Vehabizam, porijeklo i posljedice

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1576 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote:
salik79 wrote: :lol: :lol: :lol: :roll: :-) :-) :-)
ja mislim da bi se ti trebao vise smijati na Shijsku magicnu ljekovitu cokoladu i letece dzamije :lol: a ne zbog toga sta sam ja napisao.

Pa sam si svojim komentarom o navodnom "ajetu o kamenovanju" koji se eto igrom slučaja ne nalazi u Kur'anu nabacio na volej ši'itskim i drugim sličnim grupacijama poput Alevija, koji smatraju da je Kur'an izmjenjen, da je dosta ajeta koji se direktno odnose na to da je Ali trebao biti nasljednik i koji eksplicitno govore o Ehli bejtu izbačeno iz Kur'ana.

ja stvarno ne razumijem ovu logiku, ili bolje reci nelogiku, prvo kaze
koji smatraju da je Kur'an izmjenjen,
ako ajet o kamenovanju nikad nije bio u sastavu pisanog Kurana , gdje ce se recitirati na namazima, kako onda mozes reci izmijenjen, kad kazemo izmijenjeno onda se podrazumjeva nesto sto je u sastavju i to promijenimo, dodamo ili oduzmemo, ili izmijesamo mjesta..

drugo, nigdje nema ni naznake da je Alija trebao biti nasljednik.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1577 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Ne valjaju Šiije kada tvrde da Poslanik s.a.v.a. nije griješio, da su odabrani imami poslije, također bili imuni na grijeh.

Ali su zato Ebu Hurerje i ekipa bez greške prenosili, ako to staviš pod upit, onda si zalutao. Čak i kada dotični ispravljaju Kur'an.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1578 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by asurbanipal »

kiligonzales wrote:
Zbog takvih maloumnosti, gluposti, neznanja i opste nepravednosti, postalo je normalno da se vise takozvani vjerolomnik ne optuzuje, vec ubija, zbog politickih borbi koje se kite svojim verzijama Islama. Zato je medjumuslimansko pripucavanje i ubijanje postalo prece i bolje od razuma koje sami Islam nosi, pa neki klicu nad ubijenom djecom Iraka, Sirije, Afganistana, Jemena, Libana, gdje su se sudarile politicke borbe pomenutih, a bombama ginu i neduzna djeca. Sad samo recimo oni nisu neduzna oni su sije, sunije, vehabije, leblebije, gurabije, tufahije... Hocemo li polemisati jesu li oni ili nisu muslimani?

Islam i razum :mrgreen:

Pa glavni nosioci razuma u tzv "Zlatnom periodu islama" danas se smatraju otpadnicima od vjere, čak i od krugova iz mainstreama.

Šta reći za ovo


Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1579 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by seln »

dadinjo33 wrote: Magarac je svako ko prenosi nesto sto ne razumije ili tvrdi nesto o cemu nema stvarnih saznanja.
Ovo se zove "pucati sam sebi u koljeno"....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1580 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

Idemedosumom wrote:Ne valjaju Šiije kada tvrde da Poslanik s.a.v.a. nije griješio, da su odabrani imami poslije, također bili imuni na grijeh.

Ali su zato Ebu Hurerje i ekipa bez greške prenosili, ako to staviš pod upit, onda si zalutao. Čak i kada dotični ispravljaju Kur'an.
jeste greske radio ali nije grijehe, to je velika razlika.
da su odabrani imami poslije, također bili imuni na grijeh.
ma nemoj , sta nam rece, cuj imuni???

neki BOziji psolanici nisu bili imuni na grijeh, da im se podkrade i desi grijeh a da imamima nekakvim bude takav stepen iznad poslanika :-)
Ali su zato Ebu Hurerje i ekipa bez greške prenosili,
niko ne tvrdi da se nemoze desiti greska u prenosu hadisa, da neko nesto slabo zamapti ili cuje, ili pogresno razumije.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1581 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Zašto onda svaki hadis braniš grčevito kao da se o Kur'anu radi.

Nije dovoljno da u hadisu stoji "e ova ti je predaja na nivou Kur'ana, samo eto, nije upala u mushaf".
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1582 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by seln »

Smrcak15 wrote:
Idemedosumom wrote:Ne valjaju Šiije kada tvrde da Poslanik s.a.v.a. nije griješio, da su odabrani imami poslije, također bili imuni na grijeh.

