Vedad Ibisevic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
HarnagaHarnaga
Posts: 328
Joined: 01/12/2009 23:53

#101 Re: Vedad Ibisevic

Post by HarnagaHarnaga »

Zao mi je to reci, ali Ibisevic nema i nikada nije imao perspektive da bude medju vodecim svjetskim napadacima kao Dzeko, pa je pomalo nepravedno od njega to ocekivati. Onu polusezonu mu se poklopile mnoge stvari (najprije stil igre Hofenhajma) i tesko ce to ponoviti, narocito posle povrede. Sto se njega tice naj vise sam bio odusevljen kada je produzio ugovor za solidnu sumu koja mu je davala sigurnos posle one gadne povrede. Svaka cast vlasnicima Hofenhajma.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#102 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

HarnagaHarnaga wrote:Zao mi je to reci, ali Ibisevic nema i nikada nije imao perspektive da bude medju vodecim svjetskim napadacima kao Dzeko, pa je pomalo nepravedno od njega to ocekivati. Onu polusezonu mu se poklopile mnoge stvari (najprije stil igre Hofenhajma) i tesko ce to ponoviti, narocito posle povrede. Sto se njega tice naj vise sam bio odusevljen kada je produzio ugovor za solidnu sumu koja mu je davala sigurnos posle one gadne povrede. Svaka cast vlasnicima Hofenhajma.
Nije on Džekin kalibar, to je očito, Džeko neprestano napreduje, ali može biti dobar napadač za srednje rangiranu ekipu iz lige petice..teško je očekivati da se u 3,4 godine na našim prostorima rode trojica od 10 najboljih napadača na svijetu..Ibarahimović i Džeko su među 10..
Bitno je da se vrati u staru formu..trebaju mu još jedne dobre pripreme, pa da vidimo njegov domet..očito je da Rangnik nije odradio nijedne zimske pripreme kvalitetno, vidi se po njihovoj igri u proljeće i ove i prošle sezone..vidjećemo sljedeće sezone koji je njegov domet..
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#103 Re: Vedad Ibisevic

Post by Mahalac »

Izuzetno respectujem Vedada kao naseg igraca ali mi se isti nikad nije svidio zbog uvijek prisutne sebicnost. Ta sebicnost nas je kostala kvalifikacija na svjetsko(po meni) i idmah sam ga stavio u promasaj igrace.
Ako se neko sjeca utakmice protiv Turske u Turskoj u kontri je imao Dzeku samog ispred sebe za nasu pobjedu 1:2 ali je isti nije dodao. Ko zna sta bi dalje bilo da smo tu dobili.
Tako ociglednu sebicnost je pokazao jos veliki broj puta.
Po meni pored Muslimovica, on nikad ne bi bio u prvih 11 reprezentacije.
:bih:
User avatar
luckylaka
Posts: 22458
Joined: 15/01/2010 06:28

#104 Re: Vedad Ibisevic

Post by luckylaka »

,,Respektujem igraca koji mi se nikad nije svidio,,svasta.To ces isti napisati i za Dzeku,Muslimovica,Misimovica samo da im se potrefi da ne daju gol 4-5 kola.Inace bas taj Muslimovic promasi sansu da nas odvede na SP.Ali tema je Vedo.I zato Vedo abd.krenuce i tebe(ipak godina van terena se osjeti)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#105 Re: Vedad Ibisevic

Post by jeza u ledja »

udrch wrote:teško je očekivati da se u 3,4 godine na našim prostorima rode trojica od 10 najboljih napadača na svijetu..Ibarahimović i Džeko su među 10..
.
Vidim ja vec smo Svedsku prisvojili kao 'nas prostor'. :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#106 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

jeza u ledja wrote:
udrch wrote:teško je očekivati da se u 3,4 godine na našim prostorima rode trojica od 10 najboljih napadača na svijetu..Ibarahimović i Džeko su među 10..
.
Vidim ja vec smo Svedsku prisvojili kao 'nas prostor'. :D
Ma kakva Švedska, niđe veze, može papak pričati šta hoće..
Njega je pravio Semberac :D i da nije papak igro bi za svoju zemlju bez ikakvih kalkulacija..
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#107 Re: Vedad Ibisevic

Post by buzzer »

udrch wrote:
jeza u ledja wrote:
udrch wrote:teško je očekivati da se u 3,4 godine na našim prostorima rode trojica od 10 najboljih napadača na svijetu..Ibarahimović i Džeko su među 10..
.
Vidim ja vec smo Svedsku prisvojili kao 'nas prostor'. :D
Ma kakva Švedska, niđe veze, može papak pričati šta hoće..
Njega je pravio Semberac :D i da nije papak igro bi za svoju zemlju bez ikakvih kalkulacija..
da je papak iskesirao bi trazenu sumu i u slucaju da zadovolji velike strucnjake pa dobaci do prvog tima svojim angazmanom doprinio daljnjoj prodaji kojekakvih jakirevica. :D

ne moze se na razlicite ljude istim ocima gledati. neki su mogli preci preko nekih stvari, neki ne. neki su imali potrebu pristajati na rad u uslovima nedostojnim profesionalca, neki nisu. ostavimo zlatana na miru, drugi su krivi sto on ne igra za nas. sreca pa sad imamo dostojnu zamjenu. :bih:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#108 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

