Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#17076 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by L u c i f e r »

podsjetimo se malo i ovog ustašluka prije 17g

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_ ... ercegovini
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#17077 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by animus »

horkesh wrote:
pici wrote:Image
:-D

Pa da je barem Gandalf, ili, hajde, Boromir, ali jok, morao je Gollum biti :izet:
Gandalf po pravednosti i iskrenosti a Gollum po snazi. Bolje receno predstavnik janjadi za klanje.
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17078 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Lincoln-Burrows wrote:
Sensei wrote: Isto tako se HVO kurčio po Kaknju, pa dobio po pičCi :lol:
p.s.
dok smo ratovali na vozuckom, brezanskom, ilijaskom i sarajevskom ratistu, proglasavali ste hrvatsku opcinu kakanj i pratili pogodan trenutak, fuj gadovi
Na žalost zločinačka ABiH na tom području nije kažnjena a
narod nikada nije dobio satisfakciju za etničko čišćenje.
Toliko o pravdi.
Maske su pale :lol:



Kolko znam ABiH nije od ujedinjenih nacija proglasena zlocinackom, kao cjelokupno vodjstvo HZHB i krivoustii Njofra. Jebeno kad je Njofra a sa tim i tvoja matica sad ZLOCINAC tojest agresor :)
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#17079 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by horkesh »

L u c i f e r wrote:podsjetimo se malo i ovog ustašluka prije 17g

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_ ... ercegovini
Hvala im što su to pokušali dok je tu bio SFOR i hvala im što se i danas, kad bi u tome potpuno uspjeli, previše boje da to pokušaju poučeni prethodnim iskustvom :-D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#17080 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LBVIEW »

Novak20 wrote:Treba čuvati vlastito dostojanstvo na pravi način. Ovo je primjer.

https://www.vecernji.ba/vijesti/biskupi ... du-1211323
Biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine uputili su priopćenje u povodu haške presude šestorici bh. Hrvata i smrti generala Slobodana Praljka u kojemu pozivaju Hrvate katolike da ne gube nadu i da se ne plaše te im poručuju da ne zaborave da je bilo i nepravednijih vremena. "I ovim povodom ponavljamo ono što smo tijekom cijeloga rata govorili, da se protivimo i osuđujemo svaki i svačiji zločin i da za svaki treba odgovarati. Ponavljamo i to da su nas tijekom rata najviše boljeli zločini koje su počinili ljudi 'koje je oprala krsna voda u Katoličkoj crkvi'. Dosljedni tomu, i svjesni u kakvom svijetu živimo, te kakvih su sve interesa i nepravdi napose cijeli mali narodi žrtve bili i ostali, ne želimo komentirati presude Haškoga suda", navode biskupi.

Međutim, napominju kako ne mogu i ne smiju zatvarati oči pred očitom činjenicom da su se od Washingtonskoga i Daytonskoga mirovnog sporazuma, posebice načina njihove implementacije, pripadnicima hrvatskoga naroda, na sve načine, slale i nastavljaju slati poruke da Bosna i Hercegovina nije i njihova domovina i da za njih u njoj nema mjesta. "Smije li se postaviti pitanje nije li, možda, i ova presuda dio toga plana i programa?! To smatramo nemoralnim i neprihvatljivim, te stoga, opasnim za budućnost ove zemlje i svih njezinih ljudi i naroda. I to je svojevrstan zločin za koji bi mnogi, koji ovom najmanjem narodu upućuju takve poruke i prijetnje, trebali odgovarati. Ali vjerujemo da, nažalost, neće biti pozvani na odgovornost, kao što u Den Haagu nitko nije odgovarao za zločine počinjene nad pripadnicima hrvatskoga naroda", navode biskupi.

Biskupi su poručili da snagom vjere u Boga, koji poznaje svačija djela i proniče i skrivene nakane, u ime Katoličke crkve, ostaju otvoreni za svakovrsnu suradnju sa svima kojima je stalo do pravednijega i čovjeka dostojnijega općeg stanja u ovoj zemlji. "Pozivamo i potičemo Hrvate katolike da ne gube nadu i da se ne plaše.