Ali su zato Ebu Hurerje i ekipa bez greške prenosili, ako to staviš pod upit, onda si zalutao. Čak i kada dotični ispravljaju Kur'an.
jeste greske radio ali nije grijehe, to je velika razlika.
Koliko znam, on je sam za sebe tvrdio da nije bezgrijesan.
Zasto pravite boga na zemlji?
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1583 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by rajv0sa »

Šiije ne smatraju da je Kur'an izmijenjen. Osim par grupacija koje su "izvan sistema" nema razilaženja oko tog pitanja.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1584 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

Idemedosumom wrote:Zašto onda svaki hadis braniš grčevito kao da se o Kur'anu radi.

Nije dovoljno da u hadisu stoji "e ova ti je predaja na nivou Kur'ana, samo eto, nije upala u mushaf".
ja medo jos cekam odgovor, pa ti vidi sta ces??

Jeli to nemas hrabrosti da kazes da ili ne ??

Zar bas toliko nevjerujes u sebe u svoe stavove da nesmijes nista odgovoriti.....ako ne odgovoris pokazat ces ljudima da si smutljivac koji cacka tamo gdje netreba a izbjegaje suceljavanje... :kiss:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1585 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by asurbanipal »

rajv0sa wrote:Šiije ne smatraju da je Kur'an izmijenjen. Osim par grupacija koje su "izvan sistema" nema razilaženja oko tog pitanja.

Naravno da je izmijenjen. Oko 6000 ajeta se nalazi izvan pisanog Mushafa.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1586 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by seln »

asurbanipal wrote:
rajv0sa wrote:Šiije ne smatraju da je Kur'an izmijenjen. Osim par grupacija koje su "izvan sistema" nema razilaženja oko tog pitanja.

Naravno da je izmijenjen. Oko 6000 ajeta se nalazi izvan pisanog Mushafa.
Tako se to radi, momci: ispucas neku tvrdnju bez navodjenja izvora, bez argumentacije, bez objasnjenja...
naci ce se neko ko ce to uzeti zdravo za gotovo.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1587 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Smrcak15 wrote:
Idemedosumom wrote:Zašto onda svaki hadis braniš grčevito kao da se o Kur'anu radi.

Nije dovoljno da u hadisu stoji "e ova ti je predaja na nivou Kur'ana, samo eto, nije upala u mushaf".
ja medo jos cekam odgovor, pa ti vidi sta ces??

Jeli to nemas hrabrosti da kazes da ili ne ??

Zar bas toliko nevjerujes u sebe u svoe stavove da nesmijes nista odgovoriti.....ako ne odgovoris pokazat ces ljudima da si smutljivac koji cacka tamo gdje netreba a izbjegaje suceljavanje... :kiss:
Odbacit ga treba moj smrcak, odbaciti iz uže kolekcije hadisa koji nemaju problema, iz kojih se pravila za šerijat mogu izvlačiti.

Haj sada ti meni odgovori, zašto se svaki hadis brani, čak ako blati Poslanika s.a.v.a. i ako ispravlja Kur'an? Zašto je zalutao onaj koji se ne slaže s Buharijem i Muslimom u svemu?
Last edited by Idemedosumom on 13/02/2018 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1588 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
rajv0sa wrote:Šiije ne smatraju da je Kur'an izmijenjen. Osim par grupacija koje su "izvan sistema" nema razilaženja oko tog pitanja.
Naravno da je izmijenjen. Oko 6000 ajeta se nalazi izvan pisanog Mushafa.
I onda neko kaze Shije nisu nevjernici :-)

kao eto Allah spavao dok su mu cackali po Kuranu, i mijenjali ga, a on obecao da ce ga cuvati, pa onako prespavao i nije upratio kad je ko mijenjao :-)

reci 1 ajet izmijenjen je nevjerrstvo po svim islamskim ucenjacima, pa cak i logici, zamisli se samo ovo logicki, Bog sveznajuci koji obeca da ce cuvati Kuran od iskrivljenja a ljudi uspiju izmijeniti 1 ajet, to bi znacilo, Allahovo obecanje nije istinito, nije u stanju da sacuva svoju knjigu od nejakih ljudi a obecao je da ce je cuvati....druga stvar ako je Kurna izmijenjen, i krivotvoren, to znaci automatski nemamo beiskrivljenu Bozansku knjigu po kojoj cemo slijediti uputu, a ako nemas dostupnu uputu, Allah te nece kazniti ako je pravedan, jer s emozes pravdati da nisi imao neiskrivljenu njegovu knjigu.

