Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#27727 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#27728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

Maharadza wrote:

Image
kako mi je ovaj s cvikama odnekud poznat, negdje sam ga prije gledao, al ne mogu da se sjetim gdje
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#27729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#27730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
Ehhh... Tuzno...

Kad se samo sjetim koliko su mi dusu napunili Dragon Age i Mass Effect serijal
Hvala CDPR, pa sad imam Witchera :D
Mada jos se nisam zblizio s likovima, kao sto sam u DA i ME bio...

Tacno mi srce zastane kad neko zaplati, ili je u opasnosti da mu/joj se to desi. Kad su mi u ME1 ubili jednog lika (da me spojlam), tacno sam htio uninstall, a nije mi jis bio ni priblizno drag kao neki drugi

Doduse, Geralt jeste na fazon samotnjaka, pa bi mozda bilo i neprirodno da ima veliku druzbu/ekipu s kojom nastupa :roll:
Za sad sam najbolji jaranluk ostvario s debelim Red Baronom :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#27731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
da ali EA neće sigurno propasti, Bioware s druge strane kao razvojni studio trpi ogromnu štetu zbog Anthema. Uplitanje u razvoj igre od strane EA je i dovelo do toga da na tržište stigne poluproizvod, što do današnjeg dana nisu uspjeli popraviti već se tone sve dublje i dublje. Kada na ovo dodamo i posljednji Mass Effect koji također neuspjeh doživio, onda ništa drugo i ne možemo očekivati kad je budućnost Bioware-a u pitanju..na žalost, a jedan je od boljih studia uopšte u gaming industriji...također, meni jedan od najdražih, ako ne i najdraži studio zbog pojedinih naslova je Bethesda, a koja zbog Fallouta 76 trpi ogromne kritike, čak i tužbe, isto tako nema svijetlu budućnost. Njih nije EA zeznula, ali jesu sami sebe.
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#27732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by teletrader »

Pirates, Pirates Gold, Defender of the Crown, Xenon 2 , Wing Commander 2,3,4.. itd. :D :D :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#27733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
Apex?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#27734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

aditon wrote:
House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
da ali EA neće sigurno propasti, Bioware s druge strane kao razvojni studio trpi ogromnu štetu zbog Anthema. Uplitanje u razvoj igre od strane EA je i dovelo do toga da na tržište stigne poluproizvod, što do današnjeg dana nisu uspjeli popraviti već se tone sve dublje i dublje. Kada na ovo dodamo i posljednji Mass Effect koji također neuspjeh doživio, onda ništa drugo i ne možemo očekivati kad je budućnost Bioware-a u pitanju..na žalost, a jedan je od boljih studia uopšte u gaming industriji...također, meni jedan od najdražih, ako ne i najdraži studio zbog pojedinih naslova je Bethesda, a koja zbog Fallouta 76 trpi ogromne kritike, čak i tužbe, isto tako nema svijetlu budućnost. Njih nije EA zeznula, ali jesu sami sebe.
Nije EA ni Bioware zeznuo

ko ima vremena, clanak je ogroman, pricali su sa 20ak ljudi iz biowarea, sve objasnjeno

https://kotaku.com/how-biowares-anthem- ... 1833731964

Bioware je zeznuo samog sebe.

Kome se ne da citati, prvih 10ak min sve je prepricano

User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#27735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Raigor Stonehoof wrote:
House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
Apex?
Apex je free to play s micro transakcijama u igri koje nikog ne obavezuju, te ne stvaraju prevagu u samom gameplayu između igrača koji ne kupuju i onih koji kupuju dodatke koji se ogledaju u skinovima kako legendi tako i oružja..kod apexa je win win situacija i za respawn i za EA..a vala i za nas igrače jer smo dobili izvrsnu igru za DŽ :D
Last edited by aditon on 11/04/2019 09:47, edited 1 time in total.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#27736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

