Vaša mišljenja.. USA

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#76 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

MyTao wrote:
beobasket wrote:Drzava koja temelji na naseljavanju ljudi sa drugih kontinenata ali koja danas ne podnosi ljude sa akcentom kad govore engleski... hajd budi pametan.
Vjerovatno si Ameriku vidio samo preko filmova pa izjavljujes ovakve gluposti. Ne postoji tolerantnija drzava na svijetu od Amerike. Nisu to kopleksasi kao u Europi i Bosni gdje se svaka rijec analizira u beskraj. Akcent ili potpuno strani jezik je nesto sto niko ne registruje u Americi... Svako zivi kako zeli.
kao sto rece ovaj samo si je vidio na filmovima.
Tek mi je prva godina u usa i apsolutno nisam imao problema s pravim amerima oko mog naglaska.
S druge strane mene jedino sto je iznenadilo je lobi za dobijanje posla( da vecinom ide preporuka prije iskustva,skole itd)
Opet mozes naletit na jako dobre ljude koje ti pruze priliku u skroz drugoj vrsti struke prim. dobijem posao gdje je bio obavezan bachelor biznisa,bankarstva a kod mene skroz druga oblast
Meni se nikako ne svidjaju ovi iz juzne amer i meksika al eto nemam puno kontakta s njima sem po nekim prodavnicama.
Naravno najvise mi fali druzenje jer je ovdje skroz drugi svijet u tom pitanju i njihovo shvacanje
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#77 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

ladacoko wrote:
MyTao wrote:
beobasket wrote:Drzava koja temelji na naseljavanju ljudi sa drugih kontinenata ali koja danas ne podnosi ljude sa akcentom kad govore engleski... hajd budi pametan.
Vjerovatno si Ameriku vidio samo preko filmova pa izjavljujes ovakve gluposti. Ne postoji tolerantnija drzava na svijetu od Amerike. Nisu to kopleksasi kao u Europi i Bosni gdje se svaka rijec analizira u beskraj. Akcent ili potpuno strani jezik je nesto sto niko ne registruje u Americi... Svako zivi kako zeli.
kao sto rece ovaj samo si je vidio na filmovima.
Tek mi je prva godina u usa i apsolutno nisam imao problema s pravim amerima oko mog naglaska.
S druge strane mene jedino sto je iznenadilo je lobi za dobijanje posla( da vecinom ide preporuka prije iskustva,skole itd)
Opet mozes naletit na jako dobre ljude koje ti pruze priliku u skroz drugoj vrsti struke prim. dobijem posao gdje je bio obavezan bachelor biznisa,bankarstva a kod mene skroz druga oblast
Meni se nikako ne svidjaju ovi iz juzne amer i meksika al eto nemam puno kontakta s njima sem po nekim prodavnicama.
Naravno najvise mi fali druzenje jer je ovdje skroz drugi svijet u tom pitanju i njihovo shvacanje
izvini ali moram...

Sta su to "pravi" Ameri?? Native Americans?

Vjerovatno mislis na ljudi koji vucu korijene iz Europe kao "pravi" Ameri... valjda zbog toga I ne volis ove iz meksika i juzne Amerike :roll:

Drzava te primila kao imigranta i pruzena ti je sansa, a vec si veci konzervativac od nekog hill billia iz Alabame :roll:

Amerika je ono sto jeste, upravo sto se ne gleda odakle ko dolazi, vec koliko ko zna i zeli... Mani se predrasuda, svi smo mi isti.

Jos nesto, to da se "veze" gledaju vise od znanja, iskustva je isto laz... veza te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima ali te ne moze zaposliti ako nemas pojma o struci.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#78 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

MyTao wrote: izvini ali moram...

Sta su to "pravi" Ameri?? Native Americans?

Vjerovatno mislis na ljudi koji vucu korijene iz Europe kao "pravi" Ameri... valjda zbog toga I ne volis ove iz meksika i juzne Amerike :roll:

Drzava te primila kao imigranta i pruzena ti je sansa, a vec si veci konzervativac od nekog hill billia iz Alabame :roll:

Amerika je ono sto jeste, upravo sto se ne gleda odakle ko dolazi, vec koliko ko zna i zeli... Mani se predrasuda, svi smo mi isti.

