Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44176 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Evo vam odlicna, modularna, lista modova. Dobra je cak i za totalne pocetnike. Ko ne zeli hardcore iskustvo, jednostavno preskocite "overhauls" sekciju. Ja VNV redovno koristim.

https://vivanewvegas.moddinglinked.com/
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#44177 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MujkicHaris »

Fallout 3 > Fallout: New Vegas
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44179 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@ferratilis Ovo mi izgleda fantastično. Navodno dolazi i na PC.

User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44180 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Zato sto izgleda fantasticno mi je sumnjivo. Animacije, pogotovo parry, su izrezirane do perfekcije, pokreti kamere isto. Nikako ne vidim kako tu moze biti solidan gameplay, osim ako nije neki QTE simulator. Uz to je nepoznati kineski studio. Ali mozda sam u krivu i bude odlicna. Let's wait and see. :)

Reinstalirao sam Forzu, igram weekly challenges, i dalje mi je najzabavniji arkadni racer. Odlicna igra kad si umoran i ne zelis puno razmisljati.
Spoiler
Show
Image
Image
Image
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#44181 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Spidey 2 :izet:

Svidja mi se sta Insomniac radi s likovima - reinventing, ali s respektom prema source materijaima. Jedva cekam :)
Mozda i preorder padne :lol:

Igram sad Miles Morales, pa su ba spotrefili kad ce izdati gameplay prezentaciju druge igre. Jos s ovim Symbiote suitom... Ma *chef's kiss*
User avatar
House
Posts: 46624
Joined: 17/03/2010 15:36

#44182 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

glitch wrote: 25/05/2023 20:33
Bosnian Dragon1
Posts: 1108
Joined: 29/07/2012 17:52

#44183 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Pozdrav ljudi od sinoc imam problema sa Steam , inace kad tek upalim racunar steam se sam updatuje kao i uvijek medjutim od sinoc krene update i onda mi izbaci " failed to apply update, reverting... "
Nakon toga udjem normala u library i i sve opcije od steam-a rade , mogu sve igre igrati bez problema osim American Truck simulator i Euroruck simulator 2 koji stoje da se updajtuju ali mi update nikako nece da krene , kada klikcem na Resume update samo mi pokazuje update stopped . Ovaj problem sa American i Euro truck sim sam primjetio otkad mi se pojavljuje ovo za Steam failed to update, reverting....

Je li neko imao slicnih problema..

Image

Image

[youtube]http://youtube.com/shorts/78oMZ90uLaQ[/youtube] ( upladovao sam video na svoj youtube kanal pa pokusao da postavim ovde ali nece da mi iskoci ono samo slika klipa vec ovako link, vjerovatno nesta sam pogresno uradio)
Last edited by Bosnian Dragon1 on 27/05/2023 19:05, edited 11 times in total.
Bosnian Dragon1
Posts: 1108
Joined: 29/07/2012 17:52

#44184 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Bosnian Dragon1 wrote: 27/05/2023 18:45 Pozdrav ljudi od sinoc imam problema sa Steam , inace kad tek upalim racunar steam se sam updatuje kao i uvijek medjutim od sinoc krene update i onda mi izbaci " failed to apply update, reverting... "
Nakon toga udjem normala u library i i sve opcije od steam-a rade , mogu sve igre igrati bez problema osim American Truck simulator i Euroruck simulator 2 koji stoje da se updajtuju ali mi update nikako nece da krene , kada klikcem na Resume update samo mi pokazuje update stopped . Ovaj problem sa American i Euro truck sim sam primjetio otkad mi se pojavljuje ovo za Steam failed to update, reverting....

Je li neko imao slicnih problema..

Image

Image

https://youtube.com/shorts/78oMZ90uLaQ?feature=share
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44185 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

probaj properties > local files > verify integrity, to meni obicno pomogne.

Da li mozda koristis beta verziju Steama, imao sam slican problem dok sam to koristio?
Bosnian Dragon1
Posts: 1108
Joined: 29/07/2012 17:52

#44186 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

ferratilis wrote: 27/05/2023 19:36 probaj properties > local files > verify integrity, to meni obicno pomogne.

Da li mozda koristis beta verziju Steama, imao sam slican problem dok sam to koristio?
probao to, probao delete download cache, change region, repair download folder nista ne pomaze ... Ne koristim Steam Beta, gdje da provjerim za svaki slucaj jel mi beta ali ne bi trebalo jer nisam nista klikao za beta..

P.S. jel ti mrsko da mi u pp pojasnis kako staviti youtube link da se vidi u postu ono slika klipa a ne ovako kao meni da ispadne : [youtube]http://youtube.com/shorts/78oMZ90uLaQ[/youtube]
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44187 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Mislim da youtube embed ne radi za shorts. To je pitanje za moderatore. :)

Tebi bi bilo najbolje da uradis uninstall Steama, znam da ne zvuci kao idealno rjesenje, ali to bi trebalo rijesiti sve probleme. Imas opciju da ostavis instalacijske foldere igara, onda kad ih probas instalirati sam ce prepoznati local files pa neces morati skidati sve.
Bosnian Dragon1
Posts: 1108
Joined: 29/07/2012 17:52

#44188 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

ferratilis wrote: 27/05/2023 20:07 Mislim da youtube embed ne radi za shorts. To je pitanje za moderatore. :)

