Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#151 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Pryda »

Pa vjerovatno žive od istog kao i narod oko njih? Ukoliko neki od njih rade na promicanju svojih ideala i za to primaju donacije od sponzora čemu panika? Ne vidim da iko osudi npr xy organizaciju koja se bavi seksualnim obrazovanjem mladih i prima pare po istom principu. Sve dok je u skladu sa zakonom i bez da dira u onog drugog, kao i svaki drugi građanin, neka radi.

Pezic je neki vid islamskog (selefijskog?) influencera, ima dosta pratitelja i istomišljenika na društvenim mrežama sto mu sigurno donosi ogromna sredstva. Ako moze Hana sto ne bi Pezic?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#152 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

Pryda wrote: 14/08/2020 09:38 Pa vjerovatno žive od istog kao i narod oko njih? Ukoliko neki od njih rade na promicanju svojih ideala i za to primaju donacije od sponzora čemu panika? Ne vidim da iko osudi npr xy organizaciju koja se bavi seksualnim obrazovanjem mladih i prima pare po istom principu. Sve dok je u skladu sa zakonom i bez da dira u onog drugog, kao i svaki drugi građanin, neka radi.

Pezic je neki vid islamskog (selefijskog?) influencera, ima dosta pratitelja i istomišljenika na društvenim mrežama sto mu sigurno donosi ogromna sredstva. Ako moze Hana sto ne bi Pezic?
A mozda su udruzili snage :run:

Image
Image
User avatar
W0rM
Posts: 2343
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#153 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by W0rM »

salik79 wrote: 14/08/2020 09:05 Evo cemu ih uce "da'ije" i to je ona velika opasnost o kojoj govorim:




Sutra da nekom zatreba, ovakav lik ce uletiti na ovakav skup i napraviti belaj, jer za ovo je, po njima, "jedina kazna - smrt".
Nasao si nekog random lika, koji veze nema s Pezicem i ostalim, i to ti je neka osnova? neki dokaz? ma hajte molim vas!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#154 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

W0rM wrote: 14/08/2020 10:45
salik79 wrote: 14/08/2020 09:05 Evo cemu ih uce "da'ije" i to je ona velika opasnost o kojoj govorim:




Sutra da nekom zatreba, ovakav lik ce uletiti na ovakav skup i napraviti belaj, jer za ovo je, po njima, "jedina kazna - smrt".
Nasao si nekog random lika, koji veze nema s Pezicem i ostalim, i to ti je neka osnova? neki dokaz? ma hajte molim vas!
Jok, is'o na Bugarijeva predavanja :-)

1001 ovakav random lik na facebooku, a otidji i prelistaj ciju "akidu" slijede.
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#155 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by orbita12 »

koja mrznja prema ljudima koje samo sretnu u putu, ne uticu na njihov zivot nimalo, ali sto je najgore ono se dici nekom slobodom, a mrzi svakog ko nema neki njegov svjetonazor. To su moderni liberali, moze sve dok je kako se meni svidja. Salika razumijem, placeni bot od strane iranske ambasade, a mozda i nije , mozda je samo sitski fanatik, ali ovi ostali samo pokazuju da im je stalo do slobode misljena, vjeroispovjesti sve dok njima odgovara.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#156 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

orbita12 wrote: 14/08/2020 10:55 koja mrznja prema ljudima koje samo sretnu u putu, ne uticu na njihov zivot nimalo, ali sto je najgore ono se dici nekom slobodom, a mrzi svakog ko nema neki njegov svjetonazor. To su moderni liberali, moze sve dok je kako se meni svidja. Salika razumijem, placeni bot od strane iranske ambasade, a mozda i nije , mozda je samo sitski fanatik, ali ovi ostali samo pokazuju da im je stalo do slobode misljena, vjeroispovjesti sve dok njima odgovara.
Fino ste preskocili preko komentara, pa da ti ponovim:
Ideologija koju promovisu je zaostavstina odreda el-mudzahid koji je tada bio u bosnu ubacen faktor da srusi sliku o nama u svijetu, isto sto danas rade preko "brace", ponovo ubaceni faktor. CIlj jednostavan, da pred ocima svijeta ispadnemo radikalisti, teroristi koji ne zasluzuju svoju drzavu, pa cak i napad 9/11 je placen preko Bosne i Hercegovine.

