko objasnjava
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20692 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Srbi i Hrvati zele nacionalne drzave na svojoj teritoriji , ali u bosni i hercegovini zele gradjansku drzavu ...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20693 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:Naši invalidi i dr. kategorije imaju potpuno ista prava kao i oni u RH.
Imaju li i oni satnici, godiste 1980., ista prava kao i oni u Hrvatskoj?
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#20694 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

palermo wrote:A zašto mislite da se mora nužno prihvatiti taj neki prijedlog koji dođe od nekoga izvana. U zadnjih desetak godina pritisaka je bilo koliko hoćete pa se ništa ne promijeni.....
Ako se ne budu mogli implementirati rezultati izbora to vrlo lako može dovesti do oružanih sukoba. Dovoljno je zamisliti ovakvu zemlju bez legitimne vlasti. Horor.

Zato se stranci i petljaju jer im je jasno da je ovo najveći izazov za BiH od 95-te. Praktično, ko odbije prijedlog stranaca biće kriv za rat. Barem će tako biti predstavljeno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20695 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote: Da smo čekali da nas alija 92. organizira sad bi me Mašović negdje iz jame vadio.
Ne bi, ne boj se... geometri iz Karadjordjeva su vec sve dogovorili.
Bilo je nekih lafo borbi, da se Vlasi ne dosjete...
A oni koji nisu shvatili na vrijeme (posavski, prijedorski itd. Hrvati), njih i vade iz jama.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20696 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

seln wrote:
Hafis wrote: Da smo čekali da nas alija 92. organizira sad bi me Mašović negdje iz jame vadio.
Ne bi, ne boj se... geometri iz Karadjordjeva su vec sve dogovorili.
Bilo je nekih lafo borbi, da se Vlasi ne dosjete...
A oni koji nisu shvatili na vrijeme (posavski, prijedorski itd. Hrvati), njih i vade iz jama.
nazalost moram reci da je @hafis u pravu , docekali su rat spremniji dok je Aljo sjedite smirom rata nece biti...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20697 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

mO k3 wrote:
seln wrote:
Hafis wrote: Da smo čekali da nas alija 92. organizira sad bi me Mašović negdje iz jame vadio.
Ne bi, ne boj se... geometri iz Karadjordjeva su vec sve dogovorili.
Bilo je nekih lafo borbi, da se Vlasi ne dosjete...
A oni koji nisu shvatili na vrijeme (posavski, prijedorski itd. Hrvati), njih i vade iz jama.
nazalost moram reci da je @hafis u pravu , docekali su rat spremniji dok je Aljo sjedite smirom rata nece biti...
Jesu docekali spremniji, ali ne za borbu protiv cetnika.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#20698 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Obi Wan Bosnian wrote:
palermo wrote:A zašto mislite da se mora nužno prihvatiti taj neki prijedlog koji dođe od nekoga izvana. U zadnjih desetak godina pritisaka je bilo koliko hoćete pa se ništa ne promijeni.....
Ako se ne budu mogli implementirati rezultati izbora to vrlo lako može dovesti do oružanih sukoba. Dovoljno je zamisliti ovakvu zemlju bez legitimne vlasti. Horor.

Zato se stranci i petljaju jer im je jasno da je ovo najveći izazov za BiH od 95-te. Praktično, ko odbije prijedlog stranaca biće kriv za rat. Barem će tako biti predstavljeno.
Ako mi Bosnjaci odbijemo, znaci udarice nam embargo.

Strasno. To ce se po prvi put desiti, da smo pod embargom.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#20699 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

mO k3 wrote:
seln wrote:
Hafis wrote: Da smo čekali da nas alija 92. organizira sad bi me Mašović negdje iz jame vadio.
Ne bi, ne boj se... geometri iz Karadjordjeva su vec sve dogovorili.
Bilo je nekih lafo borbi, da se Vlasi ne dosjete...
A oni koji nisu shvatili na vrijeme (posavski, prijedorski itd. Hrvati), njih i vade iz jama.
nazalost moram reci da je @hafis u pravu , docekali su rat spremniji dok je Aljo sjedite smirom rata nece biti...
Vala bas!

11% Srba im okupiralo 30% Hrvatske i dosli do Livna i Duvna.
Bas su bili spremni!

Sta bi bilo, da su Srbi cinil 30% HR stanovnistva?
Uh ne mogu pomisliti.
Last edited by BAK-eV on 19/01/2018 09:25, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20700 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

@bak imali su jna iza sebe ne smije se to zaboraviti
Post Reply