Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#32151 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

zasto novinari dobijaju igru 5 j3benih mjeseci prije izlaska, koji qrac
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32152 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

arnes_king wrote: 18/06/2020 21:27 Cyberpunk odgodjen do nov 19

U mojim očima je ovo samo plus. Shvatam ja tržište uglavnom čine razmažena derišta koja od druge godine života vripte i krevelje se ako se svijet ne vrti oko njih, ali kritika i pravi entuzijasti će uvijek više cijeniti završen proizvod, nego poluproizvod skrpljen nakon izlaska.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32153 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 18/06/2020 19:56
sarayewo wrote: 18/06/2020 19:38 Znaci nije samo do mene... Upravo sam odradio tu zensku sa screenshota i prije toga onog lika sto jase bika, ali za sada skroz prelagano (na normal difficulty). Kontam da jos uvijek ima elemente tutoriala pa je mozda zato, a mozda su i nebrojeni sati izmedju commandosa, starog desperadosa i shadow tactics ucinili svoje. :)
Odradio sam osam misija dosad, ove kasnije su teze naravno od ove, ali nije to i dalje nivo Commandosa. Budimo realni, u cijeloj igri postoje samo tri vrste neprijatelja: obicni prasinari, oni koje ne mozes omesti i long coats koje samo Hektor moze ubit. Isto je bilo u Shadow Tactics, samo sto u ovom Desperadosu sad imaju psi koji mogu nanjusit kad se jedan od likova prerusi. Ako se sjecas, u Commandosu se morala koristit skoro cijela tastatura, i neprijatelji su bili postavljeni tako da sve moras unaprijed isplanirat. Posto je ova igra i na konzolama, vjerovatno su ogranicili gameplay da bude lakse konzolasima. Ne znaci ovo da je losa igra, ali nije sigurno Commandos.

EDIT: a moguce je da je Commandos bio tezak jer su kontrole i interfejs bili nezgrapni, pa smo se osim s neprijateljima borili i s kontrolama. Shadow Tactics i D3 su mozda previse moderni, pa zato djeluju lagano :D
Commandosa sam stvarno davno igrao... Prije 20 godina ( zar ima toliko sunce ti poljubim?!!!!) I sjećam se nekih varijanti da sam znao rasporediti ekipu da simultano djeluje. Npr, špijun zapriča, pa snajperista skida krauta sa osmatračnice, zelena beretka prikolje...

Bilo je fkt dobrih misija...
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#32154 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Cyberpunk ne diram barem 6 mjeseci nakon izlaska. Witcher 3 je mjesecima patchovan, bilo je i perioda gdje je svaki dan izlazio patch za nesto. CDPR jednostavno ima ogromne ambicije koje uvijek rezultiraju bugovima. Tek kad je Blood and Wine izasao i kad su revidirali engine onda je igra postala remek djelo. Preostale probleme su rijesili modovi.

RDR2 mi je bio lekcija da nikad ne kupujem igre kad tek izadju. Sad kad je sve popravljeno igra klizi kao po loju, dzaba sam gubio zivce u novembru :roll:
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#32155 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

ferratilis wrote: 18/06/2020 22:45 RDR2 mi je bio lekcija da nikad ne kupujem igre kad tek izadju. Sad kad je sve popravljeno igra klizi kao po loju, dzaba sam gubio zivce u novembru :roll:
sve probleme sto sam ja imao sa RDR2 je 1-2 crasha sa DX12, nakon toga prebacio na Vulkan, ni jedan problem

a kupio sam ga odmah nakon sto je dosao na Steam

ili se u taj jedan mjesec sve popeglalo ili sam ja ekstremno sretan :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#32156 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

