Velicina polnog organa kod muskarca

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
LjuljanZlatni
Posts: 9
Joined: 03/03/2013 18:55

#1 Velicina polnog organa kod muskarca

Post by LjuljanZlatni »

Tema nije trolerska, vec mi treba tacan odgovor.

Prvo i osnovno, od cega zavisi velicina (duzina, sirina) polnog organa kod muskarca? Da li smo unaprijed predordedjeni sa tim, ili na primjer osobe koje vode od rane mladosti zdrav zivot imaju veci, ili obratno? Osobe koje vjezbaju i paze svoje tijelo imaju veci? Ili ne?

Ima li uticaja debljina/mrsavost na to?

Kolikog uticaja ima nasa visina, tj da li je u prosjeku isti onome ko je visok 175cm i onome ko je visok 195, ima li tu nekih razlika?

Ovo gore je mozda malo smijesno, ali sam dao primjere koji mi prvi padaju na pamet. Od cega u stvari zavisi velicina polnog organa? Ukratko, da li je to stvar na koju mi ne mozemo ili mozemo uticati? Uzmimo za primjer da nam je polazna tacka u ranom pubertetu.

Do koje godine uopste aktivno raste polni organ, tj u kojem tacno uzrastu (sa koliko god) je rast najaktivniji?
LjuljanZlatni
Posts: 9
Joined: 03/03/2013 18:55

#2 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by LjuljanZlatni »

Hvala unaprijed!
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#3 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by muniza »

Hm, zvučiš relativno zrelo tako da mislim da je odgovor NE, neće više rasti.
LjuljanZlatni
Posts: 9
Joined: 03/03/2013 18:55

#4 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by LjuljanZlatni »

Nisam ja u pitanju :)

Nadam se da mi neko strucan moze odgovoriti na ova pitanja gore jer me zanima..
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#5 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by semir1988 »

LjuljanZlatni wrote:Nisam ja u pitanju :)

Nadam se da mi neko strucan moze odgovoriti na ova pitanja gore jer me zanima..
cini mi se da sa svakih 10 kg viska..da se malac smanjuje po 1 cm :D
pa eto ;)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#6 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by shibonja »

Genetika sinko ,genetika :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by Chmoljo »

User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#8 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by Kinaski »

Kod mene je mali od malena , kud ces dalje kad je zenin klitoris duplo veci od mog penisa :( Sta da radim ?
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#9 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by harell »

Dok se tijelo razvija razvija se i on i onda kapak negdje oko 21. godine :mrgreen: I ne vjerujem da visina i tezina uticu i na sta, mozda ce se cinit veci u odnosu na tijelo ako si nizi/mrsaviji :mrgreen:

i sto neko rece, genetika samo
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#10 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by harell »

Kinaski wrote:Kod mene je mali od malena , kud ces dalje kad je zenin klitoris duplo veci od mog penisa :( Sta da radim ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
JazzNote
Posts: 47
Joined: 01/11/2012 16:00

#11 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by JazzNote »

Duzina penisa je genetski nasljedna manje-vise. Gradjen je od spuzvastog tkiva koje je rastresito i koje se prosiruje i produzuje u zavisnost od kolicine krvi koja se nadje u njemu. Veoma je elasticno tkivo. Velicina je stalna, tj. mogucnost maximalne rastezljivosti penisa ostaje jednaka, ali koliko ce se tkivo rastegnuti zavisi od kolicine krvi koja dospije u njega. Ako se bavis sportom i fizickom aktivnoscu, kolicina testosterona i adrenalina ce ti biti veca, pa ce ti prokrvljenost isto tako biti veca sto znaci da ces biti potentniji i penis ce moci dosegnuti maximalnu velicinu u erekciji. Ako strastveno pusis, nebavis se sportom, jedes nezdravo, krvne zile ce ti biti uze i manje ce krvi protjecati kroz njih, tako da ce manje krvi i doci do penisa pa nece biti u optimalnom stanju. Penis pocinje rasti, kao i sve drugo, u pubertetu kad hormoni polude i uglavnom zavrsi rast do 15. godine, sve poslije su male promijene, neprimjetne. Visina covjeka ne utjece direktno na duzinu penisa. Visociji muskarci su vjerovatno dobili tu visinu na osnovu vise kolicine hormona rasta nego nizi ljudi, ali ne znaci da su im i spolni hormoni obimniji pa tako ne mora da se odrazi to na duzinu penisa. Medjutim, dosta onih dvometrasa i grdosija ima poremecaj hormona pa tako i spolnih. Ako to nije slucaj onda visina nema neke veze sa duzinom, tad je u pitanju samo genetika.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#12 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by didžej »

