Vaše voljene pc-igrice

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1 Vaše voljene pc-igrice

Post by dr.gog »

Prelistah 10 strana podforuma ,da ne bih duplirao..i ništa..
Elem,ljudi,zaigra li se šta,ono, dok oči ne pokrvave,prsti ne postanu bijelo modri, kičma ne zaboli od pogurenosti...skupljaju li se šolje od neskafe oko monitora,rondaju li ukućani?
Pitate li se u po frke,gdje vam je laserska puška ili rail-gun,ili zašto prilikom izlaska iz zgrade pred očima ne vidite natpis: "Loading next level"...Kunete li provajdera kad vam skoči ping i kad vaši rafali u pluća mrskih protivnika stižu sa godinu zakašnjenja.. :D :D :D bolesno zar ne?
Nekom jest..nekom nije :D :D

Ja bijah pogodno opremljen i na ljetovanju --Crysis---uz malu obavjest svima koji štuju ovo malo remek djelo grafike i gameplay-a..naime ima oko 20 :) novih singleplayer mapa za download...dodatno..s tim što ih je trećina smeće-no nećemo bit na kraj srca..

Uz sve to srce mi treperi na vijest koju mi prenese moj drug geek,izašao je ON...Stalker Clear Sky čiji demo preigrah 880000 puta zapostavljajući sve okolo....čekamo pojavljivanje istoga na Siranu,a za to vrijeme tugu liječimo sa Gears of War uz gašenje nostalgije sa Frontlines Fuel of War...
Oni skloni "drugom licu" imaju moju milostivu preporuku za prelijepi Assassins Creed..

Eh,tako,ja podjelih s vama svoje djetinjasto oduševljenje novim naslovima..a što vi igrate i čime jagodice prstiju i oči uništavate?(Travianci otpilite u startu :D ,hvata me smijeh :evil: )

No kako rekoh..evo utisaka sa ljetovanja..

Image
Image
Image

Nakon izleta u predivna karipska područja,dr.gog je skoknuo do dobrog starog ,radioaktivnog Černobila,te kao pravi Stalker uživao u nebu zastrtom oblacima s malo uranijske prašine,uz obavezni kalašnjikov ArmijeBiH :D

clear sky-demo screenshot
Image

a umorne noge skvasih u ugodnoj šetnji Pripjatskom močvarom s mirisom nafte:

Image

i tako to....ima li kod vas lijepih utisaka iz sličnih avantura.. :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Neelix »

nije bas da igram na ljetovanju :D

ali evo cime se zaokupljam kad mi je dosadno

Image

:D nije mi zanimljivo napucavat AI, koliko god grafika bila lijepa :P
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#3 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by dr.gog »

Igram ja Crysis online..o Neelixe :D osobito je zanimljivo kad se koristi ona fora sa nevidljivošću.. :-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Neelix »

da jos dodam, COD4 volim zbog realnosti...ne privlace me ni igre bazirane u srednjem vijeku, u nekakvim fantasy svjetovima, kao ni buducnost...jebiga, to je do ukusa, ne kazem da Crysis ne valja, samo mi ne lezi :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Neelix wrote:da jos dodam, COD4 volim zbog realnosti...ne privlace me ni igre bazirane u srednjem vijeku, u nekakvim fantasy svjetovima, kao ni buducnost...jebiga, to je do ukusa, ne kazem da Crysis ne valja, samo mi ne lezi :)
Ako zelis realnost onda moras probati Reality Mod za BF2, to se zove realnost sve ostalo je za malu djecu. :D

http://www.realitymod.com/


Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#6 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Neelix »

odavno se kanim battlefield da probam. ovaj zadnji je cini mi se u buducnosti (povrac) a prethodni je malo zastario, pa se nadam da ce izac kakav noviji sa radnjom u sadasnjosti :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#7 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by tranquil »

Smiju li se ovdje javiti ljubitelji igara koje nisu 3D shooter ? :D

Ja sam dugo bio RTS fan, godinama sam volio Starcraft kao najbolje od najboljeg (staro, izašlo 1998).

