Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39077 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Anno 1404 History Edition free on Ubisoft Connect:
https://register.ubisoft.com/anno-1404/en-CA
DonieBrasco
Posts: 15242
Joined: 31/08/2016 16:09

#39078 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Zahvaljujem na obavjesti. :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39079 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

:)

https://www.pcgamer.com/uk/its-been-a-g ... r-the-new/
It's been a great year for RPGs, if you hate and fear the new

Re-releases and retro RPGs made the futuristic-sounding year 2021 feel indebted to the past.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39080 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 07/12/2021 14:26 :)

https://www.pcgamer.com/uk/its-been-a-g ... r-the-new/
It's been a great year for RPGs, if you hate and fear the new

Re-releases and retro RPGs made the futuristic-sounding year 2021 feel indebted to the past.
Dobar članak. Moraću da stavim Encased, Wildermyth, i The Forgotten City na wish listu. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39081 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završio sinoć Star Wars Jedi: Fallen Order. Slijedi mala recenzija sa spoilerima.

Što se tiče generalne prezentacije, sve je top. Video, audio, dizajn, sve odlično. Vidi se da je jako puno para uloženo, što nije nikakvo čudo, jer je Star Wars jedna od zlatnih koka EA. Igra je stvarno prelijepa estetski, creature design pogotovo je takav da dodaje nešto novo u Star Wars a da pritome ne izgleda "out of place" u tom univerzumu.

Za borbu je se Respawn odlučio da ne slijedi ono što je Bioware uradio sa KOTOR i TOR, gdje imaš queue akcije ili spamaš moći kad im istekne cooldown (što je prilično dosadno i jednodimenzionalno), već je odlučio da prati Dark Souls. Borba je jako dinamična i prilično zahtjevna, nije dovoljno da samo spamaš attack button da bi pobio sve na bojnom polju, nego moraš oprezno tajmirat' svoje napade, odbrane, force moći i izbjegavanje udaraca. Isto k'o i u Dark Souls, imaš odrađene save pointove gdje se možeš odmorit' i napunit' health bar, al' to znači da se svi prethodni neprijatelji koje si ubio vraćaju. Mislim da bi se borbeni aspekt jako svidio kolegi @ferratilis, jer je on najveći fan Miyazakija i Fromsofta na ovoj temi. :D

Ono što mi se nije svidilo je taj Metroidvania stil igre, sličan Tomb Raideru, gdje put naprijed nije toliko jasan i moraš se potrudit' da ga nađeš, stalno neki novi puzzle koji traži da ga riješiš. Nije toliko igra kriva koliko sam ja; možda se nisam dovoljno informis'o prije nego što sam kupio igru, misleći da je malo više RPG u stilu KOTORa, ali nije. Ovaj stil igre definitivno nije ono što ja volim, i već pri kraju igre sam se toliko zasitio da sam jedva ček'o da je završim.

Priča je meni lično prilično formulaična i nešto što smo već vidjeli u Star Wars svijetu, kraj se već dao naslutit' prilično rano. Mislim da je Bioware to puno bolje uradio sa njihovim Star Wars igrama, al' očigledno je da Bioware bolje radi priču, dok Respawn bolje radi borbu. Također je skroz bezveze to da je Disney kompletno uništio Star Wars Extended Universe, što znači da se svaka nova igra svodi na drkanje kurca Dartha Vadera il' članova disfunkcionalne Skywalker čerge generalno.

Al' ono što mi je lično zagorčalo cijelo iskustvo je sam kraj priče. Cijelu igru ganjaš artifakt koji je ključ za ponovno uspostavljanje Jedi Ordera, umalo ga ne izgubiš na preglup način (jer Respawn očigledno nije znao kako da zakomplicira priču a da to ne izgleda totalno idiotski) i onda se ti i tvoji haveri odlučite da uništite taj artifact jerbo doveo bi određene ljude u opasnost od Imperije. Jer, bolje je da ih Imperija tlači, cijedi i guzi svaki dan nego da ih organizuješ u silu koja bi mogla srušit' Imperiju. :roll: K'o što rekoh, Bioware (i Obsidian) je to puuuno bolje radio.

