Veceras Evrovizija 2006 - dajte glas Bosni!!!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#851

Post by cHupjahalic@ »

Svedske (ukupno 21)
Norveske (ukupno 17)
Danske (ukupno 14)
Svicarska (ukupno 10)
Holandija (ukupno 8)

@The Fluid
Sinoc je
Svedska dala 10 poena
Norveska dala 8 poena
Danska dala 8 poena
Svicarska dala 12 poena
Holandija dala 8 poena

Jos nesto: ako me sjecanje ne vara uvijek smo dobijali veliku sumu od Turske (vise nego sto smo mi njima dali).
I osim toga, svake godine kad su ove gornje navedene zemlje ucestvovale u Evroviziji i dale su poena.... Isto tako i Austrija (kad Austrija ucestvuje na Evroviziji i daje uvijek vecu sumu poena za nas).
Njemacka me ne iznenadjuje mada je veliki broj nasih zemljaka nastanjeno u toj drzavi (zao im koji euro sprziti izgleda :sad: ).
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#852

Post by The_Fluid »

ja mislim da treba igrati na malene zemlje poput Andore, Monaka (sinoc 12), itd.
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#853

Post by Chopper_Horrace »

E ljudi, hajmo mi iduce godine mumije iz VIskog poslati da nam osovoje vis eovaj festival lakijeh nota :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#854

Post by cHupjahalic@ »

The_Fluid wrote:ja mislim da treba igrati na malene zemlje poput Andore, Monaka (sinoc 12), itd.
Ja, ako sve islo po ps-u, sljedece godine idem u Finsku i ima da citava sala vidi nasu zastavu. :D A isto tako srediti kakav finski broj :D pa zvati punih 10 minuta (finci nikad nisu favoritizirali Bosnu).
Eh.... dijasporasi forumashi.... sredujte pasose, vize (ako vam trebaju) i sljedeceg maja da vas vidim po drzavama koje nam nikad ne dadnu ni jedan poen. :D

Malta nama nikad ne da ni centa, ta me drzava ne privlaci ni malo da je posjetim. :x
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#855

Post by Harrys »

cHupjahalic@ wrote:
Malta nama nikad ne da ni centa, ta me drzava ne privlaci ni malo da je posjetim. :x
Jel to znaci da ces posjetiti one koji uvijek daju 12 cenata. :lol: :lol:
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#856

Post by Harrys »

cHupjahalic@ wrote:
Malta nama nikad ne da ni centa, ta me drzava ne privlaci ni malo da je posjetim. :x
Jel to znaci da ces posjetiti one koji uvijek daju 12 cenata. :lol: :lol:
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#857

Post by cHupjahalic@ »

Harrys wrote:
cHupjahalic@ wrote:
Malta nama nikad ne da ni centa, ta me drzava ne privlaci ni malo da je posjetim. :x
Jel to znaci da ces posjetiti one koji uvijek daju 12 cenata. :lol: :lol:
Ne, nego odoh u drzave u kojima se koliko toliko mogu osjecati dobrodoslom sa bosanskim pasosem a koje daju jedan ili ni jedan poen za nas. :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#858

Post by Stitch__ »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sto bi reko Jordan: patite prijatelji :D :D
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#859

Post by J.P.Montoya »

Ljudi uživajte u ovom trećem mjestu, jer poznajući nas i naš nacionalni ključ, u Helsinki če 99 % iči ili Romana ili Igor Vukojević, pa će tad vidjeti kako čemo proči!
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#860

Post by Reina »

opaaa bravisimo Hariiiii :bih: :faraon:


Lordi su pravo dobri samo sto im je izgled diskutabilan nisu trebali bas
u smokingu doci :lol:

aman sta je rusa :lol:
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#861

Post by Murat Sabanovic »

nadam se da ste se malo ohladili ....
kao i svake godine pobijednik se znao....
rusi su dobro prosli samo sto im je koreografija dobra bila i sto imaju oko sebe drzava koje su je momacki podrzale...
lejla je ipak dobro prosla ,mislio sam da ce negdje oko 10 mijesta bit...
ipak 3 mjesto je za svaku pohvalu

hajde, zatvarajte vise ovu temu....
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#862

Post by Bosna_E »

spongebob wrote:mene su najvise iznenadili 10 poena iz UKRAINE!
Svima je jasno da je i Eurovizija odavno postala politicki teren pa bas zato ovi poeni ne cude. Imao sam neke komsije iz Ukrajine pa smo cesto kontaktirali. Uvjek su mi govorili one rijeci koje su iste na njihovom i nasem jeziku pa mi tako onda pocese da "objasnjavaju" da su Bosanci porijeklom iz Ukrajine, a Srbi iz Rusije. U to licno nisam vjerovao ali oni tako tvrde i sve to potkrbljuju pricom o "velikoj seobi naroda" koja se nekad davno odigrala u Europi. Eurovizija je zadnjih godina noviji politicki teren!

