Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1 Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Sociolog »

Pozzdravljam, bilo je slicnih tema, koje su uglavnom zakljucanje, naime zanima me bas od cega Vehabije zive?

Evo npr.onaj Pezic 6 male djece, pocesto putuje, markirane kosulje i adidas majice, nastupi ,predavanja, valja platiti dvoranu, centar, ozvucenja??

Ozbiljno bez vrijedjanja, nemam namjeru, da ikog uvrijedim, imati 6 djece i voditi se na birou :shock: :-) ..od cega oni zive barem u vecim gradovima???
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#2 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by nivla »

od nafake
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by N.N. »

Bog daje, narod ne vjeruje :-) :D

Kako glupava tema dan te grebo.
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#4 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Rothmans »

Cek , bez da ulazimo u nakaradnost vehabijske sekte i mene zanima odakle se oni financiraju i kako zaradjuju. :mrgreen: Ja npr, nikad nisam vidio da vehabit radi fizicki posao
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Sanjarko »

Rothmans wrote: 19/07/2020 00:43 Cek , bez da ulazimo u nakaradnost vehabijske sekte i mene zanima odakle se oni financiraju i kako zaradjuju. :mrgreen: Ja npr, nikad nisam vidio da vehabit radi fizicki posao
Ima ih koji rade na selu itd., ali manjina su i normala su kao ljudi. Pricalo se da dobijaju lovu za to sto su Vehabije mnogi. Po 400, 500 km, ali se nesjecam je li po djetetu ili mjesecno. Moguce da se bave i kriminalom neki od njih, na sverc droge tu mislim.

Pitanje iz naslova teme je veoma dobro.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Odlicno pitanje, koje sam nekada, usput, na drugim temama postavljao. I to, upravo, za Pezica i Kuduzovica.

Znao sam to pitanje i nekim likovima koji se loze na njihova predavanja uzivo postaviti, svi su mislili da su oni nekakvi profesori u medresi, jal na FIN-u i slicno :lol:
Last edited by salik79 on 19/07/2020 07:53, edited 1 time in total.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#7 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Boemica »

salik79 wrote: 19/07/2020 07:47 Odlicno pitanje, koje sam nekada usput, na drugim temama postavljao. I to, upravo, za Pezica i Kuduzovica.

Znao sam to pitanje i nekim likovima koji se loze na njihova predavanja uzivo postaviti, svi su mislili da su oni nekakvi profesori u medresi, jal na FIN-u i slicno :lol:
Pezić profesor na FIN-u :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#8 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Boemica wrote: 19/07/2020 07:53
salik79 wrote: 19/07/2020 07:47 Odlicno pitanje, koje sam nekada usput, na drugim temama postavljao. I to, upravo, za Pezica i Kuduzovica.

Znao sam to pitanje i nekim likovima koji se loze na njihova predavanja uzivo postaviti, svi su mislili da su oni nekakvi profesori u medresi, jal na FIN-u i slicno :lol:
Pezić profesor na FIN-u :lol:
Ovo je bio odgovor za Kuduzovica. :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Boemica »

salik79 wrote: 19/07/2020 07:53
Boemica wrote: 19/07/2020 07:53
salik79 wrote: 19/07/2020 07:47 Odlicno pitanje, koje sam nekada usput, na drugim temama postavljao. I to, upravo, za Pezica i Kuduzovica.

