Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47601 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 19/03/2024 01:08
Chmoljo wrote: 19/03/2024 00:08
Tito_i_Partija wrote: 18/03/2024 23:51 Joj Čmoljo, i ti vala voliš da ti rade operacije krajnika kroz guzicu. :lol:

Ostavi ba GeforceNow i priključi se na Steam, Epic, GamePass, il' bukvalno bilo koji drugi gejming servis u egzistenciji. :-D
još da mi kažeš kako ide game streaming preko epica bilo bi super :D
Kakav ba streaming? Đe su pare od cuke? :-D

Sve one pare što si ulag'o u cuku, sad možeš komotno uložit' u novi gejming sistem. :D
brt, cuko je kod mame. što znači da su svi troškovi još na meni :D

a polako, prvo auto srediti, pa more, paaa, onda polako... u skupljanje :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47602 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ja mislio ti ga udomio negdje na zapad, a ono haman samo preš'o u komšiluk. :lol:

Sa finansijske strane, more je samo hefta dana zabave, dok je novi sistem 5+ godina iste. :oops: :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72903
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#47603 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Easy Anti-Cheat washes its hands of the Apex Legends hacking disaster that saw streamer accounts hijacked live: 'There is no RCE vulnerability within EAC'
https://www.pcgamer.com/games/battle-ro ... ithin-eac/

da li im vjerujemo?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47604 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 19/03/2024 01:22 Ja mislio ti ga udomio negdje na zapad, a ono haman samo preš'o u komšiluk. :lol:

Sa finansijske strane, more je samo hefta dana zabave, dok je novi sistem 5+ godina iste. :oops: :D
more je hefta dana zabave i 25 godina zamjeranja od strane djece ako ne odeš :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#47605 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Chmoljo wrote: 19/03/2024 02:18
Tito_i_Partija wrote: 19/03/2024 01:22 Ja mislio ti ga udomio negdje na zapad, a ono haman samo preš'o u komšiluk. :lol:

Sa finansijske strane, more je samo hefta dana zabave, dok je novi sistem 5+ godina iste. :oops: :D
more je hefta dana zabave i 25 godina zamjeranja od strane djece ako ne odeš :D
*žene :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47606 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

žena manje više, s njom se mogu nositi, al dječije razočarane oči... tu sam teški sucker... :D
User avatar
skajvoker22
Posts: 108
Joined: 08/08/2022 14:31

#47607 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by skajvoker22 »

Velkoski wrote: 19/03/2024 02:11
Easy Anti-Cheat washes its hands of the Apex Legends hacking disaster that saw streamer accounts hijacked live: 'There is no RCE vulnerability within EAC'
https://www.pcgamer.com/games/battle-ro ... ithin-eac/

da li im vjerujemo?
Ma apex je busan, nije do EAC, siguran sam. Ovaj haker vec odavno hakerise apex.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47608 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ma nije EAC sigurno. Titanfall 2 i Apex Legends koriste stariju verziju Source enginea koji je Respawn modificirao do besvijesti. Posto je modificiran, odavno ne dobija sigurnosne zakrpe, smijem se kladit da u tom grmu lezi zec. Odnosno haker, u ovom slucaju. :D
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#47609 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Kao pravi patient gamer, upravo sam 21 godinu nakon izdavanja po prvi put zavrsio ekspanziju od Neverwinter Nights 1, Shadows of Undrentide :)

Pathfinder mi je dopizdio i pomirio sam se s tim da ja nisam za toga. Nije do Pathfindera, do mene je. Mozda se nekad vratim da predjem obje igre na Story tezini, no zasad je to to. NWN ekspanzije su mi pale na pamet jer imam Extended Edition, a iz nekog razloga nikad ih nisam odigrao.

Shadows of Undrentide je iznenadjujuce dobar, interesantna prica, dobri likovi, kreativni nacini rjesavanja questova, a nisu pretjerali sa duzinom. Taman. Sljedeci je na redu Hordes of the Underdark, a onda ako budem imao volje ostali Neverwinter moduli.

