Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Locked
User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#1 Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by AcaLukas »

Vidim i danas novi uspjeh sekte koju finansira Saudija, 130 mrtvi kjafira od 10 godina.

S obzirom da Saudija finansira dosta dzamija u BiH, i da imamo siromasno i sve vise nepismeno stanovnistvo, jel ova saudijska sekta problem BiH? Svaki normalni covjek ce shvatiti da ga krmci poput kralja Fahda nemogu uciti moral, medjutim drzava je puna i nenormalni.

Vec smo imali dva (manje vise neuspjesna) teroristicka atentata u drzavi, i dan danas razni Bosnici sire mrznju prema Bosnjacima koje ne prate ideologiju Saudijske Arabije.

Vase misljene? Zamolio bi da trolove zaobidju ovu temu jer je veoma ozbiljna.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#2 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Sezam »

Ako Bosanci, a pogotovu Bosnjaci, nastave biti ovako letargicni naspram ZLA koje predstavlja Vehabizam, pitanje je dana kada ce "braca" preuzeti stvari u svoje ruke, a onda se krece sa odsjecanjem glava i ostalim pizdarijama iz kamenog doba.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by animals »

Nije onda cudno da su svi uhapseni vehabisti u Austriji Bosanci..
i da saradjuju sa ISS bandom..
kad tad ce napraviti sranje i u Bosni..
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3258
Joined: 28/01/2012 11:38

#4 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by kamberovica polje »

Veća su briga oni što će se vratiti sa stranih ratišta s ratnim iskustvom.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#5 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Sta je cetnistvo bolje,i sta ce biti kada se cetnici vrate iz Ukrajine?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#6 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Lincoln-Burrows »

kamberovica polje wrote:Veća su briga oni što će se vratiti sa stranih ratišta s ratnim iskustvom.
Takve treba procesuirati po povratku i ne bi ih trebalo biti značajan broj.
ratno iskustvo koje su eventualno stekli se temelji vjerojatno na okrutnosti
prema kjafirima. U svakom slučaju predstavljat će potencijalnu opasnost.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#7 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Lincoln-Burrows »

shibonja wrote:Sta je cetnistvo bolje,i sta ce biti kada se cetnici vrate iz Ukrajine?
Nije četništvo ništa bolje ali ne može se četništvom opravdavati vehabiste.

Samo je bilo pitanje minuta kada će se pojaviti ovakav post.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by JoseMujica »

nakon bombi u Travniku i jel ono Mostaru, pa Mevlidova šenlučenja po Sarajevu i bezbroj manjih incidenata u kojima su ovi kozojebi učestvovali mene čudi da se iko još pita jesu li ti likovi opasni ili ne :?

Iskreno najradije bi im platio avion i organizovao svečani ispraćaj da idu tamo đe žele i tamo đe će živiti po sopstvenim uzusima, pa kako god se ta zemlja zvala.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#9 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Zeljoooo »

Treba drzava svim 'dobrovoljcima' kupiti kartu u jednom pravcu i ko ziv ko mrtav. I nikome vise ne dozvoliti ulazak u zemlju. Ostani tamo gdje si ratovao.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by JThomas »

ta ideologija ovdje nema masovnu privlačnost i mislim da nikad neće ni imati, prvenstveno iz razloga što prosječni bosanski musliman previše voli popit' i poklopit' i bukvalnija tumačenja islama su mu jednostavno previše zahmetli. međutim, nezgodno je što "braće" uopšte ne treba puno brojem da bi napravili veliko sranje i bili veliki problem.

i nema tu neke velike mudrosti, nadležne službe moraju raditi svoj posao kako treba. bez ikakve ideološke obojenosti, ali dosljedno i marljivo. i prije svega, insistirati na kontroli boravka stranaca i propisima o posjedovanju oružja. a ako ovima što su otišli da se bore na božjem putu padne na pamet da se vrate, samo pravo sa granice u tvorza.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by BHCluster »

Ista se desi kad se vrate? Nesto ovako:
Image
Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

BHCluster

Znas u cemu je razlika?

Kordic i Plavisc se nece raznijeti medju Hrvatima i Srbima.
Kordic i Plavic nece pokusati ubiti zvanicnika neke zapadne drzave itd.

