Večera za dvoje :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Potaknut temom o fijascima na izlascima, odlučih da pokrenem ovu temu da vidimo šta i kako volimo na tim nekim večericama u kući, kada je atmosfera malo intimnija ali i napetija. A možda bude i nekih izvala. :D

Sjetim se odmah jednog svog (ne)uspjelog pokušaja kada sam napravio večericu, sve fino, atmosfera na nivou, vino, neki remix Depeche Modea u pozadini, ma sve za 10. Elem, ja nekako u zanosu kulinarskog umijeća napravim nekakav pravo dobar sos za špagete (kontam, da se ne izofiram i ne izvodim nešto aman-zaman, keep it simple). Međutim, krhnem ti ja pravo mnogo bijelog luka (kojeg prezirem BTW :D ) i to skontam tek u momentu kada smo već završili jelo a ja se nakašljao. Ubi onaj miris bijelog luka, ja ne znam šta ću. :lol: Udaraj po soku, vinu, vodi, peri zube, žvaka jedna, druga, treća ali ništa. A po nesreći ja stavio malo više sosa a gospođica je sve u granicama. I ajde, sjednemo mi na kauč, pustim ja neki film, krenula priča, maženje, a ja u zemlju hoću da propadnem. Ona bi sve da padne neki poljubac, diše mi u uho, sexy šapat, a ja se okrećem u stranu, pita šta mi je a ja sav zacrvenjen od neugodnosti: "Boli me bubreg pa ga stišćem!" :shock: :lol: Uglavnom, ostadoh suh tu noć, ona pravo svježa i mirisna a ja k'o da sam se od grofa Drakule branio koliko sam tuknuo na bijeli luk. :lol:

Isto tako, moj drug je svojoj koki napravio makarone, stavio kašiku pavlake (svojom kašikom :lol: ) i napravio kez kao da je francuski kuhar. :lol:

Nego, šta volite pojesti na takvim dateovima, šta ste pravili, ima li nekih doživljaja?
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#2 Re: Večera za dvoje :)

Post by Allenass »

Čekaj,jeli ste oboje isti sos i ti smrdio a ona nije? :zoka:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Ma ona je samo malo uzela a ja sam ga stavio momački (sos :lol: ), dobro sam ga očito napravio. :lol: Dakle, problem je u količini. :D Možda je i ona tuknula ali ja nisam primijetio, meni se činilo da nije, zabavio se o svojoj muci. :lol:
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#4 Re: Večera za dvoje :)

Post by Allenass »

Eee sve mi se čini da si ti zbog pričinjavanja ost'o suh. :D

A što se tiče tih večerica u kućnoj varijanti,ne znam. Niti pravila, niti se za mene neko potrudio. :|
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#5 Re: Večera za dvoje :)

Post by vesna555 »

Joj, meni su žene s foruma pomogle oko zapečenih makarona :) U pola frke, makaroni se nisu stvrdnuli, a ispekli se, mama mi na godišnjem, ne mogu da je zovem u romingu sad pa da pitam šta da radim i odem na google, ništa ne mogu da nađem i onda mi žene ovdje pomognu i kažu mi kako da ih zalijem :D :D
I sad, situacija ovakva, jedno oko mi našminkano, drugo nije, makaroni gore, zvoni telefon, čoek dolazi s puta i sad pita hoće li nam šta uzimati jesti, ja neću da mu kažem da mu to pravim jer nisam nikako do tad pa hoću da ga iznenadim, reko neka, ne moraš, nisam gladna a on ni pet ni šest, ajd onda evo ja ću sjesti u zmaj na ćevape i sad ja ne znam šta ću, neću da jede, ma reko dođi ti kući, napravit ću nešto začas, kaže on ma ne moraš se mučiti, jest ću ja, a ti se spremi da idemo negdje na piće, ja navaljujem, ma reko neka te, dođi ti kući prvo :lol: :lol:
I sad, došao on, kako je ušao na vrata, ja i zaboravila na makarone, nisam ja više ni gladna, ni žedna, srećom isključila rernu i mi pričamo i uzeli po piće i nakon po sata on meni, a šta ovo miriše kući, reko uh, ja ti makarone zapečene pravila :lol: :lol:
Uglavnom, komično je bilo, ali pojeli su se na kraju, malo su tvrdi bili, ali eto, trud se cijeni :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

@Allenass: Fak! :D

@vesna555: Hrskavi crni makaroni! :D Neka, samo neka je ljubavi. :thumbup:
Poskočica
Posts: 46
Joined: 31/07/2011 00:24
Location: Sarajevo

#7 Re: Večera za dvoje :)

Post by Poskočica »

