Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#1 Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by Honda NSX »

Pozdrav svima,

Nedavno smo odlucili probati nesto novo i otputovati za novu godinu preko agencije. Putujemo mnogo i cesto i putovali smo i samostalno i preko agencija. Za novu godinu smo do sada uvijek isli u svom aranzmanu, ali za promjenu smo se odlucili da probamo agenciju.
Htjeli smo ici u Poljsku jer tamo nismo bili i pregledali smo ponudu u svim agencijama.
Odlucili smo se za aranzman koji je nudila agencija Vip travels koja se nalazi u Sarajevu u Bezistanu.
Islo se autobusom u Krakow i aranzman je ispunjavao ono sto smo zeljeli. Cijena je bila ok. Hotel ok. i odlucili smo se za taj aranzman.

Ovo sta nam NISU rekli i spomenuli u agenciji niti u opisu putovanja i aranzmana:
Da cemo presjedati u drugi autobus u Beogradu.
Da ce u tom autobusu biti ekskurzija iz Bugarske sa hrpom studenata koji su se derali i pravili haos cijelo putovanje
Da ce putovanje trajati 28 sati jer je iz Beograda krenulo jos 12 autobusa koji su napravili guzvu od 4 i pol sata na Madjarskoj granici
Da ce nas iz Sarajeva do Beograda i nazad voziti neispravni autobus kompanije Almy travel koji se pokvario u povratku
Da ce u tom istom autobusu ici i grupa za Berlin koja presjeda u Beogradu i koju smo u povratku morali cekat 3 sata
Da će fakultativni izleti koštati 25 EUR po osobi a ne "desetak" Eura kako nam je rečeno u VIP travels agenciji.

Bezobrazluk agencije vip travel je najocigledniji u tome sto su samo iz BiH dosle starije osobe. Gospodje od 60+ godina, bracni parovi, itd. Dok su iz Srbije i Bugarske dosli iskljucivo mladi ljudi. Koji su, za razliku od putnika iz BiH, ocigledno informisani o kakvom aranzmanu je rijec. Opis aranzmana i uposlenici agencije ni nako koji nacin nisu upucivali na bilo sta od gore navedenog. Cilj je ocigledno bio prodati aranzman bilo kome i posto poto.

Ne zelim da vodim nikakav rat ni protiv koga. Zelim samo upozoriti sviju koje planiraju putovati sa ovom agencijom da postave pitanja koja inace nema potrebe postavljati jednoj agenciji i da budu izuzetno oprezni. Smatram da forum treba iskoristiti kao mjesto gdje se gradjani informisu i gdje treba izdvojiti kompanije i firme koje posluju neprofesionalno, a pohvaliti one koje to zasluzuju. Vrijeme da i mi u BiH naucimo traziti ono sto zasluzujemo za svoj tesko zaradjeni novac a ne samo da trpimo i sutimo.

Mislim da ovo moze posluziti kao dobra tema gdje svi mozemo ispricati svoja iskustva sa turistickim agencijama i znati s kim treba a s kim ne treba putovati.
p.s. Krakow je zaista prelijep grad i treba ga vidjeti :)
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#2 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by amiliana »

Kada smo prije tri godine putovali u Albaniju na ljetovanje isli smo sa Ventura Travel agencijom bila su dva momka vodica kad smo stigli dva sata smo cekali da se smjestimo u sobu u hotelu medjutim vise je bilo do vodica koji su bili neorgazovani jer smo kasnije putovali sa istom tom agencijom u Bugarsku i bilo je sve ok.Sad kada smo putovali u Prag isli smo sa agencijom Sol Azur s njima smo isto isli u Istanbul prije dvije godine odmah cim smo stigli u Prag isli smo u razgledanje grada, mislim da je to malo glupo jer je bio poprilicno dug put i svi su bili umorni vecina ih je radila taj dan ,i mislim da su nas prvo trebali smjestiti u hotel pa onda da idemo u razgledanje grada ionako smo imali cijeli sljedeci dan za
razgledanje. Najbolje nam je bilo na Kipru sa Lets travel agencijom koje nazalost vise nema.
Last edited by amiliana on 04/01/2015 14:08, edited 1 time in total.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#3 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by SSemir »

putujte sa provjerenim i dokazanim agencijama..
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#4 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by razonoda »