_coRey_ wrote: 18/06/2020 22:52
ferratilis wrote: 18/06/2020 22:45 RDR2 mi je bio lekcija da nikad ne kupujem igre kad tek izadju. Sad kad je sve popravljeno igra klizi kao po loju, dzaba sam gubio zivce u novembru :roll:
sve probleme sto sam ja imao sa RDR2 je 1-2 crasha sa DX12, nakon toga prebacio na Vulkan, ni jedan problem

a kupio sam ga odmah nakon sto je dosao na Steam

ili se u taj jedan mjesec sve popeglalo ili sam ja ekstremno sretan :D
Dok je stigao na Steam, vec su popeglali vecinu problema. Ja sam ga kupio na Rockstar Games Launcheru, to je bila katastrofa i po :D Ali sad je sve super, svakom bi preporucio igru :thumbup: Zato kazem isplati se strpljenje.
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#32157 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

vidis EGS me postedio problema, ima nesto i pozitivno u ovim njihovom placanju publishera za ekskluzivu :lol:

Detroit Become Human je out na Steam a bgm i piratskom zaljevu :D

dosli na Steam, skinuli Denuvo i CODEX zavrsio pricu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32158 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ništa ne može zamijeniti armiju igrača koji prijavljuju bugove. A tek talente za modiranje...

Cities skylines je višestruko bolja igra nakon primjene modova.

Ali svsksko da se vidi razlika između požurene igre i solidno upakovane.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#32159 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Eh kaa bi kroz modove dopuštali dobivcanje ačivmenta. :D

Čmoljad-dine, jesi li kupio Stellaris?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#32160 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

_coRey_ wrote: 18/06/2020 23:36 vidis EGS me postedio problema, ima nesto i pozitivno u ovim njihovom placanju publishera za ekskluzivu :lol:

Detroit Become Human je out na Steam a bgm i piratskom zaljevu :D

dosli na Steam, skinuli Denuvo i CODEX zavrsio pricu
Kao pripadnik cyberpunk kulture jedva sam čekao ovo. :D :bih:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#32161 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Injustice Ultimate Edition dzaba na Steamu. Trenutno postoji neki bug, za par sati ce uklonit vjerovatno ;-)




besplatan je i na Xboxu, ako nekog to ovdje uopce zanima :D
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#32162 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

Haj valjda ce ukloniti bug, jer jos pise da je 20 eura.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32163 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Trafalgar Law wrote: 19/06/2020 15:40 Eh kaa bi kroz modove dopuštali dobivcanje ačivmenta. :D

Čmoljad-dine, jesi li kupio Stellaris?
Nisam. Zar sam htio? :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#32164 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

diablobih wrote: 19/06/2020 17:51 Haj valjda ce ukloniti bug, jer jos pise da je 20 eura.
Probaj sad ;-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18511
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#32166 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Chmoljo wrote: 19/06/2020 18:14
Trafalgar Law wrote: 19/06/2020 15:40 Eh kaa bi kroz modove dopuštali dobivcanje ačivmenta. :D

Čmoljad-dine, jesi li kupio Stellaris?
Nisam. Zar sam htio? :lol:
Ne znam, moguće da je to nekada bil oaktuelnp. Elem, puno zanmljivija od onih kućica, jeste da su mahana DLC.ovi.

Ja sam rekao, ne može sve u guzicu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45227
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#32167 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma igrao sam stellaris, ali nije me natjerao da nastavim. Sjećam se da me držao priljepljenim dva dana, i više nikad poslije nisam upalio.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#32168 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

ferratilis wrote: 10/06/2020 09:51 Wasteland 2 ima los pocetak, ali sto vise igras postaje sve bolja. Pogotovo druga polovina u Los Angelesu. Pored Divinity, Pathfinder Kingmaker i Pillars of Eternity, najbolji moderni crpg. :thumbup:

Moram odigrat taj Mutant Year Zero, dosta ga ljudi hvale :)
Progutao sam Wasteland 2, baš mi je super legla, pogotovo priča me je držala bolje motivisanim nego bilo koji dio Divinity. Sad se čeka trica.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#32169 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