Nije baš večera, ali vjerovatno je tip očekivao da ćemo te večeri i objedovati...Nego, situacija je slijedeća. Dođem ja kod njega iza 21 sat, kako smo se i dogovorili. Naravno, kako u toku dana nisam stigla jesti, sa drugaricom sam pravila "ručak" koji je bio sat-dva prije odlaska njemu. Kako obožavam vino i jednostavno uživam u degustiranju različitih aroma, sorti i sl. odlučim ponijeti bocu jednog, srednjeg kvaliteta. Znala sam da on voli vino, ali da ga najćešće konzumira u malim količinama na poslovnim večerama i sl. Kako sam došla, odmah smo navalili na vino, a on stalno insistira: Mogli ismo nešto naručiti za večeru..U blizini stana imao je divan restoran. Međutim, ja sam to odbijala jer zaista nisam bila gladna. Međutim. već nakon druge ćaše ja vidim kako njemu opada koncentracija, pritisak pada, spava mu se...A, atmosfera se tek zagrijala...Trudi se on, ali ne ide to baš najbolje...Kontaam ja..pogriješih ja u startu..Čovjek gladan, pa mu vino udari u glavu..Ali, kasno ženska glava to skontala ;)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#8 Re: Večera za dvoje :)

Post by zelenashica »

Potrudila se prvi puta u životu oko "večere za dvoje"...lagana večera,doza romantike,svijeće,mirisni štapići,latice desetina ruža poput putokaza do stola....eh,.....ali mi prisjela i večera i trud zarad pitanja:
"A ko će ovo ženska glavo sve pospremiti?"


:roll:
SheFkija
Posts: 3
Joined: 08/09/2011 19:08

#9 Re: Večera za dvoje :)

Post by SheFkija »

Allenass wrote:Eee sve mi se čini da si ti zbog pričinjavanja ost'o suh. :D

A što se tiče tih večerica u kućnoj varijanti,ne znam. Niti pravila, niti se za mene neko potrudio. :|

jeS jeS, nije fazon fascinirat drolju vec je fazon ostat "suh" :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#10 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

slatka tema :)
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#11 Re: Večera za dvoje :)

Post by malaplavooka »

Nisam do tada nikad sama nešto skuhala,ali nije da nisam asistirala mami, sestri i sl. A njemu jako jako važno to da djevojka zna da kuha,jer on ne zna ni hljeb sam da nareže :D . Odlučim da ga pozovem na večeru.Nismo bili sami,svi moji su tu bili ali hajde ja ću da kuham, potrudit ću se za sve njih. Odlučim se za makarone sa 4 vrste sira.Mama daje savjete ali jok!-ja pametnija, ja bolje znam :P . Da ne duljim, sjednemo mi za sto, ja gledam u njegov tanjur-da ja tebi dodam još malo peršina i bibera? On kaže nema potrebe ali ja po svom: dodajem li dodajem.... :-D nekako mi lijepo izgleda na tanjuru zeleno-crna kombinacija :lol: Uglavnom-jadan je progutao par zalogaja i kad više nije mogao da trpi popio bokal vode! Kaže sad popio dosta vode pa ne može više da jede! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jelo-promašaj, ali veče divno!
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#12 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Pa kakve su ovo kuharice, ovo se sve odrodilo od balkanskog stereotipa da nema udaje dok se makar sirnica ne zna razviti?! :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#13 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

to je sve iz ljubavi :D
kada volis nekoga...ono bas bas volis :D....onda ti je zao da jede bilo sta sem mamine hrane :D
jer...mama ipak najbolje zna :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#14 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Pa šta bi jadna da stvarno praviš romantičnu večeru? :D Supu iz kesice i zamrznute fornete? :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#15 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

Eborg wrote:Pa šta bi jadna da stvarno praviš romantičnu večeru? :D Supu iz kesice i zamrznute fornete? :D
sta fali supici iz kesice :x :lol: :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#16 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Ne fali ništa ali mogla si onda romantiku organizovati uz 30 Zmajevih ćevapa i sutliju. :D Nije bit u jedenju već u samom ritualu te večere. Uostalom, ako se natrpaš do vrha onda si nemobilna za neke druge stvari i samo bi da gledaš u plafon i otpuhuješ (doduše, može i tako ali nije to to :lol: ).
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#17 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

Eborg wrote:Ne fali ništa ali mogla si onda romantiku organizovati uz 30 Zmajevih ćevapa i sutliju. :D Nije bit u jedenju već u samom ritualu te večere. Uostalom, ako se natrpaš do vrha onda si nemobilna za neke druge stvari i samo bi da gledaš u plafon i otpuhuješ (doduše, može i tako ali nije to to :lol: ).
30 je ipak previse :lol: :D

salu na stranu...lijepo je to..
nisam do sada nikada nikome pravila romanticnu veceru :roll:
meni jesu..
jbg treba priznati svoje slabosti
moja je kuhanje :D
ja ne znam kuhati...i sve sto skuham ima poveliku maHanu :D
ja to vidim ovako: moja snaga je u tome sto to na glas i odmah na pocetku priznam :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#18 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Onda fakat supica iz kesice ali da se kompenzira nekim drugim stvarima i hadžija je miran. :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#19 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

edit: nah ovo je bilo previse :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#20 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Šta li si lanula? :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#21 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

:oops: :D :lol: :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#22 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

Ma ja, vazda je muško krivo. :oops: :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#23 Re: Večera za dvoje :)

Post by dječak sa šibicama »

Koja zasluzi, dobit ce i veceru i desert, bez da udje u kuhinju.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#24 Re: Večera za dvoje :)

Post by Ma.Le.Na »

ko zna - zna :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#25 Re: Večera za dvoje :)

Post by Eborg »

O tome i jeste riječ, zna kolega. :lol:
Post Reply