Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#39501 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by invincible1921 »

@zposao Bakir i njegova kasta kako je zoves je izgubila u KS ili teheranu kako vole rec , Bakir i kasta u tuzli ne mogu ni prismrdit ...znaci ProBH prave neke korake prema saradnji dje su koraci drugih? Normalno da jesu problem Srbi i Hrvati...tj njihov stav

Znaci ti meni nesto objasnjavas a mi zivimo u drzavi gdje je za pola drzave nazih BH ubreda?

Eo hocemo vako: Jedan covjek jedan glas p sta se izglasa nek se izglasa.

Hrvati...naravno da nece, jer su fazonu ako cemo svi bit ljubicasti mi bi da budemo tamno ljubicasti...

Hoces da neko pregovara sa njima a ljudi nemaju ni temelj za pregovore..nece da prizna drzavu zivi u nadi da ce ostvarit ono sto je zapoceo 90ih ...i sta cu ja sad pegovarat? O putevima, investicijama ? Ne kontam

Banaln primjer ...NATO vodi jacanju drzave jel tako..srbi nece jer nece da drzava ojaca.. vade se na nake ruse i bombardovanja izgovore...

Kad sutra bude stani pani za EU prva hrvatska ce nas blokirati...svi hrvati iz BiH bi bili protiv
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#39502 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Evenine »

invincible1921 wrote: 01/02/2021 17:32 @zposao Bakir i njegova kasta kako je zoves je izgubila u KS ili teheranu kako vole rec , Bakir i kasta u tuzli ne mogu ni prismrdit ...znaci ProBH prave neke korake prema saradnji dje su koraci drugih? Normalno da jesu problem Srbi i Hrvati...tj njihov stav

Znaci ti meni nesto objasnjavas a mi zivimo u drzavi gdje je za pola drzave nazih BH ubreda?

Eo hocemo vako: Jedan covjek jedan glas p sta se izglasa nek se izglasa.

Hrvati...naravno da nece, jer su fazonu ako cemo svi bit ljubicasti mi bi da budemo tamno ljubicasti...

Hoces da neko pregovara sa njima a ljudi nemaju ni temelj za pregovore..nece da prizna drzavu zivi u nadi da ce ostvarit ono sto je zapoceo 90ih ...i sta cu ja sad pegovarat? O putevima, investicijama ? Ne kontam

Banaln primjer ...NATO vodi jacanju drzave jel tako..srbi nece jer nece da drzava ojaca.. vade se na nake ruse i bombardovanja izgovore...

Kad sutra bude stani pani za EU prva hrvatska ce nas blokirati...svi hrvati iz BiH bi bili protiv
Neki ljudi ne mogu da shvate da nisi automatski sovinista ako imas patriotske stavove. Ne moze se pokrenuti dijalog i pomirenje izmedju naroda u BiH dok je zvanicna politika bar jednog od tri naroda u BiH odlikovanje i slavljenje ratnih zlocinaca. Pa preko neceg takvog ni Norvezani ne bi mogli preci.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#39503 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by meridiyan »

Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39504 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

meridiyan wrote: 01/02/2021 17:59 Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
Ni manje ni vise vec prodato Zubaku..hmm...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39505 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

zposao wrote: 01/02/2021 15:55
General War wrote: 01/02/2021 15:48
zposao wrote: 01/02/2021 15:26

A kakvi su zakoni i ustav po mjeri SVIH građana? Jesi provodio neku anketu? U čemu bi se to zajednički složili Bošnjaci, Hrvati, Srbi?
Ustav bilo koje europske zemlje...eto izaberi koji ti se svidja...moze i hrvatske...ne zive samo u bosni S-H-M.
Čuj da ja izaberem, a šege ove :lol:
Ako nisi primjetio ne pita niko ni mene ni tebe.
Nego ovde ima likova koji tvrde da imaju rješenje po mjeri SVIH građana, pa reko hajde da i to vidimo.