reci ne 1 ajet, nego 6000 ajeta nije Allah uspio da sacuva, nego su ljudi svojim marifetlucima uspiju da ga zafrkaju :-) tyo je ono sto shije vjeruju na jedan indirektan nacin, ima li nakaradnijeg vjerovanja :-) radije budi ateista nego Ovako nakaradno da vjerujes.

kako vas uopste neko moze uzeti za ozbiljno kad ovakve bljuvotine pricate, ima li logike da se pridruzimo toj vasoj sketi shiizmu/sejtanizmu a ta sekta puica sama sebi u sljepocnicu, pljuje po onima koji su prnijeli objavu, prave Allaha budalom, vjeruju u nekakva nakardna nelogicna vjerovanja, lazu petljaju na ashabe i zene poslanika, pa se onda rokaju samobicevanjem do krvarenja, Allah ih kazni tako sto ce se svake godine sami sebe bicaovati svojim vlastitim rukama zbog lazi i bljuvotina koje iznose :thumbup: :kiss:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1589 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Po mišljenju mainstream šiitske uleme, Kur'an je neizmjenjen.

Mnogo bliže nekom šejtanizmu su vehabije.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1590 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote:
I onda neko kaze Shije nisu nevjernici :-)

kao eto Allah spavao dok su mu cackali po Kuranu, i mijenjali ga, a on obecao da ce ga cuvati, pa onako prespavao i nije upratio kad je ko mijenjao :-)


Čuj Allah obećao. Ko ti je taj?

Pusti se tih imaginacija i bajki.

Ljudi pisali i sastavljali, ljudi mijenjali, ljudi dodavali i izbacivali.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1591 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

Idemedosumom wrote: Odbacit ga treba moj smrcak, odbaciti iz uže kolekcije hadisa koji nemaju problema, iz kojih se pravila za šerijat mogu izvlačiti.

Haj sada ti meni odgovori, zašto se svaki hadis brani, čak ako blati Poslanika s.a.v.a. i ako ispravlja Kur'an? Zašto je zalutao onaj koji se ne slaže s Buharijem i Muslimom u svemu?
bravo bravo bravo :kiss: :thumbup:

tako te volim, ja ti postavim misolovku, a ti se upecas na to :thumbup: :wink:

ti ovje uopste nisi primjetio da sam ti zamku postavio da uvidis kakve ti gluposti ovdje valjas pred narodom, bez imalo znanja i imalo mudrosti....

kaze trebamo odbaciti hadis gdje poslanik govori da ce obuca u buducnosti pricati. jer eto ti svojoj logikom nemozes da shvatis to, pa kriterija prihvatanja i odbacivanja hadisa je ako ga shvatimo prihvatamo ,ako ne shvatimo odbacujemo...jer eto nema logike da obuca prica

a gle ovo moj Medo, napravili obucu koja prica


Znaci ti ces zbog svog neznanja odbacivati hadise koje su pravo cudo i nadnaravnog karaktera gdje jasno se moze uociti da je to govor poslanika koji je dobio informacije o buducnosti....

ja tebi i ne zamjeram, staces, ako si u zabludi to je i za ocekivati :wink:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1592 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by rajv0sa »

Ohani malo sektašu, mislim da je aludirao na tvoje nebuloze da neke objave nisu ostavljene u knjizi. Meni su mnoge stvari onako razumljive vaša ideologija ima neke ciljeve, ali mi nikada neće biti jasno zašto ljudi koju za sebe vjeruju da su najbliži Bogu svjesno lažu i podmeću, bojiš li se Allaha Smrčku ?
Sljedbenici bolesnika koji su uništili kaburove Alije, Fatime, koji su krenuli i sa uništavanjem Poslanikovog turbeta ali su na vrijeme zaustavljeni. Oni koji su uništili mezarje šehida poginulih na Uhudu. Sve su radili ono što je radio Isil prije par godina, i onda se neko pravi slijep i ne vidi znak jednakosti između te dvije sektaške ideologije.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1593 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by rajv0sa »