Detroit: Become human, Beyond two souls i Football manager krekovani.
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#32170 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by sarayewo »

ferratilis wrote: 18/06/2020 19:56
sarayewo wrote: 18/06/2020 19:38 Znaci nije samo do mene... Upravo sam odradio tu zensku sa screenshota i prije toga onog lika sto jase bika, ali za sada skroz prelagano (na normal difficulty). Kontam da jos uvijek ima elemente tutoriala pa je mozda zato, a mozda su i nebrojeni sati izmedju commandosa, starog desperadosa i shadow tactics ucinili svoje. :)
Odradio sam osam misija dosad, ove kasnije su teze naravno od ove, ali nije to i dalje nivo Commandosa. Budimo realni, u cijeloj igri postoje samo tri vrste neprijatelja: obicni prasinari, oni koje ne mozes omesti i long coats koje samo Hektor moze ubit. Isto je bilo u Shadow Tactics, samo sto u ovom Desperadosu sad imaju psi koji mogu nanjusit kad se jedan od likova prerusi. Ako se sjecas, u Commandosu se morala koristit skoro cijela tastatura, i neprijatelji su bili postavljeni tako da sve moras unaprijed isplanirat. Posto je ova igra i na konzolama, vjerovatno su ogranicili gameplay da bude lakse konzolasima. Ne znaci ovo da je losa igra, ali nije sigurno Commandos.

EDIT: a moguce je da je Commandos bio tezak jer su kontrole i interfejs bili nezgrapni, pa smo se osim s neprijateljima borili i s kontrolama. Shadow Tactics i D3 su mozda previse moderni, pa zato djeluju lagano :D
Evo i ja sam presao nekih 8-9 nivoa (dosao u New Orleans). Definitivno je nesto teze nego prvi nivoi i tu i tamo ima dobrih zavrzlama kad imas 3-4 lika koji pokrivaju jedan drugog... Generalno super igriva, nema bugova i nebuloza, i komande su savrseno uradjene sa integracijom Ctrl u druge. Apsolutno izbjegavam da se dize uzbuna pa i to cini malo interesantnijim jer ne koristim onaj slow-mo gdje Cooper moze roknuti po dvojicu odjednom.

Fora sa ovom vjesticom (tek sam je dobio) i onim linkovanjem mi je predobra.

Sve u svemu jako slicno Shadow Tacticsu, kako kazes ista fora sa 3 vrste neprijatelja, ali odlicno uradjena igra.
Tabakmalac
Posts: 604
Joined: 26/12/2019 23:32

#32171 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

student90 wrote: 20/06/2020 22:16 zasto jos nema Crash nitro kart na pc... :? trebao je danas izaci
Zato što nije izašao niti se priča o tome.
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#32172 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by RAZIEL »

Pozdrav, skoro sam kupio nov PC. Izasao me oko 2000 KM - i7 zadnje generacije, grafinka ATI sa 8 gb memorije, ssd, 16 gb rama... Igrice pokrece normalno ali skoro iz svake izadje sam. Znaci prvo zaledi slika pa onda izadje iz igrice. Nekad na samom pocetku a nekad igram neko vrijeme pa izadje. Temperatura je ok to sam vidio. Windows 10 je u pitanju. Da li je neko imao ista iskustva i zna li neko mozda sta da mu radim?
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#32173 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

Je li ti izbaci ikakav error?
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#32174 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by RAZIEL »

diablobih wrote: 21/06/2020 17:44 Je li ti izbaci ikakav error?
Samo na jednoj igrici je izbacio dxgi error device hung i nikad vise. Samo freeza i izadje iz igre u windows.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#32175 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

RAZIEL wrote: 21/06/2020 17:54
diablobih wrote: 21/06/2020 17:44 Je li ti izbaci ikakav error?
Samo na jednoj igrici je izbacio dxgi error device hung i nikad vise. Samo freeza i izadje iz igre u windows.
updateuj vc redist i directx, nadam se da si i drivere za graficku updateovao.
Post Reply