Vasković: Bakir je pustio snimak da mi se osveti ( CD )

Post Reply
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#51 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by palermo »

bingov buraz wrote:Za mene ovo nije iznenadjenje,Vaskovic je skliznuo zajedno sa SDS-om i nije sa vrijeme ukrcao na SNSD-ov voz.Razlog napadanja Dodika je sto ga nema nigdje u talu a ne sto naivni medju Bosnjacima misle.
Sa druge strane nisam za razapinjanje doticnog,ovo jeste sramotno ali nista gore nego sto je funkcionisao jedan obicni velikosrpski mozak u to vrijeme (a eno ih hrpa gorih od Vaskovica radi u drzavnim institucijama pa nista)...da li se danas kaje...vjerovatno,da li ga to amnestira...NE.A opet kako se ne zapitati kako graditi drzavu sa ljudima koji je 90% bar precutno podrzavalo ako ne vrsilo zlocine,zajebana situacija.
tako nekako......teško je biti pametan,

@ Banksy

stvarno vrijedan tekst, hvala.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#52 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by GOLFER »

JBL wrote:
igorailwayman wrote:i Ja sam izgubio dom. nekažem da u ratu niej bilo onih groznih stavri. Ali nije fino pričati i j... mamu nekome samo tako. Ograničimo se od takvih osoba na fin način i to je to. Život ide dalje, nemojmo se ovakvim stavrima zamarati, kojih, navodim, ima na sve tri nacionalne strane koliko hoćete. Neke stavri u životu kao i načim života nikada nećemo razumjeniti i možemo potrošiti citav život ispravljajući krivu drinu, ali je nikada nećemo ispraviti.

pozdrav za sve ljude dobre volje...
Kakve crne nacionalne strane.... kakvi ljudi "ljudi dobre volje"? O cemu ti to?! Kao da su ovdje ratovala africka plemena. Dokle vise! Ako prozoves nekoga zbog uloge u genocidu odma si nacionalist. Ako ti se to ne cini bas ok ili normalno onda ne pripadas "ljudima dobre volje" :x
:thumbup:

Fakat je tako... cesto mi se desi da u raji u SRED Sarajeva kada nekim strancima (ili nekome iz drustva) pokazujemo grad i naravno objasnavamo mu gdje su bila srpska snajperska gnjezda koja su ubijala civile po gradu da nas neko okarakterise kao NACIONALISTE radi kojih nam je sve ovako.... :-)
Ne može niko biti zao koliko bosnjo moze biti ''glup'' :(
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#53 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Banksy »

Co0l wrote:Ma samo budalu ovo moze iznenaditi i to iz vise razloga.
A sto se tice licno Vaskovica-odavno je Svetlana Cenic tvrdila,u jeku afere sa medijskim ucjenama i reketom oko Bakira,da je Vaskovic nju licno ucjenjivao pustanjem nekih priloga i slicno i trazio pare da nesto o njoj ne objavljuje.Naravno,ni tad se to nije spominjalo u 60 minuta jer bas ne bi islo Bakiru u prilog ali se zato Cenicka zove u emisije kad se god za to ukaze potreba.
S obzirom da sam i tada bio skloniji povjerovat Svetlani Cenic nego Vaskovicu jos odavno Vaskovica ne posmatram kao nekog postenog i moralnog novinara tako da me ovakve snimke iz Srebrenice nimalo ne iznenadjuju.

Svetlana Cenić je ratni, paljanski šef kabineta ratnog zločinca Nikole Koljevića.
Nakon rata SDS ministar finansija.
Nakon što je Dodik, dolaskom na vlast, pomeo i doveo za ministre svoje ljude, preko noći postaje demokrata, borac za pravdu.
Dakle baš isto smeće k'o i Vasković.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#54 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Jimmy_The_Saint »

Jesam li pomenuo da je nedavno na skupu Foruma Sindikata SDP bila glavna gošća? :D
juventino77
Posts: 91
Joined: 14/09/2010 22:01

#55 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by juventino77 »

rekoh ja, vuk dlaku mjenja a nikada cud, svi ovi vaskovici ,cenicke itd, mogu slobodno da rade iz svoje profesije sta god hoce, al samo budala takvim moze vjerovat kad su bitne stvari u pitanju, nekad ,kad citam ove komentare, nama je i genocid ili mozda dva genocida malo da postanemo pametniji ili otvorimo oci, ja mnogima tzv."komsijama" ma koliko multi kulti trebao bit i bicu, necu vjerovat nikada,toliko
Last edited by juventino77 on 12/04/2011 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#56 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Co0l »

Banksy wrote:
Co0l wrote:Ma samo budalu ovo moze iznenaditi i to iz vise razloga.
A sto se tice licno Vaskovica-odavno je Svetlana Cenic tvrdila,u jeku afere sa medijskim ucjenama i reketom oko Bakira,da je Vaskovic nju licno ucjenjivao pustanjem nekih priloga i slicno i trazio pare da nesto o njoj ne objavljuje.Naravno,ni tad se to nije spominjalo u 60 minuta jer bas ne bi islo Bakiru u prilog ali se zato Cenicka zove u emisije kad se god za to ukaze potreba.
S obzirom da sam i tada bio skloniji povjerovat Svetlani Cenic nego Vaskovicu jos odavno Vaskovica ne posmatram kao nekog postenog i moralnog novinara tako da me ovakve snimke iz Srebrenice nimalo ne iznenadjuju.