A vis à vis ustava bilo koje EU zemlje, ne znam zašto je ukorijenjeno mišljenje da je EU homogena zajednica u kojoj svi izgledaju isto. Ne bi vjerovao ali se ustavi zemalja EU razlikuju i to poprilicno. Tako da cisto sumnjam da bi SVI pristali na SVAKI model.
:?
Cuj ne pita ni mene ni tebe...ja sam uvjeren da sam na forumu...a ne znam gdje ti mislis da si.
...tesko je sad to tebi objasniti kad ti to previse bukvalno shvatas...nema toga na svijetu gdje mogu biti zadovoljni "svi"...ali ni njih niko ne pita, jel tako? Vec VECINA.
Niko nekaze da je homogena ali nema ovaj problem ludacke kosulje, ali zato BH je jedinstvena u svjetu jer BH ustav je jedini na svijetu koji je legalno baziran na RASNOM zakonu.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#39506 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by meridiyan »

General War wrote: 01/02/2021 18:38
meridiyan wrote: 01/02/2021 17:59 Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
Ni manje ni vise vec prodato Zubaku..hmm...
Ali prvo Covicevi kadrovi ga opustosili i onda po dogovoru predali Zubaku. I niko ni da se pocese. :?

Image

Zubakova firma u BiH „Winsley Defence Group“ koju je registrovao u Odžaku još je uvijek u statusu mirovanja.

Image
Last edited by meridiyan on 01/02/2021 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39507 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

meridiyan wrote: 01/02/2021 18:53
General War wrote: 01/02/2021 18:38
meridiyan wrote: 01/02/2021 17:59 Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
Ni manje ni vise vec prodato Zubaku..hmm...
Ali prvo Covicevi kadrovi ga opustosili i onda po dogovoru predali Zubaku. I niko ni da se pocese. :?

Image
PA sam ti tekst kaze...ne dirajte vi nase-necemo ni mi vase ;-) (Hudi SDA Vs Ugrozeni HDZ)..i opet kazem: nista bolji nisu ni drugi patriJoti sa obadvije strane.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#39508 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by visuljak »

meridiyan wrote: 01/02/2021 17:59 Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
Dok je brkate tetke Mate Djakovica kriminalci mogu mirno spavati.

I sta kaze, jos IZ pa sav kriminal pokriti politikom.
Sve to treba motkom rastjerati, jedno po jedno.
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#39509 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zposao »

General War wrote: 01/02/2021 18:43
zposao wrote: 01/02/2021 15:55
General War wrote: 01/02/2021 15:48
Ustav bilo koje europske zemlje...eto izaberi koji ti se svidja...moze i hrvatske...ne zive samo u bosni S-H-M.
Čuj da ja izaberem, a šege ove :lol:
Ako nisi primjetio ne pita niko ni mene ni tebe.
Nego ovde ima likova koji tvrde da imaju rješenje po mjeri SVIH građana, pa reko hajde da i to vidimo.


A vis à vis ustava bilo koje EU zemlje, ne znam zašto je ukorijenjeno mišljenje da je EU homogena zajednica u kojoj svi izgledaju isto. Ne bi vjerovao ali se ustavi zemalja EU razlikuju i to poprilicno. Tako da cisto sumnjam da bi SVI pristali na SVAKI model.
:?
Cuj ne pita ni mene ni tebe...ja sam uvjeren da sam na forumu...a ne znam gdje ti mislis da si.
...tesko je sad to tebi objasniti kad ti to previse bukvalno shvatas...nema toga na svijetu gdje mogu biti zadovoljni "svi"...ali ni njih niko ne pita, jel tako? Vec VECINA.
Niko nekaze da je homogena ali nema ovaj problem ludacke kosulje, ali zato BH je jedinstvena u svjetu jer BH ustav je jedini na svijetu koji je legalno baziran na RASNOM zakonu.
Gdje se spominju RASE u daytonskom sporazumu? Daj primjer.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39510 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by General War »

zposao wrote: 01/02/2021 19:09
General War wrote: 01/02/2021 18:43
zposao wrote: 01/02/2021 15:55

Čuj da ja izaberem, a šege ove :lol:
Ako nisi primjetio ne pita niko ni mene ni tebe.
Nego ovde ima likova koji tvrde da imaju rješenje po mjeri SVIH građana, pa reko hajde da i to vidimo.


