Večeras kreće najgore doba godine..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40781
Joined: 29/06/2011 23:39

#101 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by dječak sa šibicama »

MOSKVA - Rusija sutra, 26. oktobra, prelazi na zimsko računanje vremena i žitelji većine ruskih regiona u dva sata kazaljke će pomeriti sat vremena unazad i više ih neće pomerati, a broj vremenskih zona sa devet povećava se na 11, javile su ruske agencije.

Prema zakonu o vraćanju na zimsko vreme koji je usvojila ruska Duma (donji dom parlamenta) a predsednik Vladimir Putin potpisao 22. jula, u većini subjekata Ruske Federacije satovi će biti pomereni i sezonski se više neće pomerati.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#102 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Seoskivaralica »

[quote="Bambi_na_kofeinu"]Pa kakav vam je plan, mrgudi, do marta ćete biti očajni? :D[/quote]
Zima je bila vrućine teške , mrtvac na konju jahao je pješke....

Zima , ......hmmmm.....
Tuga sirotinjska.....
Kad je ljeto može se serbez spavati u parku......
Šta će onaj jadni poplavljeni narod , šta će oni što im je isključena struja, oni što neeeeemaju OKLE kupiti drva, što spavaju u domu penzionera , što rade na gradjevini za 20 km po crkavici neprijavljeni.....


Šta me briga nek sljulja 100 cm i nek bude minus 1000 , šta mene briga ja sam u penthausu i grije me kamin po tijelu , medjedja koža po nogama , dušu moja žena svirajući petrof.......
Mislim tužno je i misliti na taj način.....

Dabogda mu padao u kući ko ga želli.....
Dabogda mu minus bio na računu ko ga želi....

Plus je plus , sunce je sunce , pa vi sad izvrćite kako hoćete....

Ko nije pješačio UZRAT po snijegu može ga i voliti , ali ako jest .....teško bogami...
KO VOLI NEK IZVOLI...
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#103 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Dr_dre »

Boli nas piiiiii sta kaze predcednik putenko :D
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#104 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by FrozenCastle »

Sarajevo je najcrnje zimi stvarnoo kad smog krene.

A ovo za ljetnu žegu, ko to voli? Kako ne volimo -10 ne volimo vala ni +35. Ali ovogodišnje ljeto je bilo jedno od najpodnošljivijih u zadnjih par godina.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#105 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by dobar osjecaj »

Seoskivaralica wrote: Šta će onaj jadni poplavljeni narod , šta će oni što im je isključena struja, oni što neeeeemaju OKLE kupiti drva, što spavaju u domu penzionera , što rade na gradjevini za 20 km po crkavici neprijavljeni.....
Hoces reci da si se odrekao svake vrste opustanja i uzitka u zivotu i da 24 sata dnevno samo mislis i radis za dobrobit ljudi koji su izgubili sve u poplavama? Jako lijepo od tebe. Sigurno zbog posljedica poplava nisi bio u stanju uzivati gledati ni nasu reprezentaciju kad su igrali u Brazilu jer kod tebe nema opustanja i uzivanja dok drugi pate i misle kako ce docekati zimu. A vjerovatno vise i ne jedes, ne pijes i ne spavas jer ne znas kako je onima koji su ostali bez svih tih mogucnosti. Ponosna sam na tebe :)
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#106 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Seoskivaralica »

dobar osjecaj wrote:
Seoskivaralica wrote: Šta će onaj jadni poplavljeni narod , šta će oni što im je isključena struja, oni što neeeeemaju OKLE kupiti drva, što spavaju u domu penzionera , što rade na gradjevini za 20 km po crkavici neprijavljeni.....
Hoces reci da si se odrekao svake vrste opustanja i uzitka u zivotu i da 24 sata dnevno samo mislis i radis za dobrobit ljudi koji su izgubili sve u poplavama? Jako lijepo od tebe. Sigurno zbog posljedica poplava nisi bio u stanju uzivati gledati ni nasu reprezentaciju kad su igrali u Brazilu jer kod tebe nema opustanja i uzivanja dok drugi pate i misle kako ce docekati zimu. A vjerovatno vise i ne jedes, ne pijes i ne spavas jer ne znas kako je onima koji su ostali bez svih tih mogucnosti. Ponosna sam na tebe :)
Naravno.
Ljudi koji gotive led mimo sunca.....
Pored milion raznih kontraargumenata su baš extra.
:kiss:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#107 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Cherry-Cherry »

