Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2501 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

Umjesto nanica i boraca bih imamo azizu sacirbegovic onda ove busuldzice i sl oni im uzeli ulice koje zasluzuju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2502 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

turgut wrote: 21/02/2021 14:05
foxlife wrote: 21/02/2021 14:00 Umjesto nanica i boraca bih imamo azizu sacirbegovic onda ove busuldzice i sl oni im uzeli ulice koje zasluzuju
Jašta, to je to, sad znamo đe kvaka
To je to naravno osim ako ne dokazes da su aziza sacirbegovic busuldzici i sl bili pripadnici Armije BiH
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2503 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

turgut wrote: 21/02/2021 14:15
foxlife wrote: 21/02/2021 14:06
turgut wrote: 21/02/2021 14:05

Jašta, to je to, sad znamo đe kvaka
To je to naravno osim ako ne dokazes da su aziza sacirbegovic busuldzici i sl bili pripadnici Armije BiH
A jesu li to u Sarajevu ulice inače nazvane samo po pripadnicima Armije osim u ta dva slučaja?
Pa zasto onda smeta balasevic?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2504 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

turgut wrote: 21/02/2021 14:30 Ne smeta meni Balašević nego bošnjačka tupavost, gurati Balaševića ispred toliko ljudi koji su dali sve u proteklom ratu pa i svoj život je mufljuzluk bez premca, ali doduše narod smo poznat po mufljuzluku, zato smo tu đe jesmo.
A kao što rekoh, treba valjda da nam je preči bilo koji "najobičniji" borac koji taman da je samo hranu u manijerki nosio, jer probdjeti samo jedan dan i jednu noć u smrznutom rovu, u snijegu do pojasa, na - 15C je više, važnije i bitnije, od bilo kakvih balaševića i balaševićevskih IZJAVA...
al su gurali azizu sacirbegovic i to u ratu kad se moglo milion imena drugih dati pripadnika armije bih
ps. tu gdje jesmo smo upravo zbog takvih kao ti koji samo gledaju jednu stranu
zbog vas glasaca sda vazno je biti bosnjak i sl sranja
zbog onog izbjeglice u svedskoj koji zavadja ovdje i brani bosnjastvo a uziva gore
zbog vas kojima je bitno 23% teritorije i da tu vladate a ko jebe banja luku trebinje capljinu ionako tamo drze ustase i cetnici jel
zbog vas smo ovdje fasisti jedni koji se grozite na bilo sta drugacije nabijem vas na drsku od metle
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2505 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

turgut wrote: 21/02/2021 18:26
foxlife wrote: 21/02/2021 15:49
turgut wrote: 21/02/2021 14:30 Ne smeta meni Balašević nego bošnjačka tupavost, gurati Balaševića ispred toliko ljudi koji su dali sve u proteklom ratu pa i svoj život je mufljuzluk bez premca, ali doduše narod smo poznat po mufljuzluku, zato smo tu đe jesmo.
A kao što rekoh, treba valjda da nam je preči bilo koji "najobičniji" borac koji taman da je samo hranu u manijerki nosio, jer probdjeti samo jedan dan i jednu noć u smrznutom rovu, u snijegu do pojasa, na - 15C je više, važnije i bitnije, od bilo kakvih balaševića i balaševićevskih IZJAVA...
al su gurali azizu sacirbegovic i to u ratu kad se moglo milion imena drugih dati pripadnika armije bih
ps. tu gdje jesmo smo upravo zbog takvih kao ti koji samo gledaju jednu stranu
zbog vas glasaca sda vazno je biti bosnjak i sl sranja
zbog onog izbjeglice u svedskoj koji zavadja ovdje i brani bosnjastvo a uziva gore
zbog vas kojima je bitno 23% teritorije i da tu vladate a ko jebe banja luku trebinje capljinu ionako tamo drze ustase i cetnici jel
zbog vas smo ovdje fasisti jedni koji se grozite na bilo sta drugacije nabijem vas na drsku od metle
Jarane totalno si profulo adresu. :D
Sta sam fulio adresu a ti se pozivas na borce
Sta je azize sta busludzic i sl? Jesu borci? Nisu
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#2506 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by drug_profi »