A vis à vis ustava bilo koje EU zemlje, ne znam zašto je ukorijenjeno mišljenje da je EU homogena zajednica u kojoj svi izgledaju isto. Ne bi vjerovao ali se ustavi zemalja EU razlikuju i to poprilicno. Tako da cisto sumnjam da bi SVI pristali na SVAKI model.
:?
Cuj ne pita ni mene ni tebe...ja sam uvjeren da sam na forumu...a ne znam gdje ti mislis da si.
...tesko je sad to tebi objasniti kad ti to previse bukvalno shvatas...nema toga na svijetu gdje mogu biti zadovoljni "svi"...ali ni njih niko ne pita, jel tako? Vec VECINA.
Niko nekaze da je homogena ali nema ovaj problem ludacke kosulje, ali zato BH je jedinstvena u svjetu jer BH ustav je jedini na svijetu koji je legalno baziran na RASNOM zakonu.
Gdje se spominju RASE u daytonskom sporazumu? Daj primjer.
:lol: NIsam vidio odavno veceg bukvaliste na forumu
RASNI se odnosi na posebnost neke grupe na ustrb druge..u BH slucaju MORAS se izjasniti B-H-S da bi obnasao drzavne funkcije, da bi bio u domu naroda...ili da bi mogao koristiti veto...MORAS. HDZ ide dalje (mada i SDA iste premise koristi, a naravno i SNSD) da nije dovoljno samo biti BHS vec HDZ H, SDA B ili SNSD S
Ni jevreji nisu bili crnci u njemackoj ali se i na njih odnosilo...ali to su nazivali nacizam, u USA i JAR Aparthejd...a eto kod nas demokratija :roll:

Je li ti treba jos sta crtati?
DonieBrasco
Posts: 15420
Joined: 31/08/2016 16:09

#39511 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/biznis/kako-35-km-a ... /210201090+

Neka pitaju hrvate kako to kosta toliko, zna se ko upravlja finansijama u BiH.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#39512 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LBVIEW »

zposao wrote: 01/02/2021 17:11
invincible1921 wrote: 01/02/2021 16:34
zposao wrote: 01/02/2021 16:21
"Pusti iseljavanja"

To je taj stranacki mentalitet. :thumbup:
Pa sta hoces.. neki eknomiju jel ? Prosperitet.. da se sutra dodje u situaciju da imamo magicni stap kojim cemo postat prva ekonomija u EU al to znaci kraj RS i "vjekovne" teznje hrvata...sta mislis kako bi se glasalo na referndumu ..pusti mi th pricu eo 25 godina ni Srbi ni Hrvati nisu u stanju ni stranku naprvit kojoj pod 1. nije separatizam ...i eto hajmo o ekonomiji...
A šta misliš da se Bakiru sutra ponudi da budemo prva ekonomija u EU ali u državi u kojoj bi politicki bili zadovoljni i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i svi ostali građani, a da mu se na drugu stranu dadne prosječna ekonomija ali državno ustrojstvo po uzoru na Pakistan ili slične države gdje bi on i njegovi ahbabi bili vladajuca kasta šta misliš šta bi odabrao?

Lako je vazda drugom lopticu gurnuti. Nikad problem ne vidimo u vlastitom dvorištu. Uvijek za sve probleme krivi Hrvati i Srbi. Da nije njih (pete kolone kako ih zovu neki forumaši) cvjetale bi ruže u naše preduzeće. 8-)
LBVIEW wrote: 01/02/2021 16:50
zposao wrote: 01/02/2021 15:26

A kakvi su zakoni i ustav po mjeri SVIH građana? Jesi provodio neku anketu? U čemu bi se to zajednički složili Bošnjaci, Hrvati, Srbi?
U svakom slucaju nije jedan HDZ glas = 10 ostalih.
Ostale niko i ne šljivi, ni Bošnjaci ni Srbi ni Hrvati. Odakle odjednom zabrinutost za Ostale kad se dirne u nacionalne svetinje?

I da se ne lažemo, isto ko što traži HDZ za Hrvate, isto to traže SDA, DF gdje su oni u manjini, a tako i SNSD trazi konstitutivnost u FBiH a hebe im se za konstitutivnost u RS-u.
Pod "ostalim" mislim na one koji nisu glasaci HDZ-a.
I da se ne lazemo, IZ koji predlaze HDZ je uvodjenje svojevrsnog aparthejda na mala vrata, po kojem su glasovi jednih vrijedniji od onih drugih, a isto bi znacilo i unistenje teoretske mogucnosti ulaska u EU, koja pociva na potpuno oprecnim drustvenopolitickim principima.
Dalje, ako cemo pitanje IZ posmatrati s interesnog aspekta, zasto bi se jedino HDZ-u izlazilo u susret, a ostalim koji, kako ti kazes(ne ulazeci u istinitost tvojjih tvrdnji), ne?
I sta HDZ nudi za iZ po njihovoj volji, osim sto prijeti blokadom svega ukoliko se ne povinuje njihovim zahtjevima, a sto bi u praksi znacilo dobijanje dodatnih poluga za blokade. :? Mozda "casnu rijec da vise nece blokirati sto im ne odgovara"? :lol:
Dolazim odmah
Posts: 17
Joined: 30/01/2021 20:20

