Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#17101 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vivaldi »

hizo ramidovic wrote:Iskreno, iznenadila me kolicina politickog amaterizma i nepoznavanja elementarnih stvari u vezi presude nasih dragih susjeda...totalno su izgubili kompas...ili su fakat ovi iz hdz-a jednostavno debili ili je skutorski lobi prejak u hr...odbacivati presude medj suda i nazivati je zlocinackom, odavati pocast osudjenom ratnom zlocincu u najvisem zakonodavnom tijelu u drzavi, pokusavati pravno nemogucu reviziju, prijetiti bosnjacima kao da su im oni krivi i kao da su ih oni osudili...ne zaboravimo da je covic blokirao reviziju tuzbe bih protiv srbije a sad logorasi iz rs-a najavljuju tuzbe protiv hr...biskupi porucuju da ih neko tjera iz bih ali ne kazuju ko je taj (a svi znamo na koga misle)...
nema u ovim izjavama nikakvog amaterizma, klasicni politicki bullshit u koji niko od njih ne vjeruje ni dok ga izgovora, ali to se radi zarad politickog rejtinga i nacionalnog ponosa s jedne strane, a s druge se pokusava napraviti dodatni pritisak na bosnjake i mz prilikom buducih bosnjacko-hrvatskih pregovora o svemu i svacemu. otpirlike ko kosarkaski treneri sto stalno galame, dobacuju i vrse konstantan pritisak na sudiju.

oni imaju nacionalne ciljeve od kojih nece odustati i s tim ce se svi nekako morati nositi, bas i kao i sa nacionalnim ciljevima druga dva naroda.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17102 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

vivaldi wrote:
nema u ovim izjavama nikakvog amaterizma, klasicni politicki bullshit u koji niko od njih ne vjeruje ni dok ga izgovora, ali to se radi zarad politickog rejtinga i nacionalnog ponosa s jedne strane, a s druge se pokusava napraviti dodatni pritisak na bosnjake i mz prilikom buducih bosnjacko-hrvatskih pregovora o svemu i svacemu. otpirlike ko kosarkaski treneri sto stalno galame, dobacuju i vrse konstantan pritisak na sudiju.

oni imaju nacionalne ciljeve od kojih nece odustati i s tim ce se svi nekako morati nositi, bas i kao i sa nacionalnim ciljevima druga dva naroda.
:thumbup:
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#17103 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by stari grad Visegrad »

Nije mi namjera da zakuhavam sa Hrvatskom, ali moram ovo priljepiti radi istine. I radi toga sto neki hrvatski politicari isticu kako je Hrvatska primila hiljade izbjeglica iz RBiH te ne moze biti agresor. Oni su primili izbjeglice jer izbjeglice nisu imale kud. Hrvatska je zadrzala neke izbjeglice iz interesa jer je dobila masu novca za izbjeglice. Takodje slala izbjeglice na Zapad. Ujedno su izbjeglice bile paravan za umjesnaost Hrvatske u ratu i etnicko ciscenje Bosnjaka u BiH a prema planovima Tudjmana da nove granice HRvatske budu sto vece.
SARAJEVO, (Patria) - Kao jedan od argumenata hrvatske strane, koji je izgovaran u mnogim komentarima nakon presude, bio je i prijem velikog broja bošnjačkih izbjeglica u Hrvatskoj. To su rekli i premijer Andrej Plenković a ponovila i predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović. Činjenice govore sasvim drugačije.

Dr. Suad Ćupina, u vrijeme rata bio je u Mostaru upoznat sa tim detaljima etničkog čišćenja i izbjegličkom krizom. UNHCR je plaćao Hrvatskoj za prijem svake izbjeglice. Ta je taksa iznosila 18 dolara po osobi.

Višemilionske sume su Hrvatskoj uplaćivale islamske zemlje za zbrinjavanje bošnjačkih izbjeglica, a prednjačila je organizacija IGASA. U nekoliko navrata je postavljano pitanje potrošnje novca u izbjegličkim centrima sa bošnjačkim izbjeglicama, pa se sumnjalo u lažiranje podataka i ogromnu pljačku humanitarnog novca.

Hrvati su nažalost, Bošnjake iz njihovih domova u BiH istjerivali u Hrvatsku pa se i ne može govoriti o pažnji prema izbjeglicama.

Tilman Cilh, predsjednik Društva za ugrožene narode je direktno optužio Tuđmana da je početkom jula 1993. godine pozvao na stvaranje etnički čistih provincija u BiH i u saradnji sa srpskom stranom su realizirane takve akcije preseljenja.