Vehabizam je prijetnja za Bosnjake, ne za Srbe i Hrvate.

Ja bih branio vehabizam za sam srpski ili hrvatski nacionalista, jer pomenuti od vehabija imaju itekakve koristi. A tek bi imali koristi da ovi naprave neko zesce sranje i ubiju recimo nekog istaknutog stranog diplomatu (a nije nemoguce da se to desi, priznat ces).
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#13 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by sinuhe »

Nema vehabija uopste malo u BiH a Bosnjaka ima osudjenih za terorizam ili pripremanje teroristickog djela i u BiH i na Zapadu a kako vidimo i na Bliskom Istoku.
parangal_
Posts: 425
Joined: 01/09/2014 14:28

#14 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by parangal_ »

AcaLukas wrote:Vidim i danas novi uspjeh sekte koju finansira Saudija, 130 mrtvi kjafira od 10 godina.

S obzirom da Saudija finansira dosta dzamija u BiH, i da imamo siromasno i sve vise nepismeno stanovnistvo, jel ova saudijska sekta problem BiH? Svaki normalni covjek ce shvatiti da ga krmci poput kralja Fahda nemogu uciti moral, medjutim drzava je puna i nenormalni.

Vec smo imali dva (manje vise neuspjesna) teroristicka atentata u drzavi, i dan danas razni Bosnici sire mrznju prema Bosnjacima koje ne prate ideologiju Saudijske Arabije.

Vase misljene? Zamolio bi da trolove zaobidju ovu temu jer je veoma ozbiljna.
:lol: :lol:
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#15 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by mehoxy »

Naravno da nije,sranja u BIH ne rade(osim jednog jedinog lika koji je dosao iz srbije,i kojem usput nije bio cilj da puca po bosnjacima)za ono sto rade po svijetu me je briga isto onoliko koliko je i njih bilo za ratna desavanja u BIH.
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#16 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by moke_017 »

Samo uđeš na temu Sirija i vidiš koji su, kakva su im razmišljanja i kako bi oni kroili svijet po svom, :izet: , a moderacija im pustila da kolo vode.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#17 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by BHCluster »

Kikibombona wrote:BHCluster

Znas u cemu je razlika?

Kordic i Plavisc se nece raznijeti medju Hrvatima i Srbima.
Kordic i Plavic nece pokusati ubiti zvanicnika neke zapadne drzave itd.

Vehabizam je prijetnja za Bosnjake, ne za Srbe i Hrvate.

Ja bih branio vehabizam za sam srpski ili hrvatski nacionalista, jer pomenuti od vehabija imaju itekakve koristi. A tek bi imali koristi da ovi naprave neko zesce sranje i ubiju recimo nekog istaknutog stranog diplomatu (a nije nemoguce da se to desi, priznat ces).
Peri ti to kako hoces, zna se kako su njihovi nestomisljenici zavrsavali ma kojem toru pripadali a razlike nema ima kod onih sto jos nisu neke stvari rascistili sami sa sobom.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#18 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by DaysleepeR »

Jesu li četnici i ustaše prijetnja BiH? Apsolutno, i dokazano riječima i djelima u više navrata.

Jesu li vehabije prijetnja BiH? Apsolutno, i dokazano riječima i djelima u više navrata.
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#19 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Pol_Pot »

animals wrote:Nije onda cudno da su svi uhapseni vehabisti u Austriji Bosanci..
i da saradjuju sa ISS bandom..
kad tad ce napraviti sranje i u Bosni..
Jel ovo neka paušalna ocjena ili imaš neke dokaze za ovako ozbiljne tvrdnje? Jer iz ovog izlazi da su Bosanci izuzetno teroristički nastrojeni. A meni se čini da se radi o malom broju ljudi, na prste jedne ruke. Ovo se ne razlikuje puno od tvrdnje npr. da su svi Hrvati ustaše, svi Srbi četnici, svi Jevreji cionisti...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#20 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Lincoln-Burrows »