#39513 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Dolazim odmah »

Ne mogu da kažem da sam pročitao cijelu temu,sve poruke ali dobar dio jesam.Vidim da jedan broj korisnika ne taji svoju nenaklonost prema gospodinu Čoviću što me u određenoj mjeri iznenađuje pa i žalosti.Bez obzira na tu činjenicu treba primijeti sljedeće- kao što je gospodin Dodik duša Bosne isto tako je i gospodin Čović duša Hercegovine barem zapadnog dijela Hercegovine.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#39514 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Evenine »

Dolazim odmah wrote: 01/02/2021 21:51 Ne mogu da kažem da sam pročitao cijelu temu,sve poruke ali dobar dio jesam.Vidim da jedan broj korisnika ne taji svoju nenaklonost prema gospodinu Čoviću što me u određenoj mjeri iznenađuje pa i žalosti.Bez obzira na tu činjenicu treba primijeti sljedeće- kao što je gospodin Dodik duša Bosne isto tako je i gospodin Čović duša Hercegovine barem zapadnog dijela Hercegovine.
Covica bi se moglo zamijeniti sa dobro utreniranim papagajem i ne bi puno ljudi primijetilo razliku u stavovima.

Palite li svijece za Miroslava?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#39515 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bloo »

Dolazim odmah wrote: 01/02/2021 21:51 Ne mogu da kažem da sam pročitao cijelu temu,sve poruke ali dobar dio jesam.Vidim da jedan broj korisnika ne taji svoju nenaklonost prema gospodinu Čoviću što me u određenoj mjeri iznenađuje pa i žalosti.Bez obzira na tu činjenicu treba primijeti sljedeće- kao što je gospodin Dodik duša Bosne isto tako je i gospodin Čović duša Hercegovine barem zapadnog dijela Hercegovine.
Trajni.
Mislim stvarno... nije lepo
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#39516 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jagugu »

Ovo je prijedlog promjena Izbornog zakona s kojim Čović izlazi pred Izetbegovića

“Mi nemamo važnijeg pitanja od Izbornog zakona, a možemo naravno paralelno s tim raditi i druge stvari, posebno ove koje nam otvaraju vrata kandidacijskog statusa za EU”, kazao je Čović, koji nije detaljnije govorio o HDZ-ovom prijedlogu promjena izbornog zakonodavstva.

Govoreći o sutrašnjem susretu s predsjednikom SDA, Bakirom Izetbegovićem, Čović kaže da je njemu već ranije i to u par navrata dostavio prijedloge hrvatske strane za izmjene Izbornog zakona.

Prema informacijama “Slobodne Bosne”, HDZ-ov prijedlog promjena izbornog zakonodavstva nije se pomakao ni za milimetar od početne prijedloga koji je delegacija SDA ranije ocijenila neprihvatljivim i nekompatibilnima sa evropskom demokratskom praksom.

Prema HDZ-ovom prijedlogu, Dom naroda Prlamenta federacije BiH suštinski bi se pretvorio u još jedan predstavnički dom, te bi potpuno izgubio svoj izvorni, ustavom definirani smisao gornjeg doma.

Prema HDZ-ovom prijedlogu, delegati u Klubu hrvatskog naroda bi se birali samo iz sedam kantona i to samo onih u kojima HDZ ima dominantnu podršku. Primjera radi, u tako izabranom Domu naoda, ne bi bio ni jedan Hrvat iz Sarajevskog kantona, dok bi čak pet Hrvata dolazilo iz Hercegovačko-neretvanskog kantona!

Ovo je HDZ-ov prijedlog izbora delegate u Dom Narida Federalnog parlamenta:

Image

Već smo ranije pisali da za izbor članova Predsjedništva BiH, HDZ predlaže tzv. "A-B-C model", odnosno formiranje ad hoc izbornih područja na teritoriju FBiH, iz kojih bi se neposredno birali članovi Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog i hrvatskog naroda.

U izborno područje A bi se ubrajale sve izborne jedinice u kojima, prema podacima iz posljednjeg Popisa stanovništva, živi više od dvije trećine bošnjačkog naroda. U izborno područje B bi se ubrajale sve izborne jedinice u kojima živi više od dvije trećine hrvatskog naroda, dok bi sve ostale izborne jedinice činile izborno područje C.

