Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36801 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 14/05/2021 20:42 @ferratilis

Sjećaš li se misije "Missing sentry" u PoE? Malo sam guglao, ali nisam vidio da postoji način da se spase začarani vojnici od one spectre...

Je li se moraju pobiti, ili je to ipak popravljeno? Sve što sam nalazio da se piše o tome, starijeg je datuma.
Sjecam se. Ja sam ih oba puta pobio jer mislim da je to neki bug. U biti, ako imas dovoljno visok Resolve, mozes je ubijediti da je mrtva i samo nestane. Igrao sam kao Paladin sa 18 Resolve i opet nije radilo. To je jedini quest u cijeloj igri koje mi je bio zabagovan. Izgleda nisam jedini.

Ako nisi znao, u instalacijskom folderu igre imas strategy guide, manual i jos kamaru stvari, kao u dobra stara vremena kad se manual morao citati :D Evo sta kaze strategy guide, ali ipak mislim da je to bug
Image

a i ako ih pobijes, i dalje mozes odrzat dobru reputaciju s Crucible Knights, jer se smatraju kolateralnom stetom
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36802 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

fala, reputacija mi je bitna. :thumbup:

i drago mi je čuti da je to jedini bug. što opet govori koliko je igra popeglana.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36803 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Neko iz Obsidiana je rekao da im je Pillars u to vrijeme bio prvi put da su izbacili kompletnu igru, sa malim brojem bugova, sto je svima bilo cudno. Ironicno za studio kojem je svaki RPG bio odlican, ali su uvijek imali finansijske probleme pa su morali rezati. A PoE2 je prvi put ikad da su izbacili nastavak za jednu od svojih igara. Sreca da je Microsoft prepoznao kvalitet i uskocio sa milionima, ne samo za Obsidian nego i za inXile.

Treba cuvati ovo malo developera sto jos uvijek razvijaju dobre RPG-e, ionako ih mozes nabrojati na prste jedne ruke :roll:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#36805 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

F1 2019 Legends Edition Steam :)
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36806 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Da li je iko ovde cuo za bolest zvanu Altitis? To ti je ono kad pocnes novu igru i ide super jedno vrijeme, al' onda kontas joj sto bi volio da pocnem ispocetka sa drugom klasom ili drugim buildom tzv. Alt-om, mozda mi se jos vise svidi. Najvise se to pojavljuje u RPG igrama, jer taj zanr obicno ima jako puno klasa i mogucih buildova.

To se meni upravo desava sa Skyrim.

Poceo k'o stealth archer, pa onda poceo ponovo k'o two handed tank, i evo juce opet k'o conjuration/destruction carobnjak. Da li cu ikad zavrsit' jednog od njih ne znam ni sam, al' tako je kod mene kad igram bilo koji RPG gdje ima imalo izbora u profesijama. :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36807 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:

Ja mislim da sam se malo zeznuo u PoE sa Fighterom, al haj.


Igram na normal težini pa ne bi trebalo biti problema. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36808 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Dje zapelo? :D Jedino sto si mogao pogrijesiti je distribucija atributa kad si kreirao lika, sve ostalo se da popraviti. A i sa atributima, sve dok si pratio preporucene, nisi mogao pogrijesiti. Ako hoces, napisi malo o buildu pa cu ti reci sta se moze promijeniti. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36809 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@Chmoljo Znaci i sad guras taj Spacebar Festival? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36810 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 17/05/2021 23:00 Dje zapelo? :D Jedino sto si mogao pogrijesiti je distribucija atributa kad si kreirao lika, sve ostalo se da popraviti. A i sa atributima, sve dok si pratio preporucene, nisi mogao pogrijesiti. Ako hoces, napisi malo o buildu pa cu ti reci sta se moze promijeniti. :)
Image


osjećam se sad kao da sam predao pismenu i čekam ocjenu :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36811 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2021 23:01 @Chmoljo Znaci i sad guras taj Spacebar Festival? :D
:lol:

dobar, dobar. :D igram, drži me i mislim da bih mogao istjerati do kraja, pogotovo jer sam od iduće sedmice na godišnjem :D

