Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#42676 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Naslovnica »

Gdje je najbolje pogledati realne cijene/uraditi procjenu Nintendo igrica?
Između ostalog, imam i The legend of Zelda a link to the past snes i The legend of Zelda Majora's mask N64.
Nisu kolekcionarskih primjerci, nemaju originalna pakovanja, samo ketridži bez oštećenja, i uredno rade.
Hvala!
Last edited by Naslovnica on 02/12/2022 17:24, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 6872
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42677 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Pogledaj OLX i ebay.
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#42679 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Naslovnica »

n+1 wrote: 02/12/2022 17:11 Pogledaj OLX i ebay.
Gledao, cijene po dogovoru (OLX) ili izrazito variraju (Ebay)
Izgleda da cijena uveliko zavisi i od oznake za koje je tržište i sl...
Na OLX-u je nekoliko likova pokupovalo sve što je bilo od starih konzola i igrica. :-)
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#42680 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

Naslovnica wrote: 02/12/2022 17:09 Gdje je najbolje pogledati realne cijene/uraditi procjenu Nintendo igrica?
Između ostalog, imam i The legend of Zelda a link to the past snes i The legend of Zelda Majora's mask N64.
Nisu kolekcionarskih primjerci, nemaju originalna pakovanja, samo ketridži bez oštećenja, i uredno rade.
Hvala!
ako prodaješ ja bi rado kupio, isključivo radi ličnog hobija pomalo skupljam
naravno po realnoj cijeni koju ti smatraš
User avatar
SmokingMan
Posts: 18499
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42681 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Izgleda nikako da se većina igara u posljednje vrijeme riješe problema bugova na dan izlaska. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#42682 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Naslovnica »

hopi wrote: 02/12/2022 20:24
Naslovnica wrote: 02/12/2022 17:09 Gdje je najbolje pogledati realne cijene/uraditi procjenu Nintendo igrica?
Između ostalog, imam i The legend of Zelda a link to the past snes i The legend of Zelda Majora's mask N64.
Nisu kolekcionarskih primjerci, nemaju originalna pakovanja, samo ketridži bez oštećenja, i uredno rade.
Hvala!
ako prodaješ ja bi rado kupio, isključivo radi ličnog hobija pomalo skupljam
naravno po realnoj cijeni koju ti smatraš
Moram prvo da vidim koje su realne cijene
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#42683 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

House wrote: 02/12/2022 17:14 Image
UE4 stutter struggle na max

sto se tice igre izgleda mrtvi prosjek po vecini recenzija
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42684 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@ferratilis eno stig'o Rogue Trader u alpha. Ide ovo brzo, vjerovatno nisu puno štošta promijenili sa tehnološkog aspekta, manje-više sve k'o u WotR.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#42685 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 03/12/2022 14:49 @ferratilis eno stig'o Rogue Trader u alpha. Ide ovo brzo, vjerovatno nisu puno štošta promijenili sa tehnološkog aspekta, manje-više sve k'o u WotR.
Jest, ali vec sam potrosio pare na BG3, tako da ne planiram finansirati jos jednog RPG developera. 100 dolara za alpha access, a 40 za betu. :-)
Strpicu se 6 mjeseci jbg, nije bas da nam fali RPG-a. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42686 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ma ništa ne kupuj, još malo pa će Epic krenut' sa kapitalcima. :D

Kakav ti je BG3 (zasad)?
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#42687 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 04/12/2022 01:50 Kakav ti je BG3 (zasad)?
Meni je odlican, mada mislim da svi fanovi BG1 i 2 nece biti odusevljeni jer je blize Divinity Original Sin igrama nego AD&D2e sistemu. Ali ono sto je dostupno u early accessu je odlicnog kvaliteta.