Tako je hrvatski predsjednik javno prihvatio srpsku politiku etničkog čišćenja. UNHCR je procijenio da je HVO iz Mostara prema istočnoj obali protjerao u stampedu oko 16 do 20 hiljada Bošnjaka, te da će njih više od deset hiljada ostati bez ikakve pomoći i bez hrane. U Hrvatsku je iz Mostara protjerano više od 12 hiljada ljudi koji su onda bježali na Zapad.

Prema izvještaju UNHCR-a najviše izbjeglih Mostaraca smjestilo se u gradić Blagaj, gdje se na svaka dva metra stambenog prostora nalazi po jedna izbjeglica. U pećinama oko Blagaja smjestilo se više od 400 ljudi. Uslovi su neljudski i vlada opšta glad.

U strašnim logorima HVO-a utrpano je blizu 18 hiljada muškaraca Bošnjaka. Samo u Stocu su zarobljena, bez ispaljenog metka, 1.683 bošnjačka muškarca. Prema UN-ovim izvorima, katastrofa je bila na sceni, a plan za masovnu deportaciju Bošnjaka iz BiH i prema Zapadu napravio je Mate Granić, ministar vanjskih poslova Hrvatske.

Kada su u augustu 1993. godine iz Ljubuškog deportirani Bošnjaci, njih 269 je dovezeno u pet autobusa i izbačeno pred Zagrebačku džamiju. Jedan zagrebački list je izvjestio da je „120 Muslimana stanovnika Ljubuškog samoinicijativno napustilo Ljubuški i uputilo se u pravcu Hrvatske“. Načelnik službe sigurnosti brigade „Stjepan Radić“ je rekao: „Većina njih je ostavila ključeve susjedima ili u općini na čuvanje do povratka“.

U isto vrijeme stanovništvo je masovno etnički čišćeno. Bošnjaci iz Čapljine, njih 7.000 se željelo prebaciti u Zenicu a Hrvate iz Zenice, kojih je bio navodno približan broj, u Čapljinu. Izbjeglice iz Hrvatske su deportirane na Zapad preko Ureda za izbjeglice kojim je rukovodio Adalbert Rebić.

Zločini nad izbjeglim su se stalno događali. Tako je u Mokronogama u augustu 1993. ubijeno 9 Bošnjaka u izbjegličkom improviziranom centru.

U isto vrijeme u Hrvatskoj je vladao pravi odstrel bošnjačkih izbjeglica od Vinkovaca do Osijeka o čemu su u to vrijeme samo pisali novinari Feral Tribunea, što je jedini trag ovog neviđenog terora nad nevinim ljudima.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17104 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Razumite ovu histeriju, ljudi proglaseni genocidasima gorim od srba, pred ocima svjetske javnodti. Jos im se Göring live otrova ko zadnji nacisticki sljam. Sada sva mitomanija o domovinskoodbrambenom ratu, casnim generalima i lipoj nasoj kurcima palcima pada u vodu ko stari most onomad :) Jebali su jeza pogotovo sa ovim surovanjem sa putinom, ameri nisu sisali vesla.

Bosnjaci bome ispadose gospoda okruzena divljacima i megalomanskim genocidasima :bih:
kakabanja213
Posts: 2112
Joined: 10/12/2012 22:16

#17105 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kakabanja213 »

Lincoln-Burrows wrote:
Sensei wrote: Isto tako se HVO kurčio po Kaknju, pa dobio po pičCi :lol:
p.s.
dok smo ratovali na vozuckom, brezanskom, ilijaskom i sarajevskom ratistu, proglasavali ste hrvatsku opcinu kakanj i pratili pogodan trenutak, fuj gadovi
Na žalost zločinačka ABiH na tom području nije kažnjena a
narod nikada nije dobio satisfakciju za etničko čišćenje.
Toliko o pravdi.
Ti stvarno ne shvataš da Armija BiH ne može biti zločinačka. Armija BiH je u svojim redovima imala zločince koji su ili koji će biti osudjeni za zločine koje su uradili. Da će dobiti pravedne kazne, ne vjerujem ali u državi u kojoj suđenje liku koji je ubio dvije cure (proletio kroz crveno, vjerovatno pijan i drogiran) traje evo 6 mjeseci koji će vjerovatno za to dobiti 5-6 godina i izaći za 2-3 to nas ne može iznenaditi. Nije se ni Hag pretrgnuo za ovu šestoricu, 111 godina je smiješno.
Sa druge strane za HVO i HZHB, potpomognutu HV-om i Hrvatskom državom je dokazano da je sitematski želio da jedan narod iseli sa određenog područja. To je nakon nekoliko godina razmatranja dva puta presudjeno od dva različita sudska vijeća. Uostalom dovoljno je pročitati par rečenica sa ovih službeih zabilješki sa sastanaka u Banskim dvorima da svakome nepristrasnom bude sve jasno. Doduše mogu zamisliti šta se je tu još moglo pročitati što mi nismi a sudsko vijeće jeste moglo.