JazzNote wrote:Duzina penisa je genetski nasljedna manje-vise. Gradjen je od spuzvastog tkiva koje je rastresito i koje se prosiruje i produzuje u zavisnost od kolicine krvi koja se nadje u njemu. Veoma je elasticno tkivo. Velicina je stalna, tj. mogucnost maximalne rastezljivosti penisa ostaje jednaka, ali koliko ce se tkivo rastegnuti zavisi od kolicine krvi koja dospije u njega. Ako se bavis sportom i fizickom aktivnoscu, kolicina testosterona i adrenalina ce ti biti veca, pa ce ti prokrvljenost isto tako biti veca sto znaci da ces biti potentniji i penis ce moci dosegnuti maximalnu velicinu u erekciji. Ako strastveno pusis, nebavis se sportom, jedes nezdravo, krvne zile ce ti biti uze i manje ce krvi protjecati kroz njih, tako da ce manje krvi i doci do penisa pa nece biti u optimalnom stanju. Penis pocinje rasti, kao i sve drugo, u pubertetu kad hormoni polude i uglavnom zavrsi rast do 15. godine, sve poslije su male promijene, neprimjetne. Visina covjeka ne utjece direktno na duzinu penisa. Visociji muskarci su vjerovatno dobili tu visinu na osnovu vise kolicine hormona rasta nego nizi ljudi, ali ne znaci da su im i spolni hormoni obimniji pa tako ne mora da se odrazi to na duzinu penisa. Medjutim, dosta onih dvometrasa i grdosija ima poremecaj hormona pa tako i spolnih. Ako to nije slucaj onda visina nema neke veze sa duzinom, tad je u pitanju samo genetika.
tacno 100%.
LjuljanZlatni
Posts: 9
Joined: 03/03/2013 18:55

#13 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by LjuljanZlatni »

JazzNote wrote:Duzina penisa je genetski nasljedna manje-vise. Gradjen je od spuzvastog tkiva koje je rastresito i koje se prosiruje i produzuje u zavisnost od kolicine krvi koja se nadje u njemu. Veoma je elasticno tkivo. Velicina je stalna, tj. mogucnost maximalne rastezljivosti penisa ostaje jednaka, ali koliko ce se tkivo rastegnuti zavisi od kolicine krvi koja dospije u njega. Ako se bavis sportom i fizickom aktivnoscu, kolicina testosterona i adrenalina ce ti biti veca, pa ce ti prokrvljenost isto tako biti veca sto znaci da ces biti potentniji i penis ce moci dosegnuti maximalnu velicinu u erekciji. Ako strastveno pusis, nebavis se sportom, jedes nezdravo, krvne zile ce ti biti uze i manje ce krvi protjecati kroz njih, tako da ce manje krvi i doci do penisa pa nece biti u optimalnom stanju. Penis pocinje rasti, kao i sve drugo, u pubertetu kad hormoni polude i uglavnom zavrsi rast do 15. godine, sve poslije su male promijene, neprimjetne. Visina covjeka ne utjece direktno na duzinu penisa. Visociji muskarci su vjerovatno dobili tu visinu na osnovu vise kolicine hormona rasta nego nizi ljudi, ali ne znaci da su im i spolni hormoni obimniji pa tako ne mora da se odrazi to na duzinu penisa. Medjutim, dosta onih dvometrasa i grdosija ima poremecaj hormona pa tako i spolnih. Ako to nije slucaj onda visina nema neke veze sa duzinom, tad je u pitanju samo genetika.
Hvala za obiman odgovor, na ovo sam mislio.

Doduse jednom sam mislio da je ta granica do koje raste polni organ mozda nekih 17-18 godina ali vjerujem ti posto vjerovatno ne pricas napamet :)

Zanima me jos koji je prosjek kod nas sto se toga tice? Objektivno?












U tim mjerenjima, da li se penis mjeri sa strane (i odakle) ili odozgo (iznad njega se stavi mjerno sredstvo)... Hvala.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#14 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by didžej »

ako se ne zajebavas mogu ti samo reci kakvim se ti glupostima opterecujes. :roll:
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#15 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by klaki »

A mjeri kako znas. Duzina je onako vazna, ali je obim i vazniji :) Generalno se uzima da je prosjek 13-16 cm ( mozda je u aziji 11-15 etc, varira valjda od naroda do naroda ). Sve dok ti nije ispod 10 ne sjekiraj se :D
JazzNote
Posts: 47
Joined: 01/11/2012 16:00

#16 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by JazzNote »

LjuljanZlatni wrote:Hvala za obiman odgovor, na ovo sam mislio.

Doduse jednom sam mislio da je ta granica do koje raste polni organ mozda nekih 17-18 godina ali vjerujem ti posto vjerovatno ne pricas napamet :)

Zanima me jos koji je prosjek kod nas sto se toga tice? Objektivno?