pa Bioware je sebe zeznuo u startu kad su odabrali EA za izdavača ali također su sami sebe zeznuli jer za 6 godina koliko je navodno Anthem razvijan, dobili smo igru koja izgleda kao da je 6 mjeseci razvijana, bezidejna priča, loot boxovi koji nemaju smisla, dosadan ambijent, downgrade grafike u odnosu na trailer s E3..naravno sve su to greške Bioware ali da ih EA nije pritisnuo da se igra izbaci na tržište, da se sačekalo još neko vrijeme, možda Bioware ne bi sve ovo ovako uradio...hvala za video iznad, pogledat ću ga svakako.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#27737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

aditon wrote:pa Bioware je sebe zeznuo u startu kad su odabrali EA za izdavača ali također su sami sebe zeznuli jer za 6 godina koliko je navodno Anthem razvijan, dobili smo igru koja izgleda kao da je 6 mjeseci razvijana, bezidejna priča, loot boxovi koji nemaju smisla, dosadan ambijent, downgrade grafike u odnosu na trailer s E3..naravno sve su to greške Bioware ali da ih EA nije pritisnuo da se igra izbaci na tržište, da se sačekalo još neko vrijeme, možda Bioware ne bi sve ovo ovako uradio...hvala za video iznad, pogledat ću ga svakako.
Halo ba, 6 godina se razvija igra, koje jos vrijeme je trebalo cekat? :D i nisu oni odabrali EA za izdavaca, EA je njih kupio

6 jebenih godina

Ja sam video pogledao neki dan, sad evo citam clanak pomalo, nevjerovatni su
The most common anecdote relayed to me by current and former BioWare employees was this: A group of developers are in a meeting. They’re debating some creative decision, like the mechanics of flying or the lore behind the Scar alien race. Some people disagree on the fundamentals. And then, rather than someone stepping up and making a decision about how to proceed, the meeting would end with no real verdict, leaving everything in flux. “That would just happen over and over,” said one Anthem developer. “Stuff would take a year or two to figure out because no one really wanted to make a call on it.”
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#27738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Činjenica je da je BioWare izbacivao odlične igre dok nije postao dio EA grupe. Niste uračunali menadžment u svu ovu priču.
BioWare i sve što se u firmi dešava je posljedica nekog "glavonje" koji vlada cijelom EA grupacijom i koji traži dolar više na kraju godine. Takvi ljudi sve gledaju kroz brojeve i njemu nije bitno ni 1% onoga što je bitno krajnjem korisnku (nama).

Zbog toga su mnoge DOBRE firme propale, a u gaming industriji ih ima također veliki broj.



Ubisoft i EA sad prate jedan sličan model izdavanja igara - a to je kloniranje i maskiranje. To se vidi na EA sportskim igrama, Simsima isl, kao i na Assassin's Creed igrama. Doslovno jedno te isto, upakovano u drugačiju ambalažu.


Opet se vraćamo na staru dobru priču: Sve dok ima budala koje kupuju, ovi neće promijeniti svoj pristup.




Gledaj spiska... Kompanije koje je akvizirao EA
I pogledaj na spisku ove mrtve firme... Pa skontaj da su te firme dale kultne igre poput C&C, D&D, Eye of the beholder, Syndicate, Dungeon Keeper, Populous, Ultima, Wing Commander, System Shock...
Ne kažem da je EA sve sjeb'o, ali dosta toga je propalo nakon što su ih kupili, zatvorili, a nastavili koristiti njihov brend. Slično što Hastor sa Prevent grupacijom radi po njemačkoj i austriji
Last edited by Averus on 11/04/2019 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#27739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Sve je to tacno i stoji, ali ne konkretno kod ovog slucaja. Anthem ne propada zbog mikrotransakcija i "dolara vise".

6 godina je jebeno dug period.

U ovoj prici, jedina greska EA je sto su ih tjerali da koriste Frostbite.

Procitaj clanak :)
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#27740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Raigor Stonehoof wrote:Sve je to tacno i stoji, ali ne konkretno kod ovog slucaja.

6 godina je jebeno dug period.

U ovoj prici, jedina greska EA je sto su ih tjerali da koriste Frostbite.