turgut wrote: 21/02/2021 18:26
foxlife wrote: 21/02/2021 15:49
turgut wrote: 21/02/2021 14:30 Ne smeta meni Balašević nego bošnjačka tupavost, gurati Balaševića ispred toliko ljudi koji su dali sve u proteklom ratu pa i svoj život je mufljuzluk bez premca, ali doduše narod smo poznat po mufljuzluku, zato smo tu đe jesmo.
A kao što rekoh, treba valjda da nam je preči bilo koji "najobičniji" borac koji taman da je samo hranu u manijerki nosio, jer probdjeti samo jedan dan i jednu noć u smrznutom rovu, u snijegu do pojasa, na - 15C je više, važnije i bitnije, od bilo kakvih balaševića i balaševićevskih IZJAVA...
al su gurali azizu sacirbegovic i to u ratu kad se moglo milion imena drugih dati pripadnika armije bih
ps. tu gdje jesmo smo upravo zbog takvih kao ti koji samo gledaju jednu stranu
zbog vas glasaca sda vazno je biti bosnjak i sl sranja
zbog onog izbjeglice u svedskoj koji zavadja ovdje i brani bosnjastvo a uziva gore
zbog vas kojima je bitno 23% teritorije i da tu vladate a ko jebe banja luku trebinje capljinu ionako tamo drze ustase i cetnici jel
zbog vas smo ovdje fasisti jedni koji se grozite na bilo sta drugacije nabijem vas na drsku od metle
Jarane totalno si profulo adresu. :D
Nije nije... :evil:
Pasei
Posts: 10
Joined: 21/02/2021 14:26

#2507 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Pasei »

turgut wrote: 21/02/2021 13:51 Mene više brine od Velić efendijinih naprdivanja činjenica da neke Sarajlije hoće haman skoro pola grada Sarajeva nazvat po Đoletu, ko da je uništio sve tenkove koji su pucali na Sarajevo. Ništa Nanić, Asim Bajraktarević, kapetan Hajro, Hase Tirić, ništa Malkić, ništa Bola iz Olova, nego baš Đole samo zato sto je nekako smogao snage pa upitao četnike dok su pucali po Sarajevu: "što to bre radite?" Ali eto, valjda je i to slika i refleksija velićevskih džemata i džematlija, njihovog stanja i umova. Kakve hodže, takav i narod...

Meni je bitniji neki "najobičniji" borac Armije BiH za kojeg niko ne zna, niti ovaj narod takav borac da zanima, a koji je s tandžarom bio u rovu i dao život braneći ovaj narod nego svi srpski đoleti u Srbiji i njihove izjave.
Gadljivi ste s tim, Balašević je jedan od najvećih pjevača i protivnik Miloševića devedesetih.

On je manje više simbol jednog urbanog stanovništva
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#2508 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Sociolog »

Morbidno bolesno

Ko im placa ove glavesine ovdje

https://zijadljakic.ba/trazenje-oprosta ... slimanima/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2509 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

turgut wrote: 21/02/2021 13:51 Mene više brine od Velić efendijinih naprdivanja činjenica da neke Sarajlije hoće haman skoro pola grada Sarajeva nazvat po Đoletu, ko da je uništio sve tenkove koji su pucali na Sarajevo. Ništa Nanić, Asim Bajraktarević, kapetan Hajro, Hase Tirić, ništa Malkić, ništa Bola iz Olova, nego baš Đole samo zato sto je nekako smogao snage pa upitao četnike dok su pucali po Sarajevu: "što to bre radite?" Ali eto, valjda je i to slika i refleksija velićevskih džemata i džematlija, njihovog stanja i umova. Kakve hodže, takav i narod...

Meni je bitniji neki "najobičniji" borac Armije BiH za kojeg niko ne zna, niti ovaj narod takav borac da zanima, a koji je s tandžarom bio u rovu i dao život braneći ovaj narod nego svi srpski đoleti u Srbiji i njihove izjave.
Djole je ogroman radi pjesme. Radi pjesme zasluzuje ulice i trgove. A kada je pjesma u pitanju, on je jedan od najvecih na jezicima koje razumijemo. Sarajlije razumiju svaku Djoletovu rijec, pjevao je na njihovom jeziku i punio im srca srecom.

To sto je covjek, jedan od rijetkih omiljen kod svih normalnih ljudi, samo pojacava utisak.

