Vaznost upotrebe CoQ-10 (koenzim)?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
digger

Vaznost upotrebe CoQ-10 (koenzim)?

Post by digger » 18/07/2005 15:29

STA JE CoQ10?
Isti je OSNOVNI komponenat energije koji pokrece svaku celiju naseg tijela.
CoQ10 se prirodno nalazi u nasem tijelu. Medjutim, sa godinama, ovo sa smanjuje pa samim tim i nase fizicke sposobnosti. Nakon 40 godine ili vise, vazno je da se pocne uzimati kao dodatak.

NAJVECI KORISNIK CoQ10 U ORGANIZMU?
Srce.
Ako znate bilo koga ko ima srcanu bolest bilo koje vrste, morate mu/joj naznaciti vaznost CoQ10, bilo da se radi o angini pectoris, kardiomiopatiji, visokog krvnog pritiska, ili lose funkcije srca zbog zakrecenja krvnih sudova. Takodjer, svaki problem sa srcanim ventilima.

LICNI PRIMJER
Ja sam do prije nekih 5 godina bio dzoger (8 km do 15 km), i pohadjao "gym." Onda je dosao period rada za stolom i neaktivnosti a nabacilo se i nesto ekstra kila. Na kraju sam se doveo do toga da je penjanje uz stepenice ili nosenje nesto malo tezeg dovodilo do umora i osjecaja iznemoglosti. Jednom sam otisao u gym, malo se zagrijeo sa lakim teretom na masinama, i 3-4 dana nakon toga osjecao se iznemogao po cijeli dan. Vec sam bio skoro spreman da idem kod doktora kako bih dobio saku sarenih pilula da ih uzimam do kraja zivota.

Kada sam naletio na informacije oko CoQ10, poceo sam sa terapijom od 100 mg. (miligrama) dnevno. Nakon 4-5 mjeseci, osjecaj zamorenosti je poceo da se gubi a nakon godinu dana, vratio sam se u gym, bez problema. Jeste da sam nesto umorniji nakon vjezbanja, ali 65 godina starosti ima valjda nekog razloga za isto

ZELITE VISE DETALJA?
Google CoQ10.

sojka

Post by sojka » 19/07/2005 14:34

Legao si mi na zicer i neka si ovaj put. :)

Naime bavim se temom zdravlja i produkata na biljnoj, prirodnoj bazi.

Image

Kako ih i sama koristim, odlucila sam da ih i prodajem usput.
Sve ijedan produkt od njege koze, krema do zdravstenih bilo pilula i napitaka naucno je istestiran i certificiran sa redovnim kontroloma kvaliteta od mikrobiloske do higijensko-relevantnih.
Produkti za njegu koze baziraju na aloa veri i dermatoloski testirani.
Kako i sama imam jako osjetljivu kozu sklonu alergijama, ovi produkti dokazali su svoju efektivnost i moje zadovoljstvo.
:)

Image

Posebnu paznju skrecem na napitke od aloa vere kao lijek, njegu i anti-aging produkt, kao kraljicu od svih ljekovitih biljki koja je najefektivnija u regeneraciji samoobnove i samolijecenja organizma.
Ovaj napitak i klinicki je provjeren na svoju djelotvornost, ciji sam svjedok i sama.
Aloa vera sadrzi 18 od svega 22 aminokiselina uopste koji su potrebni nasem organizmu, od toga 8 esencijalnih koji mu moramo spoljasnom upotrebom nadomjestiti.

Evo par oblasti:
od a do z (unaprijed mi oprostite sto ne mogu krenuti alfabetskim redoslijedom, zbog prevoda
alergije, astma, akne, artritis, arterioskleroza, aids tj. sida,
bronhitis, povecani krvni pritisak, upale mokracnih kanala, prociscenje krvi, smanjenje secera, smanjenje kontraefekata nakon hemoterapije, smanjenje hloresterina, dijabetes, depresija, proliv, oboljenja crijeva, umanjuje upale, prehlada, ekcemi, temperatura, gljivicne upale, herpes, hemoroide, jacanje srca, upala koze i osipa, jacanje cjelokupnog imunog sistema, svrab, rak, leukemija, prociscenje bubrega, multiplna skleroza, zadah, problemi sa zeludcom bilo koje vrste, upale misica, problemi sa bubrezima, neurodermitis, upala uha, odemi, psoriasis, prostata, otekline, tuberkolozu , tumore, muka, orpbavu, uplau vena, krvotok, bradavice, cireve na 12to palacnom crijevu, ciste, probleme sa zubima i sl.