Sta ce vam agencije -organizujte sami-Imate internet i sami gdje i kako hocete da putujete. Pa i oni to isto rade i debelo vam naplate i 'nasikiraju' vas. :-)
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#5 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by amiliana »

razonoda wrote:Sta ce vam agencije -organizujte sami-Imate internet i sami gdje i kako hocete da putujete. Pa i oni to isto rade i debelo vam naplate i 'nasikiraju' vas. :-)
Pa ne mogu bas svi sami da se snadju pogotovo stariji ljudi. Bitno je prouciti mapu mi sad kad smo bili u Prag izgubili smo se nismo znali da se vratimo na mjesto gdje nam je parkiran autobus samo zato sto nismo imali mapu .Istanbul onoliki grad pa se nismo pogubili a u Pragu jesmo jer smo ovamo imali mapu a ovdje nismo bitno je prouciti mapu pogotovo ako se ide u vece gradove to radi moj brat,a ima dosta starijih ljudi sad kad smo putovali bio je jedan stariji bracni par krenuo na put i oni se bas ne znaju sami snaci i potreban je vodic, a druga stvar vodici su vecinom mladji tako da mi omladina hocemo da idemo s njima izlazimo navecer u tom gradu i zato.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#6 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by razonoda »

:-D ti si srednjoslolac , sta je po tebi ''stariji' koje su to godine? :-D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#7 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by amiliana »

razonoda wrote::-D ti si srednjoslolac , sta je po tebi ''stariji' koje su to godine? :-D
Jesam ali dosta putujem sa roditeljima i stariji su vecinom ljudi oko 50 godina kojih ima i putuje. A mi mladji vecinom se udruzimo sa vodicima koji imaju oko 20 godina i ima nas bude pun autobus omladine upoznas dosta raje.
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#8 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by Honda NSX »

razonoda wrote:Sta ce vam agencije -organizujte sami-Imate internet i sami gdje i kako hocete da putujete. Pa i oni to isto rade i debelo vam naplate i 'nasikiraju' vas. :-)
ja sam to odsada odlucio. Kada god sam sve sam sebi organizovao - bilo je glatko i bez problema.
Dva puta do sada sam isao sa agencijom. Dva puta problem. Best Reisen nam je ukrao cijeli jedan dan odmora a VIP travels napravio ovaj uzas.
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#9 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by Honda NSX »

SSemir wrote:putujte sa provjerenim i dokazanim agencijama..
a koje su to? da znam pa da s njima putujem ako vise ikad budem s agencijom putovo. za neke lokacije je ipak mozda pametnije s agencijom (tunis? egipat? i sl).
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#10 Re: Vasa iskustva sa turistickim agencijama - Vip travels: nocna mora

Post by Frutek »

Zbog ovih stvari mi ne pada na pamet da idem preko agencije. Doduše, ja imam auto i volim vozit pa mi nije problem bilo gdje u EU otići (primjer: Krakow), ali i da nije toga, imaju busevi, vozovi, avioni, sve se moze od kuće i rezervisat i platit, treba se samo malo potrudit, sjest i napravit detaljan plan putovanja.

Ne govorim za pokretača teme jer je i sam rekao da je dosta putovao u svom aranžmanu, al tu su naši ljudi malo polijeni, a često se i boje otići u svom aranžmanu. Nema razloga. Mnogo puta sam rezervisao hotele preko Booking.com i svaki put sve u najboljem redu, a 2x su me čak i zvali iz Holandije da mi kazu na telefon da je sve u redu sa rezervacijom.

Najjače kad vidim reklamu na web stranici neke agencije "Barcelona 5 noći, već od 200 EUR", ono pročitaš detalje putovanja, neki hostel (sa još 6 osoba si u sobi i zajednički wc). Ne znam za vas, ali ako ću tako otići u Barcelonu, radije ću sjedit kod kuće, dok ne mognem otići ko čovjek...
Post Reply