Neka ne zaborave da je bilo nepravednijih vremena i težih bremena, ali smo snagom pouzdanja u Boga i ljubavlju prema rodnoj grudi izdržali i preživjeli. Sve će ovo proći, a ostat će samo dobro što smo ga iz vjere u Boga i iz ljubavi prema čovjeku činili. Za vas i za sve ljude ove zemlje, za sve poginule i pokojne upućujemo svoje molitve dobrome i milosrdnome Bogu", navodi se priopćenju kojeg potpisuju nadbiskup vrhbosanski Vinko Puljić, biskup banjolučki Franjo Komarica, biskup mostarsko-duvanjski i ap. upravitelj trebinjsko-mrkanski Ratko Perić, vojni biskup u BiH Tomo Vukšić, pomoćni biskup vrhbosanski Pero Sudar i pomoćni biskup banjolučki Marko Semren.
Ja dostojanstva i kurca, k'o da citam izvjestaj sinoda SPC.
Sude samo Hrvatima, bjelosvjetska zavjera i nepravda, ono bilo je zlocina ali mi ne bi snosili oddgovornost za iste.
Drugi nam porucuju kako BiH nije nasa domovina, a mi jadni, preko ADZ-a ucinili sve za istu, od Graca i Karadjordjeva do Banja Luke i proslave dana sumske. Dobro rece Alfons za KC i njen odnos prema zlocinima.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#17081 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by animus »

horkesh wrote:
L u c i f e r wrote:podsjetimo se malo i ovog ustašluka prije 17g

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_ ... ercegovini
Hvala im što su to pokušali dok je tu bio SFOR i hvala im što se i danas, kad bi u tome potpuno uspjeli, previše boje da to pokušaju poučeni prethodnim iskustvom :-D
Unaprijed osudjeno na neuspjeh tada a i sada. Vecina zamisljene teritorije je slabo naseljena sa vecinom srbima. Drugi dio koji im je najbitniji je teritorijalno odvojen i tu su bosnjaci vecina ili blizu pola stanovnistva. Ostatak je dio teritorije koji bi eventualno mogao zezati ali koji realno zivi na grbaci federacije. Ekonomska izolacija bi ih slomila cak i da se ne pokusa silom slomiti ta samouprava. Ovakva politika ce ostaviti hrvate u bih na nivou nacionalne manjine ali hrvati biraju svoje predstavnike tako da niko nije kriv osim njih samih. Smanjenje broja hrvata ce dovesto do velikih turbulencija na svim nivoima ali to nam je sudbina i niko to vise ne moze sprijeciti. Cak i da se promijeni politika sada to se nece zaustaviti.
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17082 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Majke im ga pa sta im samo uradi onaj bradati govnar, ubi se live cijankalijem ko jebeni Göring i za sva vremena poveza Hrvatsku sa nacistickom Njemackom. O Göringu i Hitleru se nece vise nikad pricat da se ne spomenu Praljak i Njofra :lol: :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17083 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by muha_sa »

smiješni su--al fakat

https://www.klix.ba/vijesti/bih/plenkov ... /171201132

Plenković nakon sastanka s Čovićem: Razmotrit ćemo mogućnost revizije presude "šestorki"

:lol: :lol:
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#17084 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by melac »

animus wrote:Istina je da je bilo ratnih zlocina prema hrvatima od strane armije bih. To niko ne spori. Koliko je meni poznato to su zlocini u bugojnu, konjicu i jablanici. Pored ovih gradova bilo je i manjih zlocina u fojnici, travniku, vitezu i bihacu. Oni su manji i radilo se o ubistvu jednog covjeka u bihacu, par ljudi u travniku, dva fratra u fojnici i ubistvu djece granatom u vitezu. Vecina ovih zlocina je procesuirana nakon rata. Za bugojno konjic i jablanicu su osudjeni zločinci od strane suda bih. Nisu svi istina jer ne znam kako je Mlaco iz bugojna na slobodi. Fojnica je istina sramotno zavrsena i nije zadovoljena pravda jer zlocinci ne zaslužuju pomilovanje. Maktouf je odgovarao za travnik mada je koliko se sjecam izvrsioc zlocina poginuo u ratu a neko je morao biti osudjen. Uzeto mu je državljanstvo i protjetan je iz drzave. Nije mi poznato za vitez jeli iko odgovarao. Pored toga ostaje otvoreno ubistvo Santica iz bihaca. Tako da ne stoji da se nisu trudili i da nisu procesuirani zlocini. Nisu to bili zlocini kojima bi se trebao baviti hag.
Ja ne znam da je bilo drugih zlocina prema hrvatima.