Jos nesto, to da se "veze" gledaju vise od znanja, iskustva je isto laz... veza te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima ali te ne moze zaposliti ako nemas pojma o struci.
mislim na one koji su odrasli tu i puno su kulturniji od ovih barem u mojoj eriji.
Veza se itekako gleda,poslije 3 vrsta razgovora dobio sam ponudu od yalea za posao.Uradio test za drogu,u pon mi trebale krenuti orijantacije dok oni rade background check da bi me u medjuvremenu pozvali i rekli da opet moram ici na jos jedan razgovor kod HR menadjera(imao 2 preporuke za taj posao,4 godina iskustva u toj oblasti).
Na ponovljenom razgovoru s tim HR covjek mi u startu kaze morao sam da primim Pabla(zamisli kako ostanes zatecen u toj situaciji).Naravno obecava da pratim iduci konkurs kroz par mjeseci i da cu imat opet dobru sansu.

Poslije toga sam se zaposlio na kratko gdje je bilo dosta one nabrojane vec vrste ljudi koji gledaju samo sta radis pogresno da bi te prijavili sefu.Supci prve klase
Uostalom od amera mozes cuti da ce pohvaliti bosance kako su vrijedni a za ove sam se vec naslusao i nagledao njihove lijenosti za mjesec tih dana.
Izricito mrze sve osim svojih a vec pomenuti ameri uopste ne drze do toga.Vise sam s crncima druzio u tih mjesec dana
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#79 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

ladacoko wrote:
MyTao wrote: izvini ali moram...

Sta su to "pravi" Ameri?? Native Americans?

Vjerovatno mislis na ljudi koji vucu korijene iz Europe kao "pravi" Ameri... valjda zbog toga I ne volis ove iz meksika i juzne Amerike :roll:

Drzava te primila kao imigranta i pruzena ti je sansa, a vec si veci konzervativac od nekog hill billia iz Alabame :roll:

Amerika je ono sto jeste, upravo sto se ne gleda odakle ko dolazi, vec koliko ko zna i zeli... Mani se predrasuda, svi smo mi isti.

Jos nesto, to da se "veze" gledaju vise od znanja, iskustva je isto laz... veza te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima ali te ne moze zaposliti ako nemas pojma o struci.
mislim na one koji su odrasli tu i puno su kulturniji od ovih barem u mojoj eriji.
Veza se itekako gleda,poslije 3 vrsta razgovora dobio sam ponudu od yalea za posao.Uradio test za drogu,u pon mi trebale krenuti orijantacije dok oni rade background check da bi me u medjuvremenu pozvali i rekli da opet moram ici na jos jedan razgovor kod HR menadjera(imao 2 preporuke za taj posao,4 godina iskustva u toj oblasti).
Na ponovljenom razgovoru s tim HR covjek mi u startu kaze morao sam da primim Pabla(zamisli kako ostanes zatecen u toj situaciji).Naravno obecava da pratim iduci konkurs kroz par mjeseci i da cu imat opet dobru sansu.

Poslije toga sam se zaposlio na kratko gdje je bilo dosta one nabrojane vec vrste ljudi koji gledaju samo sta radis pogresno da bi te prijavili sefu.Supci prve klase
Uostalom od amera mozes cuti da ce pohvaliti bosance kako su vrijedni a za ove sam se vec naslusao i nagledao njihove lijenosti za mjesec tih dana.
Izricito mrze sve osim svojih a vec pomenuti ameri uopste ne drze do toga.Vise sam s crncima druzio u tih mjesec dana
Hajde ba koga lozis ovdje... Zar stvarno mislis da mozes tako nesto slagati I da prodje... Znaci ti si imao razgovor sa HR managerom u Yale University i receno ti da bi te primili ali su bili primorani da prime Pabla (vjerovatno jer su morali popuniti poziciju sa covjek iz minority grupe). To je nista nego obicna laz... Cak i da je morao da tako uradi, nebi tebi to niko rekao.

:roll: :roll: Mene stid za tebe... tebe vjerovatno nije.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#80 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

Yale bolnica

Pablo nije grupa tih ljudi sto mislis(da odozdo iz tog dijela kontinenta).Samo je imao jak lobi i to je sve
Odmah lazem, zasto jer mislis da je sve bajno jer u tvojoj vukojebini nije ?
Kao sto sam rekao odmah mi je u startu rekao za njeg,zasto pa valjda jer mu se moze.

evo ti s emaila ss da vidis kako mi se javno izvinjava senior HR u trenutku kad me salje opet na razgovor.
Imao sam pravo na zalbu na sve ovo jer bi sigurno ovaj izgubio posao senior HR ali nisam zelio takve stvari da radim
Last edited by ladacoko on 21/09/2017 19:39, edited 1 time in total.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#81 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

Naravno da lezes... Na ovom email-u je sve profesionalno kao sto i treba da bude. Nece bolan niko primiti nekoga da radi za Yale bolnicu samo zbog imena... Znas li ti o cemu pricas?