Ljudi koji gotive led mimo sunca.....
Ma ja, bolesnici poremećeni, kako mogu voljeti zimu c c c c c .... :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40781
Joined: 29/06/2011 23:39

#108 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by dječak sa šibicama »

Seoskivaralica wrote: Šta će onaj jadni poplavljeni narod , šta će oni što im je isključena struja, oni što neeeeemaju OKLE kupiti drva, što spavaju u domu penzionera , što rade na gradjevini za 20 km po crkavici neprijavljeni.....
Ovo mi je najjace, cuj sta ce... ko da mi na forumu sad vijecamo kakvu cemo klimu izabrati u narednom kvartalu :D
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#109 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Seoskivaralica »

Ja sam za ukidanje zime na državnom nivou....
Predlažem ako ništa na kantonalnom nivou....
Krećemo sa donacijama za prikupljanje kupljivih glasova za ostvarenje ove epohalne ideJJJJe.

8-)
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#110 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Seoskivaralica »

Dajgle na Hayatu kako Čak Noris mariše.....
:lol:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#111 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by l33t »

imal koja od ovih romantičnih dushaa da se zeli grijati :izet: moze i u vozu (brzi) :D
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#112 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by p206 »



:serbo:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#113 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by zlo zlo »

Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13645
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#114 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by JohnnyS »

Bambi_na_kofeinu wrote:Pa kakav vam je plan, mrgudi, do marta ćete biti očajni? :D

Ne baš do tad, računam Novu godinu dočekati na Kubi... :D

Ne volim snijeg ni na onim Unicefovim čestitkama...
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#115 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by staradis »

Mislim da je smog najgori
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#116 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by seoBIH »

cLo wrote:
Šveđanin wrote:Izgleda da neki odavde nisu iskusili pravu zimu...
mi nismo iskusili? :D kod vas gore svi imaju podno grijanje, dobru odjeću, a kod nas neki još uvijek drva lože u onim šporetićma i hodaju u čizmama s kesama na nogama, čuj mi nismo iskusili :-)
Nije neki, vec vecina.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#117 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by saga »

Cherry-Cherry wrote: Zimi se možeš topliti i oblačiti koliko hoćeš, a ljeti se možeš skinuti do gole kože i da ti opet bude vruće.
U tome je poenta... neki se mogu obuci i ugrijati. Neki ne.
Ovo ljeto sam mozda 10 dana bila bez potkosulje. A carape skinula samo na moru, i to popodne, kad dobro ugrije. Vec mjesec dana hodam sa dva para carapa i u cizmama. Spremam se polako za vunene carape, i opet znam da cu dolaziti kuci sa modrim prstima koje me bole od hladnoce... Da cu se kupati vrelom vodom u pokusaju da se zgrijem.
I to sve ako ne bude mnogo hladna zima :mrgreen:
Ako bude... sjest cu i plakati.

Prema tome ne mogu voljeti zimu nikako, kad mi ona nanosi bol, bukvalno.

Stoga... kad ce vise ljeto? :sad:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#118 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by kakavdanakneiskustvu »

saga wrote:
Cherry-Cherry wrote: Zimi se možeš topliti i oblačiti koliko hoćeš, a ljeti se možeš skinuti do gole kože i da ti opet bude vruće.
U tome je poenta... neki se mogu obuci i ugrijati. Neki ne.
Ovo ljeto sam mozda 10 dana bila bez potkosulje. A carape skinula samo na moru, i to popodne, kad dobro ugrije. Vec mjesec dana hodam sa dva para carapa i u cizmama. Spremam se polako za vunene carape, i opet znam da cu dolaziti kuci sa modrim prstima koje me bole od hladnoce... Da cu se kupati vrelom vodom u pokusaju da se zgrijem.
I to sve ako ne bude mnogo hladna zima :mrgreen:
Ako bude... sjest cu i plakati.

Prema tome ne mogu voljeti zimu nikako, kad mi ona nanosi bol, bukvalno.