E sada, daleko od toga da 95% brace sta su pustili bradu ima veze sa tim, ljudi su nasli utjehu ili spas u islamu, ali mogli su pritom malo pogledati oko sebe i vidjeti sta cine svojoj drzavi i naciji, koje su dugorocne posljedice. Zelimo li da Bosnjaci postanu Palestinci? BOsna i Bosnjaci osim junackog srca nemaju mnogo prijatelja niti nacina da se odbrane od vampira oko nas.

Skrati bradu hebala te ona, pusti tole, obuci se kao normalan insan. Niko ne zna sta ti je u dusi i srcu.

Ja sam slusao Golosa desetke puta uzivo, rekao sam vec da on ima islam u malom prstu, ali dosta njegovih pogleda rusi standarde i norme zapadnog svijeta. Samo po sebi ne znaci mnogo, ali Bosni je jedini spas biti u drustvu EU i NATO-a, ne postoji Erdogan na bijelom konju koji ce doci i osloboditi bosnu, pa i sam vidis da ulaze sve po Srbiji, dok Saudijska Arabija priznaje Izrael i normalzije odnose. Pustili bi i nas niz vodu ko Palestince.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#157 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

orbita12 wrote: 14/08/2020 10:55 koja mrznja prema ljudima koje samo sretnu u putu, ne uticu na njihov zivot nimalo, ali sto je najgore ono se dici nekom slobodom, a mrzi svakog ko nema neki njegov svjetonazor. To su moderni liberali, moze sve dok je kako se meni svidja. Salika razumijem, placeni bot od strane iranske ambasade, a mozda i nije , mozda je samo sitski fanatik, ali ovi ostali samo pokazuju da im je stalo do slobode misljena, vjeroispovjesti sve dok njima odgovara.
Sta ti nije jasbo iz onoga sto sam postavio? Hoces li link na Kuduzova predavanja u kojima veli da nema kazne za takvo sta osim smrti?
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#158 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by orbita12 »

dr_Evil wrote: 14/08/2020 10:59
orbita12 wrote: 14/08/2020 10:55 koja mrznja prema ljudima koje samo sretnu u putu, ne uticu na njihov zivot nimalo, ali sto je najgore ono se dici nekom slobodom, a mrzi svakog ko nema neki njegov svjetonazor. To su moderni liberali, moze sve dok je kako se meni svidja. Salika razumijem, placeni bot od strane iranske ambasade, a mozda i nije , mozda je samo sitski fanatik, ali ovi ostali samo pokazuju da im je stalo do slobode misljena, vjeroispovjesti sve dok njima odgovara.
Fino ste preskocili preko komentara, pa da ti ponovim:
Ideologija koju promovisu je zaostavstina odreda el-mudzahid koji je tada bio u bosnu ubacen faktor da srusi sliku o nama u svijetu, isto sto danas rade preko "brace", ponovo ubaceni faktor. CIlj jednostavan, da pred ocima svijeta ispadnemo radikalisti, teroristi koji ne zasluzuju svoju drzavu, pa cak i napad 9/11 je placen preko Bosne i Hercegovine.

E sada, daleko od toga da 95% brace sta su pustili bradu ima veze sa tim, ljudi su nasli utjehu ili spas u islamu, ali mogli su pritom malo pogledati oko sebe i vidjeti sta cine svojoj drzavi i naciji, koje su dugorocne posljedice. Zelimo li da Bosnjaci postanu Palestinci? BOsna i Bosnjaci osim junackog srca nemaju mnogo prijatelja niti nacina da se odbrane od vampira oko nas.