Sve u svemu ok igra, al' moglo je i bolje. Drago mi je da sada i Massive Entertainment ima Star Wars licencu, tako da iščekujem njihovu već najavljenu open world igru.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39082 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jesam fan FromSofta, zbog cega mislim da Fallen Order ima slabu borbu. Ustvari, sve sto radi, radi prosjecno: prosjecna borba, prosjecna prica i likovi, prosjecni metroidvania elementi. Ali kad sve saberes i dodas Star Wars, opet mi je bilo zabavno odigrat (zavrsio sam je kad je tek izasla preko one EA Play pretplate). Ne planiram joj se nikad vracati. Nema borba onu ispoliranost kao FromSoft naslovi, animacije su previse "hit or miss." Ali to je i ocekivano, samo se Japancima moze vjerovat da naprave dobar borbeni sistem u igrama.

Ono sto mi je najvise ostalo u sjecanju je pojavljivanje Vadera na kraju, i cijela ona planeta s koje potjece Dark Malak zajedno sa odlicnim bossom (ne sjecam se imena). I ogroman stuttering koji sam imao tijekom igranja. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39084 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 07/12/2021 17:21 Skywalker čerge
:lol: :lol: :lol: :lol:

Koji si ti luđak. Hvala ti na smijehu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39085 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Šta je ovo, nisam valjda ja jedini što drži ovu temu u životu. :D

Image

Nakon zavšetka Fallen Ordera kontam šta ću sledeće, kad vidim da imam A Plague Tale: Innocence na Epicu. Super rekoh, nešto malo dublje posle onog narativnog švajcarskog sira u Fallen Orderu. Pustim da se instalira preko noći, i tek jutros se sjetim da odem na vikipediju da se informišem, kad ono...
The game consists of a series of survival puzzles, which mostly consist of the player having to use specific methods to scare away or distract the hordes of hungry rats in order to gain access to new areas or direct them towards enemies.
...opet puzzle. :roll:

Image
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#39086 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

Tito_i_Partija wrote: 08/12/2021 14:03 Šta je ovo, nisam valjda ja jedini što drži ovu temu u životu. :D

Image

Nakon zavšetka Fallen Ordera kontam šta ću sledeće, kad vidim da imam A Plague Tale: Innocence na Epicu. Super rekoh, nešto malo dublje posle onog narativnog švajcarskog sira u Fallen Orderu. Pustim da se instalira preko noći, i tek jutros se sjetim da odem na vikipediju da se informišem, kad ono...
The game consists of a series of survival puzzles, which mostly consist of the player having to use specific methods to scare away or distract the hordes of hungry rats in order to gain access to new areas or direct them towards enemies.
...opet puzzle. :roll:

Image
S obzirom da sam obje već odigrao, mogu ti reći da je Plague tale of inocence za klasu bolja od one Star Wars splačine. jeste imaju puzles ali priča igre je definitivno nešto što te drži da igraš dalje. Da ti ne spoilam nećeš zažaliti što si odigrao PTOI. :thumbup:

Ovo ti govori neko koje obje igre odigrao na 25 FPS :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39087 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Dobar je Plague Tale, zanimljivi likovi, vremenski period u kojem se prica odvija, grafika je perverzija. Gameplay nije nista posebno, ali nije ni toliko los. Zagonetke moze rijesit i petogodisnjak, nije to nikakav problem. To ti je igra kao Last of Us, uglavnom igras radi price i likova. Vrijedi svakako. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39088 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ok, ubijedili ste me. :-D

Tjeram se da igram nešto novo i da pri tome smanjim ovu svoju listu, umjesto da se non-stop vraćam na ono što sam već igr'o. Gomilam igre strašno, uvijek nešto dobro se daje ili džaba, ili na teškom sniženju.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39089 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ne znam zasto pravite te liste, to je samo za posao. Kad pomislim na listu bilo cega, asocira me na muku i rmbacenje :D Kad je hobi u pitanju, postoji samo ono u cemu uzivas u datom trenutku i to je to.

Nego, da li je neko igrao ovo? Vidim da je igra dobila ogroman update, a mix je RPG-a i RTS-a, jos na snizenju. Vrijedi li?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39090 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 08/12/2021 15:29 Ne znam zasto pravite te liste, to je samo za posao. Kad pomislim na listu bilo cega, asocira me na muku i rmbacenje :D Kad je hobi u pitanju, postoji samo ono u cemu uzivas u datom trenutku i to je to.

