Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
n+1
Posts: 6922
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

ferratilis wrote: 08/12/2022 16:48 Posto se za Wasteland 3 javio samo @n+1 kljuc ide njemu

Za Greedfall su bila samo dva imena, dobitnik je @Tito_i_Partija
Image
Hvala. :kiss:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42727 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sudeći po Epicovoj stranici, sledeće sedmice počinju sa Mystery Giveaways.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 08/12/2022 16:49
ferratilis wrote: 08/12/2022 16:08

Nemoj bolan samo INT, treba ti DEX za casting speed. Ali prvo sto trebas levelovati je attunement dok ne dobijes jos jedan spell slot.
Pa čekaj, zar nemam 3 spell slota odmah na početku? Jedan okupiran sa SA i još dva pored njega. Ili ne vidim dobro?

Imaju li gdje opširnije informacije o stat allocation za Sorcerera od početka? Ne volim da sam lutam po atributima, već volim da imam neki build koji mogu da pratim.
Onda u Firelink Shrineu kreni niz stepenice dok ne dodjes do Rickerta, vecina igraca ga promasi jer je iza resetaka. Od njega kupi jos jedan Soul Arrow ili nesto drugo (ne znam bas, jer ne igram pussy klase) i imaces dovoljno za prvih desetak sati.
Čit'o sam da se može negdje na početku kupit' još jedan Soul Arrow, al' da novim igračima nije lahko nać' ovog prodavača. Hvala. :thumbup:
I obavezno kupi stit sa 100 physical resistance od onog undead merchanta u Burgu. Magija ti je easy mode, tu nema puno razmisljanja.
Jel' moram investirat' poene u STR za taj štit il' može bez toga? Ustvari čak generalno govoreći k'o Sorcerer, treba li mi išta osim INT, ATT, I DEX? Svaki levelup traži više i više soulova, mogu li kako to priotirizirat'? :-D
Moja greska za attunement, mislio sam da pocinjes sa 1. Dosta ti je 15 zasad. Kupi od Rickerta jos jedan soul arrow i imas 60, to ti moze biti izmedju dva odmora kod bonfire. Kad igras sa magijom, nemoj obicne prasinare ubijat catalystom, za to sluzi oruzje.

Imam odlicno oruzje za tebe. Od Rickerta, nastavi prema New Londo Ruins, do onog mosta gdje vidis plave plamenove. Ali nemoj ici preko mosta, nego se odmah okreni, imas estoc pored zida. Odlican mac za magic build, mislim da treba oko 10 STR i 12DEX ili tako nesto. Znaci za tvoj build su primarni INT, onda DEX, STR samo onoliko koliko treba za opremu, naravno VIT koliko zelis ali si glass cannon pa mozda ne previse. Attunement ako pronadjes jako bitnog NPCa Griggs of Vinheim, on je glavni baja za magiju, ali otom potom.

Nece ti niko dati breakdown za stat allocation, jer se svi vode soft capovima, a za INT je prvi soft cap 45. Samo moras odlucit sta ti je primarno. Neki ljudi vole prvo INT, neko podjednako INT i DEX. Ja sam u drugoj grupi. Ali ne idi preko soft caps, to ti je bacanje dusa. Imas ovdje breakpoints:
http://darksouls.wikidot.com/stats

Visi leveli traze vise dusa, ali i protivnici daju vise dusa. Ne brini se puno oko toga, samo igraj. Ljudi predju cijelu igru kao SL01 sa pocetnim oruzjem. Zasad samo istrazuj i uzivaj u prelijepom svijetu. Pravices greske, ali to i jest car ove igre. :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Qratz cete dobit vise nesto od mene. Jave se samo dva covjeka, jos me optuzuju za malverzacije. :D :skoljka:

Fakat sam mislio da ce biti barem pet ljudi.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 08/12/2022 17:25 Moja greska za attunement, mislio sam da pocinjes sa 1. Dosta ti je 15 zasad. Kupi od Rickerta jos jedan soul arrow i imas 60, to ti moze biti izmedju dva odmora kod bonfire. Kad igras sa magijom, nemoj obicne prasinare ubijat catalystom, za to sluzi oruzje.

Imam odlicno oruzje za tebe. Od Rickerta, nastavi prema New Londo Ruins, do onog mosta gdje vidis plave plamenove. Ali nemoj ici preko mosta, nego se odmah okreni, imas estoc pored zida. Odlican mac za magic build, mislim da treba oko 10 STR i 12DEX ili tako nesto. Znaci za tvoj build su primarni INT, onda DEX, STR samo onoliko koliko treba za opremu, naravno VIT koliko zelis ali si glass cannon pa mozda ne previse. Attunement ako pronadjes jako bitnog NPCa Griggs of Vinheim, on je glavni baja za magiju, ali otom potom.