Skrati bradu hebala te ona, pusti tole, obuci se kao normalan insan. Niko ne zna sta ti je u dusi i srcu.

Ja sam slusao Golosa desetke puta uzivo, rekao sam vec da on ima islam u malom prstu, ali dosta njegovih pogleda rusi standarde i norme zapadnog svijeta. Samo po sebi ne znaci mnogo, ali Bosni je jedini spas biti u drustvu EU i NATO-a, ne postoji Erdogan na bijelom konju koji ce doci i osloboditi bosnu, pa i sam vidis da ulaze sve po Srbiji, dok Saudijska Arabija priznaje Izrael i normalzije odnose. Pustili bi i nas niz vodu ko Palestince.
nije to nikakva ideologija, prije nekih mozda dvije godine gostovao je profesor Goran Kovacevic sa UNSA, na bht ili ftv, koji kaze da je klanjanje odnosno obredi koji primjenjuju selefije jedan od legitimnih nacina obavljanja namaza, tj jedan nacin ne pobija drugi , sve cetiri pravne skole se uvazavaju, i da nema niko pravo nikome zabranjivati da ispoljavava vjeru na nacin na koji on to zeli. Kad to razumije profesor koji nije musliman, kako to nekim aod vas nije jasno. Sloboda vjeroispovjesti , sloboda vjeroispovjesti, sloboda vjeroispovjeti, ne znam sta nije jasno
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#159 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Usput, je li to i Reis placenik iranske ambasade, ili sitski fanatik?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#160 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

orbita12 wrote: 14/08/2020 11:05
nije to nikakva ideologija, prije nekih mozda dvije godine gostovao je profesor Goran Kovacevic sa UNSA, na bht ili ftv, koji kaze da je klanjanje odnosno obredi koji primjenjuju selefije jedan od legitimnih nacina obavljanja namaza, tj jedan nacin ne pobija drugi , sve cetiri pravne skole se uvazavaju, i da nema niko pravo nikome zabranjivati da ispoljavava vjeru na nacin na koji on to zeli. Kad to razumije profesor koji nije musliman, kako to nekim aod vas nije jasno. Sloboda vjeroispovjesti , sloboda vjeroispovjesti, sloboda vjeroispovjeti, ne znam sta nije jasno
Niko ne prica o klanjanju, ja dok sam bio vjernik klanjao sam u dzamiji gdje je svako drugi na drugaciji nacin klanjao, zene dolazile na dzumu i bajram namaz, govorim o ideologiji.

Ideologiji istoj onoj koja je odvele mlade u rat u Siriju, istoj onoj koja je narucila teroristicke napade po svijetu, onoj koja salje pare preko Bosne.

E sada ponavljam se 95% brace nikad nije ni bilo u kontaktu sa takvom vrstom, ali su ti koji sponzoriraju sve, sa samo jednim ciljem, rusenjem Bosne i Bosnjaka.

Skrati bolan tole i obrij se, nece ti saudijska pomoci kad nas ponovno pocnu klati. Nije nam ni Turska pomogla kad nas je prodala Austriji i time direktno uzrokovala 10 genocida nad nama.

Izgledaj i ponasaj se kao moderan europski covjek, idi u dzamiju, klanjaj, posti, niko ti nista nikad nece reci.