Posto uvijek igram dvije igre uporedo, druga je Assassin's Creed Valhalla. Zasad dobra, iako sam jos u Norveskoj i nisam vidio Englesku.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47610 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

OC kampanja za NWN1 je bezveze, ali su obje ekspanzije odlicne. Sto se tice zvanicnih modula, Darkness over Daggerford je must play, sigurno u top 5 modula generalno.

Gdje je zapelo s Pathfinderom, jel te Playful Darkness filtrirao? Ili Soul Eateri? :)

btw nikad nije kasno za dobar RPG. :)
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#47611 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

U jednom trenutku sam skontao da mi Pathfinder stvara stres umjesto da me opusta, a to nije ono sto trazim od igara. D&D mi puno bolje lezi kao sistem.

Probacu sigurno Darkness over Daggerford. Volim kreativne modove i igre koje su pristupacne za moddere.
Bosnian Dragon1
Posts: 1145
Joined: 29/07/2012 17:52

#47612 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

@ferratilis možda ne mogu igrat forzu horizon al zato mogu ATS i ETS2 :lol: :lol:

Image
Image
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47613 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 20/03/2024 01:22 U jednom trenutku sam skontao da mi Pathfinder stvara stres umjesto da me opusta, a to nije ono sto trazim od igara. D&D mi puno bolje lezi kao sistem.
Pa Pathfinder sistem je baziran isključivo na trećem izdanju D&Da. U čemu je problem?
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#47614 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 20/03/2024 13:47
geralt wrote: 20/03/2024 01:22 U jednom trenutku sam skontao da mi Pathfinder stvara stres umjesto da me opusta, a to nije ono sto trazim od igara. D&D mi puno bolje lezi kao sistem.
Pa Pathfinder sistem je baziran isključivo na trećem izdanju D&Da. U čemu je problem?
Previse fokusa na buffove i debuffove, previse borbi koje su zapravo puzzle koje imaju jedno i samo jedno tacno rjesenje, i ako tvoj party nema to rjesenje, mozes se jebat. Premalo slobode u razvoju likova onako kako ti zelis, i na visim tezinama ti ostaju samo utabani meta build putevi koje moras pratiti ako zelis zavrsiti igru. Hoces da imas party sa single-class likovima bez citanja guideova? E neces, ko te jebe. Gubi se citav smisao roleplayinga. Ne znam, mozda je samo Owlcatov specifican nacin implementacije tog sistema to sto meni smeta.

Nakon toga mi je NWN ekspanzija dosla kao da jedem tortu nakon sto sam mjesec dana jeo kuhani kupus za svaki obrok. Igra dizajnirana tako da je moze zavrsiti bilo koja klasa ili multiklasa, sa ili bez henchmana, te sa bilo kojom kombinacijom henchmana. Roleplaying koji meni lezi i odgovara. Sto ne znaci da nije bilo teskih borbi koje sam ponavljao po desetak puta, sve dok neka nova taktika ne bi upalila.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47615 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Bosnian Dragon1 wrote: 20/03/2024 01:44 @ferratilis možda ne mogu igrat forzu horizon al zato mogu ATS i ETS2
:thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#47616 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Mislim da bi Geraltu odlicno legao BG3, dizajn, a i sam DnD5e ruleset su takvi da se u svakoj borbi mozes izvuci i sa neoptimalnim buildom. Cak i na Tactician tezini. Igra je jednostavno prelagana, barem meni. A i mimo borbe, toliko je opcija za roleplaying da nece nikad imati taj osjecaj ogranicenosti iz Pathfindera. A mislim da bi mu se svidjela i Solasta, isto je bazirana na 5e rulesetu.

