Vaš prvi posao ?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#26 Re: Vaš prvi posao ?

Post by pedeset »

Chmoljo wrote:
Black swan wrote:ja sam zvao jednu videoteku jer je bio oglas pita me gazda imaš li iskustva s radom u videotekama 8-) a ja imo kući više VHSa nego on :lol:
naravno da nisam imao i to je posao bio za sisate :D tako da ga nisam dobio
oš reć da sam ja sisat? :?

Samo se vi zezajte sa sisatošću, moja komšinica Alma glupa ko tromblon, nije imala nikakvu školu ali bila sisata i udala se za čovjeka punog ko brod. Gledam je neki dan vozi mercedesa kaže ode na bazen. Pola dana sam se čudio kako je položila, a drugo pola joj se divio. :) :izet: :)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Vaš prvi posao ?

Post by cyprus »

Radio ankete iz call centra :-D
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#28 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Tesla10 »

Bio sam privatnik kad to još nije bilo protuzakonito :mrgreen: . Ozbiljno vam govorim. Radio djeci projekte a oni mene obasipali parama.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18699
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#29 Re: Vaš prvi posao ?

Post by SmokingMan »

Bauštela... :D
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#30 Re: Vaš prvi posao ?

Post by AntiKrist »

Prve pare zaradio kod tetka koji je zidao kuce,vadio eksere iz salunge,onda presao na farbanje fuga po kuhinjama u novoizgradjenom naselju te 1989,pare trosio na trebe i jarane,pila se Vekija Romana i pusio mehki Marlboro sarajevski :-D ,imo 15 ,16 godina,prvi "pravi" posao pomocnik kuhara,rezo salate,ljustio krompir i luk :D
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#31 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Joe McCarthy »

Dijeljenje letaka i promocija kao prvi "sluzbeni posao", prije toga zloupotreba flatrate interneta paketa i dilanje piratskim igrama u srednjoj i osnovnoj, crtanje tehnički crteža sa strane.
Last edited by Joe McCarthy on 22/05/2015 12:25, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#32 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Truba »

Chmoljo wrote:
Black swan wrote:ja sam zvao jednu videoteku jer je bio oglas pita me gazda imaš li iskustva s radom u videotekama 8-) a ja imo kući više VHSa nego on :lol:
naravno da nisam imao i to je posao bio za sisate :D tako da ga nisam dobio
oš reć da sam ja sisat? :?
ne nego nisam ja mogao dobiti poso jer nisam žensko :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#33 Re: Vaš prvi posao ?

Post by mousstapha »

Cijepao drva. :izet:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#34 Re: Vaš prvi posao ?

Post by annoy »

Na početku studija, radila kratko u dućanu s dječjom robicom :oops:

Računalne usluge za siću koje sam obavljala za svoje informatički nepismene ukućane neću brojat :D
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#35 Re: Vaš prvi posao ?

Post by int21 »

mousstapha wrote:Cijepao drva. :izet:
Zar se to placalo? :)

Ja i 3 druga znali na ljeto iscijepati 100m3. Samo u pivama naplatu vrsili......ih piva i Una poslije.......
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#36 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Rijeka_snova »

cyprus wrote:Radio ankete iz call centra :-D
Isto

Al' koje je to bacanje vremena bilo, 3 mjeseca skoro pa nizasta, isto da sam volontirala :-) Jedna crtica vise u CV :D

I prije sam svasta raduckala, kad skontam, ali ovo je prvo konkretno i na malo duze staze, pa moze proci kao prvi pravi posao :D
Last edited by Rijeka_snova on 22/05/2015 13:30, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Truba »

ja sam ko mali kupovao na turnirima i kad odrasli igraju lopte kolu, pivu i ostalke stvari... davali mi love prema cijenama kod skupog granapa a ja išao u malo dalji i jeftiniji :D znam da sam zaradio skoro 350 kuna to ljeto :D samo na kovanicama :lol:
Naslovnica
Posts: 27915
Joined: 20/03/2013 15:38

#38 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Naslovnica »

nKrkan wrote:Šta su to naši forumaši radili prvi put u životu za prave pare :D
U petom razredu osnovne iskopao đedu kanal za polaganje, koliko se sjećam, cijevi za plin.
Nekih 20-tak metara.
Od para kupio šminka cipele, i ostalo još mi za sladoleda i košpica na ekskurziji u Dubrovniku.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#39 Re: Vaš prvi posao ?

Post by artime »

Srednja: radila za šankom :D Super dnevnica, mogla sam si ušparati za odjeću.
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#40 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Damir0406 »

Bio sam prvi razred srednje, u videoteci radio dnevnica mi bila marka (1KM ozbiljan sam) i da odaberem jedan film kući da ponesem. :zoka:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#41 Re: Vaš prvi posao ?

