Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36776 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Voli kanadu
Voli jelene graciozne zivotinje....
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36777 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Respo, ja se stvarno nekad pitam da li ti s nekim pricas il' jednostavno upisujes sve sto ti trenutno prolazi kroz glavu. :D

Interesantno da pricamo o Dragon Age, jer bas danas gledam clanak u PC Gameru o DA 2, i kako je neopravdano svrstan k'o crna ovca u DA fransizi. Slozio bi se s tim, pogotovo s ovim dijelom:
The other Dragon Ages are all centred around specific crises that engulf almost everything. Origins is all about ending the latest Blight and fulfilling the klix of the Grey Wardens, while Inquisition is all about building up your militant organisation and closing the Breach. Dragon Age 2 is a biography. There are crises, sure, and darkspawn, and the conflict between the Chantry and mages, but really it's all about Hawke.
Autor je sasvim u pravu, jer na prvom mjestu heroja DA2 nije neka kriza, niti je on neko odabrano bice koje treba spasit' svijet. U centru price je herojeva familija koja je u problemima, prvo finansijskim pa onda i drugim, u gradu u kojem dnevno rastu tenzije zbog izbjeglica koji pridolaze, sve vece netrepeljivost izmedju nekoliko strana (kako rasnih tako i religijskih), lova na vjestice i jos nekih drugih stvari koje od grada prave bure baruta i paranoje koji svaki momenat moze da eksplodira. Clanak je odlican za sve one koji vole DA, pogotovo za one koji nisu bili ocarani drugim dijelom.

https://www.pcgamer.com/dragon-age-2-re ... ares-rpgs/
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36778 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ali kad malo bolje promisliš, većina rpg igara su upravo globalne krize koje rješavaš individualno ili sa svojom družinom kao The chosen one.

Zato mi je drago što se i @ferratilis svidio Disco elysium, jer nije na taj kalup, pa jedva čekam da odigram.

Inače, moram nešto priznati. Prvi rpg koji sam igrao bio je... Sacred :mrgreen: možebit da zbog toga nikada nije bilo posebnog mjesta u mom srcu za crpg i hack n slash.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36779 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 13/05/2021 00:01 Ali kad malo bolje promisliš, većina rpg igara su upravo globalne krize koje rješavaš individualno ili sa svojom družinom kao The chosen one.
Pa DA: Origins je upravo bio takav, znaci sto puta vidjeni kalup spasavanja svijeta od demona. Eh pa su onda rekli hajmo drugi dio napravit' malo drugacije, malo vise k'o licna prica, sa dozom komentara na politiku i paranoju koja oblijeva i danasnji svijet, a kamoli srednjevjekovni. Al' kakvi, digla se neoprana neckbeard rulja, nece igru koja se bavi ikakvim socijalnim kompleksitetima, nego hoce igru gdje mogu da spasavaju svijet dok im NPCs ljube dupe i hrane ega.

I tako smo dobili DA: Inquisition, koji je maltene uduplao cijelo "chosen one" sranje, jer si ti jedino bice na planeti koje moze da zatvara te riftove i doslovno spasavas svijet od propasti. :roll:

Nemoj me pogresno shvatit', DA: I gameplay mi je bio super i svidja mi se generalno k'o igra, al' se vidi da je Bioware is'o putem manjeg otpora i jednostavno udovoljio fanovima, na veliku stetu narativne inovacije. Prica je olicenje stagnacije putem starih RPG kliseja, i taj veliki "twist" na kraju igre mi je toliko glup i nazor nakacen da ustvari docarava kako je Bioware totalno grohno u kreativnom smislu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36780 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

E jebi ga, vjerovatno ću origins nekad probati :lol:

Opet :mrgreen:

I obećavam da ću biti strpljiviji :D
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#36781 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Ashe »

Da se džaba ne raspravljate, najbolji RPG ikad je Fallout 2.
:D :izet: :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36782 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Prvi Fallout je po meni bila ozbiljnija igra od druge, i pravo olicenje svog najveceg filmskog uticaja (Mad Max: Road Warrior). FO2 jest' super, al' su vala pretjerali sa silnim pop-culture referencama.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#36783 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 23:29 Respo, ja se stvarno nekad pitam da li ti s nekim pricas il' jednostavno upisujes sve sto ti trenutno prolazi kroz glavu. :D

Interesantno da pricamo o Dragon Age, jer bas danas gledam clanak u PC Gameru o DA 2, i kako je neopravdano svrstan k'o crna ovca u DA fransizi. Slozio bi se s tim, pogotovo s ovim dijelom:
The other Dragon Ages are all centred around specific crises that engulf almost everything. Origins is all about ending the latest Blight and fulfilling the klix of the Grey Wardens, while Inquisition is all about building up your militant organisation and closing the Breach. Dragon Age 2 is a biography. There are crises, sure, and darkspawn, and the conflict between the Chantry and mages, but really it's all about Hawke.
Autor je sasvim u pravu, jer na prvom mjestu heroja DA2 nije neka kriza, niti je on neko odabrano bice koje treba spasit' svijet. U centru price je herojeva familija koja je u problemima, prvo finansijskim pa onda i drugim, u gradu u kojem dnevno rastu tenzije zbog izbjeglica koji pridolaze, sve vece netrepeljivost izmedju nekoliko strana (kako rasnih tako i religijskih), lova na vjestice i jos nekih drugih stvari koje od grada prave bure baruta i paranoje koji svaki momenat moze da eksplodira. Clanak je odlican za sve one koji vole DA, pogotovo za one koji nisu bili ocarani drugim dijelom.