To nazivanje Armije Bih zločinačkom je čista mitomanija.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17106 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

512MB wrote:Razumite ovu histeriju, ljudi proglaseni genocidasima gorim od srba, pred ocima svjetske javnodti. Jos im se Göring live otrova ko zadnji nacisticki sljam. Sada sva mitomanija o domovinskoodbrambenom ratu, casnim generalima i lipoj nasoj kurcima palcima pada u vodu ko stari most onomad :) Jebali su jeza pogotovo sa ovim surovanjem sa putinom, ameri nisu sisali vesla.

Bosnjaci bome ispadose gospoda okruzena divljacima i megalomanskim genocidasima :bih:
Hrvati sa Putinom šuruju kao i Bošnjaci sa Bagdadijem. Dakle, nikako.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#17107 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Kaže Čović, glede ovih dešavanja .. da evropski put BiH može i pričekati. Ma bravo ... po NATO putu već je sa Dodikom stavljao barikade. Rusi ostvaruju svoje ciljeve bez ikakva zahmeta.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#17108 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by asurbanipal »

SmokingMan wrote::mastakazes: Pazi sada ovo....


Image

Praljak u "istočnom" dijelu grada 1993. godine?

"Išao je konvoj u isočni Mostar hrane i pomoći iz smjera Avijatičarsog mosta i esktremi nisu dali prolazak. Pokojni general, ja sam to vidio, popeo se na prvo vozilo i rekao: - "Vozi." Ja sam bio tu. I proveo je konvoj u istočni Mostar. Ljudi su ga dočekali, nisu pucali na njega. Izgrlili su ga i izljubili i s ovima što su dovezli vratili su se na "hrvatsku stranu".

Kako ovako hladno slaga Zoka Čegar :run:



Naravno, da ga neće spomenuti u izvještajima kada nije ni bio u konvoju. Osim, ako ne misli na ono slikanje na transporteru u Čitluku, koji je 20-ak km od Mostara.

Optuženi Slobodan Praljak koji je u ljeto '93. zapovijedao snagama HVO u Mostaru je u unakrsnom ispitivnaju optužio predstavnike međunarodne zajednice za nekorektno izvještavanje. "Kako je moguće", upitao je svjedoka, da se ni u jednom od pet pokazanih izvještaja ne spominje da je on lično ispratio prvi humanitarni konvoj koji je ušao u Istočni Mostar.


http://www.sense-agency.com/tribunal_(m ... ws_id=4867
Last edited by asurbanipal on 01/12/2017 23:55, edited 2 times in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#17109 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vivaldi »

512MB wrote:Razumite ovu histeriju, ljudi proglaseni genocidasima gorim od srba, pred ocima svjetske javnodti. Jos im se Göring live otrova ko zadnji nacisticki sljam. Sada sva mitomanija o domovinskoodbrambenom ratu, casnim generalima i lipoj nasoj kurcima palcima pada u vodu ko stari most onomad :) Jebali su jeza pogotovo sa ovim surovanjem sa putinom, ameri nisu sisali vesla.

Bosnjaci bome ispadose gospoda okruzena divljacima i megalomanskim genocidasima :bih:
ma kakvi crni rusi, sestorci je prekljuce samo potvrdjena presuda koja je donesena prije 4 godine, puno prije i rusa i krima i agrokora i sperbanke...

amerima je u hagu bilo bitno da se pobrinu za svoje ljude (perisica, gotovinu, simatovica) ne zato sto im vise trebaju jer su oni davno potroseni, vec zbog kredibiliteta prilikom buducih dealova jer mozda bas danas u nekom kutku svijeta nekome nude sto su nudili i ovima. ako nisu danas, vec sutra hoce, a nije dobro da ih prati glas da ne drze svoju rijec

bilo im je bitno da nijedna presuda ne dovede do vecih sranja i potresa, da se krivci kazne (vise zbog javnosti nego zbog same pravde) i da stave kljuc u hasku bravu jer pozari su odavno premjesteni u druge dijelovi svijeta. mi smo samo vremeplovsko podsjecanje
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17110 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Rockefeller »

Vivaldi, valja dalje zivjet’.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#17111 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by L u c i f e r »

Haški osuđenik Radovan Karadžić, prvi predsednik Republike Srpske, ne može da dođe sebi otkako je njegov haški sapatnik, hrvatski general, pošto što je osuđen na 20 godina zatvora popio otrov, nakon čega je preminuo!

