Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
vaučer
Posts: 9223
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47826 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Jel se može stealth odraditi većina ili moraš melee mlatarati, jer mi je melee combat bio grozomoran u Odyssey.
User avatar
geralt
Posts: 5204
Joined: 14/09/2017 12:45

#47827 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

vaučer wrote: 05/04/2024 16:19 Jel se može stealth odraditi većina ili moraš melee mlatarati, jer mi je melee combat bio grozomoran u Odyssey.
Moze stealth u nekim situacijama, ali je melee u misijama glavni, obicno sa jos grupom saveznika na tvojoj strani. Vikinzi nisu bili bas stealthy :-D

Evo gameplay primjer misije koju sam sinoc zavrsio (PC grafika je puno bolja, ovo je sa PS4):

https://youtu.be/WUBcH-t5cZo?si=vVatZ-sNgHys9sll&t=341
Kuvet
Posts: 616
Joined: 22/05/2012 11:58

#47828 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Kuvet »

geralt wrote: 05/04/2024 16:11
Kuvet wrote: 05/04/2024 15:55 Igra se AC Valhalla. Iako sam dugo izbjegavao ovaj serijal, meni Valhala pravo legla. Jest sve c/p od proslih igara, ali ima i nekih novina, poput raida, buildanja settlementa, voznje brodicom sa svojom posadom. Grafika mi je dobra, i ima se svasta raditi u igri. Ja zadovoljan i uzivam u igri, dok mi ne dosadi.
I ja upravo igram Valhallu, i stvarno mi dobro lezi. Raidovi i osvajanja tvrdjava su uradjeni kao holivudski akcioni film, adrenalin radi 100%. Jos sam kombinovao sa citanjem nekih knjiga vikinske tematike da se uzivim u atmosferu.

Trik kod Assassins Creed igara je pravilno ih dozirati, jer kod binge igranja lako dodje do burnouta.
Slazem se. Nisam igrao 3-4 godine od AC serijala, pa reko taman. Dobar je i setting, malo drugaciji.
Smeta mi repetitivnost misija, mada je igra zabavna. Sljedeci AC igram za 5 godina :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7290
Joined: 25/11/2013 16:48

#47829 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 05/04/2024 13:49 Gdje su Ineffectovi buildovi za Wrathfinder, na Neoseekeru opet?
Naravno, kao i uvijek. :)
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47830 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Kuvet wrote: 05/04/2024 15:55 Igra se AC Valhalla. Iako sam dugo izbjegavao ovaj serijal, meni Valhala pravo legla. Jest sve c/p od proslih igara, ali ima i nekih novina, poput raida, buildanja settlementa, voznje brodicom sa svojom posadom. Grafika mi je dobra, i ima se svasta raditi u igri. Ja zadovoljan i uzivam u igri, dok mi ne dosadi.
AC jedan od najboljih serijala ikad meni , stigao do Unity tek prije par godina i nisam dugo igrao otada nikako. Neku noc sam kupio AC 1 pa da krenem lagano sve ispocetka i onda nastavim do ovih novijih
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47831 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

al su ETS2 fakat dotjerali zadnjih godina da je bas uzivancija igrat ,jos kad nabacas modova fakat je igra za odmor mozga... ni nakon 12 godina igranja zainteresovanost mi ne opada

Image
Image
Image
Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7290
Joined: 25/11/2013 16:48

#47832 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Developerima koji rade na ETS2 je zanimljivo, putujes po Europi, zezas se, kad izadju novi modeli kamiona, zovu te proizvodjaci da snimis, dzabni obilasci, ruckovi itd. Gotivan posao. A mislim da nije ni stresno kao onima koji rade na vecim projektima.

To se vidi iz prilozenog:
https://store.steampowered.com/news/app ... 3149938403
Image
Image
Image
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47833 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Je li iko igrao ovo?

Asterigos: Curse of the Stars




Kontam možda da kupim, ima na cdkeys za 5€, da mi bude prvi pravi pokušaj igranja neke souls-like igre, a da nije hardcore.


EDIT: Kupio, pa ću probat' nekad
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11055
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47834 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 05/04/2024 19:47 Je li iko igrao ovo?

