Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

imperator01
Posts: 334
Joined: 26/12/2016 09:04

#32201 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by imperator01 »

Kakvo ba podizanja power limita na polarisu.

Skini gpu z i provjeri jel ti bios na gpu original.
99% da nije, nadji odgovarajuci na njihovoj stranici i flashuj.


Dajem lijevo mudo da su sve te karte iz rudnika i sa izmjenjenim biosom, zbog tog i imate problema u igrama.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#32202 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by el_bake007 »

Zasto da ne? Meni je nesto od tih stvari sa liste rijesilo sve probleme, evo skoro 2 godine nakon toga, na minerskoj kartici nijedan problem, sit se naigrah za 3 stoje. Temperature nikad preko 65C sa custom fan curveom i +20%
imperator01
Posts: 334
Joined: 26/12/2016 09:04

#32203 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by imperator01 »

Tvojoj nije bila toliko nategnuta memorija, vec je samo bila undervoltana, pa je dovoljno bilo samo povecanje powerlimita.

U svakom slucaju provjeri bios, stavi original bit ce jos bolji performance u igrama.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#32205 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »



:thumbup:
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#32207 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Obecava ovaj 2077. samo sacekati obzirom da izlazi 19. noevembra ove godine, pa ga uzeti 19. januara naredne.
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#32208 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Inace ne pratim gaming streamere, pa sam tek sada cuo da se gasi ova platforma Mixer ciji je vlasnik Microsoft jer ista sada imaju neku saradnju sa Facebukom koji također ima neki svoj "gaming" fazon tako nesto.

Međutim sta me je iznenadilo da su ovom liku koji je poznad pod nadimkom Ninja igrac je Fortnighta, on je bio na Twitchu pa mu je Microsoft platio cak 30. miliona $ :shock: da pređe na njihov Mixer a sada nije ni godina dana prosla ta se platforma gasi. A navodno je Microsoft jos tim nekim poznatim streamerima sa drugih platformi platio desetine miliona dolara da dođu na Mixer.

Gdje ide ovaj svijet kad igrac igrica dobije 30. milliona dolara da igra tj. streama igru na nekoj platformi ... :-)
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#32209 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

DonieBrasco wrote: 25/06/2020 20:18 Inace ne pratim gaming streamere, pa sam tek sada cuo da se gasi ova platforma Mixer ciji je vlasnik Microsoft jer ista sada imaju neku saradnju sa Facebukom koji također ima neki svoj "gaming" fazon tako nesto.

Međutim sta me je iznenadilo da su ovom liku koji je poznad pod nadimkom Ninja igrac je Fortnighta, on je bio na Twitchu pa mu je Microsoft platio cak 30. miliona $ :shock: da pređe na njihov Mixer a sada nije ni godina dana prosla ta se platforma gasi. A navodno je Microsoft jos tim nekim poznatim streamerima sa drugih platformi platio desetine miliona dolara da dođu na Mixer.

Gdje ide ovaj svijet kad igrac igrica dobije 30. milliona dolara da igra tj. streama igru na nekoj platformi ... :-)
A što bi šutanje jebene lopte bilo isplativije od igranja igrica?
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#32210 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Izmeđuostlog i to pored jos dosta stvari koje su precjenjene.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#32211 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

DonieBrasco wrote: 25/06/2020 20:18 Inace ne pratim gaming streamere, pa sam tek sada cuo da se gasi ova platforma Mixer ciji je vlasnik Microsoft jer ista sada imaju neku saradnju sa Facebukom koji također ima neki svoj "gaming" fazon tako nesto.

Međutim sta me je iznenadilo da su ovom liku koji je poznad pod nadimkom Ninja igrac je Fortnighta, on je bio na Twitchu pa mu je Microsoft platio cak 30. miliona $ :shock: da pređe na njihov Mixer a sada nije ni godina dana prosla ta se platforma gasi. A navodno je Microsoft jos tim nekim poznatim streamerima sa drugih platformi platio desetine miliona dolara da dođu na Mixer.

Gdje ide ovaj svijet kad igrac igrica dobije 30. milliona dolara da igra tj. streama igru na nekoj platformi ... :-)
Iz ugla kojeg ti gledaš, to je jedan veliki iditiotizam, slažem se. Međutim, svijet ne ide nigdje gdje do sada već nije odavno. Suština svega je marketing. Kada neka aktivnost okuplja toliko veliki broj ljudi, tada milioni padaju s neba. Profit od gaming industrije, gdje ubrajam i ove streamere, odavno je prevazišao količinu novca koje generira filmska ili muzička industrija. Podatak da je je nagradni fond na svjetskom prvenstvu u fortnite bio 30 miliona dolara a pobjednik je inkasirao 3 miliona, dovoljno govori sam za sebe..poređenja radi, tenis kao jedan od skupljih sportova nema toliki nagradni fond ni na 5 GS turnira zajedno :-) pa pogledaj budžet Star Citizen-a, preko 330 milona dolara, a koji raste iz dana u dan jer igra još nije završena...na kraju, mogla bi koštati i milijardu dolara..Inače dvije najveće zvijezde Mixera su bili Ninja i Shroud, a Mixer ih je bukvalno preoteo Twitchu..Dakle, danas imamo ljude koji potpisuju profesionalne ugovore s raznim stream platformama..