Nece ti niko dati breakdown za stat allocation, jer se svi vode soft capovima, a za INT je prvi soft cap 45. Samo moras odlucit sta ti je primarno. Neki ljudi vole prvo INT, neko podjednako INT i DEX. Ja sam u drugoj grupi. Ali ne idi preko soft caps, to ti je bacanje dusa. Imas ovdje breakpoints:
http://darksouls.wikidot.com/stats

Visi leveli traze vise dusa, ali i protivnici daju vise dusa. Ne brini se puno oko toga, samo igraj. Ljudi predju cijelu igru kao SL01 sa pocetnim oruzjem. Zasad samo istrazuj i uzivaj u prelijepom svijetu. Pravices greske, ali to i jest car ove igre. :thumbup:
Važi, probaću da to sve odradim večeras. Zahvaljujem se opet. :thumbup:

Dobra je igra, samo što nisam navik'o na stil igre gdje te puste s lanca bez ikakvog smjera ili misije, nego eto sad si tu pa se snalazi kako znaš. Mada sad vidim da i to ima svoju čar, apsolutno. :)
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#42731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tananarive »

ferratilis wrote: 08/12/2022 17:26 Qratz cete dobit vise nesto od mene. Jave se samo dva covjeka, jos me optuzuju za malverzacije. :D :skoljka:

Fakat sam mislio da ce biti barem pet ljudi.
Priznaj da si vrtio dok Josip Broz nije izasao! :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#42732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Saints Row 4: Re-Elected free on EPIC Games
User avatar
House
Posts: 46633
Joined: 17/03/2010 15:36

#42733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

može.

mystery game iduće sedmice :izet:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72615
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#42734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Kako sam se obradovao jutros. :mrgreen:

I opet je angažovao Troy Baker.a, cool... :tooo:

User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Vracaju se Minsc i Jaheira :D
User avatar
House
Posts: 46633
Joined: 17/03/2010 15:36

#42737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »



idemooo
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tananarive wrote: 08/12/2022 18:12
ferratilis wrote: 08/12/2022 17:26 Qratz cete dobit vise nesto od mene. Jave se samo dva covjeka, jos me optuzuju za malverzacije. :D :skoljka:

Fakat sam mislio da ce biti barem pet ljudi.
Priznaj da si vrtio dok Josip Broz nije izasao! :lol:
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

SmokingMan wrote: 09/12/2022 08:42 Kako sam se obradovao jutros. :mrgreen:

I opet je angažovao Troy Baker.a, cool... :tooo:

auh... ovo se vrlo, vrlo, vrlo, vrrrrrrlo rijetko dešava, al nahajpan sam, i to plaho...
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#42740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

House wrote: 08/12/2022 20:44 može.

mystery game iduće sedmice :izet:
Od 15 dcembra do 5 januara, svaki dan po besplatna igra, popusti na ostale i mozda bude kupona.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42741 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 09/12/2022 09:02 Vracaju se Minsc i Jaheira :D
Baš super izgleda trailer. Nadam se da će moć' izbacit' igru do avgusta kako su planirali, al' opet odgađanja nisu tako rijetka u game development svijetu.

Sinoć sam počeo DS1 od početka, opet Sorcerer samo malo bolji INT/DEX split, naš'o Rickarda i kupio drugi Soul Arrow. Doš'o do Taurus Demona, prvi put me rokn'o jer nisam na vrijeme vidio one archere na tornju, drugi put sam sam sebe rokn'o jer sam napravio dodge roll i pao s mosta :lol: , al' treći put sam mu jeb'o sve po spisku.

Gdje je sad najbolje da idem, Undead Parish možda? Čitam da bi casteri trebali da spase Griggsa koji je zatvoren u Undead Burgu, al' ne mogu da ga nađem. Prodaje neke dobre stvari, između ostalog Dragoncrest Ring koji je super za castere.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 09/12/2022 14:40 Gdje je sad najbolje da idem, Undead Parish možda? Čitam da bi casteri trebali da spase Griggsa koji je zatvoren u Undead Burgu, al' ne mogu da ga nađem. Prodaje neke dobre stvari, između ostalog Dragoncrest Ring koji je super za castere.
Prvo predji onaj most koji cuva zmaj, otkljucaj ljestve koje su ti precica do najbitnijeg bonfire u tom dijelu igre. Iznenadices se kako je genijalno dizajniran svijet kad se opet vratis tamo odakle si krenuo. Poslije toga kreni prema Undead Parish dok ne pronadjes basement key, onda se vrati opet preko onog mosta, otkljucaces stepenice do Lower Undead Burg i jos jednu genijalnu precicu. Griggs je zatocen u jednoj od kuca dolje. Cuvaj se pasa. :D