https://www.pcgamer.com/dragon-age-2-re ... ares-rpgs/
Slazem, DA2 je igra s jako dobrom pricom. Necu reci da je jako dobra igra jer je ne bih opet igrao - ne mogu opet da prolazim bezbrojne copy-paste borbe u identicnim skladistima. Ali jesu pokusali nesto sasvim novo, i to su odradili jako dobro do pred sam kraj (od onoga sto uradi Anders pa nadalje).

Fascinantno je da su uopste uspjeli napraviti funkcionalnu AAA igru za 14 mjeseci koliko im je EA dala za development.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36784 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 13/05/2021 00:34 E jebi ga, vjerovatno ću origins nekad probati :lol:

Opet :mrgreen:

I obećavam da ću biti strpljiviji :D
Idi bolan lezi, sta radis 'vako kasno. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36786 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 23:29 Respo, ja se stvarno nekad pitam da li ti s nekim pricas il' jednostavno upisujes sve sto ti trenutno prolazi kroz glavu. :D

Interesantno da pricamo o Dragon Age, jer bas danas gledam clanak u PC Gameru o DA 2, i kako je neopravdano svrstan k'o crna ovca u DA fransizi. Slozio bi se s tim, pogotovo s ovim dijelom:
The other Dragon Ages are all centred around specific crises that engulf almost everything. Origins is all about ending the latest Blight and fulfilling the klix of the Grey Wardens, while Inquisition is all about building up your militant organisation and closing the Breach. Dragon Age 2 is a biography. There are crises, sure, and darkspawn, and the conflict between the Chantry and mages, but really it's all about Hawke.
Autor je sasvim u pravu, jer na prvom mjestu heroja DA2 nije neka kriza, niti je on neko odabrano bice koje treba spasit' svijet. U centru price je herojeva familija koja je u problemima, prvo finansijskim pa onda i drugim, u gradu u kojem dnevno rastu tenzije zbog izbjeglica koji pridolaze, sve vece netrepeljivost izmedju nekoliko strana (kako rasnih tako i religijskih), lova na vjestice i jos nekih drugih stvari koje od grada prave bure baruta i paranoje koji svaki momenat moze da eksplodira. Clanak je odlican za sve one koji vole DA, pogotovo za one koji nisu bili ocarani drugim dijelom.

https://www.pcgamer.com/dragon-age-2-re ... ares-rpgs/
pricam samo sa pametnim ljudima
uglavnom pricam sa samim sobom :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36787 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 13/05/2021 00:01 Zato mi je drago što se i @ferratilis svidio Disco elysium, jer nije na taj kalup, pa jedva čekam da odigram.
Disco je vjerovatno najcudnija igra koju sam dosad probao, i teska za opisat kao preporuku. Budis se u demoliranoj hotelskoj sobi, i toliko si mamuran da imas amneziju (kravata na lusteru, sve isprevrtano, prvi quest ti je da nadjes drugu cipelu koja fali), igras kao sredovjecni detektiv koji se na prvu cini kao totalni antipaticni luzer. Noc prije si se toliko napio da ako se imalo napregnes dobijes srcani i umres. Znaci mozes umrijet u prvoj minuti igranja. Kad sam pokusao dohvatiti kravatu sa lustera odmah je dobio srcani. Nema klasicne borbe, nego se bukvalno boris protiv svoje psihe. Jedan dio psihe te motivise, onda drugi pocne da te vrijedja. Na tebi je s kojim ces komunicirati, a kojeg ces odjebat. Sidjes do recepcije, vlasnik te napadne kako si sinoc napravio haos, penjao se po stolovima, povracao, i radio jos kamaru gluposti. Vecina likova u pocetku na tebe gleda kao na slinu, cak te i djeca iz mahale zajebavaju. Onda upoznas lika koji treba biti tvoj partner jer radite na slucaju ubistva u gradu punom korupcije, kojim ne vladaju bande nego, pazi ovo, radnicki sindikat koji je opasniji od bilo kakve bande jer je grad prosao kroz rat i trenutno je u fazi postsocijalizma, a gdje jos uvijek ima dosta onih koji su nacionalisti. A vecina njih se krije iza politike. I tako, dok se pokusavas prisabrati, otkrivas stvari o sebi, a i svijetu, i cudno mi je bilo koliko sam stvari iz stvarnog zivota pronasao u tim likovima. Na papiru, ovo je igra kakva nikda ne bit trebala biti best seller, ali te tjera da razmisljas i zato mi je drago sto postoji. Nisam nista spojlao, ovo je sve opis prvog sata igranja. Ima tu jos dosta toga vrijednog pisanja, ali to cu tebi ostavit da otkrivas.
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36788 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Chmoljo wrote: 13/05/2021 00:34 E jebi ga, vjerovatno ću origins nekad probati :lol:

Opet :mrgreen:

I obećavam da ću biti strpljiviji :D
Sjeti se mene i Witchera
Sjeti se mene i Bioshocka
Sjeti se mene i Mass Effecta
Sjeti se mene i Portala

:lol:

Treba nekad "istrpiti" taj uvod u igru, dok se naviknes kako sve funkcionise. Ja samo mogu reci da mi Dragon Age trilogija medju najdrazim igrama koje sam ikad igrao
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36789 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Bas tako. Treba nekad malo vremena da se covjek "uhoda". :-D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4405
Joined: 21/02/2011 12:56

#36790 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

Sljedeći četvrtak na Epic Games Storeu 🙂
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36791 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

REDDEVILS wrote: 13/05/2021 17:47 Sljedeći četvrtak na Epic Games Storeu 🙂
Ovo nešto dobro povodom Bajrama?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4405
Joined: 21/02/2011 12:56

#36792 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

Chmoljo wrote: 13/05/2021 17:57
REDDEVILS wrote: 13/05/2021 17:47 Sljedeći četvrtak na Epic Games Storeu 🙂
Ovo nešto dobro povodom Bajrama?
Da ali još uvjek neznamo dali je dobro ili loše 😂
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36793 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Odnosno nešto loše ili dobro loše :D
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1446
Joined: 09/09/2019 10:05

#36794 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mate_Miso_Kovac »

Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 23:29 Respo, ja se stvarno nekad pitam da li ti s nekim pricas il' jednostavno upisujes sve sto ti trenutno prolazi kroz glavu. :D

Interesantno da pricamo o Dragon Age, jer bas danas gledam clanak u PC Gameru o DA 2, i kako je neopravdano svrstan k'o crna ovca u DA fransizi. Slozio bi se s tim, pogotovo s ovim dijelom:
The other Dragon Ages are all centred around specific crises that engulf almost everything. Origins is all about ending the latest Blight and fulfilling the klix of the Grey Wardens, while Inquisition is all about building up your militant organisation and closing the Breach. Dragon Age 2 is a biography. There are crises, sure, and darkspawn, and the conflict between the Chantry and mages, but really it's all about Hawke.
Autor je sasvim u pravu, jer na prvom mjestu heroja DA2 nije neka kriza, niti je on neko odabrano bice koje treba spasit' svijet. U centru price je herojeva familija koja je u problemima, prvo finansijskim pa onda i drugim, u gradu u kojem dnevno rastu tenzije zbog izbjeglica koji pridolaze, sve vece netrepeljivost izmedju nekoliko strana (kako rasnih tako i religijskih), lova na vjestice i jos nekih drugih stvari koje od grada prave bure baruta i paranoje koji svaki momenat moze da eksplodira. Clanak je odlican za sve one koji vole DA, pogotovo za one koji nisu bili ocarani drugim dijelom.

https://www.pcgamer.com/dragon-age-2-re ... ares-rpgs/
Ja sam drugom dijelu zamjerio jedino intenzivno recikliranje resursa. Imao sam dojam da se sve dogadja u istoj pećini i/ili skladištu :D Priča mi je bila dobra i Kirkwall izgleda dobro :izet:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36795 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sami su priznali da su pogrijesili sa prekomjernim recikliranjem, al' sto rece geralt, imali su samo 14 mjeseci da sastave igru. Takvo je bilo naredjenje od EA.

Isto tako je bilo problema i kad su pravili trojku; Jason Schreier je pis'o opsiran clanak o tome. EA im je naredio da koriste DICE-ov Frostbite engine s kojim niko u Bioware-u nije im'o iskustva. Navodno je sa Frostbite-om bilo toliko problema a pomoc iz DICE-a je stalno bila nedostupna, da je pravo cudo kako su uopste uspjeli da naprave funkcionalnu igru.
User avatar
l33t
Posts: 4324
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#36796 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Sutra Mass Effect Legendary izlazi, zna li ko jel Denuvo ili Steam / Origin protection?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36799 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

@ferratilis

Sjećaš li se misije "Missing sentry" u PoE? Malo sam guglao, ali nisam vidio da postoji način da se spase začarani vojnici od one spectre...

Je li se moraju pobiti, ili je to ipak popravljeno? Sve što sam nalazio da se piše o tome, starijeg je datuma.
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#36800 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

l33t wrote: 13/05/2021 23:55 Sutra Mass Effect Legendary izlazi, zna li ko jel Denuvo ili Steam / Origin protection?
100% nažalost.

in EMPRESS we trust :D
Post Reply