Spisak uništenih građevina i dobara od strane vehabijskih sektaša. Ovo nije samo zločin protiv muslimana nego protiv svakog čovjeka, zločin protiv civilizacijskog kulturnog nasljeđa.
Mosques
The mosque at the grave of Sayyid al-Shuhada’ Hamza ibn ‘Abd al-Muttalib.
The Mosque of Fatima Zahra.
The Mosque of al-Manaratain.
Mosque and tomb of Sayyid Imam al-Uraidhi ibn Ja‘far al-Sadiq, destroyed by dynamite on August 13, 2002.
Four mosques at the site of the Battle of the Trench in Medina.
The Mosque of Abu Rasheed.
Salman al-Farsi Mosque, in Medina.
Raj'at ash-Shams Mosque, in Medina.
Cemeteries and tombs
Jannat al-Baqi in Medina, leveled, still open access for men. Since women are advised against visiting cemeteries in Sunni Islam.
Jannat al-Mu'alla, the ancient cemetery at Mecca.
Grave of Hamida al-Barbariyya, the mother of Imam Musa al-Kazim.
Grave of Amina bint Wahb, Muhammad’s mother, bulldozed in 1998.
Graves of Banu Hashim in Mecca.
Tombs of Hamza and other casualties of the Battle of Uhud were demolished at Mount Uhud.
Tomb of Eve in Jeddah,[21] sealed with concrete in 1975.
Grave of the father of Muhammad, in Medina.
Historical religious sites
The house of Mawlid where Muhammad is believed to have been born in 570. Originally turned into a library, it now lies under a rundown building which was built 70 years ago as a compromise after Wahhabi clerics called for it to be demolished.
The house of Khadija, Muhammad’s first wife. Muslims believe he received some of the first revelations there. It was also where his children Fatimah and Qasim were born. After it was rediscovered during the Haram extensions in 1989, it was covered over and it was made into a library.
A Hilton hotel stands on the site of the house of Islam’s first caliph, Abu Bakr.
House of Muhammed in Medina, where he lived after the migration from Mecca.
Dar e Arqam, the first Islamic school where Muhammad taught.It now lies under the extension of the Masjid Alharam of Mecca.
Qubbat’ al-Thanaya, the burial site of Muhammed's incisor that was broken in the Battle of Uhud.
Mashrubat Umm Ibrahim, built to mark the location of the house where Muhammad’s son, Ibrahim, was born to Mariah.
Dome which served as a canopy over the Well of Zamzam.
Bayt al-Ahzan of Sayyida Fatima, in Medina.
House of Imam Ja'far al-Sadiq, in Medina.
Mahhalla complex of Banu Hashim, in Mecca.
House of Ali where Hasan and Husayn were born.
Al je zato Ebu Hurerje nepogrešiv.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1594 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

Idemedosumom wrote:Po mišljenju mainstream šiitske uleme, Kur'an je neizmjenjen.

Mnogo bliže nekom šejtanizmu su vehabije.
jes jes, tako je to :-)

a de malo pogledaj sta njihovi ucenjaci pricaju o Kur'anu :kiss:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1595 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

rajv0sa wrote:Ohani malo sektašu, mislim da je aludirao na tvoje nebuloze da neke objave nisu ostavljene u knjizi. Meni su mnoge stvari onako razumljive vaša ideologija ima neke ciljeve, ali mi nikada neće biti jasno zašto ljudi koju za sebe vjeruju da su najbliži Bogu svjesno lažu i podmeću, bojiš li se Allaha Smrčku ?
Ohani malo sektašu, mislim da je aludirao na tvoje nebuloze da neke objave nisu ostavljene u knjizi
znaci ti bi da ga pravdas :thumbup: kao on je misli ovo ono

haj de malo vrati se unazad i procitaj pitanje sta sam ga pitao umjesto padobranski da uletis na temu.
ali mi nikada neće biti jasno zašto ljudi koju za sebe vjeruju da su najbliži Bogu svjesno lažu i podmeću, bojiš li se Allaha Smrčku ?
slobodno pokazi gdje je to svjesno lazem
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1596 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

rajv0sa wrote: Al je zato Ebu Hurerje nepogrešiv.
niko to ne tvrdi od nas rogatih "vehbosa" sa ocnjacima :evil: :evil: :evil:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1597 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Nikoga ti nisi ulovio, do samog sebe, moj smcak.

A ove videe s vehabijske grupe "šiizam otvoreno" ne gledam, iz principa.

Umjesto da slušaš šta vehabije pričaju i kako cjepkaju klipove, vade iz konteksta i citiraju sektaše poput yassera habiba, poslušaj radije šta kaže Ammar Nakshavani ili Ali Khamenei.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1598 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by kiligonzales »

Smrcak15 wrote:
U pomenutim ajetima se govori o pokoravanju Allahu, Poslaniku savs i ulemi, dozvoljama i zabranama koje su dosle s Kur`anom, a ne iskljucivo hadisima.

kad ti kaze pokoravaj se Allahu to znaci Kuranu

kad ti kaze pokoravaj se poslaniku to znaci slijedi njegov sunnet/praksu, sto je naredio ili zabranio, jer je to sastavni dio objave.