Zadnjih godinu-dvije međutim, igrao sam samo jednu igru, strategija ali nije RTS, nego kao veliki ljubitelj historije igram Europa Universalis III
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#8 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by dr.gog »

samo ožeži :D
User avatar
Pietje_Bel
Posts: 1947
Joined: 06/06/2008 23:07
Location: Bobovac

#9 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Pietje_Bel »

Ja sam odrastao sa ovom igrom. U osnovnoj skoli smo je svi igrali. Na zalost to je bilo vrijeme kada je u Bosni jos bio rat pa mozda i nije bilo fer igrati ovakve igre:

Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by tranquil »

Pietje_Bel wrote:Ja sam odrastao sa ovom igrom. U osnovnoj skoli smo je svi igrali. Na zalost to je bilo vrijeme kada je u Bosni jos bio rat pa mozda i nije bilo fer igrati ovakve igre:

... isječen nostalgični screenshot C&C-a...
Mislim da je ovo bio prvi RTS kojeg sam igrao ... šmrc ... oh, kako sam bio mlad....
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#11 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by zalizani »

@dr.Gog i ja sam bio na ljetovanju podavno,ali mi ga pokvariše Korejanci i vanzemaljci,najviše mi bi žao admirala pogide a bio star *ebote :wink:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7807
Joined: 13/11/2006 17:47

#12 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by jasko_ba »

preko ljeta uglavnom uživao uz COD4 multi
od singleplayera ponovo krenuo F.E.A.R. prelaziti jer ima najbolju horor atmosferu :run:
Crysis nažalost još nisam poigrao...treba jača grafička
BF2 prije redovno igrao..al dosadilo
tu i tamo...znam i MTW2 ponekad kad je dosadno
i da,HL2 sa ekspanzijama...prelijepooo
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#13 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by dr.gog »

zalizani wrote:@dr.Gog i ja sam bio na ljetovanju podavno,ali mi ga pokvariše Korejanci i vanzemaljci,najviše mi bi žao admirala pogide a bio star *ebote :wink:
Ah,šta ćeš, siromah ne izdrža 500 metaka iz kletoga Miniguna, a fol nešta neka struja iz njeg bije :lol: nešto on jak&zaheban...ma meni oni vanzemaljci nešto bijahu bezveze...najviše me se dojmilo ono 3D kretanje u beztežinskom stanju..onaj uvrnuti level "Caves"..jedva se snađoh,a dva Jegera po decu popio prethodno :D ...

ovo budalasto kretanje u tim Pećinama nije loše ni pogledati,npr. na youtube u visokoj kvaliteti:

http://www.youtube.com/watch?v=z5_avZ_yN0Q
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#14 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by dr.gog »

jasko_ba wrote:preko ljeta uglavnom uživao uz COD4 multi
od singleplayera ponovo krenuo F.E.A.R. prelaziti jer ima najbolju horor atmosferu :run:
Crysis nažalost još nisam poigrao...treba jača grafička
BF2 prije redovno igrao..al dosadilo
tu i tamo...znam i MTW2 ponekad kad je dosadno
i da,HL2 sa ekspanzijama...prelijepooo
Danas uzeh episode 1 +episode 2 za 9 dolara i Portal za istu sumu...interesuje me kako li je u multiplayeru..instalaciju,jer nisam raspoložen da osvanem uz isto ludilo, ostavljam za vikend :D (ko hoće može uzet Orange box za 40 dolara..naravno od vas iz Sarajeva..mi gameri se moramo pazit...)
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#15 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by zalizani »

dr.gog wrote:
zalizani wrote:@dr.Gog i ja sam bio na ljetovanju podavno,ali mi ga pokvariše Korejanci i vanzemaljci,najviše mi bi žao admirala pogide a bio star *ebote :wink:
Ah,šta ćeš, siromah ne izdrža 500 metaka iz kletoga Miniguna, a fol nešta neka struja iz njeg bije :lol: nešto on jak&zaheban...ma meni oni vanzemaljci nešto bijahu bezveze...najviše me se dojmilo ono 3D kretanje u beztežinskom stanju..onaj uvrnuti level "Caves"..jedva se snađoh,a dva Jegera po decu popio prethodno :D ...

ovo budalasto kretanje u tim Pećinama nije loše ni pogledati,npr. na youtube u visokoj kvaliteti:

http://www.youtube.com/watch?v=z5_avZ_yN0Q
Jest fkt ja sam bio trijezan al mi je pravi flash bio kada sam napokon izasao,a ono snijeg okolo dah se ledi ,odjelo stvarno nema dalje.Zar si samo minigunom tukao po bossu,neces valjda rec da nisi koristio hibrid od puske shatro takticka nuke u usta ;-)
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#16 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by hali gali halid »

Cekam da GTA IV izadje za PC :dance:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#17 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by ja.neron »

Image
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#18 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by ja.neron »

Image
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#19 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by malizeleni »

World in Conflict, pravo dobar RTS

Sve slike su ingame.