Zelis li da ne bude Bosne, da nas strpaju u tor kao sto je Gaza ili Zapadna obala, dok Saudijski seici guze petogodisnjake u dupe u najluksuznijim hotelima zapadnog svijeta? Dodji sebi
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#161 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by orbita12 »

Salik otvori temu siizam u Bosni, i tamo pricaj koliko hoces o sizmu, necu ti nikad ni a reci, a ne ti se hinjski ubacujes na ovakve teme koje nemaju veze sa tvojim svjetonazorom i sijes smutnju, pogotovo medju one koji ne poznaju islam tako dobro. Tvoj je cilj jasan, sijanje smutnje , a sad da li si pacen za to ili to radis pro bono, ne znam. Sad sam ti odgovorio i necu vise, jer takve ko ti samo treba ignorisati, to vas najvise boli.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#162 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

orbita12 wrote: 14/08/2020 11:12 Salik otvori temu siizam u Bosni, i tamo pricaj koliko hoces o sizmu, necu ti nikad ni a reci, a ne ti se hinjski ubacujes na ovakve teme koje nemaju veze sa tvojim svjetonazorom i sijes smutnju, pogotovo medju one koji ne poznaju islam tako dobro. Tvoj je cilj jasan, sijanje smutnje , a sad da li si pacen za to ili to radis pro bono, ne znam. Sad sam ti odgovorio i necu vise, jer takve ko ti samo treba ignorisati, to vas najvise boli.
Pa alijina ljubavnica je postala sija i uvijek isla u Iran. Iran je bio taj koji je podrzavao mlade muslimane koji su doveli selefije u Bosnu. Ne znam sta se sad svadjate :D
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#163 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by orbita12 »

dr_Evil wrote: 14/08/2020 11:10
orbita12 wrote: 14/08/2020 11:05
nije to nikakva ideologija, prije nekih mozda dvije godine gostovao je profesor Goran Kovacevic sa UNSA, na bht ili ftv, koji kaze da je klanjanje odnosno obredi koji primjenjuju selefije jedan od legitimnih nacina obavljanja namaza, tj jedan nacin ne pobija drugi , sve cetiri pravne skole se uvazavaju, i da nema niko pravo nikome zabranjivati da ispoljavava vjeru na nacin na koji on to zeli. Kad to razumije profesor koji nije musliman, kako to nekim aod vas nije jasno. Sloboda vjeroispovjesti , sloboda vjeroispovjesti, sloboda vjeroispovjeti, ne znam sta nije jasno
Niko ne prica o klanjanju, ja dok sam bio vjernik klanjao sam u dzamiji gdje je svako drugi na drugaciji nacin klanjao, zene dolazile na dzumu i bajram namaz, govorim o ideologiji.

Ideologiji istoj onoj koja je odvele mlade u rat u Siriju, istoj onoj koja je narucila teroristicke napade po svijetu, onoj koja salje pare preko Bosne.

E sada ponavljam se 95% brace nikad nije ni bilo u kontaktu sa takvom vrstom, ali su ti koji sponzoriraju sve, sa samo jednim ciljem, rusenjem Bosne i Bosnjaka.

Skrati bolan tole i obrij se, nece ti saudijska pomoci kad nas ponovno pocnu klati. Nije nam ni Turska pomogla kad nas je prodala Austriji i time direktno uzrokovala 10 genocida nad nama.

Izgledaj i ponasaj se kao moderan europski covjek, idi u dzamiju, klanjaj, posti, niko ti nista nikad nece reci.

Zelis li da ne bude Bosne, da nas strpaju u tor kao sto je Gaza ili Zapadna obala, dok Saudijski seici guze petogodisnjake u dupe u najluksuznijim hotelima zapadnog svijeta? Dodji sebi
te koje spominjes imaju svoj naziv, haridzije, a 98% onih koji izgledom lice na selefije ne pripadaju toj sekti.
To isto kad bi ja rekao da su svi fudbaleri silovatelji, jer sam procitao da je jedan fudbaler silovao zensku osobu.
Mrznja ne dopusta da vidite jasno , ili mozda i ne zelite
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#164 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

orbita12 wrote: 14/08/2020 11:15

te koje spominjes imaju svoj naziv, haridzije, a 98% onih koji izgledom lice na selefije ne pripadaju toj sekti.
To isto kad bi ja rekao da su svi fudbaleri silovatelji, jer sam procitao da je jedan fudbaler silovao zensku osobu.
Mrznja ne dopusta da vidite jasno , ili mozda i ne zelite
Ja vidim odlicno, zivim radim i najvaznije putujem po svijetu. Dakle znam sta se desi kada kazem da sam musliman iz Bosne.