A sto se tice vehabija, oni su premutavi da bi skontali Djoleta i njegove pjesme.
Last edited by Kikibombona on 21/02/2021 21:03, edited 1 time in total.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2510 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by sandzokan »

turgut wrote: 21/02/2021 21:06
kad budeš imao svoj grad, nazovi ga ako hoćeš i Đole city.
da, baš je teško skontati ''filozofa'' i umjetničkog genija koji kivan na Boga, isfrustriran svojim paćeničkim životom i odbačen i od same sredine, države i naroda među kojem je živio, psuje Boga i okrivljuje Ga jer se njemu Đoletu nije mogao dići dok želi imati sex sa ženom. :-)
Izbriši ovo, života ti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2511 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

turgut wrote: 21/02/2021 21:06kad budeš imao svoj grad, nazovi ga ako hoćeš i Đole city.
da, baš je teško skontati ''filozofa'' i umjetničkog genija koji kivan na Boga, isfrustriran svojim paćeničkim životom i odbačen i od same sredine, države i naroda među kojem je živio, psuje Boga i okrivljuje Ga jer se njemu Đoletu nije mogao dići dok želi imati sex sa ženom. :-)
Sarajevo je moj grad, ne treba mi drugi. I u Sarajevu ce Djole imati ulicu. Nece se valjda pitati vehabije i kojekakvi cobani.

I ovdje se jarane ne radi o Djoletu kao covjeku vec njegovim pjesmama koje su vrhunac umjetnosti na jeziku koji perfektno razumijemo. Jedna takva gromada umjetnosti mora imati ulicu u Sarajevu. I naravno da hoce.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2512 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by sandzokan »

turgut wrote: 21/02/2021 21:17
iskreno, ne razumijem šta će uopće ova priča o tamo nekom vojvođanskom tamburašu na temi o vahabijama? neki lik je stavio tekst u kojem ''ekstremne, radikalne i zadrte'' vehabije navode stav i učenje islama o umrlom nemuslimanu, a pošto se to dijametralno razlikuje od ovdašnjeg ''tradiocionalnog bosanskog islama'' sarajevskih hodža koji bi da im se (uruči podeblja kuFerta) plati, proučili i jasin i tevhid za dotičnog pokojnika, otuda je krenula sva ova priča, koja veze nema sa temom i naslovom. :-)
Ma OK, shvatam ali nije Balaš za to kriv. A nije ni u duhu islama ovako pljuvati po umrlom čovjeku koji nije uradio ništa nažao lično tebi pa ni tvom narodu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2513 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

turgut wrote: 21/02/2021 21:31
Kikibombona wrote: 21/02/2021 21:21
turgut wrote: 21/02/2021 21:06kad budeš imao svoj grad, nazovi ga ako hoćeš i Đole city.
da, baš je teško skontati ''filozofa'' i umjetničkog genija koji kivan na Boga, isfrustriran svojim paćeničkim životom i odbačen i od same sredine, države i naroda među kojem je živio, psuje Boga i okrivljuje Ga jer se njemu Đoletu nije mogao dići dok želi imati sex sa ženom. :-)
Sarajevo je moj grad, ne treba mi drugi. I u Sarajevu ce Djole imati ulicu. Nece se valjda pitati vehabije i kojekakvi cobani.

I ovdje se jarane ne radi o Djoletu kao covjeku vec njegovim pjesmama koje su vrhunac umjetnosti na jeziku koji perfektno razumijemo. Jedna takva gromada umjetnosti mora imati ulicu u Sarajevu. I naravno da hoce.
Vehabije su GINULI i za Sarajevo i za Bosnu, milioni srbijanskih balaša i njihovih izjava nisu vrijedni jednog poginulog vehabije koji je dao svoj život za ovu državu i narod.
hoće li imati ili ne, ja ne odlučujem, ja samo kažem da je preče da ulica koje bi se nazvala po Balašu, dobije naziv po mom komšiji Enveru koji je sa 19 godina izgubio oko 1992 godine, jer sve Balašove pjesme i lijepe riječi za Bosnu i Sarajevo nisu vrijedne jedne Enverove noći provedene na -15C u rovu !! o tome se radi. no pošto bezumlje vlada ovim narodom i državom zato smo u kanalizaciji u kakvoj jesmo.
Ako sam te razumio, ti bi sve ulice nazvao po borcima?