Image

Image

Image

Image


EVE Online - MMO

Image

Image

Image
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#20 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Krigla_Sa »

Super tema :thumbup:
Evo kako sam ja ljeto proveo :)

Star jeste ali jos uvijek je u krvi
Counter strike 1.6

Image

Tu je naravno Crysis , assassin's creed i LEGENDARNI

Image

Ako ko smije ONLINE PES-a :) neka se javi,vise ne treba ni origigi igra,samo solidna konekcija i jedan programcic mali :)
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#21 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by explorer »

........
Last edited by explorer on 16/09/2008 00:27, edited 1 time in total.
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#22 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by explorer »

Tuspas mene za PES :D
Samo ces mi pomoci sa postavkama (nikad nisam igrao PES online :oops:).
Igrao sam (ne bas tako skoro :-?) na verziji 6, a po print screen-u rekao bih da je ovo novija verzija?

Ja sam u mogucnosti igrati samo kasno popodne/navecer, pa ako je to ok, imas protivnika... :-)
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#23 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by rajvosa^ »

Ja sutam World of Warcraft vec par godina. Igrao COD online-competition godinama. Sad samo WoW. Gledajuci ove slike lozite me opet na ove ratne igrice. :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#24 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Neelix »

ako je ko zainteresovan za online partije

generals: zero hour
Image



nba live 08
Image





malo trkanja u trackmaniji
Image



napucavanja u codu
Image

nek mi posalje pm :)
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#25 Re: Vaše voljene pc-igrice

Post by Krigla_Sa »

Evo ga,uputstvo za PES 2008 online
Tutorial:
Skinite prvo ovaj patch 1.20 za PES i instalirajte http://dl.konami-europe.net/PES2008Patch1_20.zip
Zatim morate staviti novi crack ,skinite ga i copy paste u dir gdje je instalirana igra http://rapidshare.com/files/145625804/PES2008.rar.html

Download program Hamachi https://secure.logmein.com/products/hamachi/list.asp
Zatim instalirajte, i uključite ono "disable vulnerable services" kada vas upita kod instalacije za security. Kad ste instalirali, pokrenite Hamachi, i kliknite na onaj veliki gumb za logon. Traz�it će od vas da upi�sete svoj nickname, nadimak koji ćete koristiti kod spajanja na druge mreze i pokretanje svojih.
IP adresu koju taj korisnik ima (moz�ete je pročitati u Hamachiju, pokraj imena korisnika je, npr. adresa je 5.36.136.1),
Usput Hamachi soba s nasim igracima je
Ime: BSC LEAGUE
password:BSC
Tu cete vidjeti raju,s onima koji su online mozete se dogovoriti da odigrate,ako sta zapne slobodno i njih pitajte,svi su nagodni i hoce pomoci,samo da odigraju tekmu :)

Dalje
Pesmagazine2008 ,njega skinite,on je glavni :) http://rapidshare.com/files/124700253/P ... line08.rar
1.Kada downloadujete .rar file, potrebno je da iz njega sve izbacite u PES 2008 glavni folder ( C:\Program Files\KONAMI\ Pro Evolution Soccer 2008\ )
2. Pokrenite program klickom na autorun

Ukucajte IP adresu vaseg druga i izaberite sta zelite biti server ili client.
Kada ste konektovani pokrenite igru , idite u ONLINE Mod, izaberite server ili client i igrajte

Izgleda mozda previse komplikovano ali nije,evo imate i ovdje na engleskom uputstvo i to sa slikama,pogledajte i to, mozda se lakse snadjete ...ako jos sta zapne tu sam ;)

http://softe.wordpress.com/2008/06/26/h ... on-lanvpn/
Last edited by Krigla_Sa on 16/09/2008 19:59, edited 1 time in total.
Locked