Pol_Pot wrote:
animals wrote:Nije onda cudno da su svi uhapseni vehabisti u Austriji Bosanci..
i da saradjuju sa ISS bandom..
kad tad ce napraviti sranje i u Bosni..
Jel ovo neka paušalna ocjena ili imaš neke dokaze za ovako ozbiljne tvrdnje? Jer iz ovog izlazi da su Bosanci izuzetno teroristički nastrojeni. A meni se čini da se radi o malom broju ljudi, na prste jedne ruke. Ovo se ne razlikuje puno od tvrdnje npr. da su svi Hrvati ustaše, svi Srbi četnici, svi Jevreji cionisti...
U pravu si, nikada nisu svi, tema se i bavi jednim malim dijelom potencijalno opasnih ljudi.
User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#21 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by AcaLukas »

shibonja wrote:Sta je cetnistvo bolje,i sta ce biti kada se cetnici vrate iz Ukrajine?
Otvori sebi temu o cetnicima, sada su ti argumenti na njihovom nivou.

U Srebrenici je ubijeno 8000 ljudic
Ceto: "Pa sta, i ustase su ubijali Srbe 1940"
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#22 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Pol_Pot »

Lincoln-Burrows wrote: U pravu si, nikada nisu svi, tema se i bavi jednim malim dijelom potencijalno opasnih ljudi.
Svi trebamo malo pripaziti sa takvim ocjenama. Kada neko kaže neki Bosanci su teroristi, ja se slažem, ali kada kaže svi , onda sam uvrijeđen. Jer ja nisam.


Tema je malo pogrešno postavljena, jer nije problem biti Vehabija (ljudi vjeruju šta žele i Bogu se mole kako hoće) dokle god poštuješ ovozemaljske zakone države. A ti u svojoj kući imaj zakone kakve hoćeš, ako se ne kose sa državnim, sve OK.
PAZI
Posts: 146
Joined: 11/03/2010 16:29

#23 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by PAZI »

AcaLukas wrote:Vidim i danas novi uspjeh sekte koju finansira Saudija, 130 mrtvi kjafira od 10 godina.

S obzirom da Saudija finansira dosta dzamija u BiH, i da imamo siromasno i sve vise nepismeno stanovnistvo, jel ova saudijska sekta problem BiH? Svaki normalni covjek ce shvatiti da ga krmci poput kralja Fahda nemogu uciti moral, medjutim drzava je puna i nenormalni.

Vec smo imali dva (manje vise neuspjesna) teroristicka atentata u drzavi, i dan danas razni Bosnici sire mrznju prema Bosnjacima koje ne prate ideologiju Saudijske Arabije.

Vase misljene? Zamolio bi da trolove zaobidju ovu temu jer je veoma ozbiljna.
Pjevač!..nisam trol,imam svakako svoje mišljenje po pitanju ove tvoje otvorene teme,ali...iz onoga što si napisao u dilemi sam ili si "stranac" ili si iz Gluhe Bukovice...,pa onako besposlan hoćeš da raspravljaš o onome što elementarno ne poznaješ..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#24 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by animals »

Pol_Pot wrote:
animals wrote:Nije onda cudno da su svi uhapseni vehabisti u Austriji Bosanci..
i da saradjuju sa ISS bandom..
kad tad ce napraviti sranje i u Bosni..
Jel ovo neka paušalna ocjena ili imaš neke dokaze za ovako ozbiljne tvrdnje? Jer iz ovog izlazi da su Bosanci izuzetno teroristički nastrojeni. A meni se čini da se radi o malom broju ljudi, na prste jedne ruke. Ovo se ne razlikuje puno od tvrdnje npr. da su svi Hrvati ustaše, svi Srbi četnici, svi Jevreji cionisti...
O Boze..umijes li citati..ja sam procitao da su uhapseni svi Bosanci, u novinama..
nisam rekao da su svi Bosanci teroristi..gdje si to procitao, da su svi Bosanci teroristi..
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#25 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by BHCluster »

DaysleepeR wrote:Jesu li četnici i ustaše prijetnja BiH? Apsolutno, i dokazano riječima i djelima u više navrata.

Jesu li vehabije prijetnja BiH? Apsolutno, i dokazano riječima i djelima u više navrata.
100% :thumbup:
Locked