U tim mjerenjima, da li se penis mjeri sa strane (i odakle) ili odozgo (iznad njega se stavi mjerno sredstvo)... Hvala.

Nema na cemu. A sto se tice prosjeka to je sve nagadjanje, ali negdje sam nekada citao da je prosjek u Europi (iako ne znam kako su do njega dosli) oko 15cm.
O mjerenju nisam bas strucan ali mislim da se mjeri od korijena do vrha glavica :lol:
Medjutim, efektivna duzina penisa ti je od vrha glavica pa do skrotuma iliti mosnica, iliti ove kese s jajcima :lol: Ima i onih velikih momaka sto mjere od kicme do vrha ;-)

Sto se tice efekta, velicina ti nije zavisna. Vecina osjetilnih celija kod zene se nalazi na 2-3 centimetra od ulaza u vaginu, tako da je sigurno vaznija tehnika i polozaj. Bitno je samo da mozes normalno uci u nju. Veci penis uglavnom nosi vece probleme (potrebno mu je vise krvi da dodje u erekciju, bolniji je za zene sa uzom vaginom a moze i udariti u grlic maternice ako je nepazljiv pa to zenu moze jako boljeti). Pogodan je jedino sto mozes razlicite akrobacije s njim izvodit i sto mozes sebi ego pumpati.. na kraju krajeva vagina je duga koliko je duga pa je nebitno koliki ti je ako ne moze dalje. Idealno bi bila duzina izmedju 14-18 jer ispod bi imao problema ako nisi iskusan, a iznad kao sto sam vec rekao, problemi s erekcijom i zivotinjskim krkanlukom, ali ovo je moje misljenje, neko zeli od 30cm da bi mu ego porastao za 1cm.
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#17 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by Spear »

Pozdrav druže,

mogu potvrditi ono što su drugi rekli.

1) opterecujes se sa glupostima
2) ako je već od 10 cm, nemas se šta brinuti.

Svi smo imali tu tinejdersku fazu mjerenja i dumanje jel velik jel ovo jel ono. Kad čovjek postane stariji i zreliji shvati koliko je to sve smiješno. Nakon malo više seksualni iskustava uvidjet ces to i sam i nece ti ni padat na pamet takva razmišljanja.
LjuljanZlatni
Posts: 9
Joined: 03/03/2013 18:55

#18 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by LjuljanZlatni »

Hvala na odgovoru. Dvoumio sam se da li otvoriti temu ali sam ipak dobio dobre i poucne odgovore. Inace ja sam jos uvijek maloljetan, a malo mi je bezveze pitati ovo nekoga starijeg. A vrsnjaci lazu o ovome.





Koliko je prosjecno trajanje seksualnog odnosa? Kaze mi jedan tip da je bez problema 30 do 45 minuta, nekad i vise, a ta osoba ima 20 godina. Kolika je vjerovatnoca da je takvo nesto istina? Pretpostavljam ima sigurno i takvih ljudi, ali me zanima u kojem su oni postotku, jer sumnjam da ih ima puno. Govorim znaci o mladjima, ne o osobama koje su se ispraksale i imaju iskustva.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#19 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by Hodidid »

Bitno je da si dobar tehnicar a za ostalo ne beri brige.
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#20 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by TrgSolidarnosti »

Kad kažu koliko traje sex onda se u to vrijeme broji i predigra a sami čin snošaja ne traje više od 10 minuta i to ako si dobar
convict
Posts: 2992
Joined: 10/02/2008 01:20

#21 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by convict »

.
Last edited by convict on 18/02/2014 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#22 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by bosan »

LjuljanZlatni wrote:






U tim mjerenjima, da li se penis mjeri sa strane (i odakle) ili odozgo (iznad njega se stavi mjerno sredstvo)... Hvala.
Kod nas se mjeri od trticne kosti :D :D
Spolni odnos traje cca 17 minuta ,ukljucujuci kupanje ,brijanje i rezanje noktiju :D
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#23 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#24 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by MOSALJOZE »

http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=3073
Bosanci i Hercegovci su neprikosnoveni prvaci Europe po dužini penisa, objavljeno je i predstavljeno ovih dana u bh. medijima, a na osnovu navodnog istraživanja i pravljenja mape dužine penisa po državama.
Tako ste u mnogim medijima mogli pročitati da, s prosječnom dužinom penisa od 18,34 centimetra, Bosna i Hercegovina zauzima treće mjesto u svijetu, a samo su ispred Bosanaca i Hercegovaca muškarci iz Konga i Ugande.
da da bosanke imate tu srecu 3 na svijetu hehee
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#25 Re: Velicina polnog organa kod muskarca

Post by respo »

a na stranici pise da imamo 15 i nesto i da nismo ni blizu 3-ceg mjesta
Post Reply