Svetlana Cenić je ratni, paljanski šef kabineta ratnog zločinca Nikole Koljevića.
Nakon rata SDS ministar finansija.
Nakon što je Dodik, dolaskom na vlast, pomeo i doveo za ministre svoje ljude, preko noći postaje demokrata, borac za pravdu.
Dakle baš isto smeće k'o i Vasković.
Ma jasno je da bi njena prica bila drugacija da je danas u vlasti i ne pada mi na pamet nju uzdizat na neki pijedestal ali kazem da u toj nekoj komparaciji sa Vaskovicem ipak njoj vise vjerujem kad optuzi doticnog za nesto kao sto je ucjena.I da je ona relevantan sagovornik kad treba pricati o korupciji,poput Vaskovica,ali da se u istim medijima presucuje njena optuzba na racun Vaskovica.Kao sto se presucivala i ova sramna ratna epizoda slobodana Vaskovica. To je sve.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#57 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by hajducka travica »

DISCIPLINA wrote:dje ste hejteri... velis dobar source ha... haha... djeco djeco...

:run:
koga i cega?????
T4h
Posts: 159
Joined: 02/12/2008 23:20

#58 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by T4h »

Sve mi padne na pamet jedna nana rahmet joj dusi. Naime pred njenim ocima cetnici su zaklali clanove njene porodice, ona sve to vidjela. I u jeku komunizma, bratstva i jedinstva ponavljala je : " Sine ne vjeruj četniku pa i da golom gu***om na platu sjedne. ". Normalno smijali su se nani u taj vakat, umrla je prije nego sto je vidjela koliko je bila u pravu...svijesti kod nas samo rijetki imaju. Mnoge je stid reci sta se desilo, to je ta razlika mi ne umijemo ni istinu govoriti a četnici tako lahko tako prirodno lazi govore. Daj nam Boze pameti.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#59 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by hajducka travica »

T4h wrote:To je cudo kako nama svako moze prodati maglu, fakat ovo nije iznenadjenje.
1941-45 dosle komsije da kolju, ubijali. Kasnije mi opet vjerovali.
1992-95 opet komsije dosle da kolju;
Hocemo li ikad nauciti ? Covjeka ovakvi klipovi potresu iz temelja. Kad ovog dedu s vrecom na ledjima vidim tacno me dusa boli. U istom momentu i bijes i tuga.
Nisu oni krivi,do nas je.Bilo ko kad uputi neku lijepu rijec na nasu adresu,mi svrsavamo od srece i dizemo ga u oblake.Naivnost,sludjenost i retardiranost su nase najvece osobine.
juventino77
Posts: 91
Joined: 14/09/2010 22:01

#60 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by juventino77 »

T4h wrote:Sve mi padne na pamet jedna nana rahmet joj dusi. Naime pred njenim ocima cetnici su zaklali clanove njene porodice, ona sve to vidjela. I u jeku komunizma, bratstva i jedinstva ponavljala je : " Sine ne vjeruj četniku pa i da golom gu***om na platu sjedne. ". Normalno smijali su se nani u taj vakat, umrla je prije nego sto je vidjela koliko je bila u pravu...svijesti kod nas samo rijetki imaju. Mnoge je stid reci sta se desilo, to je ta razlika mi ne umijemo ni istinu govoriti a četnici tako lahko tako prirodno lazi govore. Daj nam Boze pameti.
boldano- odavno pametnije i preciznije recenice nisam procitao :bih:
ella.ella
Posts: 114
Joined: 21/06/2010 21:17
Location: Sarajevo-Tuzla

#61 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by ella.ella »

naeS wrote:
ella.ella wrote:OVO JE ŠOKANTNO DA SE ČOVJEK NAJEŽI.

Da li neko može identifikovati novinara koji postavlja pitanje prije Vaskovića o islamskim teroristima?

Vrijeme je da se započne pravni lov na sijače zla. Svaka čast Muratu Tahiroviću i udruženju logoraša BiH sto su krenuli u akciju.