mislim da će mi ona tvoja biti naredna, ili Disco Elyisium. moguće i nešto drugog žanra da mi razbije guslanje istog :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36812 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 17/05/2021 23:12
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2021 23:01 @Chmoljo Znaci i sad guras taj Spacebar Festival? :D
:lol:

dobar, dobar. :D igram, drži me i mislim da bih mogao istjerati do kraja, pogotovo jer sam od iduće sedmice na godišnjem :D

mislim da će mi ona tvoja biti naredna, ili Disco Elyisium. moguće i nešto drugog žanra da mi razbije guslanje istog :)
Ne bi ti preporucio da odmah igras Kingmaker poslije PoE. Igre nisu iste, al' imaju dovoljno slicnosti da ti moze pokvarit' cjelokupni utisak ove druge.

Najbolja analogija koju ti mogu ponudit' je k'o kad pijes crno vino na sjedaljki, pa se otvori druga flasa crnog, al' nije isto k'o ovo prvo (druga vrsta grozdja, drugi proizvodjac, itd). Koliko god ovo drugo bilo bolje il' skuplje, imace cudan smek i nece ti nikad lec' k'o ovo prvo.

Pomalo cudno poredjenje, al' jbg sta cu, volim crno vino. :lol:
Last edited by Tito_i_Partija on 17/05/2021 23:32, edited 2 times in total.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36813 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 17/05/2021 23:11
ferratilis wrote: 17/05/2021 23:00 Dje zapelo? :D Jedino sto si mogao pogrijesiti je distribucija atributa kad si kreirao lika, sve ostalo se da popraviti. A i sa atributima, sve dok si pratio preporucene, nisi mogao pogrijesiti. Ako hoces, napisi malo o buildu pa cu ti reci sta se moze promijeniti. :)
Image


osjećam se sad kao da sam predao pismenu i čekam ocjenu :lol:
Za normal to je odlicno, ali ne znam jel igras sword and shield, dual wield ili two handed? Posto imas dosta dexterity i resolve, preporucujem da igras sa dvije sablje i medium oklopom, poslije kad dobijes Armored Grace talent, mozes nosit i teski oklop.
Evo jedna od boljih sablji koju mozes rano pronaci, a mozes komotno koristit i obicne, samo ima stavis enchantment. Na normal i nije toliko bitno.
https://pillarsofeternity.fandom.com/wiki/Resolution

Najbolji talenti za taj build:
Disciplined Barrage
Apprentice's Sneak Attack (ovo se ne propusta, jedan od najboljih talenata u cijeloj igri)
Confident Aim
Weapon Specialization: Ruffian
Two-Weapon Fighting
Armored Grace
Unbroken

Fighter nije teska klasa, samo se fokusiraj na damage. Svaki fight pocni za Disciplined Barrage i samo udri. Fighter ionako nema puno aktivnih vjestina, pa ne moras puno razmisljati. Sve ostalo zavisi od buffova od priesta: Blessing, Holy Meditation, Consecrated Ground, Circle of Protection itd.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36814 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Image

eto to su talenti i abilitis za sada.

ma dobro, bukvalno skontam neke stvari u toku igre. ovdje je fakat bitna podjela zaduženja i ide. guram zvjezdastu formaciju sa dva fightera i paladinom naprijed, a iza su naravno priest, wizard i chanter. chanter mi je također sa musketom, i dobro skida neprijatelje uz konstantan chant i summoning ostalih bića.

znam da na normal nije zahtjevno, ali iskreno ne želim igranje pretvoriti u patnju.

obzirom da igram sa one handed sword i shield fokus mi je knight i zbog zadržavanja brojnijeg neprijatelja ovo troje naprijed ima hold the line talent.

također, slao si link za one savjete, pa sam malo zrakno i svima u ekipi dodijelio barem 3 Athletics, a za ove talente, neću propustiti :D

hvala!
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36815 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2021 23:30
Chmoljo wrote: 17/05/2021 23:12
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2021 23:01 @Chmoljo Znaci i sad guras taj Spacebar Festival? :D
:lol:

dobar, dobar. :D igram, drži me i mislim da bih mogao istjerati do kraja, pogotovo jer sam od iduće sedmice na godišnjem :D

mislim da će mi ona tvoja biti naredna, ili Disco Elyisium. moguće i nešto drugog žanra da mi razbije guslanje istog :)
Ne bi ti preporucio da odmah igras Kingmaker poslije PoE. Igre nisu iste, al' imaju dovoljno slicnosti da ti moze pokvarit' cjelokupni utisak ove druge.

