Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47701 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 23/03/2024 12:43 Kingdom Come Deliverance. Da, izgleda fenomenalno i nakon 6 godina.

Nema potrebe za godisnjim, svaki dan cu pomalo igrat, pa koliko god da traje. Polako cu ga gustirat'. :D
Ja sam tačno htio reći ovo izgleda ko KC.

Jel se nastavlja priča na Henryja ili ide nešto deseto?
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47702 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jos se ne zna. Jedini kontakt koji smo imali sa Warhorseom je Smejki, jedan od developera, ali je on prije par godina dao otkaz i presao u Larian.

Ovo je jedan od njegovih starih postova:
The whole "trilogy" thing stems from our long past history with publishers.
KCD was originally meant to be a complete story across 3 maps. The game was meant to be made by more people than we ever had for more money than we ever had. The project was rejected.
And thus we entered Kickstarter. I believe that our mentioning of ActI, II, and III was a mistake as it only confuses people. The acts correspond with those 3 maps I mentioned above. The KS campaign was only about ActI (with hi tiers preordering uncertain subsequent Acts) and this is what was turned into KCD (KCD1=Act1). However KCD had to stand on its own legs and so the klix KCD is much bigger than what was originally planned for Act1 (Pribyslavits, Uzhits, monastery interriors and big parts of the forests were not originally planned). So KCD1 is actualy Act1++. Unfortunately it's also why the story ends so abruptly. However even then I believe we could have handled it better. And by we I mean Dan. He wanted the story to end this way and we had biiiiig internal disagreements about it. To almost no avail. He thinks it's a solid ending. I don't think so.

I cannot tell you if Act2 and Act3 will be released together as KCD2 or if each Act will get its own installment (KCD2 and KCD3) or if the story ending will be expanded in some DLC. Nor can I confirm some klix "trilogy plan". All I know is that some people will be confused because of our mentioning of the original Acts structure.
Hope I made it at least a bit clear.
Jos jedan:
I can confirm this - KCD2 story will continue the story of KCD1 right where it ended. That doesn't mean there can't a 17 years jump into the future in the middle of the game. Right? But ask yourself how likely that is.
Ovo je od prije cetiri-pet godina. Od tad je Warhorse tajanstven, niko nista ne govori. Postoje neke informacije da su potpuno promijenili koncept igre i da Henry nece uopce biti u KCD2. Moramo cekati da se Vavra smiluje i otkrije nesto. Samo se nadam da oni pacovi iz Embracera nece otkazati nastavak.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47704 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Baldur's Gate 3 Voice Actor Under Fire for Following Problematic Social Media Accounts

Frazer Blaxland, the actor who portrays Dammon in Baldur’s Gate 3, is under fire after fans discovered he was following accounts and liking posts that expressed anti-LGBTQ and Palestine sentiments. Backlash from players and colleagues, as well as Blaxland’s own recent actions on social media, suggest the actor may have been fully canceled by Baldur’s Gate 3 and its community.
Vele Pro-israel i anti-LGBTQURKDPDŠ...

Što me malo i pozitivno iznenadilo za ovo prvo. U svakom slučaju dodatno gorivo za hejtanje BG 3 od strane @ferratilis :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47705 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Morao sam proguglati ko je Dammon, eto koliko je bitan u BG3. Ma ima puno boljih razloga da hejtam BG3 od toga sta je neki anonimus pisao na twitteru. Uostalom, treba razdvojiti lik i djelo. Npr. Kevin Spacey je dokazani silovatelj, ali to ne mijenja cinjenicu da je jedan od najboljih holivudskih glumaca ikad. :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47707 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 25/03/2024 16:45 Morao sam proguglati ko je Dammon, eto koliko je bitan u BG3. Ma ima puno boljih razloga da hejtam BG3 od toga sta je neki anonimus pisao na twitteru. Uostalom, treba razdvojiti lik i djelo. Npr. Kevin Spacey je dokazani silovatelj, ali to ne mijenja cinjenicu da je jedan od najboljih holivudskih glumaca ikad. :)
Meščini da je KS oslobođen svih optužbi. :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47708 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 25/03/2024 18:06
Siguran sam da mnogima nije, ali iz nekog razloga Oblivion ima posebno mjesto u mom mozgiću. Ne znam tačan razlog...

Najvjerovatnije da sam prekasno prvi put igrao tricu da bi mi grafički bila fascinantna iako sam iu njoj uživao, a petica, iako mi je draga, nije bila rano RPG iskustvo.
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#47709 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Smor smorova, edicija za edicijom, sta je naredno over-hype smece od Batesde.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47710 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 25/03/2024 19:48 Siguran sam da mnogima nije, ali iz nekog razloga Oblivion ima posebno mjesto u mom mozgiću. Ne znam tačan razlog...

