Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
236
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
269
50%
 
Total votes: 535

DonieBrasco
Posts: 16689
Joined: 31/08/2016 16:09

#48426 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Image
Ovo vam je slika i prilika vecine gaming kompanija i osoba na pozicijama odlucivanja koje imaju ove zastavice po profilima, sto ne znaju "sta su" a odrasili ljudi.

Ti ljudi ispoljavaju svoje komplekse i izivljavaju se na programerima i developerima pa zato imamo samuraja crnca lgbtq, zbog ovakvih imamo da je Lara Kroft odjecnom non-binar i ima spelove - vise nije akciona riba atletskog tijela, ovakvi su odgovorni sto u BG 3 ork-azijat jbe vjeticu-nonbinar.

Zbog ovakvih imamo šarenilo duginih boja, ogroman WOKE i politicku "korektnost". Ovakvi ljudi unistavaju gaming industriju.

Hvala qurcu pa ima Rock Star koji ce se pisati po ovakvima u GTA6 jer za to i jesu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11310
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#48427 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 10/06/2024 19:41
Tito_i_Partija wrote: 10/06/2024 15:21 Elem, k'o što tekoh, trailer mi je bio razočaravajući al' nadam se da će gameplay showcase, koji je sutra, bit' puno bolji.
Gameplay sneak-peak

https://x.com/dragonage/status/1800196133517660204




Jes' da je klip baš kratak, al' lijepo mi izgleda. O tome sam i neki dan govorio: Bioware nikad nije im'o problema sa estetikom, audio-vizuelnom umjetnošću, i filmskim utiscima. Ako išta rade bez mane, to je to. Njihove igre uvijek prelijepo izgledaju i zvuče. :)

Al' de da prvo vidimo kako marisanje izgleda. I naravno, samo za ove moje forumske dušebrižnike, malo gej seksa. Da mogu mirno spavat' noćas. :lol:
Last edited by Tito_i_Partija on 10/06/2024 20:07, edited 1 time in total.
User avatar
Averus
Posts: 20605
Joined: 13/02/2008 17:07

#48428 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 10/06/2024 20:03 Jes' da je klip baš kratak, al' lijepo mi izgleda. O tome sam i neki dan govorio: Bioware nikad nije im'o problema sa estetikom i filmskim utiscima, ako išta rade bez mane, on je to. Njihove igre uvijek prelijepo izgledaju. :)
Da, uvijek ću se sjećati kako sam u DA:I znao zastati i samo razgledati oko sebe, kako je sve lijeeeeepo

Tito_i_Partija wrote: 10/06/2024 20:03 Al' de da prvo vidimo kako marisanje izgleda. I naravno, samo za ove moje forumske dušebrižnike, malo gej seksa. Da mogu mirno spavat' :lol:
Ahahahah vala baš :lol: :lol: :lol:
daario naharis
Posts: 735
Joined: 17/06/2015 19:42

#48429 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by daario naharis »

Da li mi mozete preporuciti neku strategiju da nije zahtjevna previse u smislu grafike i shvacanja? Hocu da se odmorim malo poslije posla. Igrao sam nekada CIV5 i nije lose, nesto na taj fazon a mozda da ima vise politike neke :)

Na yt mi izbaci prsvise prijedloga ne znam ni sam sta da krenem....
User avatar
ferratilis
Posts: 7665
Joined: 25/11/2013 16:48

#48430 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ove godine ce se voditi teska borba za najgori, najruzniji, i naj-woke RPG: VtMB2, Avowed, Dragon Cringe Failguard, mozda i Fable

Posto mi je PoE univerzum srcu drag, najvise boli. :(


Hvala qrcu pa ce Vavra spasiti godinu sa KCD2.
User avatar
Peacean
Posts: 3926
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#48431 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Peacean »

User avatar
geralt
Posts: 5575
Joined: 14/09/2017 12:45

#48433 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

daario naharis wrote: 10/06/2024 20:09 Da li mi mozete preporuciti neku strategiju da nije zahtjevna previse u smislu grafike i shvacanja? Hocu da se odmorim malo poslije posla. Igrao sam nekada CIV5 i nije lose, nesto na taj fazon a mozda da ima vise politike neke :)

Na yt mi izbaci prsvise prijedloga ne znam ni sam sta da krenem....
Probaj Age of Wonders Planetfall ako volis sci-fi, ili AoE 4 iz istog serijala ako vise volis fantasy. Ako hoces da probas nesto malo kompleksnije, Crusader Kings III ti je jako dobra igra iz grand strategy zanra.
User avatar
Averus
Posts: 20605
Joined: 13/02/2008 17:07

#48434 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Hollow Knight na pauzu, pa ću nastaviti nekad.