Znao sam to pitanje i nekim likovima koji se loze na njihova predavanja uzivo postaviti, svi su mislili da su oni nekakvi profesori u medresi, jal na FIN-u i slicno :lol:
Pezić profesor na FIN-u :lol:
Ovo je bio odgovor za Kuduzovica. :lol:
Još bolje :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#10 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Boemica wrote: 19/07/2020 07:55
salik79 wrote: 19/07/2020 07:53
Boemica wrote: 19/07/2020 07:53

Pezić profesor na FIN-u :lol:
Ovo je bio odgovor za Kuduzovica. :lol:
Još bolje :lol:
A ima ih koji su se fakat infiltrirali u skole, naravno bez vizualnih karakteristika i sa "razblazenim" stavovima, cime nesmetano i postepeno filuju nasu djecu tom nakardnom ideologijom. Najpodmukliji od svih, koliko je meni poznato, je Saudin Cokoja, nekadasnji (ne znam je li jos uvijek, ne pratim) pivot Islambosne.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#11 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Forummeho »

Sociolog wrote: 18/07/2020 20:30 Pozzdravljam, bilo je slicnih tema, koje su uglavnom zakljucanje, naime zanima me bas od cega Vehabije zive?

Evo npr.onaj Pezic 6 male djece, pocesto putuje, markirane kosulje i adidas majice, nastupi ,predavanja, valja platiti dvoranu, centar, ozvucenja??

Ozbiljno bez vrijedjanja, nemam namjeru, da ikog uvrijedim, imati 6 djece i voditi se na birou :shock: :-) ..od cega oni zive barem u vecim gradovima???
SIPA ti moze na to dati najbolji odgovor. Zboge Pezica i slicnih maltretiraju posten narod koji radi preko interneta, pa moramo izvjestaje podnositi otkud nam novac dolazi.
A znamo svi otkud ovi dobijaju novac, da se ne lazemo.
LP
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#12 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Boemica »

salik79 wrote: 19/07/2020 08:05
Boemica wrote: 19/07/2020 07:55
salik79 wrote: 19/07/2020 07:53

Ovo je bio odgovor za Kuduzovica. :lol:
Još bolje :lol:
A ima ih koji su se fakat infiltrirali u skole, naravno bez vizualnih karakteristika i sa "razblazenim" stavovima, cime nesmetano i postepeno filuju nasu djecu tom nakardnom ideologijom. Najpodmukliji od svih, koliko je meni poznato, je Saudin Cokoja, nekadasnji (ne znam je li jos uvijek, ne pratim) pivot Islambosne.
Pa imali smo mi na fakultetu jednog, mada je i imao sve vizuelne karakteristike :lol:

Al' normala čovo, predavao mašinske elemente i autoCAD :-D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Boemica wrote: 19/07/2020 08:09
salik79 wrote: 19/07/2020 08:05
Boemica wrote: 19/07/2020 07:55

Još bolje :lol:
A ima ih koji su se fakat infiltrirali u skole, naravno bez vizualnih karakteristika i sa "razblazenim" stavovima, cime nesmetano i postepeno filuju nasu djecu tom nakardnom ideologijom. Najpodmukliji od svih, koliko je meni poznato, je Saudin Cokoja, nekadasnji (ne znam je li jos uvijek, ne pratim) pivot Islambosne.
Pa imali smo mi na fakultetu jednog, mada je i imao sve vizuelne karakteristike :lol:

Al' normala čovo, predavao mašinske elemente i autoCAD :-D
Takvim svaka cast, nego ovaj je profesor vjeronauke. :-)
rafaelo90
Posts: 14
Joined: 20/12/2019 10:45

#14 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by rafaelo90 »

Dobra tema, posebno zanimljiva za one koji nisu upućeni kako funkcioniše vehabijski svijet. Dakle ovako, prije 15-tak godina desila se ekspanzija vehabizma u BIH. Poznato je da su oni koji odluče prići tom pokretu dobijali novce, a jedini posao im je bio da puste bradu i nose kratke pantalone. U BIH je vladala besparica, i mnogi su spas nalazili upravo u tome. To je postao unosan biznis za pojedine. Oni koji vrbuju prijatelje, poznanike ili komšije su imali poseban bonus na to, pa su tako lokalne vehabijske vođe naglo počele graditi velike kuće, vozati skupa auta, jednostavno su živjeli na visokoj nozi. Plaćalo se i ženama koje se pokriju, pa ste imali priliku vidjeti žene koje se pokriju preko noći a nikad ih niste i vjerovatno i nećete vidjeti u Džamiji. Cilj vehabijskog pokreta jeste da iskrivi pravi islam, a to su mogli uraditi jedino tako što će okupiti što više pripadnika.