Ali to sto njemu smeta u Pathfineru mene privlaci. Od svih RPG-a koje sam igrao, a igrao sam puno, Wrathfinder, a i Kingmaker, su na tronu (ako se izuzme nostalgija za BG2). Jednostavno se nista ne moze mjerti kad je character building u pitanju. Pogotovo sad nakon BG3, Wrathfinder mi je zacementiran kao numero uno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7517
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#47617 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by AleksoMKD »

geralt wrote: 19/03/2024 23:38 Kao pravi patient gamer, upravo sam 21 godinu nakon izdavanja po prvi put zavrsio ekspanziju od Neverwinter Nights 1, Shadows of Undrentide :)
Au, odlicna je sa sve ekspanzijama, ova igra me uvela u D&D.

Jeli si igrao enhanced edition?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#47618 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Pravo mi dobar PC u firmi, kud ne uze na rate kada ga je šef prodavao nakon samo 3 mjeseca korištenja. Mogao sam ga uzeti jeftinije i na 10 rata. Danas postavljao Virtual machine za vježbanje i gledam onaj system info. Sa ovom grafuljom mi je mogao gurati the Division na High-Ultra postavkama, bez problema. :D
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#47619 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

AleksoMKD wrote: 20/03/2024 14:36
geralt wrote: 19/03/2024 23:38 Kao pravi patient gamer, upravo sam 21 godinu nakon izdavanja po prvi put zavrsio ekspanziju od Neverwinter Nights 1, Shadows of Undrentide :)
Au, odlicna je sa sve ekspanzijama, ova igra me uvela u D&D.

Jeli si igrao enhanced edition?
Davno sam nekad igrao originalnu kampanju koja me razocarala, i nakon toga mi se nisu igrale ekspanzije. Enhanced Edition sam pokupio kada ga je besplatno neko dijelio i stajao mi je u library godinama nedirnut. Onda sam citao kako su ekspanzije puno bolje od glavne kampanje, pa citao o raznim vrhunskim modovima sto je raja pravila, i odlucio da probam opet.
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#47620 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

ferratilis wrote: 20/03/2024 14:33 Mislim da bi Geraltu odlicno legao BG3, dizajn, a i sam DnD5e ruleset su takvi da se u svakoj borbi mozes izvuci i sa neoptimalnim buildom. Cak i na Tactician tezini. Igra je jednostavno prelagana, barem meni. A i mimo borbe, toliko je opcija za roleplaying da nece nikad imati taj osjecaj ogranicenosti iz Pathfindera. A mislim da bi mu se svidjela i Solasta, isto je bazirana na 5e rulesetu.

Ali to sto njemu smeta u Pathfineru mene privlaci. Od svih RPG-a koje sam igrao, a igrao sam puno, Wrathfinder, a i Kingmaker, su na tronu (ako se izuzme nostalgija za BG2). Jednostavno se nista ne moze mjerti kad je character building u pitanju. Pogotovo sad nakon BG3, Wrathfinder mi je zacementiran kao numero uno.
I ja mislim da ce mi BG3 dobro odgovarati, samo cekam da ga zavrse :D

Cuo sam da je Act 3 jos uvijek problematican, ocekujem 100% siguran izlazak Definitive Edition ili kako ce ga vec nazvati za godinu-dvije.
Bosnian Dragon1
Posts: 1145
Joined: 29/07/2012 17:52

#47621 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

Kad smo kod racunara imam ja jedan na prodaju sljedećih specifikacija ,nov , ako ko misli raditi upgrade:



Procesor : AMD Ryzen 7 7700X AM5

Matična : Asus Rog Strix B650-E gaming wi-fi

Grafička : Power Color RX 7900 XTX 24 GB

Hlađenje : Corsair iCUE H150i elite Capellix XT liquid 360mm

Napojna : Gigabyte 1000 W PCI-e 5.0 GOLD modular

RAM : 32 GB DDR5 6000MHz RGB Kingston Fury Beast (2x16 GB) CL36 , EXPO overclock support