Najvjerovatnije da sam prekasno prvi put igrao tricu da bi mi grafički bila fascinantna iako sam iu njoj uživao, a petica, iako mi je draga, nije bila rano RPG iskustvo.
Prvi koji igras ti obicno bude najdrazi. Slicno je sa Dark Souls serijalom, svi su dobri, iako svako ima najdrazi, obicno onaj koji je prvi igrao.

Oblivion je dobar, pogotovo Shivering Isles ekspanzija, samo nikad nisam volio level scaling. Nije cudo da su u Skyrimu promijenili nacin na koji funkcionira.
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47711 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Neverwinter Nights mi je bolji nego sam ga upamtio. Grafika Quake 1 razina ali sasvim ok. Završio Act 1 u par dana, baš ćeifim i uživam.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47712 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

vaučer wrote: 25/03/2024 20:18 Neverwinter Nights mi je bolji nego sam ga upamtio. Grafika Quake 1 razina ali sasvim ok. Završio Act 1 u par dana, baš ćeifim i uživam.
OC kampanja? Onda te tek ocekuje kvalitet kad budes igrao ekspanzije i premium module. :)
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47713 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Da, OC zasad. Sve po redu. Kad je izašala sam igrao ovo i onu prvu ekspanziju. Sve zaboravio naravno, sad mi je ko nova.

Nepravedno hejtana nakon BG2, dobra je igra.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47714 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma NWN je odlična igra. I ja sam zaboravio mnogo toga, ali sjećam se da sam uživao od početka do kraja. Jedna od rijetlih gdje mi dungeoni nisu bili smor.
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#47717 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Peacean »

Evil Genius 2 Deluxe Edition za 3 eura :thumbup:

https://store.steampowered.com/app/7006 ... omination/
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#47718 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by JoseMujica »

vratio sam se starom dobrom Championship Manageru 01/02 :D

EIDOS je pustio džaba :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47719 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

humble bundle je baš imao dobre bundlove jedno vrijeme.

sad je to teška karina...
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47720 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 27/03/2024 22:39 humble bundle je baš imao dobre bundlove jedno vrijeme.

sad je to teška karina...
IGN vlasnik, to ti sve govori. Ja sam vec otkazao godisnju pretplatu, sljedeci mjesec mi je zadnji.
User avatar
Rootboi
Posts: 20607
Joined: 07/06/2011 17:14

#47721 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Late on Wednesday, publisher Take Two Interactive confirmed it plans to acquire Gearbox for $460 million in an all-share deal. Take Two's press release says that the deal will officially close during the company's 2025 fiscal first quarter, which ends on June 30, 2024. By contrast, Embracer Group acquired Gearbox in 2021 for a whopping $1.4 billion
When the deal closes, Gearbox will operate as a studio within Take Two's 2K Studios division and will continue to be led by its co-founder Randy Pitchford.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47722 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Rootboi wrote: 28/03/2024 12:12 Late on Wednesday, publisher Take Two Interactive confirmed it plans to acquire Gearbox for $460 million in an all-share deal. Take Two's press release says that the deal will officially close during the company's 2025 fiscal first quarter, which ends on June 30, 2024. By contrast, Embracer Group acquired Gearbox in 2021 for a whopping $1.4 billion
When the deal closes, Gearbox will operate as a studio within Take Two's 2K Studios division and will continue to be led by its co-founder Randy Pitchford.
Propustio si ono najvažnije:
The new owner of Gearbox also provided an overview of the developer's upcoming lineup. There are six game projects in various stages of development, including five sequels, two of which are from the Borderlands and Homeworld franchises and at least one new IP. We all knew of Homeworld 3, of course, which is due to launch in May after several delays. The big news is the new Borderlands game, which had been rumored for some time.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47723 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Randy Bitchford je neunistiv, nema veze ko je vlasnik Gearboxa, lika je nemoguce skinuti sa direktorske pozicije. Kao bakterija, prezivljava u svim uslovima. :D
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#47724 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by mbenz »

ljudi, zna li iko dobru i provjerenu stranicu za prodavanje skinova za cs2, dobio sam neki noz koji na stimu kosta 300e ali je fazon u tome ako ga prodam na stimu nemam mogucnosti dizanja novca. Lijep pozdrav
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#47725 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by belfy »

imam slicno pitanje. vredi li ista Karambit Case Hardened BG noz. vec treci put dobijam. jedan poklonio, a sada mi kazu da se moze i prodavati...
Post Reply