Kinezi su inače najluđi, imaju najviše streamera i najviše publike...prosjećan streamer u Kini je i milioner..skoro je bila emisija na aljazeeri o njima..u J.korei je gaming uvršeten u kategoriju sporta i najbolji na kraju ostavare penziju, kao što je ostvare i najbolji sportisti u J.Korei...

Ovi naši youtuber također fino zarađuju, a znam momka koji ima veće prihode nego naši ministri u Vladi..(pri tome ne računam opremu koju dobivaju od sponzora, već samo keš).
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#32213 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Optimus09 »

Last edited by Optimus09 on 26/06/2020 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#32215 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Optimus09 »

Stara vijest,nisam gledao datum :-D
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#32216 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

trenutno igram pes 20. evo jedan dobar gol iz master lige. :D

User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#32217 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

aditon wrote: 25/06/2020 21:28
DonieBrasco wrote: 25/06/2020 20:18 Inace ne pratim gaming streamere, pa sam tek sada cuo da se gasi ova platforma Mixer ciji je vlasnik Microsoft jer ista sada imaju neku saradnju sa Facebukom koji također ima neki svoj "gaming" fazon tako nesto.

Međutim sta me je iznenadilo da su ovom liku koji je poznad pod nadimkom Ninja igrac je Fortnighta, on je bio na Twitchu pa mu je Microsoft platio cak 30. miliona $ :shock: da pređe na njihov Mixer a sada nije ni godina dana prosla ta se platforma gasi. A navodno je Microsoft jos tim nekim poznatim streamerima sa drugih platformi platio desetine miliona dolara da dođu na Mixer.

Gdje ide ovaj svijet kad igrac igrica dobije 30. milliona dolara da igra tj. streama igru na nekoj platformi ... :-)
Iz ugla kojeg ti gledaš, to je jedan veliki iditiotizam, slažem se. Međutim, svijet ne ide nigdje gdje do sada već nije odavno. Suština svega je marketing. Kada neka aktivnost okuplja toliko veliki broj ljudi, tada milioni padaju s neba. Profit od gaming industrije, gdje ubrajam i ove streamere, odavno je prevazišao količinu novca koje generira filmska ili muzička industrija. Podatak da je je nagradni fond na svjetskom prvenstvu u fortnite bio 30 miliona dolara a pobjednik je inkasirao 3 miliona, dovoljno govori sam za sebe..poređenja radi, tenis kao jedan od skupljih sportova nema toliki nagradni fond ni na 5 GS turnira zajedno :-) pa pogledaj budžet Star Citizen-a, preko 330 milona dolara, a koji raste iz dana u dan jer igra još nije završena...na kraju, mogla bi koštati i milijardu dolara..Inače dvije najveće zvijezde Mixera su bili Ninja i Shroud, a Mixer ih je bukvalno preoteo Twitchu..Dakle, danas imamo ljude koji potpisuju profesionalne ugovore s raznim stream platformama..

Kinezi su inače najluđi, imaju najviše streamera i najviše publike...prosjećan streamer u Kini je i milioner..skoro je bila emisija na aljazeeri o njima..u J.korei je gaming uvršeten u kategoriju sporta i najbolji na kraju ostavare penziju, kao što je ostvare i najbolji sportisti u J.Korei...

Ovi naši youtuber također fino zarađuju, a znam momka koji ima veće prihode nego naši ministri u Vladi..(pri tome ne računam opremu koju dobivaju od sponzora, već samo keš).
Prošle godine kad sam vozio auto na servis i vidjeh na dizalici nekog opakog BMW-a i pitam ja vlasnika autoservisa čiji je auto, kae onog youtubera ovo ono, reko dobro. :)
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#32218 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

_coRey_ wrote: 18/06/2020 23:36 vidis EGS me postedio problema, ima nesto i pozitivno u ovim njihovom placanju publishera za ekskluzivu :lol:

Detroit Become Human je out na Steam a bgm i piratskom zaljevu :D

dosli na Steam, skinuli Denuvo i CODEX zavrsio pricu
Uh vrijedilo je poigrati Detroit Become Human. Preporuka fkt :thumbup:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#32219 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

l33t wrote: 28/06/2020 20:14
_coRey_ wrote: 18/06/2020 23:36 vidis EGS me postedio problema, ima nesto i pozitivno u ovim njihovom placanju publishera za ekskluzivu :lol:

Detroit Become Human je out na Steam a bgm i piratskom zaljevu :D

dosli na Steam, skinuli Denuvo i CODEX zavrsio pricu
Uh vrijedilo je poigrati Detroit Become Human. Preporuka fkt :thumbup:
Zavrsio danas, strasna igra. Moram jos jednom preci sa drugacijim odlukama. :bih:
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#32220 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Veigar wrote: 26/06/2020 07:55
aditon wrote: 25/06/2020 21:28
DonieBrasco wrote: 25/06/2020 20:18 Inace ne pratim gaming streamere, pa sam tek sada cuo da se gasi ova platforma Mixer ciji je vlasnik Microsoft jer ista sada imaju neku saradnju sa Facebukom koji također ima neki svoj "gaming" fazon tako nesto.