Vremenom su ljudi uvidjeli o čemu se radi, pa je i njima bilo teško vrbovati nove članove. Na njihovim skupovima su sve češće viđani narkomani, alkoholičari, ljudi sumnjivih prošlosti i malo ko je želio imati posla sa takvim personama. Bili su jako agresivni, i uvjerljivi kako jedino oni znaju tumačiti islam.
Ovdje je to lijepo objašnjeno:
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=15495

Njihov put Bosnom obilježili su incidenti, napadi na “obične” muslimane, “neprikladno” odjevene žene, čak i na imame, zauzimanje džamija i vjerskih prostorija, a vrhunac agresije zbio se prošlog tjedna kad su sljedbenici radikalnog tumačenja islama odbili napustiti Carevu džamiju u Sarajevu. Pozvana je policija, a čuveni vjerski spomenik je prvi put u pet stotina godina otkad je izgrađen bio zatvoren, a od državnih organa zatraženo je da se Barčića spriječi u održavanju predavanja u svim džamijama na teritoriju BiH.

Što se tiče konkrtno Elvedina Pezića, on je uzeo ogromne svote novca u tim vremenima i još uvijek održava kontakte sa finansijerima iz Austrije. A zadatak mu je da zadrži broj svojih pripadnika dok ne dobije nove instrukcije. Isto je i sa drugim vodećim radikalnim pripadnicima. Imate slučaj Adema Zalihića, on je direktor Hitne Pomoći u Sarajevu, i njegovim dolaskom je uveliko povećan broj vehabija u Hitnoj Pomoći. I on kao i Elvedin Pezić ima šestoro djece, bivši je teški alkoholičar ali je zahvaljujući vehabijskom lobiju postao doktor a onda je posredstvom Adnana Efendića ušao u SDA i postao direktor Hitne Pomoći.
Autor je sramotne knjige koju i sami možete vidjeti, o čemu je pisao Nedžad Latić koji je jedan od rijetkih novinara koji prati tu tematiku koja je itekako prisutna u BIH.
https://thebosniatimes.ba/47199/mracnja ... ih-pobuda/
https://thebosniatimes.ba/47109/opasne- ... ona-virus/

Image

Kakav tretman treba da očekuje neki Srbin kada dođe u Hitnu Pomoć u Sarajevu?

Muamer Zukorlić je posebna priča, nešto ranije se mnogo više javno eksponirao ali sada se povukao i odrađuje posao iznutra. Vjerovatno najbogatiji i najpoznatiji vehabijski vođa u ovom momentu na Balkanu. Aktivan je u javnom životu, nema problem razgovarati sa Vučićem na jednoj strani, ili sa Konakovićem na drugoj.
http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a61985 ... torom.html

Nedavno je imao neuspješan pokušaj u BIH gdje je imao ambiciju postati reisu-l-ulema, i nije uspio samo zahvaljujući lošoj organizaciji, a ne toliko jačinom naše Islamske zajednice. Kako god imali smo sreću da Husein Kavazović ostane na toj funkciji.

Daleko od toga da Zukorlić diže ruke od BIH. I dalje on ima brojne sljedbenike u Sarajevu. Osim Konakovića tu je već pomenuti Adem Zalihić sa kojim redovno održaa vezu. Čak su se susreli prije par dana kada su naši doktori išli u Sandžak kako bi pomogli u liječenju korona virusa.

Image

Zalihić je ovaj prvi do Zukorlića. Prije pandemije često ste po Sarajevu mogli vidjeti Zalihića i Konakovića, a pitanje je dana kad će direktor Hitne Pomoći i zvanično postati član Naroda i pravde, čime će okrenuti leđa SDA koja mu je omogućila tu poziciju. Isto kao i Konaković.
Međutim čeka se pogodan trenutak, a prisutan je i strah od smjene sa direktorske funkcije jer je NIP izbačen iz vlade KS.