Praljak i Karadžić su, prema rečima Karadžićevog brata Luke, godinama bili veliki prijatelji i Radovanu je mnogo teško zbog Praljakove sudbine.

- Radovan je mnogo potresen i tužan. Sve to ga je zaista pogodilo i još ne može da poveruje da se to desilo. Čuo sam se isto veče sa njim i potpuno mi je potišteno zvučao. Slobodana mu je mnogo žao, naročito što je trebalo da izađe iz Haga za nekolko dana. On se, kaže, ubio zbog same presude, odnosno zbog nepravde koja ga je snašla. Ja ne ulazim u to da li je on kriv, ne znam ni predmet, ni šta se dešavalo, ali znam sigurno da bi bio oslobođen da mu se sudilo zbog nečega što je Srbima uradio - kaže Luka za „Alo!“.

On objašnjava da su Karadžić i Praljak bili veoma dobri prijatelji i prije rata.

- Meni je Radovan često pominjao Slobodana. Kada me je upoznao sa njim, predstavio ga je kao čestitog i dobrog čoveka. Dva puta sam ga sreo i u Hagu, video sam koliko je bio blizak sa Radovanom. Oni su se družili i bili su bliski i pre nego što je rat počeo. Radovan mi je pričao da je svaki put kada je išao u Zagreb na seminare, simpozijume ili knjževne večeri spavao kod Slobodana u stanu. Isto tako, kada god bi Slobodan dolazio u Sarajevo, on i njegova žena bili su gosti kod Radovana. Znači, baš su bili dobri prijatelji, kao braća - priča Luka.
ne može ta ogavna četnička mržnja a da ne promoli svoju ružnu glavu, pa kako bilo
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#17112 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Challenger__ »

vivaldi wrote:bilo im je bitno da nijedna presuda ne dovede do vecih sranja i potresa, da se krivci kazne (vise zbog javnosti nego zbog same pravde) i da stave kljuc u hasku bravu jer pozari su odavno premjesteni u druge dijelovi svijeta. mi smo samo vremeplovsko podsjecanje
Vrlo optimistično.

:kiss:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#17113 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by splinter »

L u c i f e r wrote:
Haški osuđenik Radovan Karadžić, prvi predsednik Republike Srpske, ne može da dođe sebi otkako je njegov haški sapatnik, hrvatski general, pošto što je osuđen na 20 godina zatvora popio otrov, nakon čega je preminuo!

Praljak i Karadžić su, prema rečima Karadžićevog brata Luke, godinama bili veliki prijatelji i Radovanu je mnogo teško zbog Praljakove sudbine.

- Radovan je mnogo potresen i tužan. Sve to ga je zaista pogodilo i još ne može da poveruje da se to desilo. Čuo sam se isto veče sa njim i potpuno mi je potišteno zvučao. Slobodana mu je mnogo žao, naročito što je trebalo da izađe iz Haga za nekolko dana. On se, kaže, ubio zbog same presude, odnosno zbog nepravde koja ga je snašla. Ja ne ulazim u to da li je on kriv, ne znam ni predmet, ni šta se dešavalo, ali znam sigurno da bi bio oslobođen da mu se sudilo zbog nečega što je Srbima uradio - kaže Luka za „Alo!“.

On objašnjava da su Karadžić i Praljak bili veoma dobri prijatelji i prije rata.