Zivim u SAD-u 15 godina, nekih 40-50 majli od Yale, i radio sam poslove od pranja tanjira po restoranima do Engineering manager-a i poznajem sistem dovoljno dobro da ZNAM da lazes da je Yale bolnica morala primiti nekog Pabla umjesto tebe bjelca, i jos da su ti to rekli :roll:

Isto tako, od kako radim ovdje i mjenjam poslove uvijek sam bio okruzen ljudima svih boja, i svakakvih imena od restorana pa do Fortun 500 kompanije trenutno. ustvari, osoba trenutno iznad mene je jedna fina i pametna Kambodijka koju bi ti vjerovatno vidio kao nekog nize klase.

Ostavi se predrasuda, nacionalizma i rasizma jer ti garantujem da sa tim neces daleko dogurati ovdje. Ljudi su nas primili ovdje... Otkud ti pravo da ti sada pljujes po drugima koji su kao i ti ovdje dosli i koji nista nisu manje vrijedni od tebe.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#82 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

onda ti je IQ ocito los, postavis mu SS emaila s izvinjem senior HR jer me mora opet slat na razgvor poslije job offera.

Kao sto rekoh Pablo nije grupa ljudi na koju mislis(druga boja) vec je bijelac i odrastao je ovdje.Niti je zbog boje koze itd vec jednostavno je imao stelu koja ga je gurnula na tu poziciju.Sve te info znam jer imam osobu koja radi dole.

Ja sam imao 2 licne preporuke kod istog tog HR menadjera da bi uopste dosao do prvog intervju s rekruterima.
I dalje me ubjedujes da nije moguce da ti HR kaze primio sam drugog iako si ti potpisao elektronski job offer.

Haj mi objasni zasto sam poslan na drug test i bc, da bi sve stopirali.
Zavrsena prica s tobom,za mene si ti licno niza klasa koja na maternjem jeziku 2 stvari ne moze da poveze.
Opises mu kako nisu ljubazni i da su supci,hoce te uvalit u problem iako si tu 5 dana na tom poslu i on meni kaze da sam rasist.

Kakav ti i inzinjer,ne mozes ti dalje od kaminodzije

Btw taj vec pomenuti Pablo je primljen dok je ovaj HR bio na odmoru 7 dana jer sam ga ja prvi doceko kad se vratio u pon, koja sam budala kome ja objasnjavam

I da tek vidim ovaj odg na Yale da nece te niko zbog imena ne primiti, pa ofc kad je to internacionala bolnica s osobljem iz svakog kutka svijeta
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#83 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

:lol:
Jao :roll: :roll:

Ovaj email nista ne govori, posebno ne da je neko preko stele uzeo posao koji si ti dobio i cekao da pocnes... Halo ba. Postoji mali million razloga zasto stvari nisu prosle kako treba pa ti HR manager govori dabudes strpljiv :lol: Nije mi se jednom to desilo.

To sta sam ja za tebe me i ne zanima toliko puno, misljenje nekog rasiste i ocigledno jedne odvratne osobe me nikada nisu zanimala. Dao sam ti jedan lijep savjet da se ostavis tog rasizma jer neces daleko dogurati ovdje, ili bar pokusaj da budes odvratan i rasista izmedju svoja 4 zida... Ako zelis poslusaj, ako ne to je do tebe.

Ne mogu vise ulaziti u tvoje nelogicnosti, posebno o tome da si i ti i taj tvoj Pablo primljeni i poslani na droga test a da nikada niste ni popricali sa HR managerom koji je izgleda bio na odmoru. Tako stvari ne funkcionisu... Ko je te primio ako nisi nikada pricao sa HR managerom :lol: :lol: :lol:

A to za kamiondziu :lol:
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#84 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

email a prije toga poziv istog da se izvinjava i da me opet salje na razgovor s menadzerom.