Interesantan je odnos države prema vehabijama, i tolerancija prema ratovanju u Siriji, kao i slučajevi terorizma u BIH. Muamer Topalović, Enes Omeragić, Mevlid Jašarević, zatim napad u Bugojnu i brojni drugi se tretiraju kao jedinke, iako znamo da to nije tako, već iza toga stoji ideologija.
Last edited by rafaelo90 on 19/07/2020 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#15 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by pizarro »

markirane kosulje i adidas majice...
joj :facepalm:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Idemedosumom »

Možda su freelancer-i :)
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#17 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by allem_77 »

Sociolog wrote: 18/07/2020 20:30
..od cega oni zive barem u vecim gradovima???
Možda zna onaj Dodikov stručnjak za terorizam? Zaboravio sam mu ime.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#18 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by saint_mirad »

Ovi daije sto imaju više pratnje online (rang Pezic, Kuduzovic i slični) su na platnom spisku Saudije i imaju zadatak misionarenja tog brenda islama na ovim prostorima. Oni ostali sledbenici imaju normalne poslove od baustele, telefonskih servisa, prodaje na pijaci, itd.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#19 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by SaraFina »

Možda od pratitelja i reklama? Knjiga i predavanja? Izbaci i liniju kratkih hlača do koljena, i eto dodatno love.

Kad su mogle Kardašijanke napraviti biznis, što ne bi Elvedin, molim lijepo? 🤓
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

rafaelo90 wrote: 19/07/2020 08:38 Dobra tema, posebno zanimljiva za one koji nisu upućeni kako funkcioniše vehabijski svijet. Dakle ovako, prije 15-tak godina desila se ekspanzija vehabizma u BIH. Poznato je da su oni koji odluče prići tom pokretu dobijali novce, a jedini posao im je bio da puste bradu i nose kratke pantalone. U BIH je vladala besparica, i mnogi su spas nalazili upravo u tome. To je postao unosan biznis za pojedine. Oni koji vrbuju prijatelje, poznanike ili komšije su imali poseban bonus na to, pa su tako lokalne vehabijske vođe naglo počele graditi velike kuće, vozati skupa auta, jednostavno su živjeli na visokoj nozi. Plaćalo se i ženama koje se pokriju, pa ste imali priliku vidjeti žene koje se pokriju preko noći a nikad ih niste i vjerovatno i nećete vidjeti u Džamiji. Cilj vehabijskog pokreta jeste da iskrivi pravi islam, a to su mogli uraditi jedino tako što će okupiti što više pripadnika.

Vremenom su ljudi uvidjeli o čemu se radi, pa je i njima bilo teško vrbovati nove članove. Na njihovim skupovima su sve češće viđani narkomani, alkoholičari, ljudi sumnjivih prošlosti i malo ko je želio imati posla sa takvim personama. Bili su jako agresivni, i uvjerljivi kako jedino oni znaju tumačiti islam.
Ovdje je to lijepo objašnjeno:
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=15495

Njihov put Bosnom obilježili su incidenti, napadi na “obične” muslimane, “neprikladno” odjevene žene, čak i na imame, zauzimanje džamija i vjerskih prostorija, a vrhunac agresije zbio se prošlog tjedna kad su sljedbenici radikalnog tumačenja islama odbili napustiti Carevu džamiju u Sarajevu. Pozvana je policija, a čuveni vjerski spomenik je prvi put u pet stotina godina otkad je izgrađen bio zatvoren, a od državnih organa zatraženo je da se Barčića spriječi u održavanju predavanja u svim džamijama na teritoriju BiH.