- Meni je Radovan često pominjao Slobodana. Kada me je upoznao sa njim, predstavio ga je kao čestitog i dobrog čoveka. Dva puta sam ga sreo i u Hagu, video sam koliko je bio blizak sa Radovanom. Oni su se družili i bili su bliski i pre nego što je rat počeo. Radovan mi je pričao da je svaki put kada je išao u Zagreb na seminare, simpozijume ili knjževne večeri spavao kod Slobodana u stanu. Isto tako, kada god bi Slobodan dolazio u Sarajevo, on i njegova žena bili su gosti kod Radovana. Znači, baš su bili dobri prijatelji, kao braća - priča Luka.
ne može ta ogavna četnička mržnja a da ne promoli svoju ružnu glavu, pa kako bilo
Pa imali su isti cilj, uništavanje i progon jednog naroda, u ratu bili na istoj strani, i jedan i drugi osuđeni ratni zločinci.i Dabićev nalogodavac se zvao Slobodan, dosta zajedničkog, logično da su na neki način povezani.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#17114 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vivaldi »

Rockefeller wrote:Vivaldi, valja dalje zivjet’.
ma to je nepobitna cinjenica, ali je isto tako cinjenica da se svaka presuda bilo kakva i bilo kome najvise prelamala preko nas. tako ce biti i sa ovom. novi razdori, nova razocarenja, novi zastoji, blokade...i svi ce trpit u bosni jer smo spojene posude. ali presuda se morala prije ili kasnije donjeti i sad samo ostaje nada da ce sranje biti sto manje i sto krace
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17115 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Rockefeller »

vivaldi wrote:
Rockefeller wrote:Vivaldi, valja dalje zivjet’.
ma to je nepobitna cinjenica, ali je isto tako cinjenica da se svaka presuda bilo kakva i bilo kome najvise prelamala preko nas. tako ce biti i sa ovom. novi razdori, nova razocarenja, novi zastoji, blokade...i svi ce trpit u bosni jer smo spojene posude. ali presuda se morala prije ili kasnije donjeti i sad samo ostaje nada da ce sranje biti sto manje i sto krace
Sranja cemo morat’ sami rijesiti. Daj Boze kako treba ljudi u politici...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#17116 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vivaldi »

i to stoji, samo je koeficijent da ce se to desiti toliki da na jednu ulozenu marku mozes rijesiti stambeno pitanje
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#17117 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

melac wrote:
animus wrote:Istina je da je bilo ratnih zlocina prema hrvatima od strane armije bih. To niko ne spori. Koliko je meni poznato to su zlocini u bugojnu, konjicu i jablanici. Pored ovih gradova bilo je i manjih zlocina u fojnici, travniku, vitezu i bihacu. Oni su manji i radilo se o ubistvu jednog covjeka u bihacu, par ljudi u travniku, dva fratra u fojnici i ubistvu djece granatom u vitezu. Vecina ovih zlocina je procesuirana nakon rata. Za bugojno konjic i jablanicu su osudjeni zločinci od strane suda bih. Nisu svi istina jer ne znam kako je Mlaco iz bugojna na slobodi. Fojnica je istina sramotno zavrsena i nije zadovoljena pravda jer zlocinci ne zaslužuju pomilovanje. Maktouf je odgovarao za travnik mada je koliko se sjecam izvrsioc zlocina poginuo u ratu a neko je morao biti osudjen. Uzeto mu je državljanstvo i protjetan je iz drzave. Nije mi poznato za vitez jeli iko odgovarao. Pored toga ostaje otvoreno ubistvo Santica iz bihaca. Tako da ne stoji da se nisu trudili i da nisu procesuirani zlocini. Nisu to bili zlocini kojima bi se trebao baviti hag.
Ja ne znam da je bilo drugih zlocina prema hrvatima.