Nego, da li je neko igrao ovo? Vidim da je igra dobila ogroman update, a mix je RPG-a i RTS-a, jos na snizenju. Vrijedi li?
Nisam pravio nikakvu listu, već mislim na library. Toliko dobrih igara, treba ih čovjek sve probat'.

To ti je k'o da imaš harem, a guziš samo jednu te istu trebu svaku noć. :D

Hej vjeruj da je i mene zaintrigir'o ovaj Spellforce 3. Gled'o sam malo gameplay klipove, djeluje mi k'o nešto što bi bilo zabavno, a ni recenzije nisu loše. Kontam da uzmem.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#39091 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Tito_i_Partija wrote: 08/12/2021 15:58

To ti je k'o da imaš harem, a guziš samo jednu te istu trebu svaku noć. :D
Vjernost je potcijenjena :oops:

Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39092 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ja sam poceo igrat Saboter, labudovu pjesmu Pandemic Studios prije nego sto ih je EA sahranio. Iako gameplay nije bas nesto, ima toliko sarma i atmosfere da cu je vjerovatno zavrsiti. Najbolja verzija Pariza koju sam vidio u igrama. Stalno ocekujem da se pojavi neki od likova iz Allo Allo. :D

Nesto me privuklo od prve sekunde, ima taj poseban sarm. :D
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39093 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Raigor Stonehoof wrote: 08/12/2021 16:06
Tito_i_Partija wrote: 08/12/2021 15:58

To ti je k'o da imaš harem, a guziš samo jednu te istu trebu svaku noć. :D
Vjernost je potcijenjena :oops:

Image
Ovo je već van domena igranja. Toliko sati se samo može smatrat' k'o drugi pos'o il' drugi brak. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#39094 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Ma hobi, ukratko. Ova satnica je na 10 godina rasporedjena. Skoro pa nista drugo i ne igram.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39095 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@ferratilis vezano za Spellforce 3, gledam ovu listu improvementsa sa ovim novim updateom, i piše da su implementirali full controller support for gameplay i UI. Baš me interesuje kako RTS igra izgleda sa controllerom.

https://store.steampowered.com/news/app ... 8370897511
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#39096 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

ferratilis wrote: 08/12/2021 16:07 Ja sam poceo igrat Saboter, labudovu pjesmu Pandemic Studios prije nego sto ih je EA sahranio. Iako gameplay nije bas nesto, ima toliko sarma i atmosfere da cu je vjerovatno zavrsiti. Najbolja verzija Pariza koju sam vidio u igrama. Stalno ocekujem da se pojavi neki od likova iz Allo Allo. :D

Nesto me privuklo od prve sekunde, ima taj poseban sarm. :D
Nije los Saboter, ali se sjecam da me iz nekog razloga smorio na pola, nikad ga nisam zavrsio.

Puno bolja igra sa istom tematikom i iz istog perioda (koju bih toplo preporucio ako nisi igrao) je Velvet Assassin. Novinari su je bezrazlozno popljuvali kad je izasla, ali je meni jedna od boljih stealth igara koje sam igrao. Ironija je da je igru u kojoj glavni lik brutalno ubija Nijemce i koja bez ustrucavanja prikazuje nacisticke ratne zlocine napravio njemacki studio.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#39097 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

jooj saboteur ... igrao davno , kad je tek izašla otprilike . Meni je sjela , baš sam uživao u gameplay-u :-D
velvet assassin , što mi je to nešto poznato . jel to ona kao francuskinja što roka njemce i osvećuje se ? - Mislim da sam to igrao, ali je nisam završio iz nekog razloga ..
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39098 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

@Tito_i_Partija Ne planiram igrati sa gamepadom, ali sam kupio Loyalty Pack da vidim kakva je igra, ako mi se ne svidi nakon 2 sata ide refund. 41GB download :shock:

@geralt Gameplay u Saboteru nije bas nesto, ali gledacu da ga zavrsim jer ima zanimljiv koncept. Nisam nikad cuo za Velvet Assassin, pogledacu. :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#39099 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Nekima ovdje pod hitno treba remake igre Lula3d ili WET: The Sexy Empire :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#39100 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Averus wrote: 08/12/2021 19:32 Nekima ovdje pod hitno treba remake igre Lula3d ili WET: The Sexy Empire :lol:
Image
Post Reply