Ukinuo bi ulice Dervisu Susicu, Mirzi Delibasicu, Davarinu Popovicu, Musi Cazinu Caticu, Safvetu begu-Basagicu itd?

Dakle, samo bi ulice po vojnicima nazvao, ako sam te razumio?
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#2514 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Evenine »

turgut wrote: 21/02/2021 21:50

Ako sam te razumio, ti bi sve ulice nazvao po borcima?

Ukinuo bi ulice Dervisu Susicu, Mirzi Delibasicu, Davarinu Popovicu, Musi Cazinu Caticu, Safvetu begu-Basagicu itd?

Dakle, samo bi ulice po vojnicima nazvao, ako sam te razumio?
nisi me razumio, nisam rekao da bi sve ulice trebalo nazvati po borcima, kažem samo da je mutavost i bezumlje laktati se sa tamo nekim tamburašem iz Vojvodine da dobije ulicu ili most u Sarajevu, samo zbog par njegovih izjava, dok puno ZASLUŽNIJIH (koji su dali svoje živote za grad i državu) ljudi i prečih i važnijih ljudi za to ima, ali pošto smo mi narod koji diže spomenike Brus Liju ili M. L. Kingu, koji nisu, smio bih ruku u vatru stavit, ni znali da Bosna postoji, ne bi me izneneadilo ni da ova mufljuska šarada sa balašom prođe. u međuvremenu, tamo nekih ''običnih'' boraca koji su zaustavljali tenkove od Teočaka i Sapne, Čelića i brčanskih ravnica, preko, Gradačca, Olova, pa sve do Bužima i Cazina sjećat će se samo njihove porodice. :-)
dobro mi imamo i metar države, koja smo sprdačina od naroda. :lol:
U beogradskom Tašmajdanskom parku postavljen je spomenik nekadašnjem predsedniku Azerbejdžana Hajdaru Alijevu. U prisustvu predsednika Srbije Borisa Tadića spomenik je otkrio aktuelni predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev, inače, Hajdarov sin. 8. jun 2011
Image

Sta reci. Cak stavljena i Az zastava.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2515 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

turgut wrote: 21/02/2021 21:50

Ako sam te razumio, ti bi sve ulice nazvao po borcima?

Ukinuo bi ulice Dervisu Susicu, Mirzi Delibasicu, Davarinu Popovicu, Musi Cazinu Caticu, Safvetu begu-Basagicu itd?

Dakle, samo bi ulice po vojnicima nazvao, ako sam te razumio?
nisi me razumio, nisam rekao da bi sve ulice trebalo nazvati po borcima, kažem samo da je mutavost i bezumlje laktati se sa tamo nekim tamburašem iz Vojvodine da dobije ulicu ili most u Sarajevu, samo zbog par njegovih izjava, dok puno ZASLUŽNIJIH (koji su dali svoje živote za grad i državu) ljudi i prečih i važnijih ljudi za to ima, ali pošto smo mi narod koji diže spomenike Brus Liju ili M. L. Kingu, koji nisu, smio bih ruku u vatru stavit, ni znali da Bosna postoji, ne bi me izneneadilo ni da ova mufljuska šarada sa balašom prođe. u međuvremenu, tamo nekih ''običnih'' boraca koji su zaustavljali tenkove od Teočaka i Sapne, Čelića i brčanskih ravnica, preko, Gradačca, Olova, pa sve do Bužima i Cazina sjećat će se samo njihove porodice. :-)
dobro mi imamo i metar države, koja smo sprdačina od naroda. :lol:
Covjece, Balasevic ce dobiti ulicu radi MUZIKE koja je za mnoge najbolje sto je otpjevano na nama razumljivom jeziku. Desetine hiljada Sarajlija je plakalo i smijalo se radi Djoletovih pjesama, palo je hiljade prvih poljubaca, mnogo, mnogo emocija. On dobija ulicu radi svoje muzičke velicine i toga sto Sarajlije vole njegove pjesme.