Zivim za dan da se mozgovi zla (novinari) nadju u KPDomu Zenica, prije svega:

1. Smiljko Sagolj
2. Risto Djogo
3. Dijana Culjak
4. kompletna redakcija srne iz 1992-1995
5. Merlic i njegova Slika na sliku
itd.

Nakon rata istim stopama su krenuli

1. Leo Plockinic (Croatia Libertas - neki dan su otkrili da je na budzetskom spisku Republike Srpske)
2. Dzevad Galijasevic (isto kao i prethodni)
3. Ivica Mlivoncic (finansiran u susjednoj "europskoj" zemlji)
4. Rajko Vasic itd.

To su mozgovi zla bez savjesti i bez stida.
što li Merlića ubaci na ovaj spisak ?! :?
Čovjek je, koliko je meni poznato, sasvim korektno izvještavao ....... što se ne bi moglo reči i za Latina u istoj emisiji .
Pogledaj ko je najavio pokolj u Vranici:

User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#62 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by metar_drva »

ella.ella wrote:OVO JE ŠOKANTNO DA SE ČOVJEK NAJEŽI.

Da li neko može identifikovati novinara koji postavlja pitanje prije Vaskovića o islamskim teroristima?

Vrijeme je da se započne pravni lov na sijače zla. Svaka čast Muratu Tahiroviću i udruženju logoraša BiH sto su krenuli u akciju.

Zivim za dan da se mozgovi zla (novinari) nadju u KPDomu Zenica, prije svega:

1. Smiljko Sagolj
2. Risto Djogo
3. Dijana Culjak
4. kompletna redakcija srne iz 1992-1995
5. Merlic i njegova Slika na sliku
itd.

Nakon rata istim stopama su krenuli

1. Leo Plockinic (Croatia Libertas - neki dan su otkrili da je na budzetskom spisku Republike Srpske)
2. Dzevad Galijasevic (isto kao i prethodni)
3. Ivica Mlivoncic (finansiran u susjednoj "europskoj" zemlji)
4. Rajko Vasic itd.

To su mozgovi zla bez savjesti i bez stida.
koliko je meni poznato, ovaj boldirani odavno spava s ribama :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#63 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by bez_ideje »

igorailwayman wrote:i Ja sam izgubio dom. nekažem da u ratu niej bilo onih groznih stavri. Ali nije fino pričati i j... mamu nekome samo tako. Ograničimo se od takvih osoba na fin način i to je to. Život ide dalje, nemojmo se ovakvim stavrima zamarati, kojih, navodim, ima na sve tri nacionalne strane koliko hoćete. Neke stavri u životu kao i načim života nikada nećemo razumjeniti i možemo potrošiti citav život ispravljajući krivu drinu, ali je nikada nećemo ispraviti.

pozdrav za sve ljude dobre volje...
mir mir mir........niko nije kriv.....
Ta politika,a ?
e pa nece moci !
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#64 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by stochar »

ovi sto seru kao 'mozda je moro'. OK, sve i da jeste morao biti tu i napraviti prilog, nije morao galamiti na covjeka, postavljati onako sugestivna pitanja uz klimanje glavom i galamiti: 'Pricaj stari!'. i budala vidi da je lik full u tom filmu. nak oncu, bio je tu, sto nakon rata nije napravio reportazu o svemu sta se tamo desavalo, o svemu sto je vidio a u to vrijeme 'nije smio govoriti', vec je imao novine koje su svako malo negirale genocid i prenosile izjave prema kojima to nije genocid jer su zrtve pobijene vatrenim oruzjem i ima 'samo' 30 posto zhena...

na koncu, zamislite kako je zvucao radio prilog koji je pravio s onom iznudjenom izjavom, i u svrhu pravdanja chega je taj prilog napravljen?
ella.ella
Posts: 114
Joined: 21/06/2010 21:17
Location: Sarajevo-Tuzla

#65 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by ella.ella »

metar_drva wrote:
ella.ella wrote:OVO JE ŠOKANTNO DA SE ČOVJEK NAJEŽI.

Da li neko može identifikovati novinara koji postavlja pitanje prije Vaskovića o islamskim teroristima?

Vrijeme je da se započne pravni lov na sijače zla. Svaka čast Muratu Tahiroviću i udruženju logoraša BiH sto su krenuli u akciju.

Zivim za dan da se mozgovi zla (novinari) nadju u KPDomu Zenica, prije svega:

1. Smiljko Sagolj
2. Risto Djogo
3. Dijana Culjak
4. kompletna redakcija srne iz 1992-1995
5. Merlic i njegova Slika na sliku
itd.

Nakon rata istim stopama su krenuli

1. Leo Plockinic (Croatia Libertas - neki dan su otkrili da je na budzetskom spisku Republike Srpske)
2. Dzevad Galijasevic (isto kao i prethodni)
3. Ivica Mlivoncic (finansiran u susjednoj "europskoj" zemlji)
4. Rajko Vasic itd.