Što se tiče konkrtno Elvedina Pezića, on je uzeo ogromne svote novca u tim vremenima i još uvijek održava kontakte sa finansijerima iz Austrije. A zadatak mu je da zadrži broj svojih pripadnika dok ne dobije nove instrukcije. Isto je i sa drugim vodećim radikalnim pripadnicima. Imate slučaj Adema Zalihića, on je direktor Hitne Pomoći u Sarajevu, i njegovim dolaskom je uveliko povećan broj vehabija u Hitnoj Pomoći. I on kao i Elvedin Pezić ima šestoro djece, bivši je teški alkoholičar ali je zahvaljujući vehabijskom lobiju postao doktor a onda je posredstvom Adnana Efendića ušao u SDA i postao direktor Hitne Pomoći.
Autor je sramotne knjige koju i sami možete vidjeti, o čemu je pisao Nedžad Latić koji je jedan od rijetkih novinara koji prati tu tematiku koja je itekako prisutna u BIH.
https://thebosniatimes.ba/47199/mracnja ... ih-pobuda/
https://thebosniatimes.ba/47109/opasne- ... ona-virus/

Image

Kakav tretman treba da očekuje neki Srbin kada dođe u Hitnu Pomoć u Sarajevu?

Muamer Zukorlić je posebna priča, nešto ranije se mnogo više javno eksponirao ali sada se povukao i odrađuje posao iznutra. Vjerovatno najbogatiji i najpoznatiji vehabijski vođa u ovom momentu na Balkanu. Aktivan je u javnom životu, nema problem razgovarati sa Vučićem na jednoj strani, ili sa Konakovićem na drugoj.
http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a61985 ... torom.html

Nedavno je imao neuspješan pokušaj u BIH gdje je imao ambiciju postati reisu-l-ulema, i nije uspio samo zahvaljujući lošoj organizaciji, a ne toliko jačinom naše Islamske zajednice. Kako god imali smo sreću da Husein Kavazović ostane na toj funkciji.

Daleko od toga da Zukorlić diže ruke od BIH. I dalje on ima brojne sljedbenike u Sarajevu. Osim Konakovića tu je već pomenuti Adem Zalihić sa kojim redovno održaa vezu. Čak su se susreli prije par dana kada su naši doktori išli u Sandžak kako bi pomogli u liječenju korona virusa.

Image

Zalihić je ovaj prvi do Zukorlića. Prije pandemije često ste po Sarajevu mogli vidjeti Zalihića i Konakovića, a pitanje je dana kad će direktor Hitne Pomoći i zvanično postati član Naroda i pravde, čime će okrenuti leđa SDA koja mu je omogućila tu poziciju. Isto kao i Konaković.
Međutim čeka se pogodan trenutak, a prisutan je i strah od smjene sa direktorske funkcije jer je NIP izbačen iz vlade KS.

Interesantan je odnos države prema vehabijama, i tolerancija prema ratovanju u Siriji, kao i slučajevi terorizma u BIH. Muamer Topalović, Enes Omeragić, Mevlid Jašarević, zatim napad u Bugojnu i brojni drugi se tretiraju kao jedinke, iako znamo da to nije tako, već iza toga stoji ideologija.
Sve se slazem, ali Dinu sam cesto vidjao kod hafiza Bugarija na predavanjima i kod hadzi hafiza Mehmeda Karahodzica na "Mesneviji", tako da mi je tesko povezati vehabizam s njim.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#21 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Bloo »

salik79 wrote: 19/07/2020 08:11
Boemica wrote: 19/07/2020 08:09
salik79 wrote: 19/07/2020 08:05

A ima ih koji su se fakat infiltrirali u skole, naravno bez vizualnih karakteristika i sa "razblazenim" stavovima, cime nesmetano i postepeno filuju nasu djecu tom nakardnom ideologijom. Najpodmukliji od svih, koliko je meni poznato, je Saudin Cokoja, nekadasnji (ne znam je li jos uvijek, ne pratim) pivot Islambosne.
Pa imali smo mi na fakultetu jednog, mada je i imao sve vizuelne karakteristike :lol:

Al' normala čovo, predavao mašinske elemente i autoCAD :-D
Takvim svaka cast, nego ovaj je profesor vjeronauke. :-)
Da bi predavao islamsku vjeronauku u školi koje kvalifikacije moraš imati?

