Vazno: Odbranimo Wilsonovo setaliste!!!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#51

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:Zadnje vijesti:
Nezavisne wrote: http://www.nezavisne.com/dnevne/sarajev ... 005-01.php
Neizvjesna izgradnja novog saobraćajnog mosta u Novom Sarajevu
Spor načelnika opštine i šefa Zavoda za izgradnju

Izgradnja novog saobraćajnog mosta preko Miljacke u opštini Novo Sarajevo, koji bi trebalo da presijeca Vilsonovo šetalište kod Zemaljskog muzeja, nije opravdana i most najvjerovatnije neće biti građen, upozorio je juče Željko Komšić, načelnik opštine Novo Sarajevo.

Kaže da su građani Novog Sarajeva protestovali protiv izgradnje mosta, nakon što je Zavod za izgradnju kantona najavio njegovu izgradnju u sklopu prve transferzale, koja bi spajala zapadni i sjeverni dio Sarajeva.

"Građani su, a i ja lično, protiv izgradnje mosta koji bi uništio Vilsonovo šetalište. Počeli smo provoditi anketu među građanima da li da se gradi most. Većina je protiv i mi nećemo dozvoliti izgradnju tog mosta", kazao je načelnik Komšić.

Besim Mehmedić, direktor Zavoda za izgradnju KS, kaže da je iznenađen stavom načelnika opštine Novo Sarajevo, te dodao da će most biti izgrađen bez obzira na žalbe građana.

"Zavod za izgradnju KS za novi most obezbijedio je oko 2,5 miliona KM. Uskoro ćemo dobiti projektnu dokumentaciju i čeka se još građevinska dozvola. Očekujemo da bi radovi mogli početi već u oktobru. Ljudima očigledno nije jasna važnost projekta, a iznenadio me je stav načelnika Komšića, jer smo dogovorili izmjenu regulacionog plana zbog mosta i tada je bio zadovoljan projektom", kazao je Mehmedić.

Podsjeća da je važnost projekata velika, jer bi izgradnjom mosta saobraćaj u gradu bio znatno rasterećen, a biće bolje povezani zapadni i sjeverni dio grada.

"Radile bi se četiri saobraćajne trake, a transverzala bi išla od Jošanice, preko Bara, pored Zemaljskog muzeja do Grbavice. Svi stručni ljudi složili su se da je projekat dobar i potreban ovom gradu", kazao je Mehmedić.

A. Šušnjar
Komsic poslusao glas naroda, Mehmedic fura plan.
Vec prosle godine su zagradili ono prosirenje kod muzeja, i napravili haos u saobracaju oduzimanjem jedne trake...
KJKP Rad je preuzeo MAXLINE poligon ....dovode se stvari u red...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#52

Post by Prenj »

Nezavisne wrote: ...
http://www.nezavisne.com/dnevne/sarajev ... 005-01.php
Besim Mehmedić, direktor Zavoda za izgradnju KS, kaže da je iznenađen stavom načelnika opštine Novo Sarajevo, te dodao da će most biti izgrađen bez obzira na žalbe građana.
...
:x :x :x

Od nasih para on dobiva platu!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#53

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
Nezavisne wrote: ...
http://www.nezavisne.com/dnevne/sarajev ... 005-01.php
Besim Mehmedić, direktor Zavoda za izgradnju KS, kaže da je iznenađen stavom načelnika opštine Novo Sarajevo, te dodao da će most biti izgrađen bez obzira na žalbe građana.
...
:x :x :x

Od nasih para on dobiva platu!
pa i treba tako dokle god su samo zalbe...nazalost, jesmo u 21 vijeku ali mislim da ovdje treba nekog dobro nashamarati da se konachno dozovu pameti i da shvate da su oni tamo zbog nas a nismo mi ovdje zbog njih...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#54

Post by Bumbar »

mIRCerka wrote:[
...
pa i treba tako dokle god su samo zalbe...nazalost, jesmo u 21 vijeku ali mislim da ovdje treba nekog dobro nashamarati da se konachno dozovu pameti i da shvate da su oni tamo zbog nas a nismo mi ovdje zbog njih...
ma jok...to bi bilo kao bukvi objasnjavati :sad:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#55

Post by mIRCerka »

Bumbar wrote:
mIRCerka wrote:[
...
pa i treba tako dokle god su samo zalbe...nazalost, jesmo u 21 vijeku ali mislim da ovdje treba nekog dobro nashamarati da se konachno dozovu pameti i da shvate da su oni tamo zbog nas a nismo mi ovdje zbog njih...
ma jok...to bi bilo kao bukvi objasnjavati :sad:
zato i kazem da treba fizicki to rijesiti :D
ne treba pricati, vec tuci :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#56

Post by horns&drums »

Evo novosti:

ups postao si


Ma Zeljko ne da bolan, N Sarajevo ima jako zajebanog i pravicnog nacelnika
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#57

Post by Bumbar »

mIRCerka wrote:[

zato i kazem da treba fizicki to rijesiti :D
ne treba pricati, vec tuci :D
Svima im svezati usi na masnu :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#58

Post by mIRCerka »

samo da prijavim da su ono raskopano do pola asfaltirali....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#59

Post by _BosanaC »

Neki dan sam prolazio nesto bas na onom dijelu gdje su planirali taj most praviti. Stvarno ne vidim ni jedan realan razlog za to. 50m od tog mjesta je pjesacki most, a 300m uzvodno most SD. I unisti mozda najljepsi dio i napravi most? Da mi je tog direktora zavoda na deset minuta...
Post Reply