Počeo sam Dragon's Dogma: Dark Arisen
Predobra fora sa penjanjem na bossove tokom borbi :thumbup:
Vidi se malo starost igre (najviše UI i menu design), ali prvih 5 sati mi je dosta zabavno.
Muzika je dobra
User avatar
ferratilis
Posts: 7665
Joined: 25/11/2013 16:48

#48435 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Cuj, Averus igra DDDA. Automatski dobijas 100 cool poena. :D

DD je nesto kao klasicni zapadnjacki RPG, ali sa primjesama Monster Huntera. A tek Bitterblack Isle ekspanzija je vrhunski dungeon crawler. I DD je jedna od rijetkih igara koje se ne boje mraka, kad padne noc, fakat ne vidis prst pred okom i svaki korak znaci potencijalnu smrt, cijenim taj aspekt dizajna. :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 20605
Joined: 13/02/2008 17:07

#48436 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Nemaš šta da se čudiš, moj katalog je uvijek bio raznolik :D
Već neko vrijeme (malo nakon što sam počeo Hollow Knight) me baš uhvatila želja za nekim Fantasy RPG-em. Čak sam razmišljao da krenem Dragon Age od Originsa ponovo. I onako uzmem listati šta imam na Steamu, kad vidim Dark Arisen (nedavno kupio).

Ma odoh reko' instalirati, šta fali :D
Ima on svojih janky momenata, ali ništa što meni previše smeta. Boss fights mi se pravo sviđaju (do sad prošao Chimera/tutorial, Cyclops i Hydra - dakle sami početak igre).
User avatar
Cracked
Posts: 625
Joined: 16/05/2012 02:31

#48438 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Cracked »

Ovaj star wars Outlaws bi mogla biti 10/10 igra. Bar po onome sto su pokazali. Ide na PS5 prvi dan ako recenzije budu dobre
DonieBrasco
Posts: 16689
Joined: 31/08/2016 16:09

#48439 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Ubisoft fail u najavi, preslikana im svaka igra.
User avatar
House
Posts: 47406
Joined: 17/03/2010 15:36

#48440 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

biće tri "open world" planete i to je to. ne vjerujem ubisoftu ni kad darove nosi.
User avatar
geralt
Posts: 5575
Joined: 14/09/2017 12:45

#48441 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Inace branim Ubisoft igre, ali ovdje se moram sloziti. Sve one imaju vrhunske cinematic gameplay scene koje odlicno izgledaju u trailerima i koje te ostave bez daha prvi put kad ih igras. Npr. monastery raid ili zauzimanje dvorca u Valhali.

No posto im svaka igra iz nekog razloga mora trajati 100+ sati, ta ce se ista scena sa manjim varijacijama ponoviti jos minimalno 20 puta u razlicitim trenucima igre. Prvih 5 puta ce ti biti jos uvijek super, narednih 5 puta ce ti biti OK, svaki naredni put ce biti samo obaveza koju moras zavrsiti na checklisti da bi presao igru. Kada konacno predjes igru, uninstaliraces je i neces osjecati nikakvu zelju da je jos jednom igras ispocetka.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11310
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#48442 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Kad smo već kod Ubisofta, završio sam Ghost Recon Wildlands. Ne znam koliko sati jer ne vidim nigdje da im njihov usrani launcher prati koliko je vremena odigrano. Sigurno je više od 30 sati.

Jako zabavna igra sa dobrom pričom. Ideš u Boliviju i razbijaš kartel, pravo ono jebački. Volio sam samo da je combat bio malo više na fazon The Divisiona, znači pravi cover-based shooter, mada i ovde pucačina stvarno nije loša. Im'o sam crasheva dok nisam framerate zaključ'o na 60 fps, nakon toga nisam im'o crash nijednom. Ko voli 3rd person šutere, pogotovo @SmokingMan, ova igra je pod moranje. Stavio sam i nastavak na wishlistu, Ghost Recon Breakpoint.