Nisu im tacni ovi podaci za protjerano stanovnistvo iz razloga sto hrvati srednje bosne osim bugojna nisu mogli biti protjerani jer su bili u okruzenju. Iz hercegovine je izbjeglo stanovnistvo iz konjica i jablanice a ostali nisu bili nicim ugrozeni i ako su bjezali to nema veze sa armijom. Da ne pricam da iz gradova gdje nije bilo sukoba sa hvo hrvati su dijelili sudbinu ostalih sugradjana. Nakon rata dosta hrvata se vratilo u svoje gradove ali dosta ih je i otislo u hr. i europu. Isto se desava i danas i to u sve vecem broju. To sada nema veze sa ratom vec sa ekonomskom situacijom u drzavi.
I ja se pitam da li postoji popis zlocina Armije prema Hrvatima, a da je vjerodostojan. Tamo na wiki se pojavljuje da je to 1088 ubijenih civila, a sad ja poceo brojati ono sto znam i do kojih podataka sam mogao doci i dosao samo do nekih 500 civila koji su zrtve zlocina Armije, a da su zrtve Hrvati u proslom ratu. I jos iato toliko zarobljenih vojnika HVO.
Oni bi sada cin pristanka na ideju humanog preseljenja prikazali kao zlocin. Armija BiH nije sistematski i planski protjerivala nebosnjacko stanovnistvi (za razliku od druge dvije paravojske). Da je bilo drugacije davno bi svi odreda bili u Hagu. Tamo gdje je bilo zlocina - molim procese (dosta toga je vec uradjeno ali to sto se smatra da nije - neka se podnesu potuznice pa na sud i da vidimo sta je i kako bilo)
Sto su slusali Tudjmana?
Vjerovatno se cinicno smije u grobu:
Izjava iz 1993: ''Dvjesto tisuca Hrvata je vec protjerano iz svojih podrucja, bit ce ih vjerojatno još 100 tisuća. Uzas za njih, ali cak, povijesno gledano, razumijete, znaci, imat ćemo i tih 100.000-200.000 Hrvata koji ce ucvrstiti hrvatski teritorij, ovdje od Istre do Baranje, razumijete, kada zavrsimo to, itd. Tako da nije svako zlo samo za zlo, ali ga moramo i ovdje iskoristiti.''
Slicna prica kao kod Srba. Aklamacijski usvoje svoj strateski cilj da ce se odvojiti od druga dva naroda pa kad napuste Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Bihac itd. (jer nisu bili dovoljno jaki da pobiju i protjeraju) onda udri dreku da su protjerani. Muda pod bubrege prodavati nece moci.
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#17118 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dert »

Ma zaboli me kurac za Geringa , pardon Praljka i petorke :evil: Sva prica se svodi na njih a niko ne prica o ZRTVAMA
njihove fasisticke politike :evil:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17119 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

:shock:
U Hotelu 'Mostar' večeras je predstavljen prvi tom Enciklopedije (A-B) Republike Srpske (RS) u kojem je na 783 stranice obrađeno oko 1300 odrednica koje, između ostalog, obuhvaćaju 28 raznih područja iz povijesti, nauke, tehnike, religije, te određenih odnosa.

Predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti BiH Jakov Pehar istakao je da je knjiga jako fino koncipirana, da ima stroge kriterije, opći karakter te da je preporučuje svima.

https://dnevni-list.ba/u-mostaru-predst ... pske-foto/
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17120 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

I sta vele, hoce li biti treceg?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#17121 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prljavi Hare »

vatrogasac wrote::shock:
U Hotelu 'Mostar' večeras je predstavljen prvi tom Enciklopedije (A-B) Republike Srpske (RS) u kojem je na 783 stranice obrađeno oko 1300 odrednica koje, između ostalog, obuhvaćaju 28 raznih područja iz povijesti, nauke, tehnike, religije, te određenih odnosa.

Predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti BiH Jakov Pehar istakao je da je knjiga jako fino koncipirana, da ima stroge kriterije, opći karakter te da je preporučuje svima.

https://dnevni-list.ba/u-mostaru-predst ... pske-foto/
:lol: :lol: :lol:

Šta je za čuđenje?To se relaksiraju odnosi Bošnjaka i Hrvata,Čović obećao... :mrgreen:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#17122 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prljavi Hare »

Point. wrote:I sta vele, hoce li biti treceg?
E sad će biti i četvrti,uinat ubicama iz Haga! :-D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#17123 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vatrogasac »

prljavi Hare wrote:
Point. wrote:I sta vele, hoce li biti treceg?
E sad će biti i četvrti,uinat ubicama iz Haga! :-D
Ma ja, jedan za Sejdića i Fincija. Hoćel' neko peti? :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17124 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Kako ce se zvati treci entitet? Uznicki entitet? Uznicka Republika?
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#17125 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by moa »

512MB wrote:Razumite ovu histeriju, ljudi proglaseni genocidasima gorim od srba, pred ocima svjetske javnodti. Jos im se Göring live otrova ko zadnji nacisticki sljam. Sada sva mitomanija o domovinskoodbrambenom ratu, casnim generalima i lipoj nasoj kurcima palcima pada u vodu ko stari most onomad :) Jebali su jeza pogotovo sa ovim surovanjem sa putinom, ameri nisu sisali vesla.

Bosnjaci bome ispadose gospoda okruzena divljacima i megalomanskim genocidasima :bih:
Mene samo brine da se opet ovo ne ponovi jer tako su u pretprošlom ratu moju nanu ganjali Četnici.
Post Reply