I dalje prica oko nekog rasizma,ako tebe smataram dovoljno neinteligentom osobom jel me to cini rasistom.
Ako te neko prijavljuje sefu ako pogledas na mob na 3 sec i to te cini rasistom haha

Ovo trece fkt samo hahahaha ali evo posto nisi bas inteligentna osoba da ti pokusam napisi u vidu neke seme.

1.razgovor s recruterom
2.razgovor s Senior HR za kompletan Yale(salje me na razgovor s HR menadzerom)
3.razgovor s HR menadzerom
4.poziv od Senior HR(elektronski job offer,vrijeme za drugtest i raspored za orijentacije)
5.poziv od Senior Hr da moram opet na razgovor s HR menadzerom(petak a iduci termin je tek 2 sedmice jer na odmoru)
6.2x razgovor s HR(ponedeljak i odmah mi govori za tog Pabla).

eto mozda i povezas sad sve i shvatis da je mozda ali mozda taj pablo primljen iznutra s nekim jakim lobijem.
Te 2 preporuke nisu bili momci s nasih prostora vec odavde i arap jedan(znali su za Pabla da ce poceti raditi s njima od mene i nisu vjerovali dok ga nisu vidjeli oduce sedmice).

Za tebe je veliko hahaha na tvoje razmisljanje,a to kako cu ja uspjeti ne brini vec sam upao kako se ono ti hvalis fortune 500 za manje od godinu boravka ovdje.

Povrh svega kad ti neko kaze iskrenu stvar on ga nazove lazovom, zamisli u kojem sam ja soku bio kad mi je tokom intervju pomenuo drugu osobu.Tolika neprofisonalost nije ni u Bih ali sta da kazem osim sve se desava s razlogom
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#85 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

Ko ti se fali covjece dragi, Fortune 500 kompanije nije neki bauk, to moze raditi svako. Samo ti govorim da poprilicno znam system jer sam radio sve i svasta i znam da to sto ti pricas je jedna velika glupost, ili lazes ili te neko dobro lozi.

Ti nisi rasista jer mislis da ja imam manji IQ od tebe :lol: Ti si rasista jer si odma u prvom postu rekao da zivis u SAD-u godinu dana, sve je fino samo ne volis bas puno Meksikance i one iz Juzne Amerike, ali eto srecom radis neki posao gdje se ne susreces sa njima. To je jedna jako rasisticka izjava... Zamisli samo pocnes raditi u Yale bolnici i nekom kazes, I love it here, but I don't really like associating with Mexicans and Latinos, other than that its nice" :roll: :roll:

Btw... svaki razgovor koji si imao je sa HR menagerima... Da bio dobio posao u nekoj struci osim one u HR polju treba valjda da popricas i sa menagerima za koje ces raditi, sa nekim od kolega (obicno) itd itd... Ne moze te HR manager primiti da radis u financijama/inzinjerstvu/itd a da nisi popricao sa ljudima s kojim ces i za koje ces raditi. Znaci ponovo lazes.

Pablo je vjerovatno primljen jer je vise kvalifikovan od tebe (i sudeci po tvojim komentarima covjek je obavio interview sa ljudima koji se nesto pitaju, a ne samo sa HR kao ti)

Lobi te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima, ali ti ne moze dati posao... u 95% slucajeva posao dobijaju oni koji su vise kvalifikovani i koji su pametniji ( i nisu rasisiti koji ne vole raditi sa ljudima druge boje koze kao ti)
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#86 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

Ti ili si trol ili nevjerovatno zatupljena osoba.

Ako ih ne volim to me odmah svrstava u rasiste vauu.
Zasto bih volio osobe koje dozvoljavaju da ih ostali gaze ili da gledaju kako hinjski nekome uvaliti jer nijedan drugaciji susret nisam imao.
Tokom casova engleskog ovaj ucitelj tokom razgovora kaze nemojte ici samo kod gringa a mekikanac koji zivi 2 ulice pored mene se zacrveni i osta nijem.
Odmah sam se poslije casa zalio glavnim a taj isti nije(iako sam licno otisao do njegove kuce da pricam s njegovim roditeljima.Na kraju ja ispao lud i morao preci na druge casove jer on nije smio reci sta je rekao taj cikica.
Takodje prije toga cas zaustavio sam tog ucitelja kad je poceo da prica oko religije( trumpista klasicni iz vojske)

Dijelim ljude na dobre i lose tako ih ocjenim a ne boja koze tako da.
Koliko ih branis rekao bih da si se docepao kakve portorikanke ili slicno.