Jedna stvar koja mi se posebno svidja je sto nije dovoljno samo proci perception check za pronalazak skrivenih itema, nego su fakat vjesto skriveni pa prvo moras nekako doci do te lokacije. A kad pritisnes "highlight" tipku, pokazuje jako malo. To mi je bilo bezveze kod modernih cRPG-a, samo pritisnes highlight i pokaze ti skoro sve. Borba je isto odlicno odradjena, ja bas i nisam ljubitelj borbe na poteze, ali Larian to zna odlicno izvesti. U biti, BG3 je evolucija DOS2, ali sa D&D5e skinom. :thumbup:
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#42688 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Uz novu graficku (Intel Arc A770) mi stigao besplatan novi Call of Duty. Hajd rekoh da probam, sto da ne kad je dzaba. Upalim kampanju jer multiplayer ne igram, prvih nekoliko misija ima par eyeroll momenata, ali nista posebno sto nije bilo i u starim Call of Duty koje sam igrao prije desetak godina. Grafika stvarno prva liga, pa mogu neke stvari i oprostiti.
Spoiler
Show
Onda dodjem do kraja "meksickih" misija, i odjednom frajera kojeg sam ganjao citav dosadasnji dio igrice i konacno uhvatio moram pustiti radi nekog nategnutog plotpointa. Black Ops specijalci koji su prekrsili zakone u tri razlicite zemlje i pobili par hiljada neprijatelja ukljucujuci motorizovani bataljon meksicke vojske sada pustaju metu na slobodu jer njegovo zarobljavanje nije po PS-u? Inace mogu svakakve gluposti istrpiti u igricama, ali imam i ja svoje granice.
Settings - Apps - Installed Apps - Uninstall. Jesu li i prosli Call of Duty dijelovi bili jednako glupi, ili ja imam manje zivaca kako sam ostario?

Umjesto tog sranja sam instalirao Deus Ex: Mankind Divided koji zbog raznih razloga nisam zavrsio prvi put kad sam igrao, i u njemu iskreno uzivam. Uporedo pomalo "mezim" i Kingmakera kada sam na laptopu, posto mi je sada zao igrati 2D igru na novoj kartici :-D
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#42689 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

geralt wrote: 05/12/2022 15:28 Uz novu graficku (Intel Arc A770) mi stigao besplatan novi Call of Duty. Hajd rekoh da probam, sto da ne kad je dzaba. Upalim kampanju jer multiplayer ne igram, prvih nekoliko misija ima par eyeroll momenata, ali nista posebno sto nije bilo i u starim Call of Duty koje sam igrao prije desetak godina. Grafika stvarno prva liga, pa mogu neke stvari i oprostiti.
Spoiler
Show
Onda dodjem do kraja "meksickih" misija, i odjednom frajera kojeg sam ganjao citav dosadasnji dio igrice i konacno uhvatio moram pustiti radi nekog nategnutog plotpointa. Black Ops specijalci koji su prekrsili zakone u tri razlicite zemlje i pobili par hiljada neprijatelja ukljucujuci motorizovani bataljon meksicke vojske sada pustaju metu na slobodu jer njegovo zarobljavanje nije po PS-u? Inace mogu svakakve gluposti istrpiti u igricama, ali imam i ja svoje granice.
Settings - Apps - Installed Apps - Uninstall. Jesu li i prosli Call of Duty dijelovi bili jednako glupi, ili ja imam manje zivaca kako sam ostario?

Umjesto tog sranja sam instalirao Deus Ex: Mankind Divided koji zbog raznih razloga nisam zavrsio prvi put kad sam igrao, i u njemu iskreno uzivam. Uporedo pomalo "mezim" i Kingmakera kada sam na laptopu, posto mi je sada zao igrati 2D igru na novoj kartici :-D
kakvu si ti opkladu izgubio pa si morao Arc uzet :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#42690 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Go for the eyes Boo!
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#42691 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