Ne trebamo mi uvjeravati gradjane Bosne da 95% "brace" samo ide u dzamiju jer mu je tamo fino, nego citav svijet da muslimani u Bosni su moderan europski narod koji zasluzuje svoje mjesto pod suncem.

Ne trebamo mi ni ponasati se kao vlasi, znamo ko smo i sta smo, ali ne treba se ponasamo i izgledamo kao ISIL-ovci.

Saudijska arabija i njihova ideologija koja je nastala samo da srusi Osmansko carstvo je dokazani neprijatelj muslimana, kada to shvatis sam ces se obrijat. Da nije bilo mrskih amerikanaca i zhidova bosanskih jos bi nas karadzic klao.

Da, upravo je svijetski zidovski kongres zaustavio rat u Bosni, prekasno naravno. Gdje su bili avioni saudijski i turski? One iranske opreme se cak stariji i mogu sjetit
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#165 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by orbita12 »

dr_Evil wrote: 14/08/2020 11:20
orbita12 wrote: 14/08/2020 11:15

te koje spominjes imaju svoj naziv, haridzije, a 98% onih koji izgledom lice na selefije ne pripadaju toj sekti.
To isto kad bi ja rekao da su svi fudbaleri silovatelji, jer sam procitao da je jedan fudbaler silovao zensku osobu.
Mrznja ne dopusta da vidite jasno , ili mozda i ne zelite
Ja vidim odlicno, zivim radim i najvaznije putujem po svijetu. Dakle znam sta se desi kada kazem da sam musliman iz Bosne.

Ne trebamo mi uvjeravati gradjane Bosne da 95% "brace" samo ide u dzamiju jer mu je tamo fino, nego citav svijet da muslimani u Bosni su moderan europski narod koji zasluzuje svoje mjesto pod suncem.

Ne trebamo mi ni ponasati se kao vlasi, znamo ko smo i sta smo, ali ne treba se ponasamo i izgledamo kao ISIL-ovci.

Saudijska arabija i njihova ideologija koja je nastala samo da srusi Osmansko carstvo je dokazani neprijatelj muslimana, kada to shvatis sam ces se obrijat. Da nije bilo mrskih amerikanaca i zhidova bosanskih jos bi nas karadzic klao.

Da, upravo je svijetski zidovski kongres zaustavio rat u Bosni, prekasno naravno. Gdje su bili avioni saudijski i turski? One iranske opreme se cak stariji i mogu sjetit
ti nikome nemas pravo zabraniti da se oblaci ili izgleda kako zeli sve dok nikog ne dira, i meni se mnoge stvari ne svidjaju, ali sam svjestan cinjenice da je ovo sekularan demokratska drzava i da svako ima pravo da bude i da radi sta zeli dok to ne ugrozava nikog. Ali ja ovdje ne kukam, kako se meni ne svidja necije razmisljanje ponasanje i dr, jer sam svjestan da kad bi uskratio nekom neko njegovo pravo, isto tako moze neko uskratiit meni moje. Ovo je slobodna drzava pomirite se sa tim, ili zivite svi skupa sa razlictim profilima ljudi ili se odselite na kakav pusti otok. Kraj rasprave
User avatar
W0rM
Posts: 2343
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#166 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by W0rM »

dr_Evil wrote: 14/08/2020 11:20
Ja vidim odlicno, zivim radim i najvaznije putujem po svijetu. Dakle znam sta se desi kada kazem da sam musliman iz Bosne.

Ne trebamo mi uvjeravati gradjane Bosne da 95% "brace" samo ide u dzamiju jer mu je tamo fino, nego citav svijet da muslimani u Bosni su moderan europski narod koji zasluzuje svoje mjesto pod suncem.