Oko intervju i dalje ne moze da poveze stvari kakv lik,
kao sto sam rekao drugi intervju s human resursima(posebna zgrada koji se bave oko kompletnog osoblja yalea).
Dva put razgovor s glavnim menadzerom za Epic(software koji se koristi u bolnici).

Pablo ne moze biti vise kvalifikovan od mene(u najgorem slucaju moze mi biti jednka osoba).Medjutim taj isti Pablo je mogao imati jedino razgovor s vec pomenutim HR dok je on bio na odmoru
Nemam vise sta pisati osobi koja poprilicno zatupljena
Ocito je da si previse u ovoj drzavi,uzmi sebi oduska i malo posjeti evropu
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#87 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by moonca »

Lobi te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima, ali ti ne moze dati posao... u 95% slucajeva posao dobijaju oni koji su vise kvalifikovani i koji su pametniji ( i nisu rasisiti koji ne vole raditi sa ljudima druge boje koze kao ti)
95% slucajeva posao se dobiva preko lobija kako vi nazivate -

Znanje- svi imaju neko -ali svi se mogu i obuciti i dotjerati do mjere kada zadovoljavaju.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#88 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by drastic »

MyTao wrote:Ko ti se fali covjece dragi, Fortune 500 kompanije nije neki bauk, to moze raditi svako. Samo ti govorim da poprilicno znam system jer sam radio sve i svasta i znam da to sto ti pricas je jedna velika glupost, ili lazes ili te neko dobro lozi.

Ti nisi rasista jer mislis da ja imam manji IQ od tebe :lol: Ti si rasista jer si odma u prvom postu rekao da zivis u SAD-u godinu dana, sve je fino samo ne volis bas puno Meksikance i one iz Juzne Amerike, ali eto srecom radis neki posao gdje se ne susreces sa njima. To je jedna jako rasisticka izjava... Zamisli samo pocnes raditi u Yale bolnici i nekom kazes, I love it here, but I don't really like associating with Mexicans and Latinos, other than that its nice" :roll: :roll:

Btw... svaki razgovor koji si imao je sa HR menagerima... Da bio dobio posao u nekoj struci osim one u HR polju treba valjda da popricas i sa menagerima za koje ces raditi, sa nekim od kolega (obicno) itd itd... Ne moze te HR manager primiti da radis u financijama/inzinjerstvu/itd a da nisi popricao sa ljudima s kojim ces i za koje ces raditi. Znaci ponovo lazes.

Pablo je vjerovatno primljen jer je vise kvalifikovan od tebe (i sudeci po tvojim komentarima covjek je obavio interview sa ljudima koji se nesto pitaju, a ne samo sa HR kao ti)

Lobi te moze dovesti da popricas sa pravim ljudima, ali ti ne moze dati posao... u 95% slucajeva posao dobijaju oni koji su vise kvalifikovani i koji su pametniji ( i nisu rasisiti koji ne vole raditi sa ljudima druge boje koze kao ti)
al ga i ti seruckas
posao dobija koji ima bolju stelu
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#89 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by landlord »

drastic wrote: al ga i ti seruckas
posao dobija koji ima bolju stelu
Naravno, pa kad dodju dva kandidata na razgovor za posao, koja imaju slicne kvalifikacije, ako jedan od njih ima preporuku nekoga iz te kompanije jasno da ce njega zaposliti.

Takodjer sam primjetio kada dodje novi manager nekog odjela, nedugo zatim dovodi svoje kolege sa kojima je vec radio. Ja sam ovde samo prvi posao dobio da sam samo dosao na intervju i da nisam znao nikoga u toj kompaniji. Sve ostale poslove sam dobio preko kontakata koje sam ostvario, ili preko preporuka.

Ovde vam niko nece tek tako dati preporuku. Ta preporuka ima svoju tezinu i ako vi zeznete nesto i taj sto vas je preporucio moze biti u problemu. Ovo nije neko generalno pravilo, ali sam cuo da se desilo u par kompanija.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#90 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

Vas je problem sto preporuke zovete stela... Ne mozes preko stele dobiti posao u ozbiljnoj firmi jbt.

Nikada neko ko je manje kvalifikovan nece dobiti posao preko STELE.

Preporuka naravno pomaze puno, najvise da dodjes I popricas sa pravim ljudima koje mozes impresionirati i dobiti posao.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#91 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

ladacoko wrote:Ti ili si trol ili nevjerovatno zatupljena osoba.