- Za člana Predsjedništva BiH izabran je Hrvat koji je osvojio najveći broj glasova među hrvatskim kandidatima, uz uvjet da je u području koje se sastoji od ad hoc izbornih područja B i C osvojio veći broj glasova nego u području koje se sastoji od ad hoc izbornih područja A i C. Ukoliko navedeni kandidat koji je osvojio najveći broj glasova ne zadovoljava navedeni uvjet, uzima se idući kandidat sa liste hrvatskih kandidata po broju glasova i tako do kraja liste dok se ne nađe kandidat koji zadovoljava uvjet. Ukoliko niti jedan hrvatski kandidat ne zadovoljava navedeni uvjet, izabran je kandidat koji je osvojio najveći broj glasova -–navodi se u HDZ-ovom prijedlogu.

Ovaj prijedlog je već jednom odbijen u Parlamentarnoj skupštini BiH, a sudeći prema raspoloženju stranaka čiji su parlamentarci odbili to zakonsko rješenje, sličnu sudbinu bi doživio i ukoliko se ponovo nađe u proceduri, prenosi Slobodna Bosna.

HDZ-ov prijedlog izbora dva člana Predsjendištva BiH s podrućja Fedrracije.

Image
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#39517 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... ca/192306/

Eto pošto ovog priopćenja US ambasade nema u medijima na "slobodnom teritoriju" pa pročitajte...
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39518 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 09/02/2021 16:29 https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... ca/192306/

Eto pošto ovog priopćenja US ambasade nema u medijima na "slobodnom teritoriju" pa pročitajte...
Stvarno?

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ivo-628662

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/18 ... ljivo.html

Podrzavam saopstenje u potpunosti.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#39519 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Evenine »

Nastavljam temu sa Dare ovdje.

Bosnjake i druge narode, koji su meta toga, frustrira srpsko pisanje alternativne istorije, priznavavanje samo vlastitih zrtava, poricanje drugima prava na naciju. Frustrira to mentalno sljepilo i ignorancija u srpskom narodu izazvana talasima teske propagande.

Kreatorima ove propagadne istina je nebitna. Bitni su politicki ciljevi. Ocrniti one narode koji se vidi kao smetnja vlastitim vizijama i ekspanzionistickim ciljevima. Ukratko, kakva je visevjekovna vizija velikosrpske politikce misli? Stvoriti sto vecu srpsku drzavu koja bi na Balkanu bila dominantan politicki i vojni faktor. Razmontirati, raseliti i asimilirati sve druge politicke narode na tom teritoriju.

U ovim nastojanjima je potrebno medju sirokim narodnim masama zadrzati osjecaj o Srbima kao istinoljubivom i pravednom narodu.

Licno smatram da su Srbi manji ksenofobi i islamofobi nego vecina zapadnoeuropskih naroda. Ne smetaju njima muslimani nego politicki Bosnjaci, Crnogorci, Albanci. Njihova vizija Bosnjaka na teritoriju Velike Srbije bi bilo 200 do 500 hiljada manjinskih muslimana koji bi se za dvije do tri generacije izjasnjavali kao Srbi.

Sa ljudima koji sanjaju ovakav san i sire ovakvu ideologiju nema smisla raspravljati. Oni ce hladno lagati, govoriti jedno a raditi drugo. Cilj im je puno, puno vazniji od istine.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#39520 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by visuljak »

Kolinda wrote: 09/02/2021 16:29 https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... ca/192306/

Eto pošto ovog priopćenja US ambasade nema u medijima na "slobodnom teritoriju" pa pročitajte...
:lol: :lol:

Image
DonieBrasco
Posts: 15420
Joined: 31/08/2016 16:09

#39521 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

jagugu wrote: 04/02/2021 16:11
Ovo je prijedlog promjena Izbornog zakona s kojim Čović izlazi pred Izetbegovića

“Mi nemamo važnijeg pitanja od Izbornog zakona, a možemo naravno paralelno s tim raditi i druge stvari, posebno ove koje nam otvaraju vrata kandidacijskog statusa za EU”, kazao je Čović, koji nije detaljnije govorio o HDZ-ovom prijedlogu promjena izbornog zakonodavstva.

Govoreći o sutrašnjem susretu s predsjednikom SDA, Bakirom Izetbegovićem, Čović kaže da je njemu već ranije i to u par navrata dostavio prijedloge hrvatske strane za izmjene Izbornog zakona.

Prema informacijama “Slobodne Bosne”, HDZ-ov prijedlog promjena izbornog zakonodavstva nije se pomakao ni za milimetar od početne prijedloga koji je delegacija SDA ranije ocijenila neprihvatljivim i nekompatibilnima sa evropskom demokratskom praksom.