Procitaj clanak :)
Ah, to je sasvim druga priča. Ali budimo realni - koliko je Final Fantasy XV razvijan?
Kad napraviš nešto dobro poput Mass Effecta i Dragon Age-a, fanovi će te čekati 20 godina ako treba - jer očekuju da ćeš prekucati!

6 godina nije dug period za igru koja je obećavala da će biti NEŠTO. Ispala je obični brabonjak, prepakovan u fancy govance.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#27741 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

opet se vracam na clanak, ja ga jos nisam zavrsio, evo sve u komadicima

nisu se mogli dogovorit godinama na sta ce licit igra. nekoliko puta su ubacivali i izbacivali letenje. onda je pocetkom 2017 doso onaj soderlund iz EA i jebo im sve i reko da moraju napravit nesto dobro, jer ovo dotad nije kurcu valjalo

i tad su napravili onaj e3 "gameplay" video. tek tad, kada je izasao taj video, i developeri su otprilike dobili ideju sta anthem ustvari treba biti.

nakon 4 godine "razvoja igre" :lol: a ustvari drkanja kurca
In June of 2017, just a few days after that last-minute name change from Beyond to Anthem, BioWare boss Aaryn Flynn took the stage of EA’s E3 press conference and announced the game. The next day, at Microsoft’s press conference, they showed a demo that helped everyone, including BioWare’s own developers, finally see how Anthem would play.
User avatar
ferratilis
Posts: 7284
Joined: 25/11/2013 16:48

#27742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ako je tako, onda je Bioware kriv koliko i EA, sta su radili tolike godine!? Najgore od svega sto sam cuo je da ce Dragon Age 4 biti kao Anthem, nesto kao "live service" RPG, u prijevodu sranje. Prije Anthema su vec radili na DA4 i onda prekinuli i sad nakon Anthema poceli ispocetka sa potpuno drugim konceptom.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#27743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

ferratilis wrote:Ako je tako, onda je Bioware kriv koliko i EA, sta su radili tolike godine!? Najgore od svega sto sam cuo je da ce Dragon Age 4 biti kao Anthem, nesto kao "live service" RPG, u prijevodu sranje. Prije Anthema su vec radili na DA4 i onda prekinuli i sad nakon Anthema poceli ispocetka sa potpuno drugim konceptom.
Ja s4 nadam da su to samo glasine :(
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#27744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Sa Westwood sudijom se ugasila i potencijalno dobra franšiza Dune.Ali je najbitnije da će uskoro biti oživljena pod okriljem norveškog Funcoma.Jedva čekam. :bih:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#27745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »



ovo bi mogla biti jako zanimljiva igra...
User avatar
ferratilis
Posts: 7284
Joined: 25/11/2013 16:48

#27746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Titanfall 2 je imao jednu od najboljih kampanja u FPS zanru, ikad. Nadam se da ce ovo biti barem slicno. Ne vjerujem Electronic Artsu, ali Respawn bi mogao napraviti dobru igru.

exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#27747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by exampLe. »

Ja vise ne znam sta bi igrao. :lol:

PUBG zbagan, prespor tempo, vise trckaras po mapi nego sto se pucas.

Apex i Fortnite mi izgledaju kao igrice za djecu, jednostavno mi ne leze ta futuristicka crtana sranja.

CS:GO super igrica al' dodijala, igram CS 7 godina. :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#27749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

Bas te naljutio apex :D Ja odoh sad vala baciti, barem satak.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#27750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Raigor Stonehoof wrote:
House wrote:
aditon wrote:Bioware nema svijetlu budućnost, a sve zbog katastrofalnog izdanja zvanog Anthem
sve što EA dotakne nema svijetlu budućnost.

na žalost
Apex?
Igra prepuštena sama sebi, dosta bugova koji nisu fixani, serveri češće loši nego dobri, nikakve komunikacije s igračima. A Respawn je sada uzeo i ovaj Star Wars što znači da bi Apex mogao uskoro izgubiti veliku bazu igrača. Na Twitchu je već grohn'o
Post Reply