Međutim sta me je iznenadilo da su ovom liku koji je poznad pod nadimkom Ninja igrac je Fortnighta, on je bio na Twitchu pa mu je Microsoft platio cak 30. miliona $ :shock: da pređe na njihov Mixer a sada nije ni godina dana prosla ta se platforma gasi. A navodno je Microsoft jos tim nekim poznatim streamerima sa drugih platformi platio desetine miliona dolara da dođu na Mixer.

Gdje ide ovaj svijet kad igrac igrica dobije 30. milliona dolara da igra tj. streama igru na nekoj platformi ... :-)
Iz ugla kojeg ti gledaš, to je jedan veliki iditiotizam, slažem se. Međutim, svijet ne ide nigdje gdje do sada već nije odavno. Suština svega je marketing. Kada neka aktivnost okuplja toliko veliki broj ljudi, tada milioni padaju s neba. Profit od gaming industrije, gdje ubrajam i ove streamere, odavno je prevazišao količinu novca koje generira filmska ili muzička industrija. Podatak da je je nagradni fond na svjetskom prvenstvu u fortnite bio 30 miliona dolara a pobjednik je inkasirao 3 miliona, dovoljno govori sam za sebe..poređenja radi, tenis kao jedan od skupljih sportova nema toliki nagradni fond ni na 5 GS turnira zajedno :-) pa pogledaj budžet Star Citizen-a, preko 330 milona dolara, a koji raste iz dana u dan jer igra još nije završena...na kraju, mogla bi koštati i milijardu dolara..Inače dvije najveće zvijezde Mixera su bili Ninja i Shroud, a Mixer ih je bukvalno preoteo Twitchu..Dakle, danas imamo ljude koji potpisuju profesionalne ugovore s raznim stream platformama..

Kinezi su inače najluđi, imaju najviše streamera i najviše publike...prosjećan streamer u Kini je i milioner..skoro je bila emisija na aljazeeri o njima..u J.korei je gaming uvršeten u kategoriju sporta i najbolji na kraju ostavare penziju, kao što je ostvare i najbolji sportisti u J.Korei...

Ovi naši youtuber također fino zarađuju, a znam momka koji ima veće prihode nego naši ministri u Vladi..(pri tome ne računam opremu koju dobivaju od sponzora, već samo keš).
Prošle godine kad sam vozio auto na servis i vidjeh na dizalici nekog opakog BMW-a i pitam ja vlasnika autoservisa čiji je auto, kae onog youtubera ovo ono, reko dobro. :)
Ako mislis na onog Lepica taj djecak je furac i to onaj pogresni, kazem djecak jer jeste djecak ali dobro nafuran. Inace ovi nasi nazovi youtuber sve i da zarđuju od toga, ne daj Boze nikome na kakav nacin kakav im je sadrzaj i ko im je publika.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#32221 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Kakve veze ima publika... Paul Logan eno i u zatvor otišao, a milioner :D
Ko nema morala, boli ga kurac hoće li djecu naučiti nečemu pametnom (kao npr PewDiePie kojeg sam smatrao idiotom dok nisam pogledao više njegovih clipova i vidio kako fino, suptilno, na današnjoj djeci privlačan način, proslijedi neke poruke - začudo, lijepog karaktera; filozofska mišljenja itd.) ili ćeš psovati i vrijeđati kao ovi naši.

Svaki uspješan javni projekat je samo oličenje vremena u kom je nastao. U 80im bio popularan Queen, sad popularan Lil Uzi Vert i slični.

Tako eto i umjesto da bude popularan neko pametan, kod nas popularan Muđa i kojekakvi likovi koji psuju boga live i to je djeci zanimljivo (ateista sam, ali mi smeta). Ne možeš to promijeniti osim ako ponudiš bolje sadržaje. A na balkanu slabo da ima boljih sadržaja.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#32222 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Pirija »

youtube im djecu odgaja i onda se pitaju sto su im djeca idioti
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#32223 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

eno twitch banovao trajno Dr.Disrespecta
on je vjerovatno najpopularniji streamer uopšte, a na ovogodišnjoj dodjeli nagrada za streamera godine je proglašen i najboljim (ovo je pandan oscaru a mogu reći da je i sam event na nivou dodjele oscara)
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#32224 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Šta je uradio? :D
Il' je varao il' je bio nsfw stream :lol:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#32225 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Nek mu streamanje iz wc-a sada bude glavno zanimanje :lol:
Post Reply