Image

Ukoliko ste zainteresovani za vise o produktima i preciznije odgovore mozete mi se javiti putem privatne poruke.

digger

Post by digger » 20/07/2005 23:08

sojka wrote:Legao si mi na zicer i neka si ovaj put. :)
Ma legao bih i drugacije, ali...

Bas mi je drago da si aktivna u ovom polju. Ja sam veoma "involved" oko svega sto je priroda dala i imam dosta ideja cak i proizvod koji prodajem na webu (link samo kroz PP).

Svakako posjeti http://www.alive.com , kanadski magazin i sajt sa izvanrednim materijalima i izvorom informacija koje ti mogu pomoci.

Good luck!

danas

Post by danas » 20/07/2005 23:10

preporuke za prirodnu kozmetiku? mislim, sminku? :)

digger

Post by digger » 20/07/2005 23:17

danas wrote:preporuke za prirodnu kozmetiku? mislim, sminku? :)

Da ti nisi ljubomorna? :)

danas

Post by danas » 20/07/2005 23:26

digger wrote:

ljubomorna? :?
samo pitam imate li nekih konkretnih preporuka za prirodnu kozmetiku, vidim razumijete se vas dvoje...
neka sminka -- ruzevi, sjene, rumenila -- da nisu sama petro-hemija... to pitam...

digger

Post by digger » 21/07/2005 01:03

danas wrote:
digger wrote:

ljubomorna? :?
samo pitam imate li nekih konkretnih preporuka za prirodnu kozmetiku, vidim razumijete se vas dvoje...
neka sminka -- ruzevi, sjene, rumenila -- da nisu sama petro-hemija... to pitam...

Oh, to. A ja se ponad'o da se zemske "tuku" oko mene. Jah...
Pa ima toga dosta u MA a i Connectucutt-u. Ja bih rekao da je taj dio US uz Kaliforniju i Floridu najbolji market za prirodne proizvode.
Sto se tice facijalne kozmetike, bivsi torontski MAC izgleda da je na vrhu ali kod njih nije bas sve prirodno.

Uzmi ovaj link, http://www.alive.com/home/index.php?pag ... =7&go_id=6 , klikni na "Subject search" i trazi pod kozmetikom i sl. Masa dobrih informacija uz do's and dont's.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 21/07/2005 14:25

Hm, ovo mi sve lici kao da reklamirate neki prozivod ili firmu..... :)

digger

Post by digger » 21/07/2005 14:56

Bosanac sa dna kace wrote:Hm, ovo mi sve lici kao da reklamirate neki prozivod ili firmu..... :)

Stay tuned. :)

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 21/07/2005 15:01

Ma to je moje zapazanje.... :D

sojka

Post by sojka » 22/07/2005 17:53

Digger-u,
samo kad bih sebi dozvolila ;) :D
I ne praFi mi antireklamu, molim. :P

Danas,
usredsrijedila sam vise paznju na kozmetiku, nego na sminku, jer je slabije koristim, a cini mi se da nisu ni oni. Specijalizacija im je u aloa veri.
Ukoliko zelis raspitacu se.

sojka

Post by sojka » 22/07/2005 18:00

Image

O ovom carobnom napitku je rijec.
90,1 % Aloe Vera
8,9% prirodni med

Ukoliko koristite vec nesto ovog tipa, znajte da med pojacava dejstvo aloe vere.

Zatim,
Image
koristi se kao nadopuna ishrani sa koncetratom od narandze o vitaminom E, za sportski aktivne.

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 22/07/2005 18:06

Body Shop. :wink:
Produkti su im prilicno poskupi ali 100% prirodni i nisu testirani na zivotinjama.

http://www.thebodyshopinternational.com/web/tbsgl

sojka

Post by sojka » 22/07/2005 18:08

Image
antioxidat
Vitamin A
Vitamin C
Vitamin E
Coencim Q 10
cink

pospjesuje prirodni odbranbeni mehanizam

Image

kalcijum
kalijum
magnezijum
natrijum

bazicne mineralne tvari, visokoskoncentrisan

sojka

Post by sojka » 22/07/2005 18:10

Soul_Sista wrote:

Body Shop. :wink:
Produkti su im prilicno poskupi ali 100% prirodni i nisu testirani na zivotinjama.

http://www.thebodyshopinternational.com/web/tbsgl

Yves Rocher,
koliko znam vodi jednu takvu liniju, a nijedan produkt nije testiran na zivotinjama.

Post Reply