Nisu im tacni ovi podaci za protjerano stanovnistvo iz razloga sto hrvati srednje bosne osim bugojna nisu mogli biti protjerani jer su bili u okruzenju. Iz hercegovine je izbjeglo stanovnistvo iz konjica i jablanice a ostali nisu bili nicim ugrozeni i ako su bjezali to nema veze sa armijom. Da ne pricam da iz gradova gdje nije bilo sukoba sa hvo hrvati su dijelili sudbinu ostalih sugradjana. Nakon rata dosta hrvata se vratilo u svoje gradove ali dosta ih je i otislo u hr. i europu. Isto se desava i danas i to u sve vecem broju. To sada nema veze sa ratom vec sa ekonomskom situacijom u drzavi.
I ja se pitam da li postoji popis zlocina Armije prema Hrvatima, a da je vjerodostojan. Tamo na wiki se pojavljuje da je to 1088 ubijenih civila, a sad ja poceo brojati ono sto znam i do kojih podataka sam mogao doci i dosao samo do nekih 500 civila koji su zrtve zlocina Armije, a da su zrtve Hrvati u proslom ratu. I jos iato toliko zarobljenih vojnika HVO.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#17085 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prljavi Hare »

Maraschino wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/plenkov ... /171201132

Morate pozuriti jer Semsina mati zatvara butiku 21.decembra. :izet:
Ispravka kolega,Nailova mater. :-D


U vezi s mogućim pravnim revizijama drugostupanjske presude,kazao je da to mora biti u dogovoru s petorkom.
Interesantno...Znači uznici ako se ne slažu s presudom,ide revizija.Vidi đavla,nije više šestorka. :mrgreen:

Dr. Nevenka Tromp, profesorica na Univerzitetu u Amsterdamu, u periodu od 2000. do 2012. godine radila je u Međunarodnom krivičnom sudu za
bivšu Jugoslaviju u timu Tužilaštva na istraživanju političkog i vojnog rukovodstva.


"Iznenađena sam komentarima, posebno na nivou predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović zbog toga što je vrlo jasno bilo iz
pročitane presude. Poslije svakog čitanja pojedincu sudija je rekao da je odluka konačna i da nema mogućnosti revizije.
O kakvoj to reviziji priča predsjednica Hrvatske? To sigurno nije pravna revizija. Iznenađuje me da nije pitala svoje pravne savjetnike šta je moguće pravno učiniti povodom toga. Imali smo slučaj da političari žele revidirati pravnu odluku, a to je nemoguće", odgovorila je dr. Tromp
.
Ova Nevenka pojma nema,ako Čović,Plenković,Kolinda i uznici kažu da ide revizija,onda ide!! :oops:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17086 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

prljavi Hare wrote:
Maraschino wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/plenkov ... /171201132

Morate pozuriti jer Semsina mati zatvara butiku 21.decembra. :izet:
Ispravka kolega,Nailova mater. :-D
U pravu ste colega. Povuce me onaj portir Semso. :D
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#17087 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kejn »

Ako Čokolinda kaže da će se ići na reviziju onda će se ići ! :evil: Još ako to aminuje Gvardijan zvani "the oplođivač" ima da se jebu i sudije i Al Hag !
I Bošnjare da ne seru puno!
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17088 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

Trebaju pričekati 10 godina kao Bakir da podnesu zahtjev za reviziju i namaknu koju kunu advokatima. :D
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#17089 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vernes81 »

SA Indexove ankete:


Ivan Kozbašić
Uostalom ekscentrični Praljak, inženjer elektrotehnike, osmislio je i nešto što je nazvao “Arhimed – Praljkovim zakonom” koji, ako niste dosad čuli, glasi: “Praljak uronjen u rat smanjit će količinu zla u tom ratu za jedinicu jedan Praljak”

:D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#17090 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Fudo387 »

