Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34801 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

House wrote: 08/12/2020 01:32 kažu da je cyberpunk preloše optimiziran.
Tako ti je kad pravis igru za PC, current-gen i next-gen console. Gladna guzica hoce para gdje god moze da ih dobije, umjesto da se fokusira na jednu ili mozda dvije oblasti.

Pa ovo zadnji put sto su odgodili igru do 10. Decembra je navodno bilo zato sto su imali problema da laufaju igru na current-gen, pretezno PS4. Pa pu jebote PS4, za koji mjesec ce svi ionako imat' peticu. :roll:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#34802 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

https://www.hcl.hr/najave/cyberpunk-207 ... ta-164445/
Ako biste Cyberpunk 2077 trebali odigrati zbog nečega, onda je to zbog njegovog mjesta radnje – Night Cityja koji je dizajnom i izgledom ludo i nezaboravno mjesto. Nagledao sam se svakakvih virtualnih svjetova, ali ovaj je jednostavno drugačiji od ostalih. Siguran sam da će se vući kojekakve usporedbe s gradovima iz GTA igara i sl., no meni je asocijacija totalno drugačija. Night City je poput nekakve velike pijace/buvljaka u prime-time terminu. Kod nas u Osijeku naširoko je poznata tzv. “auto-pija” na kojoj dođeš kupiti tarnu spojku za auto, a nađeš tri paste za zube za 7 kuna i cjenkaš se za tepih dimenzija dva sa tri, poslije odeš na ćevape slukom, žena ti našla štenad u pola cijene, a na izlazu uzmeš i kilu gljiva – domaćih, prirodnih. I stvarno nema boljeg opisa Night Cityja od takve pijace.

Okreneš se lijevo a ono u smeću golemi dildač Pilomancer-3000, okreneš se desno kad širitelj teorija zavjere Garry propovijeda nasred ulice dok dvije turistkinje „like literally“ okidaju selfije s njime; ispred je zgrada s izlogom gdje plešu polugole prostitutke, iza je diler koji u kaputu prodaje sumnjive pilule, malo niže niz ulicu beskućnik spava na trulom madracu, a pokraj gojazna osoba ždere hamburger i nisam siguran kojeg je spola, u daljini se policija napucava s kriminalcima, pohotne reklame su posvuda i auti ne staju ako pretrčavaš cestu nego ti semafor govori kad smiješ hodati… Predivno je!
U tradicionalnoj RPG igri questovi funkcioniraju tako da igrač dođe do lika koji mu da zadatak. U Cyberpunku 2077 zadatak sam dođe do igrača. Voziš se prema svom zadatku, zove te tvoj Fixer (quest giver) i automatski ti daje drugi zadatak. Znači: mobitel zvoni i imaš opciju javiti se ručno ili će ti igra nakon dvije sekunde sama prihvatiti poziv. I onda imaš opciju – ne, nisam zainteresiran za posao, ali posao koji se nudi svejedno se bilježi u tvoju bilježnicu poslova. Trenutno tako imam preko 20 side-questova bez da sam ih ja svojevoljno pokrenuo i bez da sam uopće bio u kontaktu s likovima koji od mene nešto traže. Samo sam pratio glavnu priču i najednom op – evo 20+ zadataka na listi stvari za riješiti. Još gore, nemaš ih kako razvrstati – po levelu, po regiji, po nagradi, po udaljenosti… samo glavni i sporedni zadaci, pa se ti snađi.