Ne trebamo mi ni ponasati se kao vlasi, znamo ko smo i sta smo, ali ne treba se ponasamo i izgledamo kao ISIL-ovci.

Saudijska arabija i njihova ideologija koja je nastala samo da srusi Osmansko carstvo je dokazani neprijatelj muslimana, kada to shvatis sam ces se obrijat. Da nije bilo mrskih amerikanaca i zhidova bosanskih jos bi nas karadzic klao.

Da, upravo je svijetski zidovski kongres zaustavio rat u Bosni, prekasno naravno. Gdje su bili avioni saudijski i turski? One iranske opreme se cak stariji i mogu sjetit
Slazem se da se treba znati ko smo i sta smo. Nema potrebe za brijanjem jer brada je sunnet, drzati je i odrzavati je naravno pohvalno.
Pitam se ja gdje ti zidovi i ameri bjese da pauziraju rat i zaustave kao sto je to uradjeno u Hrvatskoj? Nego pred americke izbore i pred pad Banja Luke se digli da zaustavljaju.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#167 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

orbita12 wrote: 14/08/2020 11:26
ti nikome nemas pravo zabraniti da se oblaci ili izgleda kako zeli sve dok nikog ne dira, i meni se mnoge stvari ne svidjaju, ali sam svjestan cinjenice da je ovo sekularan demokratska drzava i da svako ima pravo da bude i da radi sta zeli dok to ne ugrozava nikog. Ali ja ovdje ne kukam, kako se meni ne svidja necije razmisljanje ponasanje i dr, jer sam svjestan da kad bi uskratio nekom neko njegovo pravo, isto tako moze neko uskratiit meni moje. Ovo je slobodna drzava pomirite se sa tim, ili zivite svi skupa sa razlictim profilima ljudi ili se odselite na kakav pusti otok. Kraj rasprave
Ne nije kraj rasprave, tvoje ponasanje direktno utice na mene i na moju familiju. Vas koriste da dokazu da je bosna zadojena islamskim radikalizmom i da predstavlja opasnost po evropi i njezine vrijednosti. E sada sto ja imam dosta reci na te njihove vrijednosti je drugi par cipela.

Ali zbog vas sutra ce neko moju zenu silovat i moje dijete ubit. Zbog vas manje, a zbog onih drugih islamista (citaj SDA) nikada necemo u EU. E zato ta vasa demokratska drzava se moze okaciti macku o rep. Pricate mi o demokratiji a na youtube stavljate video kako zena najdalje bez muza moze voziti do visokog, jel vam to ta sloboda i demokratija?

Razuman insan bi sam shvatio gdje se Bosna nalazi, da ovo nije Kuvajt nego evropa, i da samo cekaju da nas pobiju ko zeceve
User avatar
W0rM
Posts: 2343
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#168 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by W0rM »

salik79 wrote: 14/08/2020 10:49
Jok, is'o na Bugarijeva predavanja :-)

1001 ovakav random lik na facebooku, a otidji i prelistaj ciju "akidu" slijede.
Pricamo o Pezicu i slicnim i njihovim izvorima finansiranja, a ne o nacinu kako pojedinci tumace njihova predavanja. Niko nije kriv sto pojedinci uzimaju sta im odgovara ko sa svedskog stola ili pogresno tumace.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#169 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by dr_Evil »

W0rM wrote: 14/08/2020 11:30
Slazem se da se treba znati ko smo i sta smo. Nema potrebe za brijanjem jer brada je sunnet, drzati je i odrzavati je naravno pohvalno.
Pitam se ja gdje ti zidovi i ameri bjese da pauziraju rat i zaustave kao sto je to uradjeno u Hrvatskoj? Nego pred americke izbore i pred pad Banja Luke se digli da zaustavljaju.
Ima potrebe za brijanje jer stavljas sebi i svojoj djeci metu na celu, a prema tome i meni i mojoj djeci.