Umjesto sto pobijesnjelu svijetinu smaraju glupostima, nekakvim nevidljivim revizijama, misama zadusnicama za ratne zlocince, krokodilskim suzama, bolje im je da vec sutra pocnu sa revizijom vlastitog mozga.
Drzava koja je imala lijepu perspektivu, clanica EU, NATO pakta, svih mogucih i nemogucih ekonomskih, kulturnih, i inih asocijacija, nasla se u opstem rasulu. Za rad cega? Mjerenja duzine gusli sa Srbijom? Da ne naljute idiote iz Hercegovine? Neshvatljivo cime se oni bave i sta pokusavaju, ljudi im dali sansu da budu dio civilizacije, al’ jok. Nece idiot pa ga jebi, a sudeci po pisanju stranih medija i izjavama drugih, vec su im se dobro popeli na qrac.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#17091 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by animus »

melac wrote:
animus wrote:Istina je da je bilo ratnih zlocina prema hrvatima od strane armije bih. To niko ne spori. Koliko je meni poznato to su zlocini u bugojnu, konjicu i jablanici. Pored ovih gradova bilo je i manjih zlocina u fojnici, travniku, vitezu i bihacu. Oni su manji i radilo se o ubistvu jednog covjeka u bihacu, par ljudi u travniku, dva fratra u fojnici i ubistvu djece granatom u vitezu. Vecina ovih zlocina je procesuirana nakon rata. Za bugojno konjic i jablanicu su osudjeni zločinci od strane suda bih. Nisu svi istina jer ne znam kako je Mlaco iz bugojna na slobodi. Fojnica je istina sramotno zavrsena i nije zadovoljena pravda jer zlocinci ne zaslužuju pomilovanje. Maktouf je odgovarao za travnik mada je koliko se sjecam izvrsioc zlocina poginuo u ratu a neko je morao biti osudjen. Uzeto mu je državljanstvo i protjetan je iz drzave. Nije mi poznato za vitez jeli iko odgovarao. Pored toga ostaje otvoreno ubistvo Santica iz bihaca. Tako da ne stoji da se nisu trudili i da nisu procesuirani zlocini. Nisu to bili zlocini kojima bi se trebao baviti hag.
Ja ne znam da je bilo drugih zlocina prema hrvatima.

Nisu im tacni ovi podaci za protjerano stanovnistvo iz razloga sto hrvati srednje bosne osim bugojna nisu mogli biti protjerani jer su bili u okruzenju. Iz hercegovine je izbjeglo stanovnistvo iz konjica i jablanice a ostali nisu bili nicim ugrozeni i ako su bjezali to nema veze sa armijom. Da ne pricam da iz gradova gdje nije bilo sukoba sa hvo hrvati su dijelili sudbinu ostalih sugradjana. Nakon rata dosta hrvata se vratilo u svoje gradove ali dosta ih je i otislo u hr. i europu. Isto se desava i danas i to u sve vecem broju. To sada nema veze sa ratom vec sa ekonomskom situacijom u drzavi.
I ja se pitam da li postoji popis zlocina Armije prema Hrvatima, a da je vjerodostojan. Tamo na wiki se pojavljuje da je to 1088 ubijenih civila, a sad ja poceo brojati ono sto znam i do kojih podataka sam mogao doci i dosao samo do nekih 500 civila koji su zrtve zlocina Armije, a da su zrtve Hrvati u proslom ratu. I jos iato toliko zarobljenih vojnika HVO.
Imaju ti podaci vjerovatno u tuzilastvima ali i u hrv. obavj. sluzbi. Wiki je nepouzdan jer nije objektivan. Da ima materijala procesiuralo bi se. Nisu oni spavali. Sto ima procesuirano je. Za neke zlocine nisu nasli dokaze i to jos ceka ali ostalo je zavrseno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#17092 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

muha_sa wrote:smiješni su--al fakat

https://www.klix.ba/vijesti/bih/plenkov ... /171201132

Plenković nakon sastanka s Čovićem: Razmotrit ćemo mogućnost revizije presude "šestorki"

:lol: :lol:
Revizija dok ih Ne oslobodi .....pa makar revizija trajala i 100 godina :mrgreen:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#17093 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prljavi Hare »

Fudo387 wrote:Umjesto sto pobijesnjelu svijetinu smaraju glupostima, nekakvim nevidljivim revizijama, misama zadusnicama za ratne zlocince, krokodilskim suzama, bolje im je da vec sutra pocnu sa revizijom vlastitog mozga.
Drzava koja je imala lijepu perspektivu, clanica EU, NATO pakta, svih mogucih i nemogucih ekonomskih, kulturnih, i inih asocijacija, nasla se u opstem rasulu. Za rad cega? Mjerenja duzine gusli sa Srbijom? Da ne naljute idiote iz Hercegovine? Neshvatljivo cime se oni bave i sta pokusavaju, ljudi im dali sansu da budu dio civilizacije, al’ jok. Nece idiot pa ga jebi, a sudeci po pisanju stranih medija i izjavama drugih, vec su im se dobro popeli na qrac.