Post by zrakomlat »

pedeset wrote:
Chmoljo wrote:
Black swan wrote:ja sam zvao jednu videoteku jer je bio oglas pita me gazda imaš li iskustva s radom u videotekama 8-) a ja imo kući više VHSa nego on :lol:
naravno da nisam imao i to je posao bio za sisate :D tako da ga nisam dobio
oš reć da sam ja sisat? :?

Samo se vi zezajte sa sisatošću, moja komšinica Alma glupa ko tromblon, nije imala nikakvu školu ali bila sisata i udala se za čovjeka punog ko brod. Gledam je neki dan vozi mercedesa kaže ode na bazen. Pola dana sam se čudio kako je položila, a drugo pola joj se divio. :) :izet: :)
:lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#42 Re: Vaš prvi posao ?

Post by vjesticanametli »

93 izbjeglistvo...stego kokuzluk....mama nasla neku farmu gdje traze berace kukuruza.....ja rekla hocu i ja (ja sam mislila to se raspuste ljudi po meraji pa rade/beru hahahhaha i skontam sjedicu u kanti u kukuruzima :-) ) dosle tamo kad ciko kaze svako po 2 reda, a kraj se ne vidi od tih redova....neĐŽe na moru zavrsavao garant :D i ja i mama nikako da se saberemo.....ona i nekako al ja nikako hahahhh LM pomognu nam drugi i kazu kako se to radi.....posao je odraĐŽen i od te love sam kupila cipele sebi i ostatak dala mami za hranu..............ne ponovilo se :run: bilo je jos slicnih poslova "u polju" pa danas znam ako mi zapne za hljeba mogu i to raditi :) ili danas beru kukuruze u SAP-u :lol:
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#43 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Butmiran »

Na raspustu između trećeg i četvrtog srednjeg konobarisao. Možda i najljepše iskustvo dosad što se tiče posla. Prvi put "samostalan" bez džeparca a nekakvih para bilo more, im'o sam ja mislim milju mjesečno haman. :D Al' kako došle tako i otišle, nisam nikad u ta tri mjeseca uspio preći stoju što se tiče ušteđevine. Poslije toga mi je baš nekako jebeno bilo navići se opet na džeparac.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#44 Re: Vaš prvi posao ?

Post by mali_balon »

Chmoljo wrote:
Black swan wrote:ja sam zvao jednu videoteku jer je bio oglas pita me gazda imaš li iskustva s radom u videotekama 8-) a ja imo kući više VHSa nego on :lol:
naravno da nisam imao i to je posao bio za sisate :D tako da ga nisam dobio
oš reć da sam ja sisat? :?
Image




Cistac, cistio wce iznosio smece i tako te teske intelektualne poslove....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#45 Re: Vaš prvi posao ?

Post by O'zone »

Četvrti razred srednje, radio vitraže sa Ognjenom Levijem. Zaradio za ekskurziju :-D Jedan od poslova kojeg se danas rado sjećam i koji bih volio opet da radim.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7321
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#46 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Rockefeller »

Prvi posao mi je bio u videoteci. Bio sam prvi razred srednje škole i dnevnica jebiga, cenka mada sam nekad znao i sa trinaest kermi izać' :lol: Radio tri mjeseca i onda drugi pos'o :)
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#47 Re: Vaš prvi posao ?

Post by ZenaZbrkovima »

Imal ko da nije radio u videoteci? :-) :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Truba »

u prvom srednje sam preprodavao bonove za uzinu :D
u osnovnoj šio cipele iz VIKa čini mi se

ali sve je to na nivou džeparca nikad nisam bio poduzetan barem za zaraditi mjesecnu platu sebi
samo za drugog znam raditi :D
User avatar
Aurelia Bronski
Posts: 450
Joined: 19/12/2013 19:23
Location: zna Alfons gdje sam

#49 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Aurelia Bronski »

U 4. srednje radila u nekom butiku, sefica tj. vlasnica butika - demon.
Tako da, kad bi neko nesto ukrao, bilo kome od nas radnika pred ocima, samo smo zvizdukali. :skoljka: :-)
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#50 Re: Vaš prvi posao ?

Post by Optimist »

Nakon zavrsenog drugog srednje, na raspustu radio mjesec u jednoj buregdzinici na dostavi pite. 350 KM za mjesec, kako mi je to veliko bilo. :roll:
P.S. Cijelu platu dao za mobitel, mislim da je bio Sony Ericsson K700i.
Post Reply