EDIT: I pazi da ga slucajno ne ubijes, dosta igraca napravi tu gresku. Ako ga ubijes, odose itemi. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 09/12/2022 15:20
Tito_i_Partija wrote: 09/12/2022 14:40 Gdje je sad najbolje da idem, Undead Parish možda? Čitam da bi casteri trebali da spase Griggsa koji je zatvoren u Undead Burgu, al' ne mogu da ga nađem. Prodaje neke dobre stvari, između ostalog Dragoncrest Ring koji je super za castere.
Prvo predji onaj most koji cuva zmaj, otkljucaj ljestve koje su ti precica do najbitnijeg bonfire u tom dijelu igre. Iznenadices se kako je genijalno dizajniran svijet kad se opet vratis tamo odakle si krenuo. Poslije toga kreni prema Undead Parish dok ne pronadjes basement key, onda se vrati opet preko onog mosta, otkljucaces stepenice do Lower Undead Burg i jos jednu genijalnu precicu. Griggs je zatocen u jednoj od kuca dolje. Cuvaj se pasa. :D

EDIT: I pazi da ga slucajno ne ubijes, dosta igraca napravi tu gresku. Ako ga ubijes, odose itemi. :D
:thumbup:

Što se tiče Epicove akcije, nadam se da će Disco Elysium bit' jedna od njih. Zvuči mi k'o prava igra za Nihu. :D

Image
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#42744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Kako bi dobro igledao MGS Remake sa ovom Death Strandign 2 grafikom i fizikom, steta sto se vjerovatno nece ostvariti kao ni Silent Hill.
User avatar
n+1
Posts: 6922
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 09/12/2022 15:38
ferratilis wrote: 09/12/2022 15:20

Prvo predji onaj most koji cuva zmaj, otkljucaj ljestve koje su ti precica do najbitnijeg bonfire u tom dijelu igre. Iznenadices se kako je genijalno dizajniran svijet kad se opet vratis tamo odakle si krenuo. Poslije toga kreni prema Undead Parish dok ne pronadjes basement key, onda se vrati opet preko onog mosta, otkljucaces stepenice do Lower Undead Burg i jos jednu genijalnu precicu. Griggs je zatocen u jednoj od kuca dolje. Cuvaj se pasa. :D

EDIT: I pazi da ga slucajno ne ubijes, dosta igraca napravi tu gresku. Ako ga ubijes, odose itemi. :D
:thumbup:

Što se tiče Epicove akcije, nadam se da će Disco Elysium bit' jedna od njih. Zvuči mi k'o prava igra za Nihu. :D

Image
Ma 100%. Čekam je džabalesku od Epica. Ako ne bude, onda ću kupiti. Ali definitivo ovo moram poigrat. :thumbup:

P.S. Ja sam se drogirao još na originalnom Falloutu, tako da mogu relate s ovim. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Chmoljo wrote: 09/12/2022 13:30
SmokingMan wrote: 09/12/2022 08:42 Kako sam se obradovao jutros. :mrgreen:

I opet je angažovao Troy Baker.a, cool... :tooo:

auh... ovo se vrlo, vrlo, vrlo, vrrrrrrlo rijetko dešava, al nahajpan sam, i to plaho...
Mene je hype držao samo kada je BF3 izašao 2012 god. Nisam spavao kao insan par dana kako treba. :mrgreen:

Kojima je zablistao kada je ostao van utjecaja drugih i počeo da stvara ono što je za njega karakteristično, a to je da je što više bizarnije ali da kod čovjeka više stvara znatiželju prema njegovom stvaralaštvu nego odbojnost. Ne bavi se time da mu igre obiluju "gore" scenama, gdje u kadrovima naokolo lete vagoni unutrašnjih organa, kako bi privukle i u nekoj čudnoj fetišiziranoj ekstazi oduševile potencijalne kupce. Recimo, zbog onih cut scena Calisto Protocola sam odustao od istoimene igre, suviše je naglasak stavljen na nasilje, a to obično rade kako bi odvukli pažnju od toga da igrač eventualno sam spozna nedoslijednosti u plotu igre.
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#42747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by glitch »

SmokingMan wrote: 09/12/2022 20:36
Mene je hype držao samo kada je BF3 izašao 2012 god. Nisam spavao kao insan par dana kako treba. :mrgreen:
Jedan od najboljih trailera ikad ! :D
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#42748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Kad se sjetim trailera za World of Warcraft , koliko je Blizzard tehnologijom bili ispred drugih za to vrijeme.
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#42749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

House wrote: 09/12/2022 11:44

idemooo
taman ocistim backlog do tad (valjda :mrgreen: )


zakuhalo se

User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jedna od najljepsih lokacija u trilogiji.
Image
Post Reply