E Fudo,ali da se prisjetimo kako je Kolinda uopšte pobijedila na predsjedničkim izborima Josipovića i eto odgovora. ;-)
Grabar-Kitarović dobila je 1.114.865, a Ivo Josipović 1.082.430 glasova, što je razlika od 32.435 glasova.


Kolinda uvjerljivo pobijedila u inozemstvu

Kolinda je odnijela i uvjerljivu pobjedu u inozemstvu s osvojenih 91,11 posto glasova. Ivo Josipović osvojio je 8,89 posto glasova.

Na glasovanje u 50 država u inozemstvu na ukupno 92 biračka mjesta izašlo je 37028 birača, od kojih je 33737
glasalo za HDZ-ovu kandidatkinju, a 3291 za aktualnog predsjednika Josipovića.
Znači emigracija a najviše napaćena uznička republika donijeli su Kolindi poziciju.I opet se računa na to,ne samo na predsjedničkim izborima.
S druge strane šta građanima Hrvatske reći za rezultate podrške UZP projektu(koliko novca iz budžeta,života,kozojeba koji su kao virus
naselili RH i smjestili se onako baš lijepo.. :mrgreen: ),lakše je kopirati mitomaniju i mitologiju iz Srbije,s tim što čak ni mitomani iz Srbije
nisu pričali o reviziji,valjda je to i njima bilo previše. :razz:

Image
DonieBrasco
Posts: 15538
Joined: 31/08/2016 16:09

#17094 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Ja vam garanutjem da ce Amerika, međunarodna zajednica i EU da vrlo brzo otrjezne i spuste na zemlju USTASE sa obje strane !
Last edited by DonieBrasco on 01/12/2017 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17095 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Nailova mater ce biti prezaposlena...

Zašto vodeći svjetski mediji o Praljku govore jedno, a hrvatski nešto sasvim drugo?

SVAKOME tko prati izvještavanje svjetskih i domaćih medija o samoubojstvu ratnog zločinca Slobodana Praljka u oči mora upasti golema razlika u tim izvještajima.



Naime, naugledniji svjetski mediji i novinske agencije, poput BBC-ja, CNN-a, Associated Pressa, France Pressa, u svojim naslovima uredno navode da je Slobodan Praljak osuđeni ratni zločinac kojemu je u srijedu na Haškom sudu potvrđena zatvorska kazna u trajanju od 20 godina zbog zločina počinjenih na teritoriju Bosne i Hercegovine ranih 90-ih godina.

S druge strane, vodeće hrvatske televizije i najtiražnije novine izvještavaju na dijametralno suprotan način. Ni HRT, ni Nova TV, ni Večernji list, ni mnogi drugi mediji ne nazivaju Praljka osuđenim ratnim zločincem nego ga proglašavaju junakom i herojem. Uspoređuju ga sa Sokratom, moralnom vertikalom zapadne civilizacije. HTV je, primjera radi, u jučerašnjem središnjem Dnevniku više od pola sata posvetio nekritičkom slavljenju Praljka. O žrtvama zločina za koje je Praljak osuđen u hrvatskim mainstream medijima gotovo da se i ne piše.


Otkud dolazi ta golema diskrepancija u načinu izvještavanja o istoj temi? To pitanje postavili smo redovnoj profesorici na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, Gordani Vilović, koja je stručnjakinja za etiku u novinarstvu.

"Svjetskim medijima su u prvom planu - žrtve"

"Svi ti svjetski mediji imaju jednu distancu, odmak koji im omogućuje da prosuđuju vrlo jednostavno, na temelju predočenih podataka, o onome što se zbivalo u Bosni i Hercegovini. Ovo što vidimo na nacionalnim televizijama i ostalim mainstream medijima je silno emotivno opterećeno i obojeno", rekla nam je Vilović, pa dodala kako mnogi ljudi u Hrvatskoj možda nikad nisu ni vidjeli lica zatvorenika u logoru Dretelj (u kojem su vojnici HVO-a pod Praljkovim zapovjedništvom u neljudskim uvjetima držali bošnjačke zatvorenike).