Ako ih ne volim to me odmah svrstava u rasiste vauu.
Zasto bih volio osobe koje dozvoljavaju da ih ostali gaze ili da gledaju kako hinjski nekome uvaliti jer nijedan drugaciji susret nisam imao.
Tokom casova engleskog ovaj ucitelj tokom razgovora kaze nemojte ici samo kod gringa a mekikanac koji zivi 2 ulice pored mene se zacrveni i osta nijem.
Odmah sam se poslije casa zalio glavnim a taj isti nije(iako sam licno otisao do njegove kuce da pricam s njegovim roditeljima.Na kraju ja ispao lud i morao preci na druge casove jer on nije smio reci sta je rekao taj cikica.
Takodje prije toga cas zaustavio sam tog ucitelja kad je poceo da prica oko religije( trumpista klasicni iz vojske)

Dijelim ljude na dobre i lose tako ih ocjenim a ne boja koze tako da.
Koliko ih branis rekao bih da si se docepao kakve portorikanke ili slicno.

Oko intervju i dalje ne moze da poveze stvari kakv lik,
kao sto sam rekao drugi intervju s human resursima(posebna zgrada koji se bave oko kompletnog osoblja yalea).
Dva put razgovor s glavnim menadzerom za Epic(software koji se koristi u bolnici).

Pablo ne moze biti vise kvalifikovan od mene(u najgorem slucaju moze mi biti jednka osoba).Medjutim taj isti Pablo je mogao imati jedino razgovor s vec pomenutim HR dok je on bio na odmoru
Nemam vise sta pisati osobi koja poprilicno zatupljena
Ocito je da si previse u ovoj drzavi,uzmi sebi oduska i malo posjeti evropu
jbt... Kako vise pricamo sve mi vise mozdanih celija umire... Pa ti se ne znas sastaviti sa recenicama i onim sto pricas.

Za kraj samo da ti kazem da taj Pablo SIGURNO jeste vise kvalifikovaniji od tebe, iako ne znam ni njega ni tebe... Arogancija da tvrdis da ti moze biti samo ravan nikako bolji je dovoljno da znam o kakvoj se osobi radi.

Kao sto reko, nemoj okolo pricati stvari koje pricas ovdje na forumu... ili de, slijedecem HR manager reci da bi volio da ne radis sa meksikancima i Latino Amerikancima pa da vidis kako ces proci. Kad si rasista, bar budi konstantan.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#92 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

jao ko mi kaze da nezz sastaviti recenice, niko drugi nego f. kamiondzija.

Taj vec pomenuti Pablo moze biti samo kvalifikovaniji od tebe koji je ovdje dosao kao sirotinja i sad se busa u prsa.
Od osobe koja je imala sve u Sarajevu(skolu,platu od 2k,iskustvo 4 godina tim poslom) ne moze nikako biti kvalifikovaniji.

Pricam s neobrazovanom osobom koja vjerovatno ima samo zavrsenu osnovnu skolu, koja ne zna sta je elektronski job offer.

Kao gore pomenuti sto su rekli,preporuka itekako igra ulogu(imao od 2 lika koji rade taj posao) a samo je ovaj imao na kraju nekog doktora ili tako nesto jaci lobi i done deal.

Mada ja ne zalim puno,dobio sam sta sam htio kompaniju koja ima beneficije od 4 sedmice godisnjeg da mogu iduce ljeto otici u BIH.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#93 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

:roll:

Znaci ako si iz Sarajeva, imas 4 godine radnog staza I platu od 2k, NIKO na svijetu ne moze biti kvalifokavaniji od tebe da radi x posao??? :lol: :lol: :lol: Ne provaljuj se.

Inace kod nas je tako, posao nikada ne izgubimo protiv boljih, uvijek stela... U fudbalu nas nikada ne pobjede bolji, uvijek nas sjebu sudije, ili mi prodamo tekmu. Kod nas je sve naj naj... I nema sanse da je neko jednostavno bolji kandidat za nesto jer to ne nemoguce... "Kako neki Pablo moze biti bolji od mene... Ja sam iz sajajeva, 4 godine jadim ovaj posao... kme kme kme..."