Zaboravljas ko je prvi poceo zapisivati hadise i kako, s cime su bili spojeni pa su se potom odvojili u posebnu naucnu granu.
ashabi
medjutim isto tako ne moze ni dozvoliti slijepo slijedjenje istog
nema to slijepo slijedjenje, nista se slijepo ne slijedi, za sve treba dokaz
Kopiras prvo tudji tefsir, pa potom sam tefsiris iste ajete, kojima nije jednak tefsir u mnogim djelima koje znamo, sa tim koji iznosis. Aj pogledaj tefsir 59. ajeta kojeg si naveo iz sure Nisa kod Ibn Kesira i kopiraj ga ovdje, pa da vidimo na sta se konkretno odnosi pomenuti ajet ili referenciraj linkom. Na to sto pomenuti govore ili na nesto drugo?

Govorim o jednom, ti govoris o drugome, zanemarujuci cinjenicu da nigdje ne odbacujem Sunnet kao drugi izvor Islama. Bavi se malo historijom fikha i hadisa i vidjeces gdje su greske tvojim tvrdnjama koje iznosis o hadisima.

Hadise su odbacivali svi sakupljaci hadisa, oni su imali svoj kriterij za to, naucili su ih vise, uvrstili u zbirke manje, njihovi kriteriji se razlikuju jer je svaki uvrstio ono sto je mislio po svojoj metodologiji da je ispravno da se uvrsti u njihove zbirke, s toga ulema je zadrzala pravo da od njih kriticki prihvata hadis ili odbija, bez obzira sto se njihove zbirke nazivaju vjerodostojnim, otuda i kritika hadisa, kao i klasifikacija hadisa, pa imamo da neko pojedini hadis danas neko podigne na veci stepen a neko obori na manji stepen vjerodostojnosti u odnosu na onoga koji ga je prikupio i stavio u svoju zbirku.

Recimo za svakog sakupljaca hadisa od Ebu Hanife koji je imao svoj Musned, imama Malika koji je imao Muavetu, Imama Safije koji je imao svoju Risalu, Imama Hanbela koji je takodjer imao svoj Musned, pa do Buharije, Muslima, Davuda, Nesaije, Tirmizija, vazili su drugaciji kriteriji i metodologija prikupljanja hadisa, cak sta vise ovaj prvi trojac koji se nasao na pragu izmedju generacije tabina i tabi al tabina su zabiljezili manje hadisa, od potonjih, ali su sa hadisima dali i odredjeno pravno misljenje koje su naucili od svojih prethodnika, sto je bilo od znacaja u sirenju njihovog nauka kasnije kroz njihove pravne skole. Recimo imam Hanbel je zabiljezio gotovo 3 puta vise hadisa od njegovog ucenika Buharije i to bez dupliciranja hadisa, smatra se da je zabiljezio oko 30-tak hiljada hadisa bez dupliciranja, a gotovo 50 puta vise od imama Malika, koji ih je zabiljezio oko 600. Govorili ti to ista?

Kad govoris o hadisima, spomeni mi neko dijelo kojem mi svjedocimo, a da je iskljucivo hadisko dijelo od ashaba napisano na jednak nacin kao sto je napisana Buharija? :D

Odgovori na pitanja koja sam ti postavio jer mi nisi odgovorio. , umjesto sto izvlacis ono sto ti je bitno da i dalje guras svoj kontekst price.
Last edited by kiligonzales on 13/02/2018 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1599 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote:
I onda neko kaze Shije nisu nevjernici :-)

kao eto Allah spavao dok su mu cackali po Kuranu, i mijenjali ga, a on obecao da ce ga cuvati, pa onako prespavao i nije upratio kad je ko mijenjao :-)
Čuj Allah obećao. Ko ti je taj?

Pusti se tih imaginacija i bajki.

Ljudi pisali i sastavljali, ljudi mijenjali, ljudi dodavali i izbacivali.
da, da malo bolje citas Kuran znao bi da je Allah obecao da ce ga cuvati od iskrivljenja.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1600 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Idemedosumom »

Ja sam na tvoje pitanje odgovorio smrki, haj ti na moje:
Haj sada ti meni odgovori, zašto se svaki hadis brani, čak ako blati Poslanika s.a.v.a. i ako ispravlja Kur'an? Zašto je zalutao onaj koji se ne slaže s Buharijem i Muslimom u svemu?
Post Reply