Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#51 Re: Vaše voljene PC igre

Post by dr.gog »

travar wrote:Besplatan portal:
http://gadget.ba/view/2335/valve-nudi-o ... -besplatno

Disclaimer:
Download je sasvim legalan.
Nažalost samo još naredna tri dana.Od dvadesetog je ponovo "za kupovanje" :oops:
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#52 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

Evo liste sa release terminima:

Image
Image

Kao veliki fan FPS-ova s nestrpljenjem cekam BF3 :-D
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#53 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Decerto »

Metro 2033 ko nije igrao,e onda :roll: ja iscekujem last night,nije da cu ga igrati,al eto barem da gledam gameplay na u tubeu.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#54 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Kinaski »

pratim
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#55 Re: Vaše voljene PC igre

Post by mladtrek »

djugum wrote:Evo liste sa release terminima:

Image
Image

Kao veliki fan FPS-ova s nestrpljenjem cekam BF3 :-D
koji je ovo site gdje se mogu pratititi termini izlaska ?
kod65
Posts: 266
Joined: 30/05/2010 23:18
Location: Sarajevo

#56 Re: Vaše voljene PC igre

Post by kod65 »

Prema ovome diablo 3 izlazi ove godine? koliko su pouzdani?
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#57 Re: Vaše voljene PC igre

Post by savsvoj »

kod65 wrote:Prema ovome diablo 3 izlazi ove godine? koliko su pouzdani?
Diablo 3 definitivno izlazi ove godine beta je vec izasla tako da se moze ocekivati za neka 2 mjeseca najvjerovatnije.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#58 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

kod65 wrote:Prema ovome diablo 3 izlazi ove godine? koliko su pouzdani?
Pise prvi kvartal 2012, inace lista je iz njemackog casopisa GAMESTAR, deseto izdanje ove godine.
A Diablo se odugovlaci vec poprilicno dugo tako da me nebi cudilo da izadje ipak pocetkom slijedece godine.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#59 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

mladtrek wrote: koji je ovo site gdje se mogu pratititi termini izlaska ?
Dobivam casopis u pdf-u na mail, mogu ovdje azurirati listu kad izadje novi.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#60 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Eborg »

Decerto wrote:Metro 2033 ko nije igrao,e onda :roll: ja iscekujem last night,nije da cu ga igrati,al eto barem da gledam gameplay na u tubeu.
Bit će drama! :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#61 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Quaresma »

Decerto wrote:Metro 2033 ko nije igrao,e onda :roll: ja iscekujem ast night,nije da cu ga igrati,al eto barem da gledam gameplay na u tubeu.
:D mislis last light, al nista cudno, i ja sam jedno vrijeme mislio da se tako zove, dok nisam bolje pogledao i vidio lignht umjesto night
LTE
Posts: 99
Joined: 28/06/2009 23:19

#62 Re: Vaše voljene PC igre

Post by LTE »

STALKER mi je THE GAME......., e..., a sad me zanima jel mi se isplati odigrati Metro 2033. Da se ne bi puno razočarao...?
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#63 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

LTE wrote:STALKER mi je THE GAME......., e..., a sad me zanima jel mi se isplati odigrati Metro 2033. Da se ne bi puno razočarao...?
Ako volis STALKER-a obavezno probaj i FALLOUT 3 :thumbup:
LTE
Posts: 99
Joined: 28/06/2009 23:19

#64 Re: Vaše voljene PC igre

Post by LTE »

djugum wrote:
LTE wrote:STALKER mi je THE GAME......., e..., a sad me zanima jel mi se isplati odigrati Metro 2033. Da se ne bi puno razočarao...?
Ako volis STALKER-a obavezno probaj i FALLOUT 3 :thumbup:
Odigrao sam Fallout davno. Nego vidim da ocjene za ovaj Metro se kreću oko 75% pa zato pitam.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#65 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

LTE wrote:
djugum wrote:
LTE wrote:STALKER mi je THE GAME......., e..., a sad me zanima jel mi se isplati odigrati Metro 2033. Da se ne bi puno razočarao...?
Ako volis STALKER-a obavezno probaj i FALLOUT 3 :thumbup:
Odigrao sam Fallout davno. Nego vidim da ocjene za ovaj Metro se kreću oko 75% pa zato pitam.
Nisam ga ni ja igrao, kanim se odavno...
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#66 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Vegetastar »

još malo do Skyrima, i onda zbogom društveni živote :D

jel negdje izašla minimalna i preporučena konfiguracija, zna li neko (oficijelno)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#67 Re: Vaše voljene PC igre

Post by skafiskafsnjak »

Kada ocekujemo ovaj PES ?
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#68 Re: Vaše voljene PC igre

Post by Decerto »

Svima preporucujem metro 2033...sa ruskim glasovima,ali engleskim prevodom.Nije fazon igrat igru u kojoj je radnja smjestena u rusiji,a da karakteri pricaju engleski.Jos kad se na ruskom krenu derat,JIZZ IN MY PANTS ! Artyoooooooooooooooom ! :lol:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#69 Re: METRO 2033: čekajući STALKER 2..

Post by dr.gog »

LTE wrote:STALKER mi je THE GAME......., e..., a sad me zanima jel mi se isplati odigrati Metro 2033. Da se ne bi puno razočarao...?
Metro 2033 je najveće razočarenje za zagrižene fanove Stalkera i inače jedan od sjajno zamišljenih, ali jako loše završenih naslova.