Ako ti pomaze da jos vise nahranis svoj ego I nastavis zivjeti u nekom imaginarnom svijetu u kojem si ti najbolji, najljepsi, naj naj naj... onda vjeruj I u to da sam nepismen I da vozam kamione :lol: Nemam toliki kompleks da nekom anonimusu na internetu dokazujem ko sam I sta sam.

:run:
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#94 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

landlord wrote:
drastic wrote: al ga i ti seruckas
posao dobija koji ima bolju stelu
Naravno, pa kad dodju dva kandidata na razgovor za posao, koja imaju slicne kvalifikacije, ako jedan od njih ima preporuku nekoga iz te kompanije jasno da ce njega zaposliti.

Takodjer sam primjetio kada dodje novi manager nekog odjela, nedugo zatim dovodi svoje kolege sa kojima je vec radio. Ja sam ovde samo prvi posao dobio da sam samo dosao na intervju i da nisam znao nikoga u toj kompaniji. Sve ostale poslove sam dobio preko kontakata koje sam ostvario, ili preko preporuka.

Ovde vam niko nece tek tako dati preporuku. Ta preporuka ima svoju tezinu i ako vi zeznete nesto i taj sto vas je preporucio moze biti u problemu. Ovo nije neko generalno pravilo, ali sam cuo da se desilo u par kompanija.
Pa upravo to

Ja sam imao dvije preporuke,gdje su ljudi razgovorali s menadzerom i dali mu moj resume u ruke.
Sve proslo bajno u pocetku, kvalifikacije imao 7godina hardware 5 godina software dok su oni trazili 2 hardware i 6 mjeseci software.
Iskreno jesi ikad cuo za ponovljeni intervju i gdje ti isti menadzer kaze da je primio drugog ono odmah u startu(i to u petak dobijes poziv za to a dva dana ranije si radio drug test,iducu sedmicu taj HR je na odmoru i cekas u pon).U svemu tome u kojem je on momentu imao razgovor s tom drugom osobom

Zatim dobio posao u biznis kompaniji koji su trazili bachelor bankarstva a kod mene skroz druga erija bachelor.
Prvo rekruter setovo intervju,trebao imati razgovor s supervajzerom koji je dobio taj dan off i pricao direkt s njihovom direktoricom ili nesto slicno uglavnom nije obicna menadzerka.
Svidio se toj zeni da mi je odmah ponudila posao a iza mene citav dan su dolazili sigurno 5x kvalifikovaniji ljudi
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#95 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by ladacoko »

MyTao wrote::roll:

Znaci ako si iz Sarajeva, imas 4 godine radnog staza I platu od 2k, NIKO na svijetu ne moze biti kvalifokavaniji od tebe da radi x posao??? :lol: :lol: :lol: Ne provaljuj se.

Inace kod nas je tako, posao nikada ne izgubimo protiv boljih, uvijek stela... U fudbalu nas nikada ne pobjede bolji, uvijek nas sjebu sudije, ili mi prodamo tekmu. Kod nas je sve naj naj... I nema sanse da je neko jednostavno bolji kandidat za nesto jer to ne nemoguce... "Kako neki Pablo moze biti bolji od mene... Ja sam iz sajajeva, 4 godine jadim ovaj posao... kme kme kme..."

Ako ti pomaze da jos vise nahranis svoj ego I nastavis zivjeti u nekom imaginarnom svijetu u kojem si ti najbolji, najljepsi, naj naj naj... onda vjeruj I u to da sam nepismen I da vozam kamione :lol: Nemam toliki kompleks da nekom anonimusu na internetu dokazujem ko sam I sta sam.

:run:
Mozes biti samo sirotinja koja je pobjegla iz bosne u potrazi za kruhom,koja se busa u prsa da je neko i nesto.
Vjerujem da nisi u 15 godina otisao u bosnu da te ne bi uhvatile lose uspomene.

jako si duhovit

Pa i da nisi kamiondzija,jako je tesko uspjet u ovoj drzavi jako bauk pravi.
Vidim i da je osnovno obrazovanje dovoljno
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#96 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

ladacoko wrote:
MyTao wrote::roll:

Znaci ako si iz Sarajeva, imas 4 godine radnog staza I platu od 2k, NIKO na svijetu ne moze biti kvalifokavaniji od tebe da radi x posao??? :lol: :lol: :lol: Ne provaljuj se.