Asterigos: Curse of the Stars




Kontam možda da kupim, ima na cdkeys za 5€, da mi bude prvi pravi pokušaj igranja neke souls-like igre, a da nije hardcore.


EDIT: Kupio, pa ću probat' nekad
Imam na wishlisti, nisam još uzeo. Izgleda mi dobro, haman malo vuče i na Immortals: Fenyx Rising.
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47835 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Završen Marvel's Guardians of the Galaxy

Izašla je poslije propalog Marvel's Avengersa, pa je tako ostala u sjeni tog debakla. Šteta, jer je igra sve u svemu dosta zabavna. Grafika je sad već malo zastarjela, mada ništa kritično, ali nije npr. na nivou Spider-Mana.
Muzika je odlična, izbor pjesama vrh!

Počinje sporo i malo zbunjujuće, ali nakon par sati igranja priča se počne razvijati i postane zanimljivija. Da se razumijemo, GotG su uvijek bili over the top i nisu za svakoga.
Najbolje urađeni segment igre su njihove interakcije. Po mom mišljenju, nadmašili su MCU verziju jer svaki lik ima svoju ulogu i karakter, bez da se pretjeruje i u svakom trenutku neko mora reći nešto smiješno ili glupo. Super mi je što sve vrijeme tokom istraživanja, borbe itd., likovi komuniciraju jedni s drugima. Rijetko sam naišao na ponovljene fraze i razgovore, što je za igru ove vrste super :)
U trećoj trećini igre sam se već počeo redovno i smijati nekim izjavama i suosjećati s likovima u određenim momentima.

Kad smo kod borbe, ista je uglavnom bazirana na crowd control, gdje osim glavnog lika (Star-Lord) i njegovih skillova, možete članovima ekipe naređivati koje skillove da koriste, kako da se služe objektima iz okoline itd. Malo me podsjeća na Mass Effect/Dragon Age po tom pitanju.

Ako bih našao zamjerku, mogli su malčice više da se potrude oko "Big Bad" lika, ali ok - ipak su to guardiansi.


Tačno se vidi da je igra jedan veliki pokušaj izvinjenja fanovima nakon onog sranja od Avengersa - nema DLC-eva, nema mikrotransakcija, čak je i prvobitna cijena bila ok.

Moja ocjena 75/100



Tito_i_Partija wrote: 05/04/2024 21:16
Spoiler
Show
Averus wrote: 05/04/2024 19:47 Je li iko igrao ovo?

Asterigos: Curse of the Stars




Kontam možda da kupim, ima na cdkeys za 5€, da mi bude prvi pravi pokušaj igranja neke souls-like igre, a da nije hardcore.


EDIT: Kupio, pa ću probat' nekad
Imam na wishlisti, nisam još uzeo. Izgleda mi dobro, haman malo vuče i na Immortals: Fenyx Rising.
Ako je ne zaigraš prije mene, javim ti kakva je :)
Imam prije nje još bruku igara poredanih (između ostalih i Immortals: Fenyx Rising)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11055
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47836 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 05/04/2024 21:20 Ako je ne zaigraš prije mene, javim ti kakva je :)
Imam prije nje još bruku igara poredanih (između ostalih i Immortals: Fenyx Rising)
Ma kakav ba ja, nema mene za sledećih 6 mjeseci. Valja mi se počet' spremat' za Wrathfinder, doće Fero u Kanadu da me linčuje. :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7290
Joined: 25/11/2013 16:48

#47837 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ovaj sajt uvijek ima savjete za igre koji mogu pomoci, ali bez spojlera ili neceg sto bi pokvarilo iskustvo prvog igranja. Uglavnom stvari koji bi svako zelio znati prije igranja, a nisu ocigledne. Meni je korisnije nego build guides i slicno.

https://beforeiplay.com/index.php?title ... _Righteous
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47838 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

ferratilis wrote: 05/04/2024 18:57 Developerima koji rade na ETS2 je zanimljivo, putujes po Europi, zezas se, kad izadju novi modeli kamiona, zovu te proizvodjaci da snimis, dzabni obilasci, ruckovi itd. Gotivan posao. A mislim da nije ni stresno kao onima koji rade na vecim projektima.