Stoga... kad ce vise ljeto? :sad:


nije ti lako
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#119 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Officer Crabtree »

Cherry-Cherry wrote:Žao mi je što nisam živjela u Rsiji prije 150 godina... Pa da putujem vozom, onim starim vozom, noćna vožnja, ja ušuškana, pijem čaj ili toplu čokoladu, a pada snijeg... :)

Ledeni dvorci... :) Kamin... :) A vani mraz... :)

Kao Ana Karenjina... kao princeza Anastasia... :)

A tek one scene iz filmova Agate Kristi... Kada Poaro putuje vozom od Londona do nekog gradića... :)

nije li većina tu mrtvih na kraju priče?
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#120 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by macchiato »

Ja sam kao neki cudak, kad je tmurno, hladno, sivo ja sam tad najveselija i najproduktivnija, psihofizicki mi godi ta atmosfera :D cim dodje proljece ili ne daj boze ljeto, ja isto zombi. Em me uhvati valjda taj neki proljetni umor, em me alergija pokosi sa svakodnevnim glavoboljama, em izmile oni raznorazni insekti od kojih me jeza hvata, em je ljeto prica za sebe, po citave dane u kuci prezivljavas, promilim glavu tek tamo poslije 9 navecer ne bi li dusom dahnula.
Bjaaazi bolan, sad mi slijedi najboljih 5-6 mjeseci, gotiva. :izet: Za proslu zimu samo mogu reci "ne ponovila se", nadam se da ce ovaj put biti vise snijega, red bi bio.



lijepi snijeg koji ti skripi pod nogama, ispijanje kafe ili caja u kaficima/kuci dok napolju sipi snijeg i pece minus, hladan i ostar zrak koji mirise na zimu, miris cimeta, odlazak na planinu sto je RAJ na zemlji, topla odjeca i cizmice dzemperi kaputici salovi kape rukavice, bljestavilo grada dok se rasvjeta i snijeg stapaju jedni sa drugim, praznicni ukrasi, standovi po gradu sa deda mrazovima, prskalicama i ostalim rekvizitima, novogodisnja euforija i proslava iste... :-) :-)
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#121 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by Bambi_na_kofeinu »

macchiato wrote:Ja sam kao neki cudak, kad je tmurno, hladno, sivo ja sam tad najveselija i najproduktivnija, psihofizicki mi godi ta atmosfera :D cim dodje proljece ili ne daj boze ljeto, ja isto zombi. Em me uhvati valjda taj neki proljetni umor, em me alergija pokosi sa svakodnevnim glavoboljama, em izmile oni raznorazni insekti od kojih me jeza hvata, em je ljeto prica za sebe, po citave dane u kuci prezivljavas, promilim glavu tek tamo poslije 9 navecer ne bi li dusom dahnula.
Bjaaazi bolan, sad mi slijedi najboljih 5-6 mjeseci, gotiva. :izet: Za proslu zimu samo mogu reci "ne ponovila se", nadam se da ce ovaj put biti vise snijega, red bi bio.



lijepi snijeg koji ti skripi pod nogama, ispijanje kafe ili caja u kaficima/kuci dok napolju sipi snijeg i pece minus, hladan i ostar zrak koji mirise na zimu, miris cimeta, odlazak na planinu sto je RAJ na zemlji, topla odjeca i cizmice dzemperi kaputici salovi kape rukavice, bljestavilo grada dok se rasvjeta i snijeg stapaju jedni sa drugim, praznicni ukrasi, standovi po gradu sa deda mrazovima, prskalicama i ostalim rekvizitima, novogodisnja euforija i proslava iste... :-) :-)
To ti je zato jer si debeo i zao i mizantrop :D

Let it snow, let it snow, let it snow...
UltraBosnjak
Posts: 49
Joined: 26/10/2014 02:27

#122 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by UltraBosnjak »

Volim snijeg, volim setati sam kada pada snijeg, volim otici na planinu sam, divota.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13645
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#123 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by JohnnyS »

Svi jebene planine vole, a doline pune ljudi...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#124 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by JThomas »

eh, baška razonoda a baška život.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#125 Re: Večeras kreće najgore doba godine..

Post by madridist »

Super mi je bila reklama za Egipat(prije par godina prije krize)
"Egipat gdje sunce sija svaki dan svake godine"
Radost koju snijeg i zima izazivaju kod djece i nekih odraslih razumijem ali ne dijelim nimalo,
Potpisujem na ukidanje zime a da imamo dva proljeca :-D
Post Reply