Inace kod nas je tako, posao nikada ne izgubimo protiv boljih, uvijek stela... U fudbalu nas nikada ne pobjede bolji, uvijek nas sjebu sudije, ili mi prodamo tekmu. Kod nas je sve naj naj... I nema sanse da je neko jednostavno bolji kandidat za nesto jer to ne nemoguce... "Kako neki Pablo moze biti bolji od mene... Ja sam iz sajajeva, 4 godine jadim ovaj posao... kme kme kme..."

Ako ti pomaze da jos vise nahranis svoj ego I nastavis zivjeti u nekom imaginarnom svijetu u kojem si ti najbolji, najljepsi, naj naj naj... onda vjeruj I u to da sam nepismen I da vozam kamione :lol: Nemam toliki kompleks da nekom anonimusu na internetu dokazujem ko sam I sta sam.

:run:
Mozes biti samo sirotinja koja je pobjegla iz bosne u potrazi za kruhom,koja se busa u prsa da je neko i nesto.
Vjerujem da nisi u 15 godina otisao u bosnu da te ne bi uhvatile lose uspomene.

jako si duhovit
Iz bosne jesam otisao kao sirotinja, sa 14 godina :) Istina... pobjegao nisam. A, nisam ja onaj koji se busa u prsa da je neko I nesto, to si ti... zar ne pratis razgovor, ja ti cijelo vrijeme pokusavam staviti u glavu to da nije lijepo reci kako ti se ne svidja specificna grupa ljudi I kako mislis da su lijeni I da si ti bolji jer si rodjen u sajajevu I 4 godine jadis posao :lol: :lol: :lol:

Sto nisi rekao na interview-u da si iz Sarajeva, odma dobijes posao, ne pitaju vise nista... Lol. Koji kompleksi jbt.

Ponovo, vjeruj ti sta god hrani tvoj ego I sta god velica tvoj imaginarni svijet.


#Pabloismorequalified
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#97 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by landlord »

Bilo kako bilo, nisam nikad cuo da nakon sto ti neko da pisanu ponudu za posao, da je povuce. Sta da si ti dao otkaz na mjestu gdje si raido prije tog posla? Za to si ih mogao tuziti.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#98 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

landlord wrote:Bilo kako bilo, nisam nikad cuo da nakon sto ti neko da pisanu ponudu za posao, da je povuce. Sta da si ti dao otkaz na mjestu gdje si raido prije tog posla? Za to si ih mogao tuziti.
Desava se... Meni se dogodilo upravo to, dao otkaz na jednom mjestu, trebao poceti na drugom i dan prije mi javili da ne mogu raditi, ne iz razloga sto su posao dali Pablu :lol: :lol:

To je sve nakon sto sam obavio masu interview-a, background checks, drug check... Ali kada idioti rade i propuste nesto, to se desi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#99 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by moonca »

Ponovo, vjeruj ti sta god hrani tvoj ego I sta god velica tvoj imaginarni svijet
Zasto imaginarni- ima iskustvo, dobio je pohvale za dosadasnji rad. Nece te niko hvaliti i dati dobru preporuku ako zbilja nije zadovoljan osobom.

A znas i sam, da je ovdje sasvim normalno hvaliti sebe i svoj rad. Ako te neko uposli,to moras i dokazati. Prema tome - nece se svako hvalisati.

Znam i price Amerikanaca ,da ce bez problema neke kompanije otpustiti perfektne radnike i to pred penziju i zaposliti mladje neiskusne i jeftinije-- obrazlozenje -jeftini a mogu se obuciti za ono sto im trebaju.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#100 Re: Vaša mišljenja.. USA

Post by MyTao »

moonca wrote:
Ponovo, vjeruj ti sta god hrani tvoj ego I sta god velica tvoj imaginarni svijet
Zasto imaginarni- ima iskustvo, dobio je pohvale za dosadasnji rad. Nece te niko hvaliti i dati dobru preporuku ako zbilja nije zadovoljan osobom.

A znas i sam, da je ovdje sasvim normalno hvaliti sebe i svoj rad. Ako te neko uposli,to moras i dokazati. Prema tome - nece se svako hvalisati.

Znam i price Amerikanaca ,da ce bez problema neke kompanije otpustiti perfektne radnike i to pred penziju i zaposliti mladje neiskusne i jeftinije-- obrazlozenje -jeftini a mogu se obuciti za ono sto im trebaju.
A da pokusas procitati vise postova od zadnjeg? Kakve veze tvoj komentar ima sa mojim argumentom??
Post Reply