To je losa politika Alije, mladih muslimana, i nadanja da ce nam turska i saudijska doci i pomoci, robe pomozi sebi pomocu ti i ja. Pad banja luke je prica za malu djecu, ko je naoruzao i obucio HV da napravi bljesak i oluju - upravo Amerika. Da ne bi amerike ne bi nikad dosli u tu poziciju. Ko je gadjao srpske polozaj iznad bosne - da upravo amerika. To sto su zaustavili rat kad je nama posao na ruku (zahvaljujuci americi), je stvar nase diplomatije ili ne-diplomatije
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#170 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

orbita12 wrote: 14/08/2020 11:12 Salik otvori temu siizam u Bosni, i tamo pricaj koliko hoces o sizmu, necu ti nikad ni a reci, a ne ti se hinjski ubacujes na ovakve teme koje nemaju veze sa tvojim svjetonazorom i sijes smutnju, pogotovo medju one koji ne poznaju islam tako dobro. Tvoj je cilj jasan, sijanje smutnje , a sad da li si pacen za to ili to radis pro bono, ne znam. Sad sam ti odgovorio i necu vise, jer takve ko ti samo treba ignorisati, to vas najvise boli.
Zasto bih otvarao tu temu?! Nemas odgovor, pa ces ad hominem, po obicaju?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#171 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

W0rM wrote: 14/08/2020 11:34
salik79 wrote: 14/08/2020 10:49
Jok, is'o na Bugarijeva predavanja :-)

1001 ovakav random lik na facebooku, a otidji i prelistaj ciju "akidu" slijede.
Pricamo o Pezicu i slicnim i njihovim izvorima finansiranja, a ne o nacinu kako pojedinci tumace njihova predavanja. Niko nije kriv sto pojedinci uzimaju sta im odgovara ko sa svedskog stola ili pogresno tumace.
Na cija predavanja je ovaj isao? Pregledaj mu facebook, pa mi javi. A sva predavanja Pezica, Kuduzovica o sirku, kufru, dalaletu, bidatu se svode na ovo.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#172 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by basicm »

Salik ko ti je ovo na avataru?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#173 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

basicm wrote: 14/08/2020 11:46 Salik ko ti je ovo na avataru?
Insani kamil.
4500
Posts: 88
Joined: 26/12/2019 12:05

#174 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by 4500 »

orbita12 wrote: 14/08/2020 10:55 koja mrznja prema ljudima koje samo sretnu u putu, ne uticu na njihov zivot nimalo, ali sto je najgore ono se dici nekom slobodom, a mrzi svakog ko nema neki njegov svjetonazor. To su moderni liberali, moze sve dok je kako se meni svidja. Salika razumijem, placeni bot od strane iranske ambasade, a mozda i nije , mozda je samo sitski fanatik, ali ovi ostali samo pokazuju da im je stalo do slobode misljena, vjeroispovjesti sve dok njima odgovara.
Nije to mržnja, ali da imamo veliki problem, imamo.
Ako ja mirno sjedim na obali rijeke, pijem pivu ili grlim djevojku, uzivam...
i dodje mi bilo ko i kaze da to ne treba da radim,
prvi put cu ga opomenuti da gleda svoja posla, a vec drugi put imamo problem,
ili ce on krenuti na mene ili ja na njega, pogotovo ako smo u vecem društvu.
pazi ovo, nisam spomenuo ko, ne kažem vehabija ni evenđelisti ni neko usput.

Isto tako ako mi neko ulazi u radnju totalno pokriven, ne znam ni ko je, ni sta, NE MOZE.
nemam ja problem sa drugacijim od sebe, ja puštam i dokazane lopove u svoju radnju, ali imaju kamere i ima policija.
sta da ja radim sa totalno pokrivenim osobama.