Znaci dobismo 10 poena iz Ukrajine jer nas masa Ukrajinaca "istorijski svojata" kao "svoje".
Samo steta sto nas ne guraju i na drugi nacin kad su vec nuklearna sila :P
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#863

Post by *Unreal* »

Moze li mi neko odgovoriti na lagano pitanje...

zasto nema italije na eurosongu? :)
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#864

Post by boston_c »

*Unreal* wrote:Moze li mi neko odgovoriti na lagano pitanje...

zasto nema italije na eurosongu? :)
Italijani nisu na eurosongu ne zbog slabog plasmana ili što nisu među velikim.

Nego zato što oni imaju svoj san remo koji je tri puta kvalitetniji od eurovizije, i puno, puno cijenjeniji u cijelom svijetu. Tu se svake godine okupe istinski muzički umjetnici a ne onaj šund od sinoć...
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#865

Post by max_power »

Dao sam moj glas Bosni i Hercegovini kao uzoran dijasporac :lol:
Nasa pjesma je fakat bila najbolja, odmah iza nje Rumunija, Grcka, itd.
A vi koji govorite da na zapadu nikom nije stalo do Evrovizije se varate. Jako im je stalo i isfrustrirani su zbog toga sto istocne zemlje bolje prolaze nego oni u ovih zadnjih par godina. Svedska je na primjer imala oko 50 novinara na licu mjesta u Atini. Samo se o njihovoj Caroli pricalo zadnjih dana ovdje, a svi se pomalo preobraze u nacionaliste. Da imaju mogucnost glasanja za svoju zemlju, 90% glasova bi otislo Svedskoj, a onih preostalih 10% fincima, norvezanima i dancima :D
Koja je to glupost, kad malo razmislite. Kako se ljudi loze na ovo glupo takmicenje u muzici... Kao da ce dva dana poslije Evrovizije nekome biti vazno jeli pobjedila Finska ili Bosna ili Rusija ili neko drugi, nidje veze.
Da je Hari pobjedio najvise bi mi bilo drago zbog njega, ali ne vidim neki razlog za nacionalni ponos zbog toga sto imamo bolju pjesmu od ostalih :razz:
neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#866

Post by neutral »

evo repriza na bht1 i pjevaju ovi monstrumi....
Dijaspora
Posts: 58
Joined: 29/12/2003 00:00

#867

Post by Dijaspora »

Ma, monstrumi su se, koliko me sjecanje sluzi, jedva provukli u polufinale. Rus je bio prvi a mi treci. Znaci da je glasanje definitivna zajebancija.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#868

Post by cHupjahalic@ »

BASTA wrote:naljutili se, vise puta bila frka - imali dobre pjesme a pushili ga.
Na kraju su sve odje.... jer ih nisu stavili u grupu sa francuzima, njemcima, spancima i englezima koja ne mora da se kvalifikuje.
Ja sam se isto uvijek pitala zasto njemci, spanci, englezi i francuzi ucestvuju svake godine i ne moraju prolaziti semifinale kao ostale zemlje.
Sinoc dobila odgovor... Oni placaju veliku sumu svake godine i da npr ove godine nije Grcka mogla da organizuje Evroviziju jedna od tih drzava bi to uradila...
Sad kad znam odgovor mislim da je posteno od njih sto je tako (pa nek placaju, i onako su im plasmani svake godine za plakati :D ).
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#869

Post by cHupjahalic@ »

Dijaspora wrote:Ma, monstrumi su se, koliko me sjecanje sluzi, jedva provukli u polufinale. Rus je bio prvi a mi treci. Znaci da je glasanje definitivna zajebancija.
Nije tacno.
Monstrumi su, nazalost, bili prvi, mi drugi a rusi treci u semifinalima.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#870

Post by MUNAFIK »

bombonchita wrote:
BigBoss wrote:
Ono je metal a ne rock zvuk. Zar nije veca seljadija dovest forklor i opleti kolo???? Ono u Severine npr. Ili Armenija????? hahahahaah :D :D
Veća je sramota ne cijeniti tuđu tradiciju i kulturu. Folklor i kolo se ne smatra seljadijom, nego kulturnim naslijeđem jedne zemlje. Druga je stvar što to nije za Eurosong. A Armenija je za prvi put bila skroz solidna. Metal ili rock zvuk, ono se ne može svrstati ni u šta, možda jedino u cirkus i halloween !
potpisujem
... ono je bruka za metal, i svatit cu ono kao neku sprdanciju na racun metala...... i evrovizije naravno....
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#871

Post by upala »

hariju svaka cast....
suvisno je sad bilo sta komentarisati, najbolje mjerilo je ziri iz monaka..najboljoj pjesmi je dao 12 :D....rusi ko 7up nista bolji...finci uzas....