Ost'o sam uz Ubishit i počeo Immortals Fenix Rising. Znam da je @Averus prič'o o njoj kad je završio. Djeluje mi prilično zabavna, al' vidi se da je za mlađe uzraste, malo je onako djetinjasta, mada ne vjerujem da će mi to bit' problem. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7665
Joined: 25/11/2013 16:48

#48443 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Remake je u dobrim rukama, Okamura-san je bio blizak s Kojimom.
User avatar
Cracked
Posts: 625
Joined: 16/05/2012 02:31

#48445 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Cracked »

geralt wrote: 11/06/2024 15:13 Inace branim Ubisoft igre, ali ovdje se moram sloziti. Sve one imaju vrhunske cinematic gameplay scene koje odlicno izgledaju u trailerima i koje te ostave bez daha prvi put kad ih igras. Npr. monastery raid ili zauzimanje dvorca u Valhali.

No posto im svaka igra iz nekog razloga mora trajati 100+ sati, ta ce se ista scena sa manjim varijacijama ponoviti jos minimalno 20 puta u razlicitim trenucima igre. Prvih 5 puta ce ti biti jos uvijek super, narednih 5 puta ce ti biti OK, svaki naredni put ce biti samo obaveza koju moras zavrsiti na checklisti da bi presao igru. Kada konacno predjes igru, uninstaliraces je i neces osjecati nikakvu zelju da je jos jednom igras ispocetka.
Valhala jest monotona ali zato origin a pogotovo odiseja i divisin 2 cjepaju. Odiseja mi je u top 5 svih vremena i jed eneke "popularna remek djela" za dorucak u svakom pogledu
User avatar
Averus
Posts: 20605
Joined: 13/02/2008 17:07

#48446 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 11/06/2024 16:01 Ost'o sam uz Ubishit i počeo Immortals Fenix Rising. Znam da je @Averus prič'o o njoj kad je završio. Djeluje mi prilično zabavna, al' vidi se da je za mlađe uzraste, malo je onako djetinjasta, mada ne vjerujem da će mi to bit' problem. :)
Nisam završio nego kupio, čeka me još uvijek :D
Djeluje djetinjasto, ali kažu da je prilično dobra borba i priča.
Ja uzeo kao neki maybe baby pokušaj ulaska u soulslike borbe, jer me DS i ER nikako ne privlače (trenutno)

ferratilis wrote: 11/06/2024 18:01
Spoiler
Show
Naslov ovog trailera su trebali staviti "Evo vam grafike jebo vas Fortnite i kukanje" :lol:
Ovo što sam na preskaku vidio (neću ništa da sebi spoilam), čini mi se kao to što se i tražilo - Dragon Age sa real time combatom.
Ja se ne žalim na ovo kako trenutno izgleda i djeluje :)
Sad čekam da vidim šta će usrat' :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7665
Joined: 25/11/2013 16:48

#48447 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Bioware dizajn filozofija zadnjih 15 godina

Tabakmalac
Posts: 638
Joined: 26/12/2019 23:32

#48448 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

Interesantno da sam rijetko čuo od bilo koga mišljenje za Stalker 2 ova 3 dana, ne kontam što.

Inače nisam fan horora (ako se Stalker serijal može nazvati hororom), ali ovaj nastavak djeluje gotivan.

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11310
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#48449 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 11/06/2024 19:13
ferratilis wrote: 11/06/2024 18:01
Spoiler
Show
Naslov ovog trailera su trebali staviti "Evo vam grafike jebo vas Fortnite i kukanje" :lol:
Ovo što sam na preskaku vidio (neću ništa da sebi spoilam), čini mi se kao to što se i tražilo - Dragon Age sa real time combatom.
Ja se ne žalim na ovo kako trenutno izgleda i djeluje :)
Sad čekam da vidim šta će usrat' :D
Jaro, ovo meni izgleda i više nego odlično. Bio sam malo skeptičan nakon onog trailera, al' ovo je meni stvarno bolje nego što sam očekiv'o.

Treba još uzet' u obzir da je ovo tek sa početka igre, tako da ne vidimo puno abilities osim manualnog hack n' slasha, karakter je lvl 1 kako sam vidio, al fakat jest onaj dinamični real-time combat. Atmosfera je mračna i mnogi tvrde da je ton igre ustvari apokaliptičan, a uopšte ne "veseo" k'o u traileru.

Utisci su poprilično pozitivni i optimistični kako ja vidim.

User avatar
Averus
Posts: 20605
Joined: 13/02/2008 17:07

#48450 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Je pozitivan, ni ne čudi
Čak su jučer izbacili 20s gameplay "leak" - ja vjerujem da je to bilo nakon inicijalnog sranja oko trailera i Fortnite-astičnog dojma :D

Ovaj trailer već obećava, ali ostajem smiren i neću da se hype-am. Strpljen-spašen :D






Jutarnji EDIT:
Image
Post Reply