To su mozgovi zla bez savjesti i bez stida.
koliko je meni poznato, ovaj boldirani odavno spava s ribama :D
A da, upravu si, covjek se zaboravio, mislila sam reci, voljela bih da im se izda certifikat da su ratni zlocinci, jal postuhumno jal uzivo.

Evo jos jedne novinarke ciji je prilog postao metafora ratno huskacke propagande, ako neko zna kako se novinarka zove neka napise:

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#66 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by plain vanilla »

star(i)mo wrote:Rijetko me nesto rasplace ali ovo je fakat... :(
+1 :(
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#67 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by hajducka travica »

igorailwayman wrote:Daj ljudi smirite se. U ratu je većina ljudi radila ono što je morala a ne onu što je htjela. To je prošlost. Novinarstvo je bilo takvo ili uradi što ti kažem ili te nema. Imamo mi i danas sa sve tri strane žestokih nacionalista koje rat nije natjerao na to i koji nisu ni bili u ratu. Ovo su sad bili komentari vjerovatno onih koji se rata i ne sjećaju...
Strari dobri dubokoumni ljudi su znali kazati za one koji pricaju bez veze,da je cutanje zlato.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#68 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by muha_sa »

bez_ideje wrote:
igorailwayman wrote:i Ja sam izgubio dom. nekažem da u ratu niej bilo onih groznih stavri. Ali nije fino pričati i j... mamu nekome samo tako. Ograničimo se od takvih osoba na fin način i to je to. Život ide dalje, nemojmo se ovakvim stavrima zamarati, kojih, navodim, ima na sve tri nacionalne strane koliko hoćete. Neke stavri u životu kao i načim života nikada nećemo razumjeniti i možemo potrošiti citav život ispravljajući krivu drinu, ali je nikada nećemo ispraviti.

pozdrav za sve ljude dobre volje...
mir mir mir........niko nije kriv.....
Ta politika,a ?
e pa nece moci !
neka ga :D vidis kako je fin--gdje ces talasat--trebamo sutit-poklopit se usima i govorit--sucur pa je neko osto ziv i hvala komsijama na tome :-)
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#69 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by stochar »

hajducka travica wrote:
igorailwayman wrote:Daj ljudi smirite se. U ratu je većina ljudi radila ono što je morala a ne onu što je htjela. To je prošlost. Novinarstvo je bilo takvo ili uradi što ti kažem ili te nema. Imamo mi i danas sa sve tri strane žestokih nacionalista koje rat nije natjerao na to i koji nisu ni bili u ratu. Ovo su sad bili komentari vjerovatno onih koji se rata i ne sjećaju...
Strari dobri dubokoumni ljudi su znali kazati za one koji pricaju bez veze,da je cutanje zlato.
slika govori 1.000 rijeci:
Image
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#70 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by Gandalf »

Strašno i bolesno :!:
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#71 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by muha_sa »

ella.ella wrote:
A da, upravu si, covjek se zaboravio, mislila sam reci, voljela bih da im se izda certifikat da su ratni zlocinci, jal postuhumno jal uzivo.

Evo jos jedne novinarke ciji je prilog postao metafora ratno huskacke propagande, ako neko zna kako se novinarka zove neka napise:

cetnikulja Rada Djokic.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#72 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by stochar »

Image

Dodatak biografiji: Osim istrazivackim, bavio se i artiljerijskim novinarstvom...
T4h
Posts: 159
Joined: 02/12/2008 23:20

#73 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by T4h »

stochar wrote:Image

Dodatak biografiji: Osim istrazivackim, bavio se i artiljerijskim novinarstvom...
A neki bi da i pored ociju budemo slijepi. Pravi "junak".
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#74 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by muha_sa »

T4h wrote:
stochar wrote:Image

Dodatak biografiji: Osim istrazivackim, bavio se i artiljerijskim novinarstvom...
A neki bi da i pored ociju budemo slijepi. Pravi "junak".
Neka ba--plah je-kako samo fino prica protiv nakih Dodikovih hobotnica.treba ga nagradit i zaposlit u ministarstvo vanjskih poslova kao i starijeg mu ahbaba Dragana Bozanica.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#75 Re: Slobodan Vasković - Potočari 12 juli 1995 (novi snimci)

Post by palermo »

ella.ella wrote: Pogledaj ko je najavio pokolj u Vranici:

Merlić ti ne treba na tvom spisku, dovoljno je onih koji su se ogriješili da nema potrebe da ljude koji su i u onim vremenima makar pokušavali sačuvatio dio objektivnosti sada stavljaš na nekakav spisak.
Post Reply