Vehabije se prilagodjavaju toj ideji islama iz KSA i ko ima malo mozga vidi kako je to smiješna priča,
prije 70godina strogi šerijat, pa onda malo popuštanje zbog biznisa sa zapadom, pa onda žene mogu glasati, pa žene mogu voziti same, sada se pravi grad koji administrativno nece pripadati S.Arabiji i tu nece vaziti zakoni KSA,samo za potrebe biznisa sa zapadom (ukucaj grad Neom)... ide to samo.
popuštanje ide svakih 5-10 godina,
ni vehabija iz 2010 nije isti kao Vehabija 2020.
ne mrzimo mi vas, vec samo nam je krivo sto živimo u vremenu kada još niste evoluirali do kraja.
za stotinjak godina cete i vi biti normalna religiozna grupa koja se prilagodila ostatku civilizacije,
samo eto nas je zapalo da trpimo ovo vaše prilagodjavanje i evoluciju.

Ja sa tobom (ako si vehabija) ili sa bilo kojim drugim vehabijom,
kada bih pricao 2005.godine, imali ste jedna pravila kako se ponasati u civilizaciji, kako puštati žene, kako prema nevjernicima.
2010.drugo razmišljanje, 2020.treće razmišljanje... sada žene smiju i glasati i voziti i same hodati... i to super ide, samo se treba strpiti.
i kao svaka zaostala grupa imate tendenciju jednoumlja, gdje svi odjednom nesto odbijete ili prihvatite, na naredbu covjeka (ne Boga)da se razumijemo.

Nemoguce da do 2014.žene po vjeri nisu smjele glasati, a od 2015.smiju,i odjednom sve vehabije doživjeli prosvjetljenje da se to sad smije,ili su prepravili Kur´an negdje, šta li.
Shvatate li to.
Ili su bili glupi prije ili su sad glupi, nema trece
može biti samo jedno od to dvoje, pošto se Kur´an nije mijenjao u medjuvremenu.
eh sad mi moramo sačekati da isto tako o svemu ponovo razmislite, i napravite konacna pravila panašanja.

i ne ne mrzimo vas, nego mrzimo sto moramo cekati vas da to sve odradite i do tad vas moramo trpiti.
i mrzimo to ako u medjuvremenu vi pokušavate nametnuti svoja pravila, a očigledno još niste dobro razmislili o svemu.
User avatar
W0rM
Posts: 2343
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#175 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by W0rM »

dr_Evil wrote: 14/08/2020 11:34
Ima potrebe za brijanje jer stavljas sebi i svojoj djeci metu na celu, a prema tome i meni i mojoj djeci.

To je losa politika Alije, mladih muslimana, i nadanja da ce nam turska i saudijska doci i pomoci, robe pomozi sebi pomocu ti i ja. Pad banja luke je prica za malu djecu, ko je naoruzao i obucio HV da napravi bljesak i oluju - upravo Amerika. Da ne bi amerike ne bi nikad dosli u tu poziciju. Ko je gadjao srpske polozaj iznad bosne - da upravo amerika. To sto su zaustavili rat kad je nama posao na ruku (zahvaljujuci americi), je stvar nase diplomatije ili ne-diplomatije
Haj, smatram te za razumnog insana. Ima/nema potrebe je stvar preference, ako Jala i Buba mogu ima bradu, mogu i ja, naravno iz drugih razloga, a ne sto se furam na njih. Pomoci je bilo, jucer sam na fb bas gledao intervju jednog srpskog komandanta koji je govorio kako je u talu sa HVOom otimana pomoc koja je namijenjena bila za ARBiH. U pitanju su Kuvajtski dinari. Opet kazem, bilo im u interesu u tom trenutku.
Kao sto se u Kur'anu kaze: "O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike Jevreje i kršćane! Oni su sami sebi zaštitnici! A njihov je onaj meðu vama koji ih za zaštitnike prihvati; Allah uistinu neće ukazati na pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu čine."
Locked