Vas stav o desavanjima u Libiji <anketa>

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Desavanje u Libiji?

Potaknuta iznutra da bi zazivjela demokratija.
8
7%
Potaknuta izvana da bi zazivjela demokratija.
3
3%
USA i ekipa traze jos jedan izvor sirovina.
58
53%
Testiranje novih oruzja
6
6%
[email protected]!Da je uzrok nemira, prave novu "saudiju"
0
No votes
Odvracanje paznje od desavanja u Japanu (za poklonike teorija zavjere)
1
1%
Pocetak neceg velikog u Islamskom svijetu
9
8%
Mrznja prema islamu
7
6%
Regionalni ustanak koji bi bio ugusen u moru krvi da NATO nije reagovao i prolio more krvi Gadafijevih.
11
10%
Ne slazem se ni sa cim ponudjenim
6
6%

Total votes: 109

.Irfan.

Vas stav o desavanjima u Libiji <anketa>

Post by .Irfan. » 22/03/2011 21:39

Evo bas me interesuje vase misljenje o desavanjima u Libiji. vidio sam temu Krstaski rat II? al to nije ono na sta ciljam.
Ima anketa. Max 2 opcije. Molim bez flameova. Ako nekome tema ne odgovara, nek zaobidje. :arrow:

Moze se jos par opcija ubacit pa ako imas nesto interesantno napisi.

//ej koji je ovo qrac dodam jos 2 opcije i obrisa sve. :x :x :x :x
moje izvinjenje glasacima i apel moderatorima da vrate glasove ako mogu :run:
Last edited by .Irfan. on 22/03/2011 23:37, edited 4 times in total.

madner
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: Vas stav o desavanjima u Libiji <anketa>

Post by madner » 22/03/2011 21:42

Ima li opcija:
Regionalni ustanak koji bi bio ugusen u moru krvi da NATO nije reagovao i prolio more krvi Gadafijevih.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 22/03/2011 21:51

Putin ''gubi'' Libiju, pa će pokušati pojačati utjecaj na Balkanu. Mi ćemo tek sad imati problem.

Hemel

Post by Hemel » 22/03/2011 21:52

Dole ce biti svasta. Svi zanemaruju cinjenicu da je i Al qaida dole prisutna. Trenutno su saveznici onih koji ruse rezim a sta ce posle biti?

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 22/03/2011 22:00

PipiDugaDevetka wrote:Putin ''gubi'' Libiju, pa će pokušati pojačati utjecaj na Balkanu. Mi ćemo tek sad imati problem.

ma sta nas boli briga mi smo glasali za vojnu intervenciju ima ko da nas cuva problema :skoljka:

madner

Post by madner » 22/03/2011 22:02

Da bilo bi pametno da smo se stavili protiv USA :D

Black swan

Post by Black swan » 22/03/2011 22:04

ja htio odgovoriti ali se ne slažem ni sa čim ponuđenim

Sumnjiva diktatura koja pokušava biti svrgnuta od strane sumnjivih pobunjenika uz sumnjive poteze međunarodne zajednice dok smo bombardovani raznim kontradiktornim informacijama da ne znamo pravu istinu

dok u drugim zemljama ima više ubijenih nedužnih koje niko i ne spominje... da ne idemo u prošlost kada nisu htjeli mrdnuti za ruandu...

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 22/03/2011 22:07

madner wrote:Da bilo bi pametno da smo se stavili protiv USA :D

suzdrzani sasvim dovoljno, najpametnije kako god da okrenes...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 22/03/2011 22:14

Splinter wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Putin ''gubi'' Libiju, pa će pokušati pojačati utjecaj na Balkanu. Mi ćemo tek sad imati problem.

ma sta nas boli briga mi smo glasali za vojnu intervenciju ima ko da nas cuva problema :skoljka:

Zagrljaj Azijskog međeda i bijeSr, znači Republika Sandžak i novi rat u BiH.