Koliko god su krivi drugi, kriv je i on..
Dok je bio u Švedskoj i dok je još samo bio talenat nudio se momak nema govora, ali čim je prešo u Ajax nije više ni spomenuo..ja imam još uvijek one stare brojeve Sporta u kojem njegov otac govori da će on platiti putne troškove ako ga se pozove, a onaj majmun Hadžiahmetović kaže da mi takvih imamo u našoj ligi koliko hoćeš..
Jebiga, valja večeras gledati Barsu, a svaki pu kad ga gledam tuga me neka spopadne..
Džeko i Ibrahimović bi bili napadački dvojac zbog kojeg ni Španci ne bi u Zenici smjeli preći centar :D ..
Zato je meni žao :lol:
Iako mislim da bi on zaigro na kraju za nas da nije bilo one njegove šveđanke što ga je spopala..ona ga je nagovorila garant :D ..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#109 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

Ipak 10-ti protiv Dortmunda..
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#110 Re: Vedad Ibisevic

Post by Van Halen »

Ibrahimović je nebrojeno mnogo puta rekao da se osjeća Bosancem, najviše po mentalitetu.
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#111 Re: Vedad Ibisevic

Post by mikogoago »

Ajd sta ste se svi narogusili na Vedu.Momak je imao tesku povredu i brzo se oporavio fizicki,ali nije lako dostici proslogodisnju formu poslije onakve povrede,a ima malo tu i podsvjesnog straha od nove povrede.Cinjenica je da posjeduje "njuh za gol" i da se uvjek nadje gdje treba,a krenuce i njega uskoro.Ja prognoziram da ce ga krenuti na jesen taman kada nam bude trebao.I jos nesto malo je glupo uporedjivati DJeku i Ibisevica dva napadaca po totalno razlicitim fizikim predispozicijamna i nacinom igre.Mi moramo biti sretni da imamo ih.Vedo je skroman decko i treba ga pustiti na miru i ne pritiskati ga.Ja imam osjecaj da je on opterecen tim da svi od njega ocekuju da daje stalno golove i da tu blokira.Kada bi igrao onako bez opterecenja siguran sam da bi brzo dostigao proslogodisnju formu.Mozda bi najbolje za njega bilo da promjeni klub i pocne u novoj sredini.U svakom slucaju sreca ga pratila i da nam se sto prije vrati u formu.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#112 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

Van Halen wrote:Ibrahimović je nebrojeno mnogo puta rekao da se osjeća Bosancem, najviše po mentalitetu.
Pa reko ili ne reko, od toga se ne može pobjeći..balkasnki mentalitet se ne može ubiti u čovjeku..
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#113 Re: Vedad Ibisevic

Post by kurty »

zabi ga vedo na zagrijavanju.... :lol: :lol: :lol: :thumbup: ;-) :thumbup:
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#114 Re: Vedad Ibisevic

Post by Zmijuga loma »

Vedo nemilosrdan. :D
olimpik1
Posts: 15
Joined: 01/03/2010 19:32

#115 Re: Vedad Ibisevic

Post by olimpik1 »

Zagrijao se :)
još jedan glavom ovaj put

Bravo Vedo !!!!
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#116 Re: Vedad Ibisevic

Post by zenny »

naljutismo co'jka... nadam se da je ovo pocetnicka serija :bih:
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#117 Re: Vedad Ibisevic

Post by Globus »

Kakav je prvi go .. nisam vidio :D da hoce zabit i treci ovdje .. i do kraja sezone jos jedno 5 :D da se proda na ljeto 8-)
User avatar
k3ngur
Posts: 1946
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#118 Re: Vedad Ibisevic

Post by k3ngur »

imal iko link, onaj atdhe nesto zahebava...
User avatar
Obuca9
Posts: 9627
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#119 Re: Vedad Ibisevic

Post by Obuca9 »

Evo zakljucno s ovim drugim golom, ovo mu je bio 12. ove sezone. U kakvoj ekipi igra, te nakon kakve se porede vratio, ovo je vrlo dobar ucinak ;)

Od deset najboljih strijelaca Lige, jedino on, Dzeko i Bunjaku ne dolaze iz ekipa koje se bore za sami vrh tabele.
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#120 Re: Vedad Ibisevic

Post by zalizani »

User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#121 Re: Vedad Ibisevic

Post by Baltazar_khan »

Obasi 3-0, katastrofa Hamburga.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#122 Re: Vedad Ibisevic

Post by jutarnji »

Sto ih Hofenhajm busi...Vedo :thumbup:
Ne zna se ko je veci mesar, Salihovic ili Simunic, pobise ljude :lol:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#123 Re: Vedad Ibisevic

Post by and »

zalizani :thumbup:
vedo desna,glava,još jedan lijevom i biće dosta.
User avatar
k3ngur
Posts: 1946
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#124 Re: Vedad Ibisevic

Post by k3ngur »

I Salih-aga dade :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: odrase Hamburg...
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#125 Re: Vedad Ibisevic

Post by buzzer »

vedina asistencija, lijepo brate gledati :bih:
Post Reply