Tebi bi bilo najbolje da uradis uninstall Steama, znam da ne zvuci kao idealno rjesenje, ali to bi trebalo rijesiti sve probleme. Imas opciju da ostavis instalacijske foldere igara, onda kad ih probas instalirati sam ce prepoznati local files pa neces morati skidati sve.
urado sam uninstall i sad radi kako treba opet, morao sam ponovo skidati i instalirati igre ,gdje je ta opcija da ostavim instalacijske foldere igara.
hocele li mi biti pobrisano sto sam igrao, save game i to, necu valjda morati sve gre ispoceta igrati... koliko vidim u my documents su mi ostali svi folderi od igara
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44189 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ostavi to sve u my documents, to su ti save fajlovi. Igre su u Steam > steamapps > common, to ostavi. Sve ostalo unutar Steam foldera obrises. Onda instaliras ponovo i odaberes taj isti Steam folder. Kad budes htio skinuti ETS2, automatski ce prepoznati lokalne fajlove u uraditi verifikaciju, vise puta sam tako radio i nije bilo problema.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44191 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 25/05/2023 18:48 Evo vam odlicna, modularna, lista modova. Dobra je cak i za totalne pocetnike. Ko ne zeli hardcore iskustvo, jednostavno preskocite "overhauls" sekciju. Ja VNV redovno koristim.

https://vivanewvegas.moddinglinked.com/
Epić nije podržan.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44192 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 28/05/2023 18:54
ferratilis wrote: 25/05/2023 18:48 Evo vam odlicna, modularna, lista modova. Dobra je cak i za totalne pocetnike. Ko ne zeli hardcore iskustvo, jednostavno preskocite "overhauls" sekciju. Ja VNV redovno koristim.

https://vivanewvegas.moddinglinked.com/
Epić nije podržan.
Nisam znao, mislio sam da su iste verzije. Mora Epic nesto zajebat, po obicaju. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44193 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Hvala Bogu da nije. Kreno sinoć, oooj kontam vidi koraka hiljadu.

Onda vidim nije podržan, uh reko hvala Bogu, ne moram se zajebavati sada sa milijardu opcija :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44194 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Nije ovo nista kakvih modlisti ima, sa preko hiljadu modova. :D

Ova je pojednostavljena i fokusira se na bugove i gameplay. Kad namjestis Mod Organizer i pluginove, svodi se na to da kliknes download i onda install mod. Ne moras se zajebavat sa load orderom, sve su ljudi testirali. A potpuno modularna, ako ti se nesto ne svidja, samo preskocis. Zato i jest tako popularna. Ali ako ne radi, nikom nista. :)

EDIT: vidim da sad imaju i wabbajack verziju, to je automatizovano skidanje i namjestanje modova za one koji su lijeni. Moram jednom probat, da vidim kako radi.
https://www.wabbajack.org/
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#44195 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jeste li primijetili ovaj trend u AAA igrama u zadnjih par godina. Prije 10-15 godina, sve je bilo nekako smedje i tmurno, sad je ovo fazon:
Image

Tacno kad vidim ovu semu boja na coveru, znam da igru treba zaobici u sirokom luku. Kao sto osa ima jarke boje da pokaze opasnost, tako moderni developeri oznacavaju opasnost od losih igara. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44196 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 28/05/2023 19:31 Nije ovo nista kakvih modlisti ima, sa preko hiljadu modova. :D

Ova je pojednostavljena i fokusira se na bugove i gameplay. Kad namjestis Mod Organizer i pluginove, svodi se na to da kliknes download i onda install mod. Ne moras se zajebavat sa load orderom, sve su ljudi testirali. A potpuno modularna, ako ti se nesto ne svidja, samo preskocis. Zato i jest tako popularna. Ali ako ne radi, nikom nista. :)

EDIT: vidim da sad imaju i wabbajack verziju, to je automatizovano skidanje i namjestanje modova za one koji su lijeni. Moram jednom probat, da vidim kako radi.
https://www.wabbajack.org/
nisam iskreno guglao. vidio sam ovo

Image

a vidim na redditu ima neki workaround... al ne želim sebi ogaditi igru prije nego što sam je i počeo igrati :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44197 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 28/05/2023 23:52 Jeste li primijetili ovaj trend u AAA igrama u zadnjih par godina. Prije 10-15 godina, sve je bilo nekako smedje i tmurno, sad je ovo fazon:
Image

Tacno kad vidim ovu semu boja na coveru, znam da igru treba zaobici u sirokom luku. Kao sto osa ima jarke boje da pokaze opasnost, tako moderni developeri oznacavaju opasnost od losih igara. :D
mene ovo na startu vuče na Saints row :D ovo je njihova boja :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44198 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završio The Wolf Among Us, trajalo oko desetak sati. Fina priča, gameplay nepostojeći, bukvalno sve je dijalog i quicktime events. Al' opet je bilo fino iskustvo.

Počeo sam Seven: The Days Long Gone Enhanced Edition. Neočekivano dobra, mislim da je još jedna "Čmoljo AA Igra" u najavi. :D

Ustvari nije ni AA, već je manje-više indie RPG, al' mi je nekako super. Podsjeća me na Fallout 1 i 2, primjeti se jak uticaj.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#44199 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Wolf je experience :D
Drago mi je da ti se svidjela, meni se svijet i prica, razvoj likova pravo svidio.

Ja derem Miles Morales. Nije top kao Spidey, ali je pravo fin mini nastavak, upoznavanje Milesa i njegovih motiva itd. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44200 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Da, bilo je interesantno iskustvo. Kontam da uzmem još koju Telltale igru na rasprodaji, čujem da su one The Walking Dead igre bile dobre. A ja sam još i pratio seriju do neke 6-7 sezone.
Post Reply