To se vidi iz prilozenog:
https://store.steampowered.com/news/app ... 3149938403
Image
Image
Image
I ja mislim da to ima veze s tim, developerima se mili radit, ne zale truda, jer su im dobri uslovi i zanimljivo im, onda community je jak i dobar, sve kad spojis rezultat je fantasticna igra koja traje godinama...ja licno bilo koji dlc da izadje uopste ne gledam koliko kosta odmah kupujem
User avatar
_coRey_
Posts: 657
Joined: 30/12/2013 10:36

#47839 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

Horizon Forbidden West :thumbup:

Jos je Burning Shores ostao da zavrsim, po meni duplo bolja igra od Zero Dawn(nisam nikad ni zavrsio, igrao nekih 5-6 sati i odustao, sto zbog problema s portom na pocetku sto zbog manjka zainteresovanosti)

Takođe jedan od najispoliranijih portova za PC ikad, nema greske kad je Nixxes dio projekta
Kuvet
Posts: 616
Joined: 22/05/2012 11:58

#47841 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Kuvet »

_coRey_ wrote: 06/04/2024 10:53 Horizon Forbidden West :thumbup:

Jos je Burning Shores ostao da zavrsim, po meni duplo bolja igra od Zero Dawn(nisam nikad ni zavrsio, igrao nekih 5-6 sati i odustao, sto zbog problema s portom na pocetku sto zbog manjka zainteresovanosti)

Takođe jedan od najispoliranijih portova za PC ikad, nema greske kad je Nixxes dio projekta
Znaci jos bolji nego prethodni? Ja sam bas dosta sati ulupao u prethodni, istina nije mi se napocetku dopao. Ali kasnije, nisam mogao stati. Nakon sto odigram AC Valhallu i TR: Definitive edition, ide ova na listu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18741
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#47842 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Da prepravim komentar, očito je da se radi o misinformaciji i pogrešnoj interpretaciji čitavog videa.
User avatar
ferratilis
Posts: 7290
Joined: 25/11/2013 16:48

#47843 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

SmokingMan wrote: 06/04/2024 11:03 Da prepravim komentar, očito je da se radi o misinformaciji i pogrešnoj interpretaciji čitavog videa.
Da, nije istina da je potrosio novac, nego ga tuku zato sto igra umjesto da uci. Sto je jos smjesnije. Opet kazem, only in China. Azijski roditelji su k'o Titovi milicioneri. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18741
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#47844 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

ferratilis wrote: 06/04/2024 11:15
SmokingMan wrote: 06/04/2024 11:03 Da prepravim komentar, očito je da se radi o misinformaciji i pogrešnoj interpretaciji čitavog videa.
Da, nije istina da je potrosio novac, nego ga tuku zato sto igra umjesto da uci. Sto je jos smjesnije. Opet kazem, only in China. Azijski roditelji su k'o Titovi milicioneri. :D
I feel the pain. Utukao ga je babuka ko' vola u kupusu. Vidim da je mamita bila fanatični navijač. :D
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47845 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Konačno ! Prva zaigrana forza u životu 😀😀, motorsport 1 za sad ne mogu nac , horizon 1 bio uzeo al ne radi disk izgreban, kolega Vaucer ce poslati motorsport 3, pa eto lagano ih skupljam 😀

Image
Image
User avatar
vaučer
Posts: 9223
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47846 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Trica stigla, šaljem u ponedjeljak. :thumbup:
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47847 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Navalila djeca odma da igraju, bjezite reko djeco ovo je babina dugogodisnja zelja 😀
DonieBrasco
Posts: 15621
Joined: 31/08/2016 16:09

#47848 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Odma "dvojku" uzeo da voza. :mrgreen: :mrgreen:
Bosnian Dragon1
Posts: 1147
Joined: 29/07/2012 17:52

#47849 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

DonieBrasco wrote: 07/04/2024 13:27 Odma "dvojku" uzeo da voza. :mrgreen: :mrgreen:
Klasični Balkanac :D
User avatar
vaučer
Posts: 9223
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47850 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Prešao Neverwinter Nights glavnu kampanju. Solidna igra, par cool levela. Ne previše dobrih side questova i zona za istraživanje, većina je fokusirana na main quest. Ali uživao sam, odigram i DLCs, nastavljam s istim likom, Roko Čekićar - barbar.
Post Reply