Preigrao sam ga dva puta. Osnovna priča je fascinantno smišljeni SF, neka vrsta postapokaliptične Moskve u čijem se podzemlju kriju organizovane grupe građana, raspoređene po stanicama ogromnog metroa. U stalnom strahu od raznih mutanata (preuzeto iz Stalkera) grade razne zapreke i trguju međusobno oružjem i municijom(također Stalker.

Najbolesnija je zloslutna najava vladavine nacističkih grupa na površini grada, sa kojima glavni lik Artyom jedva izlazi na kraj. Nacisti u 2033. godini u sred Moskve?...

Ideja postaje jasnija ako se zna da je Rusija zemlja u kojoj trenutno ima više odlično organizovanih i do zuba naoružanih neonacističkih organizacija organizovanih u bataljone, koji su Hirtlerov militarizam i misticizam(nadmoć jedne rase i "tajna" oružja) samo preveli na rusku furku...

Igra je grafički izuzetno lijepo urađena, posebno lica i odjeća likova, te efekti volumetrijskog/prostornog svjetla.
Ko voli grafiku, neka obrati pažnju na scene u nekom od skloništa :wink: ima tu materijala koji ni Crysis nije načeo.

Oružja su veoma interesantna i također odlično "nacrtana". Atmosfera, sam ugođaj na virtualnoj mapi je jako dobar, ali nažalost ovdje prestaju pohvale :oops: ..

Oružja i njihovi efekti nisu izbalansirani niti je vlasnik igre ikada napravio odgovarajuće patcheve. Inače, mislim da sam zbog iste stvari ružio i toliko hvaljeni Fallout 3 koji ima retardirano loše oružje, slabu fiziku kretanja i potpuno sumanute botove čija je preciznost pretjerana (Inače je u Falloutu po meni jedino dobra priča igre :D )

Dalje, METRO je upropaštena igra zbog ponašanja nekih likova iz razvojnog tima- što je očito ako vidimo da je igra bukvalno "na silu " prekratka, i da su zadnji leveli zaista potpuno nerazumljivi, nelogični i krajnje dosadni, te da veze nemaju sa atmosferom i pričom sa početka igre. Moram upozoriti da igra ima tri bug-a na određenim dijelovima,a koji se odnose na nenormalnu težinu prelaženja :twisted:

Druga najveća zamjerka ruske i ukrajinske igračke zajednice(koje su ogromne, usput rečeno), je da je METRO najobičnija pravolinijska pucačina "bez mozga", u čemu se potpuno slažem..

Za razliku od Stalker Call of Pripyat, gdje postoji oko 10 većih "scenarija" ,ovisno kakav način igranja uloge odaberete, i za koji treba minimum 10 dana igre za potpun doživljaj, METRO je ipak samo igra za početnike u ovom žanru, navikle na zastarjeli Call of Duty i slične "pucaj i ne misli" igre...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#70 Re: Vaše voljene PC igre

Post by skafiskafsnjak »

Joj skino ovaj PES DEMO, pa moze li se ijedom zaigrati a da mi ne prikazuje onaj trailer ispocetka ? ooojj izrbrisat cu zbog onoga !
User avatar
House
Posts: 46719
Joined: 17/03/2010 15:36

#71 Re: Vaše voljene PC igre

Post by House »

L00d wrote:Joj skino ovaj PES DEMO, pa moze li se ijedom zaigrati a da mi ne prikazuje onaj trailer ispocetka ? ooojj izrbrisat cu zbog onoga !

Izbriši fajl pes12pv u PES 12 folderu :wink:
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#72 Re: METRO 2033: čekajući STALKER 2..

Post by djugum »

dr.gog wrote:
Druga najveća zamjerka ruske i ukrajinske igračke zajednice(koje su ogromne, usput rečeno), je da je METRO najobičnija pravolinijska pucačina "bez mozga", u čemu se potpuno slažem..

Za razliku od Stalker Call of Pripyat, gdje postoji oko 10 većih "scenarija" ,ovisno kakav način igranja uloge odaberete, i za koji treba minimum 10 dana igre za potpun doživljaj, METRO je ipak samo igra za početnike u ovom žanru, navikle na zastarjeli Call of Duty i slične "pucaj i ne misli" igre...
Tako nesto sam predpostavljao, mogao bi preci preko glupih protivnika (kao ljubitelj zarna :D ) pa i lose izbalansiranosti oruzja ali ne mogu preci preko tkz "tunelskog" sistema igranja, bez slobode kretanja. Bio sam vrlo razocaran kada sam instalirao CRYSIS 2, jer su mu debelo skresali slobodu koju je imao prvi dio. Iz nekoliko navrata sam se ipak nakanio i prekucao (na kraju se ispostavila da iako je bila u principu tunelska opet je imala odredjenu sirinu :-D )
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#73 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »



Evo malo in-game footage :thumbup: mogu reci da izgleda strasno!
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#74 Re: Vaše voljene PC igre

Post by shin »

Da je gameplay vidio bi HUD :D
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#75 Re: Vaše voljene PC igre

Post by djugum »

shin wrote:Da je gameplay vidio bi HUD :D
Vidjecemo kad izadje jesu li stavili previse sminke :D
Ako bude priblizno ovako, onda ce me multiplayer drzati duuugo vremena i na dvojci sam izgubio par mjeseci zivota :D
Post Reply