Profesorica Vilović istaknula je glavnu razliku u izvještajima vodećih svjetskih medija i onih hrvatskih o slučaju Slobodana Praljka: "Osnovna, temeljna razlika je u tome što su svjetskim medijima u prvom planu žrtve."

gebels bi bio ponosan na podrsku Guznicima
Škobo Habu
Posts: 9045
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#17096 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Lincoln-Burrows wrote:
Na žalost zločinačka ABiH na tom području nije kažnjena a
narod nikada nije dobio satisfakciju za etničko čišćenje.
Toliko o pravdi.
Ono ti želiš biti objektivan?

Pa čiji su to bojovnici masakrirali civila na početku sukoba i ko ubi u klasičnoj sačekuši one pripadnike ABiH na punktu u Ćatićima?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#17097 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by hizo ramidovic »

Iskreno, iznenadila me kolicina politickog amaterizma i nepoznavanja elementarnih stvari u vezi presude nasih dragih susjeda...totalno su izgubili kompas...ili su fakat ovi iz hdz-a jednostavno debili ili je skutorski lobi prejak u hr...odbacivati presude medj suda i nazivati je zlocinackom, odavati pocast osudjenom ratnom zlocincu u najvisem zakonodavnom tijelu u drzavi, pokusavati pravno nemogucu reviziju, prijetiti bosnjacima kao da su im oni krivi i kao da su ih oni osudili...ne zaboravimo da je covic blokirao reviziju tuzbe bih protiv srbije a sad logorasi iz rs-a najavljuju tuzbe protiv hr...biskupi porucuju da ih neko tjera iz bih ali ne kazuju ko je taj (a svi znamo na koga misle)...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#17098 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SmokingMan »

:mastakazes: Pazi sada ovo....


Image
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17099 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

Genijalan, kao i uvijek, Boris Dežulović.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... iz-zasjede
.....okupili se, kaže, osuđeni Srbi, Hrvati i Bošnjaci u Haagu da protestiraju kod časnog suda zbog, vele, “diskriminacije na nacionalnoj osnovi”. Kako ba po nacionalnoj osnovi?, pitao ih časni sud, a oni će ovako: “Pa za sve zločine u Bosni i Hercegovini optuženi su i osuđeni samo Srbi, Hrvati i Bošnjaci i nitko drugi, nijedan eto od Ostalih u Bosni i Hercegovini.” “Ostali?”, začudio se časni sud. “Sto pedeset hiljada ljudi sa posljednjeg popisa, četiri posto stanovništva BiH izjasnilo se kao Ostali”, objasnili onda Srbi, Hrvati i Bošnjaci, “a nijedan nije ni osuđen ni optužen!”

“Nije točno”, odgovorio im časni sud: “Evo, samo posljednji primjer, presuda u predmetu ‘Prlić i ostali’........”
User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#17100 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Skijaš »

Lincoln-Burrows wrote:
Sensei wrote: Isto tako se HVO kurčio po Kaknju, pa dobio po pičCi :lol:
p.s.
dok smo ratovali na vozuckom, brezanskom, ilijaskom i sarajevskom ratistu, proglasavali ste hrvatsku opcinu kakanj i pratili pogodan trenutak, fuj gadovi
Na žalost zločinačka ABiH na tom području nije kažnjena a
narod nikada nije dobio satisfakciju za etničko čišćenje.
Toliko o pravdi.
Tokom rata sam par puta bio u kasarni Crnih Labudova u Brežanima, preko puta, odmah uz kapiju, hrvatska porodica normalno drži granap. Zločina jeste bilo, ali iza toga stoje pojedinci, nikako ARBiH. Ja shvatam da si ljut ili razočaran, ali za tim nema potrebe. Ova presuda treba da vrati Hrvate (i njihovoj) Bosni i Hercegovini.

Herceg Bosne, u bilo kojem obliku, neće biti, Bosne i Hercegovine hoće, a to koliko će biti i hrvatska, zavisi uglavnom od nas koji se zalažemo za to. Kakve koristi od tog što se ti odričeš Kaknja ako Bošnjaci neće da se odreknu Stoca ? Ne treba biti genijalac pa razumjeti da se hrvatstvo može odbraniti samo agresivnom borbom za hrvatski identitet čitave BiH. Svojatanje teritorije samo za jedan narod, kao što vidiš, vodi u udruženi zločinački pohod.
Post Reply