Takode, da preformulisem tvoj post malo: Iako su škole sekularne ustanove, ima onih koji su se infiltirali u skole i nesmetano i postepeno filuju nasu djecu religijskom ideologijom. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Bloo »

salik79 wrote: 19/07/2020 12:52 kod hadzi hafiza Mehmeda Karahodzica na "Mesneviji"
Gore na Vratniku?
Tamo sam i ja cesto isla na predavanja, ali to ne znaci da sam pripadnica "pravog islama" za tebe. :mrgreen:
Dapače :mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#23 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Bloo wrote: 19/07/2020 12:53
salik79 wrote: 19/07/2020 08:11
Boemica wrote: 19/07/2020 08:09

Pa imali smo mi na fakultetu jednog, mada je i imao sve vizuelne karakteristike :lol:

Al' normala čovo, predavao mašinske elemente i autoCAD :-D
Takvim svaka cast, nego ovaj je profesor vjeronauke. :-)
Da bi predavao islamsku vjeronauku u školi koje kvalifikacije moraš imati?

Takode, da preformulisem tvoj post malo: Iako su škole sekularne ustanove, ima onih koji su se infiltirali u skole i nesmetano i postepeno filuju nasu djecu religijskom ideologijom. :mrgreen:
Fakultet Islamskuh nauka, ili srodno, sa zavrsenom medresom, sto pitas?

Vjeronauka se nije "infiltrirala", vjeronauka (odnosno, sada se to malo drugacije zove) je uvijek bila sastavni dio skolskog programa, osim u ex Yu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#24 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by salik79 »

Bloo wrote: 19/07/2020 12:55
salik79 wrote: 19/07/2020 12:52 kod hadzi hafiza Mehmeda Karahodzica na "Mesneviji"
Gore na Vratniku?
Tamo sam i ja cesto isla na predavanja, ali to ne znaci da sam pripadnica "pravog islama" za tebe. :mrgreen:
Dapače :mrgreen:
Na Kovacima.

Koliko mi je poznato, ti i nisi muslimanka?

Za mene nema "pripadnika pravog Islama", upravo "borbom" protiv vehabizma se borim protiv tih kvalifikacija.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#25 Re: Vehabije, od cega zive, npr.Pezic?

Post by Bloo »

salik79 wrote: 19/07/2020 13:27
Bloo wrote: 19/07/2020 12:53
salik79 wrote: 19/07/2020 08:11

Takvim svaka cast, nego ovaj je profesor vjeronauke. :-)
Da bi predavao islamsku vjeronauku u školi koje kvalifikacije moraš imati?

Takode, da preformulisem tvoj post malo: Iako su škole sekularne ustanove, ima onih koji su se infiltirali u skole i nesmetano i postepeno filuju nasu djecu religijskom ideologijom. :mrgreen:
Fakultet Islamskuh nauka, ili srodno, sa zavrsenom medresom, sto pitas?

Vjeronauka se nije "infiltrirala", vjeronauka (odnosno, sada se to malo drugacije zove) je uvijek bila sastavni dio skolskog programa, osim u ex Yu.
Znaci taj je zavrsio FIN i onda:
A ima ih koji su se fakat infiltrirali u skole, naravno bez vizualnih karakteristika i sa "razblazenim" stavovima, cime nesmetano i postepeno filuju nasu djecu tom nakardnom ideologijom. Najpodmukliji od svih, koliko je meni poznato, je Saudin Cokoja, nekadasnji (ne znam je li jos uvijek, ne pratim) pivot Islambosne.

Da, školski sistem imamo već hiljadama godina, :mrgreen: I religijska ideologija se jeste infiltrirala u škole, pogotovo poslije ovog zadnjeg rata. :)
Locked