SSD : Samsung SSD 980 Pro 1 TB nvme M.2

Kućište : Thermaltake Ceres 500 TG aRGB

CIJENA : 5000 KM ga cijenim al za forumase moze naravno jeftinije, pa ako je ko zainteresovan moze se javiti u pm da ne spamamo temu
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#47622 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Sretno s' prodajom. :bih: :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47623 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 20/03/2024 14:23
Tito_i_Partija wrote: 20/03/2024 13:47
geralt wrote: 20/03/2024 01:22 U jednom trenutku sam skontao da mi Pathfinder stvara stres umjesto da me opusta, a to nije ono sto trazim od igara. D&D mi puno bolje lezi kao sistem.
Pa Pathfinder sistem je baziran isključivo na trećem izdanju D&Da. U čemu je problem?
Previse fokusa na buffove i debuffove, previse borbi koje su zapravo puzzle koje imaju jedno i samo jedno tacno rjesenje, i ako tvoj party nema to rjesenje, mozes se jebat. Premalo slobode u razvoju likova onako kako ti zelis, i na visim tezinama ti ostaju samo utabani meta build putevi koje moras pratiti ako zelis zavrsiti igru. Hoces da imas party sa single-class likovima bez citanja guideova? E neces, ko te jebe. Gubi se citav smisao roleplayinga. Ne znam, mozda je samo Owlcatov specifican nacin implementacije tog sistema to sto meni smeta.

Nakon toga mi je NWN ekspanzija dosla kao da jedem tortu nakon sto sam mjesec dana jeo kuhani kupus za svaki obrok. Igra dizajnirana tako da je moze zavrsiti bilo koja klasa ili multiklasa, sa ili bez henchmana, te sa bilo kojom kombinacijom henchmana. Roleplaying koji meni lezi i odgovara. Sto ne znaci da nije bilo teskih borbi koje sam ponavljao po desetak puta, sve dok neka nova taktika ne bi upalila.
Sve ovo što si naveo nema veze sa Pathfinder sistemom, nego je zbog načina kako je Owlcat odlučio da napravi igru. Grešaka jesu napravili, i igra jeste poteška ako hoćeš da čisto ekperimentišeš na svoju ruku sa buildovima. Meni recimo lično smeta činjenica da imaš dva-tri oružja koja su toliko bolja od svih ostalih da se osjećaš k'o da te igra maltene tjera da ih koristiš, al' i Bioware je napravio sličnih grešaka sa BG2 i recimo Celestial Fury (koji možeš dobit' ako hoćeš na samom početku igre, lol).

Za razliku od Kingmakera, Neverwinter Nights SP kampanje su svjesno isplanirane, napravljene i balansirane za solo story iskustvo. Henchman manje-više, možeš al' ne treba ti. Al' opet i tu imaš puno razlike u klasama, jer igru možeš totalno razvalit' k'o spellcaster, a de recimo probaj igrat' sa Rogue klasom. :lol: E to zna bit' frustrirajuće k'o i Kingmaker.

Elem, na kraju krajeva, uvijek bi treb'o da igraš ono što ti je zabavno, a ne što misliš da moraš. I ja sam se u zadnje vrijeme prest'o tjerat' da završavam igre na silu, jer mi je vrijeme postalo previše skupocjeno za takve zafrkancije. :)
Bosnian Dragon1
Posts: 1145
Joined: 29/07/2012 17:52

#47624 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

SmokingMan wrote: 20/03/2024 14:51 Sretno s' prodajom. :bih: :thumbup:
Hvala brate , moze na ovom divison 4k na ultra sta mislis 😁, a djeca navalila da ga njima ostavim muntaju me, jastacu reko iovako ne ucite nista 😁😁
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#47625 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Bosnian Dragon1 wrote: 20/03/2024 15:30
SmokingMan wrote: 20/03/2024 14:51 Sretno s' prodajom. :bih: :thumbup:
Hvala brate , moze na ovom divison 4k na ultra sta mislis 😁, a djeca navalila da ga njima ostavim muntaju me, jastacu reko iovako ne ucite nista 😁😁
Na 4K no problemo. :D
Post Reply