nego niko ne spominje tinku...za vrijeme glasanja mahala je nasom zastavom...nije mi to nikako moglo promaci....a haman nam je i sredila onu 12ku :D
rodila je majka..
dado77
Posts: 56
Joined: 12/04/2002 00:00

#872

Post by dado77 »

ovako prvo prije nego prokomentarisem evroviziju samo da se zahvalim kao rocker , hard rokerima , onim lojavim i masnim balavcima koji su krajem osamdesetim upropastili rock sa podrumskim albumima i galamom i skakanjem ko bajagi nekakvom muzikom , kontajuci da se odupiru komercijali.
da mi je samo sresti na ulici kojeg loju na ulici sto je glasao (sedam bodova dali bosanci sejtanima) . vi mislite da je nosenje majice sa starim rock grupama dovoljno da budete rockeri -hard i slusate debile kao one sinoc.

sto se tice glasanja ja svake godine kazem , da iduce necu gledati zbog ovim smijurija i opet iduce godine ista prica , sam sam kriv.

problem ovog glasanja je sto glasaju djeca isfrutrirana , zamislite koje gluposti sa svakog telefonskog broja mozes nazvati 20 puta , znaci da ja u svojoj kuci sa tri mobitela i jednim fiksnim mogu 80 puta glasati.

koliko puta glasaju recimo nasi roditelji , koji recimo vole nekad i led zepelin poslusati , ali evroviziju smatraju festival pop muzike .

znaci moj stari i 80 nasih roditelja moraju glasati da bi se izjednacili sa recimo nekim isfrustriranim tinejdjerom.

da je karola pobjedila pa i rusi ne bi mi smetalo , nego odvratne blijede kopije koje nisu u stanju bile vise od 15 rijeci da sastave.

al to je problem demokratije uvijek bio , normalni ljudi su uspavani misle da je sve savrseno , a zivot im kroje bush , hitler , sharoni i njima slicni ...

zar nije apsurd da pobjedniku zvizdi dvorana ,
mislim da je najgori poraz u zivotu kad te pobijedi neki paksu , kad je neko bolji pruzis ruku poraz te ojaca , a ovako .......

zar spanci nece recimo poslije izjednacenja u 97 minuti uvijek paksui u nasim ocima biti ???

u svakom slucaju, iako nisam jugonostalgicar , sinoc sam se osjecao po prvi put u zivotu jugoslavenom neka svako to protumaci kako hoce .

zato pamet uglavu za slijedecu godinu !
Den
Posts: 460
Joined: 14/01/2006 20:19
Location: XXXXX
Contact:

#873

Post by Den »

nobody wrote:Dao sam moj glas Bosni i Hercegovini kao uzoran dijasporac :lol:
Nasa pjesma je fakat bila najbolja, odmah iza nje Rumunija, Grcka, itd.
A vi koji govorite da na zapadu nikom nije stalo do Evrovizije se varate. Jako im je stalo i isfrustrirani su zbog toga sto istocne zemlje bolje prolaze nego oni u ovih zadnjih par godina. Svedska je na primjer imala oko 50 novinara na licu mjesta u Atini. Samo se o njihovoj Caroli pricalo zadnjih dana ovdje, a svi se pomalo preobraze u nacionaliste. Da imaju mogucnost glasanja za svoju zemlju, 90% glasova bi otislo Svedskoj, a onih preostalih 10% fincima, norvezanima i dancima :D
Koja je to glupost, kad malo razmislite. Kako se ljudi loze na ovo glupo takmicenje u muzici... Kao da ce dva dana poslije Evrovizije nekome biti vazno jeli pobjedila Finska ili Bosna ili Rusija ili neko drugi, nidje veze.
Da je Hari pobjedio najvise bi mi bilo drago zbog njega, ali ne vidim neki razlog za nacionalni ponos zbog toga sto imamo bolju pjesmu od ostalih :razz:
Da je Hari pobijediju sledece godine bi 150 miliona ljudi iz Evrope gledalo 3 sata slike i Filmove o BiH...tO ti dodje kao reklama na cnn-u od nekolko stotina miliona dolara,pa ti kontaj sta bi ti bilo drago a sta ne.... :oops:
jacika
Posts: 116
Joined: 16/04/2005 16:55
Location: wien-tz

#874

Post by jacika »

E ja necu vala nesto puno da lupetm pa sta sad pobjedio je ko je pobjedio.Nasi su se u pravom svijetlu polazali i svaka im cast.Hari Mata Hari se pokazao kao pravi profecionalac bez imalo straha i treme.Glasala sam nekoliko puta i pravo sam bila sretna sinoc.
JA BI DA UPITAM DA LI NEKO IMA SNIMAK VIDEO SPOTA OVE PJESME.Et puno pozdrava :P
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#875

Post by upala »

Post Reply