Jednostavno sam se osjećao kao da me igra svako malo vuče za rukav: „gle vidi ovo, gle vidi ono“. Čim dođem u novi kvart odmah glavni baja tog kvarta zove, a ja onako: „New phone, who dis?“. I kao da nije dosta što mi se javi pozivom, i nakon poziva me već zove netko drugi, još mi i poruku pošalje i za to mi dođe notifikacija, a napisao mi je isto što mi je rekao i u pozivu koji nisam mogao odbiti. Došlo mi je da bacim vražji mobitel kroz prozor kad me nazvao Dino Dinović. Ne šalim se, stvarno me u igri nazvao Dino Dinović. A poslije njega Viktor Vektor. Mobitel mi je imao preko 30 kontakata – ako sam se s njih petero našao licem u lice puno sam i rekao. Fali samo Roman s pozivom za kuglanje.
Jedno od prokletstava u blagodati igranja ovakve igre prije izlaska je u tome što sam ju vidio u prilično nesređenom izdanju, prije velikog ažuriranja na kojemu su developeri radili više od mjesec dana. Prvo dobra vijest. Igra mi se nijednom nije srušila niti sam naletio na bug koji bi me natjerao na ponovno učitavanje zadnjeg checkpointa. Međutim, sve sam drugo vidio; od likova koji prolaze jedni kroz druge i protivnika koji ne reagiraju, preko toga da mi igra nije htjela prikazati pravu razinu zdravlja, do gubljenja zvuka i trajnog zamrzavanja određenih dijelova sučelja… Dobar dio toga bit će popravljen prije ili kasnije, ali količina tih sitnih bugova daje za naslutiti da će za peglanje svega trebati barem još 2-3 ogromne zakrpe. A to je samo za PC verziju, moguće je da je na konzolama situacija još gora.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#34803 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Koliko sam ja razumio, najviše su se upalili ovi peškiri jer igra nije dovoljno gay? Ne želim ni da čitam kritike jer danas svako može da napiše šta hoće...Ja ću igru suditi na osnovu svog iskustva.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#34804 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Na RPG Codex forumu se ljudi raduju sto ima puno bugova, jer nema odlicnog RPG-a bez velikog broja bugova :D Jbg ima logike, Fallout New Vegas je bio uzas na dan izlaska, Witcher 1 isto i jos dosta drugih. Witcher 3 je imao isto dosta bugova, ali na svu srecu nije bilo previse onih koji su gamebreaking. Cyberpunk ce vjerojatno biti isti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#34805 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

aditon wrote: 08/12/2020 09:15 Koliko sam ja razumio, najviše su se upalili ovi peškiri jer igra nije dovoljno gay? Ne želim ni da čitam kritike jer danas svako može da napiše šta hoće...Ja ću igru suditi na osnovu svog iskustva.
Ma jok, upalili su se oni koji vole biti offended za druge :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#34806 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ovo su dva najbolja videa koja sam nasao dosad, fokusiraju se samo na gameplay i RPG mehanike, sa dosta detalja, za razliku od ostalih koji uglavnom pricaju o bugovima ili politici




Cekam jos da SkillUp izbaci video, zanima me sta ce on reci.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#34807 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Da hoće AngryJoe napraviti review :lol:
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#34808 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Nanox7 »

aditon wrote: 08/12/2020 09:15 Koliko sam ja razumio, najviše su se upalili ovi peškiri jer igra nije dovoljno gay? Ne želim ni da čitam kritike jer danas svako može da napiše šta hoće...Ja ću igru suditi na osnovu svog iskustva.
Tako ce i biti da igru suditi na osnovu igranja iste. Ma ovi mogu pisat sta hoce, a mozda im se ne svidja ova vrsta open world igre. Ove ocjene ne uzimam zdravo za gotovo kakvi oni i novinari kriticari. :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#34809 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja ne vjerujem ni ovima što blate, a ni ovima što u zvijezde ukivaju.
Čekam da je zaigram, pa ću znati više :)
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#34811 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Nanox7 »

ferratilis wrote: 08/12/2020 12:27
Image
:D :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#34812 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

@ferratilis tebi ću možda povjerovati šta kažeš :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#34813 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Averus wrote: 08/12/2020 12:00 Da hoće AngryJoe napraviti review :lol:
napravit ce, najavio je vec da sve ostavlja i ide na igranje i review :)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#34814 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

E super, inače ga ne gotivim previše, ali imao je par odličnih Angry reviewa (W3, DA), pa vjerujem da će i ovaj biti jak :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#34815 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Pisao bih u drugoj temi ali izgleda da tamo nikog ne zanima CP2077 a ovdje se aktivno o njemu prica pa da se i ja nadovezem :D

Nisam previse nahajpan, nije mi nesto najbolje sto sam vidio ali mi se igra i vjerujem da ce biti zabavna. Sad problem je sto na PS5 moram igrati PS4 verziju uz neki patch koji ce malo boljim uciniti i dodati 60fps ali na nekoj nizoj rezoluciji nego sto je zamisljeno :-? Spominjali su 1080p ali cini se da je nesto visocija rezolucija od tog, ipak za veliki tv je to nisko i manje od ocekivanja :roll:

Cekao bih pravu next gen verziju ali su rekli 2021 bez preciziranja tako da to moze jos potrajat a do tad ce me proci volja :-) :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#34816 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

Image
Image
Image

Image


Image

:chmoljava:

User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#34817 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Joj ženska kad je progovorila, ja mislio neka zajebancija :lol:
Isto neka ruska baba

Kad joj prikazaše facu tačno sam se iznenadio :lol: :lol: :lol:
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#34818 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Concord »

Dakle da rezimiramo dosadasnje kritike:
1. Nedostatak pedera, lezbi, trandzi, polnih organa, sexa
2. LGBTQI fanovi bijesni zbog glavnog lika koji moze biti samo musko/zensko
3. Bugovi
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#34819 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Concord wrote: 08/12/2020 15:37 Dakle da rezimiramo dosadasnje kritike:
1. Nedostatak pedera, lezbi, trandzi, polnih organa, sexa
2. LGBTQI fanovi bijesni zbog glavnog lika koji moze biti samo musko/zensko
3. Bugovi
Mene te prve 2 stavke raduju, u svijetu gdje ih svugdje trpaju i to u pretjeranoj mjeri bas sam pozitivno iznenadjen ako je tako :D

Bugovi mi u igrama nikad nisu toliko smetali osim ako su bas gamebreaking i precesti, ali to se rijesi azuriranjima i glupo mi je da se ocjena igre sastoji od tog koliko i kakvih bugova ima te zbog nebitnih stvari za igru. Ima li neko da ocjenjuje danas stvarno igru a ne neke okolne stvari? :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#34820 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Sad kritikuju lighting u igri jer kao izaziva kod ljudi epilepticne napade. Kazu da CDPR diskriminise ljude sa epilepsijom. A igre vec 20 godina dolaze sa upozorenjem:
A very small percentage of individuals may experience epileptic seizures or blackouts when exposed to certain light patterns or flashing lights. Exposure to certain patterns or backgrounds on a television screen or when playing video games may trigger epileptic seizures or blackouts in these individuals. These conditions may trigger previously undetected epileptic symptoms or seizures in persons who have no history of prior seizures or epilepsy. If you, or anyone in your family has an epileptic condition or has had seizures of any kind, consult your physician before playing.
:D
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#34821 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Concord »

Optuzivati Cyberpunk za lightning je kao optuzivati Doom za strah :lol:
Imam original Doom 3 igru i u kutiji dolazi papir na kojem jasno pise da igra nije za cowardly i faint of heart osobe. Dugo sam mislio da su to osobe sa slabim srcem :D
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#34822 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Skill Up je lik kojem ja najvise vjerujem, tako da cekam njegovu recenziju. Vec je i uradio jednu prije mozda pola godine i bila je pozitivna. Kakva god misljenja bila, ljudi ce kupiti i igrati Cyberpunk, na to se ceka 5 godina.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34823 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Citam i ja to jutros sa epilepsijom. :roll:

Smijesno je i zalosno koliko ljudi hoce da ova igra bude fail. Trazi bilo sta da k'o fol nije u redu pa uvelicaj koliko god mozes, samo da se pise o tome. Slicno je bilo i za Last of Us 2. Kako samo ljudi imaju vremena za ovakve gluposti, nije mi jasno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#34824 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

U svakom slucaju prave besplatnu reklamu a kao sto kolega rece ljudi ce je svakako kupiti i igrati :D Last of Us 2 ne moze s ovim u istu recenicu jer su tu druge stvari bile problem, odigrao sam igru, grafika i gameplay su super ali su stvarno pricu okrenuli u glupom pravcu a u igri svako malo neke lgbt sex scene i slicno... Na kraju se vecina price i svodilo oko tog.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34825 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

https://www.pcgamer.com/isometric-steal ... ble-store/

Seven dzaba na Humble-u. 94% user rating na Steam-u, nije lose.

Da li je ko ovde igr'o, kakav je utisak?
Post Reply