psydelija

Post by psydelija » 22/03/2011 22:20

putin neka prvo uspostavi punu kontrolu nad svojom zemljom... pa za balkan cemo se lako dogovoriti. :D

madner

Post by madner » 22/03/2011 22:21

Splinter wrote:

Protiv ili suzdrzani je isto. Njemacka to sebi moze dozvoliti, mi ne. Nego ti sto su se suzdrzavali su bili razlog da su bombe padale ovdje tek od 95

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 22/03/2011 22:22

psydelija wrote:

putin neka prvo uspostavi punu kontrolu nad svojom zemljom... pa za balkan cemo se lako dogovoriti. :D

Ne čačkaj Azijsku mečku u...!
:D

psydelija

Post by psydelija » 22/03/2011 22:24

komi wrote:ja htio odgovoriti ali se ne slažem ni sa čim ponuđenim

Sumnjiva diktatura koja pokušava biti svrgnuta od strane sumnjivih pobunjenika uz sumnjive poteze međunarodne zajednice dok smo bombardovani raznim kontradiktornim informacijama da ne znamo pravu istinu

dok u drugim zemljama ima više ubijenih nedužnih koje niko i ne spominje... da ne idemo u prošlost kada nisu htjeli mrdnuti za ruandu...

:thumbup: dosta mudro i racionalno razmisljas... aferim!

@madner, nemacka nije suzdrzana, vec, samo nije uzela ucesce u vazdusnim udarima jer vodi tajnu (americku) diplomatiju na terenu.
u slucaju pesadijskog ulaska u "dzamahiriju", nemci su 95% ucesnici toga.

neki
Been thanked: 2 times

Post by neki » 22/03/2011 22:26

Koji god rezim u Libiji da izroni poslije ovog svega nama je svejedno, mi smo se ionako poselamili sa milijardu € ugovorenih poslova tamo onda kad je nas debil u VS glasao za intervenciju. Pametna politika pravo..

madner

Post by madner » 22/03/2011 22:32

psydelija wrote:

:thumbup: dosta mudro i racionalno razmisljas... aferim!

@madner, nemacka nije suzdrzana, vec, samo nije uzela ucesce u vazdusnim udarima jer vodi tajnu (americku) diplomatiju na terenu.
u slucaju pesadijskog ulaska u "dzamahiriju", nemci su 95% ucesnici toga.

Njemacka ne ucestvuje u napadima i Njemacka je bila suzdrzana pri glasanju o napadima. Pesadija ne moze nista, jedino ako posalju pjesadiju Gadafi bi se trebao zabrinut :D

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 22/03/2011 22:36

madner wrote:
Splinter wrote:

Protiv ili suzdrzani je isto. Njemacka to sebi moze dozvoliti, mi ne. Nego ti sto su se suzdrzavali su bili razlog da su bombe padale ovdje tek od 95

e da sam se ja pitao ne bi ih ni tada bacao...

a situacija se ne moze ni u kojem slucaju porediti ali dobro lahko je neistomisljeniku pronaci slicnost
i kada je nema. a kao mi imamo nesto od ovoga, cega treba da se bojimo, jel tebe necega strah...

kamen spoticanja
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Post by kamen spoticanja » 22/03/2011 22:38

...Američki general je najavio da će smanjiti intenzitet bombardiranja Libije što potvrđuje da se SAD želi što prije izvući iz rata u Libiji. Washington ne želi biti uvućen u još jednu dugačku ratnu kampanju poput Iraka i Afganistana te se nadaju da će se Gadafijeva vlast urušiti iznutra.

'Moje mišljenje je da ćemo uskoro, ako se ne dogodi bešto neočekivano, vidjeti smanjivanje intenziteta napada na Libiju', rekao je general Carter Ham koji vodi američke operacije u Libiji....

znaci izjednaci odnos snaga na terenu i pusti da se gonjaju godinama...ja mislim da je ovo varijanta s najmanje mrtvih :roll:
ah i da...i s najsigurnijom isporukom jeftine nafte...