Nisi opet bio jasan. Ti smatraš da Mirza Delibasic, Safvetu beg Basagic, Davorin Popovic, Djordje Balasevic, Musa Ćazim Catic, drugi sportisti i umjetnici, ne trebaju imati ulice u Sarajevu? Ne kontam te fakat.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2516 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Kikibombona »

Inace, nadam se da ce nakon pada SDA cobanije sa vlasti ova gromada konacno dobiti ulicu u Sarajevu :thumbup: u stvari, ne sumnjam da hoce

https://youtu.be/zlr0MQUP_DM

A od vehabija ne treba očekivati da ovo razumiju. Neka se dr. Kuduzović i braca bave siitskim spletkama a muziku i umjetnost prepuste drugima.
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2517 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by konektovan »

Sarajevo treba dobiti ulicu po imenu rahmetli Izeta Nanića u centru, i još nekih heroja, pa onda na red nek dodju zasluzni umjetnici. Nemam ništa protiv ulice Balaševića, podržavam, ali prvo heroji...bez uvrede.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#2518 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Evenine »

konektovan wrote: 21/02/2021 22:27 Sarajevo treba dobiti ulicu po imenu rahmetli Izeta Nanića u centru, i još nekih heroja, pa onda na red nek dodju zasluzni umjetnici. Nemam ništa protiv ulice Balaševića, podržavam, ali prvo heroji...bez uvrede.
Izet Nanic
Mustafa Nadarevic
Djordje Balasevic

Tim redom.
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2519 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by konektovan »

Evenine wrote: 21/02/2021 22:40
konektovan wrote: 21/02/2021 22:27 Sarajevo treba dobiti ulicu po imenu rahmetli Izeta Nanića u centru, i još nekih heroja, pa onda na red nek dodju zasluzni umjetnici. Nemam ništa protiv ulice Balaševića, podržavam, ali prvo heroji...bez uvrede.
Izet Nanic
Mustafa Nadarevic
Djordje Balasevic

Tim redom.
Rahmetli general Izet Nanić je dobio ulicu u Hrasnici,...mislim, nemam ništa protiv Hrasnice fakat, ali takva velicina je trebala dobiti mjesto negdje u centru...da sto vise ljudi ima priliku vidjeti to ime da ne padne u zaborav...
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#2520 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Gusar-from-Riga »

Mustafa Nadarevic :facepalm:
Lik osim sto je rodjen u BL nikakve veze sa Bosnom nije imao niti je bio imalo vezan za Bosnu. Zivio i odrastao u HR. Vecu emociju imao Balasevic
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#2521 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by drug_profi »

turgut wrote: 21/02/2021 21:00
drug_profi wrote: 21/02/2021 19:10
Nije nije... :evil:
jeste, meni su svi (komunisti,nacisti, fašisti, sekularisti, demokrate) isti.
Kao što su meni svi religijaši isti.
Selam.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2522 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Droog »

sandzokan wrote: 21/02/2021 21:26
turgut wrote: 21/02/2021 21:17
iskreno, ne razumijem šta će uopće ova priča o tamo nekom vojvođanskom tamburašu na temi o vahabijama? neki lik je stavio tekst u kojem ''ekstremne, radikalne i zadrte'' vehabije navode stav i učenje islama o umrlom nemuslimanu, a pošto se to dijametralno razlikuje od ovdašnjeg ''tradiocionalnog bosanskog islama'' sarajevskih hodža koji bi da im se (uruči podeblja kuFerta) plati, proučili i jasin i tevhid za dotičnog pokojnika, otuda je krenula sva ova priča, koja veze nema sa temom i naslovom. :-)
Ma OK, shvatam ali nije Balaš za to kriv. A nije ni u duhu islama ovako pljuvati po umrlom čovjeku koji nije uradio ništa nažao lično tebi pa ni tvom narodu.
:thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2523 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

konektovan wrote: 21/02/2021 22:27 Sarajevo treba dobiti ulicu po imenu rahmetli Izeta Nanića u centru, i još nekih heroja, pa onda na red nek dodju zasluzni umjetnici. Nemam ništa protiv ulice Balaševića, podržavam, ali prvo heroji...bez uvrede.
ali je umjesto izeta nanica ulicu dobila jedna aziza sacirbegovic
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2524 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by foxlife »

s kim ja dijelim zrak jbt
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#2525 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by drug_profi »

Ti si faktički evolutivni ćorsokak. Ali ti svakako ne vjeruješ u evoluciju, pa onda ništa. Uživaj.
Locked