Najbolja analogija koju ti mogu ponudit' je k'o kad pijes crno vino na sjedaljki, pa se otvori druga flasa crnog, al' nije isto k'o ovo prvo (druga vrsta grozdja, drugi proizvodjac, itd). Koliko god ovo drugo bilo bolje il' skuplje, imace cudan smek i nece ti nikad lec' k'o ovo prvo.

Pomalo cudno poredjenje, al' jbg sta cu, volim crno vino. :lol:
pivopija sam. ali razumijemo se :D

zato ja uvijek imam nekoliko različitih žanrova, obično uz ovakve idu neke sportske ili auto-moto da se razbije cijeli taj osjećaj klikanja, građenja likova, zanošenja muda u stranu kako si super kul lik i tako to.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36816 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Naravno, najbolje je kad sam otkrivas kako igrati RPG, a i veca je satisfakcija. Zato ja ne igram Path of the Damned tezinu, nego hard. PotD daje protivnicima neke nenormalne buffove pa moras stavljati teski oklop na sve likove, min maxati, citati online kao i sta. Znaci nije vise RPG, nego pratis neciji recept. Zato se ja drzim hard tezine. :D A u Pathfinderu ne bi smio nista iznad normal, cak i normal zna biti brutalno iskustvo :D

Najbolja stvar kod PoE je sto su odradili nevjerovatan posao sa patchevima i pretvorili osrednji RPG u nesto posebno, svaki encounter je refiniran do perfekcije, da bude raznovrsno i da osjecaj progresije bude dobar.

Svidja mi kako su je opisali na RPG Codexu kad je izasla finalna verzija (a najvise su je pljuvali prije ekspanzija i patcheva):
Pillars of Eternity: The White March is a rare phenomenon because it sorts through the past with clarity of vision, doing away with quaint mechanics and obsolete system design while holding onto what always worked, what was never broken to begin with.

The core game fumbled somewhat, trying to juggle the ambitions of tomorrow and yesterday and thus delivering a mediocre compromise. The writing of the main game cannot be saved, yet still shines bright in this nook and that cranny. What was added after release went back to the basics, removed the burdensome focus on the player character and focused on just delivering a damned good story. The gameplay has been iterated to perfection with the patience of tenacious custodians in the form of game designers and playtesters.

The game in its current state is, above all, mechanically elegant. Where nearly all other Kickstarted games were mismanaged, promised too much and delivered too little, Pillars of Eternity: The White March was gifted with the oversight of a restrained and professional project lead, a devoted team and an almost conscientious pledge to deliver on nearly all of its promises.

Actually playing Pillars of Eternity: The White March reminds me why I still own a PC. Nothing less.
Nema se sta vise reci. :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36817 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Kad vec pricas o RPG Codexu, jesu li izbacili recenziju za Cuckold Simulator? :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36818 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Koliko znam, drze se samo RPG-a, a Cuckold Simulator je cista zajebancija :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36819 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:thumbup:

onda će i Dragon age nekad doći na red :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#36820 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

By the way, Witcher 2 danas puni 10 godina. I dalje mislim da ima bolju pricu od trojke, ali trojka je generalno bolja po svemu ostalom.

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36821 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Witcher 2 je meni definitivno im'o bolju pricu od trojke.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#36822 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by BaDa »

days gone-FLT :D
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#36823 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by deogest »

Days Gone cracked :lol:

Jos za par godina Ghosts of Tsushima. :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36824 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

jbt kad vi pricate o tim igrama i misijama unutra sta skupljate i sl meni to zvuci kao da pricate o hadronskom kolajderu na kineskom jeziku :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36825 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma čini ti se dok ne kreneš igrati :D naučiš lore igre i onda ispadaš inteligentniji nego što jesi.

I veći geek :lol:
Post Reply