Hemel

Post by Hemel » 22/03/2011 22:40

ispravno... :thumbup:

sumnjive namjere i nista vise a vrijeme ce pokazati prave namjere svega toga, samo ko dozivi i prezivi sve ovo. :(

ladyada

Post by ladyada » 22/03/2011 22:41

kamen spoticanja wrote:...Američki general je najavio da će smanjiti intenzitet bombardiranja Libije što potvrđuje da se SAD želi što prije izvući iz rata u Libiji. Washington ne želi biti uvućen u još jednu dugačku ratnu kampanju poput Iraka i Afganistana te se nadaju da će se Gadafijeva vlast urušiti iznutra.

'Moje mišljenje je da ćemo uskoro, ako se ne dogodi bešto neočekivano, vidjeti smanjivanje intenziteta napada na Libiju', rekao je general Carter Ham koji vodi američke operacije u Libiji....

znaci izjednaci odnos snaga na terenu i pusti da se gonjaju godinama...ja mislim da je ovo varijanta s najmanje mrtvih :roll:
ah i da...i s najsigurnijom isporukom jeftine nafte...

ma i ona zavadi pa vladaj..........

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 22/03/2011 22:47

Hemel wrote:Dole ce biti svasta. Svi zanemaruju cinjenicu da je i Al qaida dole prisutna. Trenutno su saveznici onih koji ruse rezim a sta ce posle biti?

kako ne shvatas da Al Kaida ne postoji???

to ne postoji!

Al Kaida je medijskopropagandistički trik naručen od nekoga...

Hemel

Post by Hemel » 22/03/2011 23:00

anthraxQ wrote:
Hemel wrote:Dole ce biti svasta. Svi zanemaruju cinjenicu da je i Al qaida dole prisutna. Trenutno su saveznici onih koji ruse rezim a sta ce posle biti?

to ne postoji!

ovo me podsjeti na onaj vic:

znate li kako portugalci zovu novcanicu od € 500 ?
bin laden...svi su culi da postoji ali nikako doci do nje... :D

tako i ovo sa al kaidom...spiskove prave oni koji diriguju s'time (prosiruju i smanjuju te spiskove),
ali ja hocu da kazem da u svrgavanju gadafija (koji mora i treba da ode) ucestvuju grupe koje se zalazu za deset puta gore uredjenje nego sto ga sada libija ima. toliko o mirnim nonosiocima demokratije u libiju.

cyprus
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 22/03/2011 23:53

anthraxQ wrote:

to ne postoji!

Ti se uvjerio da ne postoji? :-D

A što se tiče teme, malo su mi više dosadile priče o ''velikim igračima'' koji sve konce vuku iz sjene... :oops: Jednostavno mislim da je ovo unutararapski problem (ne mislim samo na Libiju, nego i ostale države gdje su pokrenute ''revolucije''), ali nisam siguran koliko je strana intervencija pozitivna stvar...

BarbaDue

Post by BarbaDue » 23/03/2011 00:13

anthraxQ wrote:

to ne postoji!

zeznuo si se i to dobro, i te kako postoji ali Sport Billy je izvuce samo kad mu zatreba!

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 23/03/2011 01:19

cyprus wrote:
anthraxQ wrote:

to ne postoji!

Ti se uvjerio da ne postoji? :-D

A što se tiče teme, malo su mi više dosadile priče o ''velikim igračima'' koji sve konce vuku iz sjene... :oops: Jednostavno mislim da je ovo unutararapski problem (ne mislim samo na Libiju, nego i ostale države gdje su pokrenute ''revolucije''), ali nisam siguran koliko je strana intervencija pozitivna stvar...

daj mi jedan dokaz da postoji!

naravno, uz to da ne vrijeđa ljudsku pamet i inteligenciju.

svi znamo za egzibicije CIA-e po srednjoj americi u svrgavanju "rezima"...

realan 100

Post by realan 100 » 23/03/2011 01:42

Ono što je potrebno znati. Gasovodi idu od Bengazija cijevima preko Sredozemnog mora do Francuske i Italije. Rezerve gasa su treće u svijetu. To treba "klepiti"...Kolonijalizam na softwerski način (:

Post Reply