_coRey_ wrote: 05/12/2022 20:02
geralt wrote: 05/12/2022 15:28 Uz novu graficku (Intel Arc A770) mi stigao besplatan novi Call of Duty. Hajd rekoh da probam, sto da ne kad je dzaba. Upalim kampanju jer multiplayer ne igram, prvih nekoliko misija ima par eyeroll momenata, ali nista posebno sto nije bilo i u starim Call of Duty koje sam igrao prije desetak godina. Grafika stvarno prva liga, pa mogu neke stvari i oprostiti.
Spoiler
Show
Onda dodjem do kraja "meksickih" misija, i odjednom frajera kojeg sam ganjao citav dosadasnji dio igrice i konacno uhvatio moram pustiti radi nekog nategnutog plotpointa. Black Ops specijalci koji su prekrsili zakone u tri razlicite zemlje i pobili par hiljada neprijatelja ukljucujuci motorizovani bataljon meksicke vojske sada pustaju metu na slobodu jer njegovo zarobljavanje nije po PS-u? Inace mogu svakakve gluposti istrpiti u igricama, ali imam i ja svoje granice.
Settings - Apps - Installed Apps - Uninstall. Jesu li i prosli Call of Duty dijelovi bili jednako glupi, ili ja imam manje zivaca kako sam ostario?

Umjesto tog sranja sam instalirao Deus Ex: Mankind Divided koji zbog raznih razloga nisam zavrsio prvi put kad sam igrao, i u njemu iskreno uzivam. Uporedo pomalo "mezim" i Kingmakera kada sam na laptopu, posto mi je sada zao igrati 2D igru na novoj kartici :-D
kakvu si ti opkladu izgubio pa si morao Arc uzet :D
Opkladu da ce nesto drugo biti znacajno snizeno, kad ono kurko :D

Htio 16GB da sam miran narednih nekoliko godina, a RX 6800XT mi cjenovno bio van domasaja. Svjestan sam da su driveri trenutno losi, ali imam povjerenja u Intel da ce to srediti, a potencijal hardvera postoji. Odlucio da svjesno idem na rizik, za pola godine / godinu cu znati jesam li ispao budala.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42692 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 05/12/2022 20:03 Go for the eyes Boo!
Spekuliše se da će konačno otkrit' release date. Nekad u 2024. godini, vjerovatno. :D

Eno vam RDR2 na historijskom sniženju, -67%. Al' dobićemo mi to džaba od Epica uskoro, jelde Niho? :-D
User avatar
n+1
Posts: 6872
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42693 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Fingers crossed. :)
DonieBrasco
Posts: 15184
Joined: 31/08/2016 16:09

#42694 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Steam winter sale pocinje 22 decembra do 5 januara, a nekad u isto vrijeme je i Epic Games sa kapitalicma i besplatnom igrom svakih 24h uz popuste za ostale igre.

Pa valjda se nesto ugrabi, a mozda Epic i pocati sa nekim bas dobrim naslovom.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#42695 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

DonieBrasco wrote: 06/12/2022 12:59 Steam winter sale pocinje 22 decembra do 5 januara, a nekad u isto vrijeme je i Epic Games sa kapitalicma i besplatnom igrom svakih 24h uz popuste za ostale igre.

Pa valjda se nesto ugrabi, a mozda Epic i pocati sa nekim bas dobrim naslovom.
Zbog toga ne kupujem nista dok Epic ne podijeli svoje igre. Da ne bude kao prosle godine, kupim Kingmakera na snizenju, dva dana poslije ga Epic daje dzabe.

Na wishlisti za ovaj sale mi je Assassin's Creed Odyssey.
User avatar
n+1
Posts: 6872
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42696 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Ne vjerujem da će dati RDR2. Još će to Rockstar milkati barem godinu-dvije, a onda će uzeti pare od Epica.

Možda Disko bude.
DonieBrasco
Posts: 15184
Joined: 31/08/2016 16:09

#42697 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Od 15-og krecu besplatne igre svakih 24h, obicno budu neke slikice sa simbolima, elementima iz igre pa raja pogađa sta je dok se ceka i odborojava.

A bice i one fake pune liste sto su zelje igraca i loziona. :D
User avatar
n+1
Posts: 6872
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42698 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Bude fake lista i prava lista, uvijek. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#42699 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jedva cekam update. Vec sam poceo Witcher maraton, trenutno na 2. poglavlju prve igre.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42700 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Ja sam Assassins of Kings instalirao prije nekoliko sati. :izet:
Post Reply