Prema HDZ-ovom prijedlogu, Dom naroda Prlamenta federacije BiH suštinski bi se pretvorio u još jedan predstavnički dom, te bi potpuno izgubio svoj izvorni, ustavom definirani smisao gornjeg doma.

Prema HDZ-ovom prijedlogu, delegati u Klubu hrvatskog naroda bi se birali samo iz sedam kantona i to samo onih u kojima HDZ ima dominantnu podršku. Primjera radi, u tako izabranom Domu naoda, ne bi bio ni jedan Hrvat iz Sarajevskog kantona, dok bi čak pet Hrvata dolazilo iz Hercegovačko-neretvanskog kantona!

Ovo je HDZ-ov prijedlog izbora delegate u Dom Narida Federalnog parlamenta:
Spoiler
Show
Image
Već smo ranije pisali da za izbor članova Predsjedništva BiH, HDZ predlaže tzv. "A-B-C model", odnosno formiranje ad hoc izbornih područja na teritoriju FBiH, iz kojih bi se neposredno birali članovi Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog i hrvatskog naroda.

U izborno područje A bi se ubrajale sve izborne jedinice u kojima, prema podacima iz posljednjeg Popisa stanovništva, živi više od dvije trećine bošnjačkog naroda. U izborno područje B bi se ubrajale sve izborne jedinice u kojima živi više od dvije trećine hrvatskog naroda, dok bi sve ostale izborne jedinice činile izborno područje C.

- Za člana Predsjedništva BiH izabran je Hrvat koji je osvojio najveći broj glasova među hrvatskim kandidatima, uz uvjet da je u području koje se sastoji od ad hoc izbornih područja B i C osvojio veći broj glasova nego u području koje se sastoji od ad hoc izbornih područja A i C. Ukoliko navedeni kandidat koji je osvojio najveći broj glasova ne zadovoljava navedeni uvjet, uzima se idući kandidat sa liste hrvatskih kandidata po broju glasova i tako do kraja liste dok se ne nađe kandidat koji zadovoljava uvjet. Ukoliko niti jedan hrvatski kandidat ne zadovoljava navedeni uvjet, izabran je kandidat koji je osvojio najveći broj glasova -–navodi se u HDZ-ovom prijedlogu.

Ovaj prijedlog je već jednom odbijen u Parlamentarnoj skupštini BiH, a sudeći prema raspoloženju stranaka čiji su parlamentarci odbili to zakonsko rješenje, sličnu sudbinu bi doživio i ukoliko se ponovo nađe u proceduri, prenosi Slobodna Bosna.

HDZ-ov prijedlog izbora dva člana Predsjendištva BiH s podrućja Fedrracije.
Spoiler
Show
Image
Ovo mu samo i samo moze SDA odobriti niko drugi, nadam se da ce nas stanci spasiti ovoga zla.
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#39522 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by glockov kolac »

Ne bih da kunem, al haram bilo svakome ko ovim skutorima jadnim sto "ne znaju citati" da bilo kakave ustupke... Ja europejaca i govana
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#39523 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by invincible1921 »

Dodje Covic odrza referat kako su hrvati jedini narod koji se istinski bori za NATO i EU integracije...i 20minuta kasnije glasa protiv natoa
User avatar
Sanjarko
Posts: 23240
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39524 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

invincible1921 wrote: 11/02/2021 12:24 Dodje Covic odrza referat kako su hrvati jedini narod koji se istinski bori za NATO i EU integracije...i 20minuta kasnije glasa protiv natoa
:mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39525 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

meridiyan wrote: 01/02/2021 18:53
General War wrote: 01/02/2021 18:38
meridiyan wrote: 01/02/2021 17:59 Kao sto je i planirano 2018 g, danas je i ostvareno
Prodat Vitezit

https://centralna.ba/prodana-imovina-vi ... 86oKlhhM-w

Kome je HDZ BiH namjerio prepustiti Vitezit

2018 (1)
http://sanela.info/blog/stolac_bola/235 ... ti-vitezit
2018 (2)
https://zurnal.info/novost/21631/vitezi ... ofiterstvo
Ni manje ni vise vec prodato Zubaku..hmm...
Ali prvo Covicevi kadrovi ga opustosili i onda po dogovoru predali Zubaku. I niko ni da se pocese. :?

Image

Zubakova firma u BiH „Winsley Defence Group“ koju je registrovao u Odžaku još je uvijek u statusu mirovanja.

Image
Glavna tuziteljica priprema predmet! :mrgreen:
Post Reply