Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#76 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

Gdje ćeš se od Latypha skloniti :-D ...kad zagrmi onim svojim bas-baritonom čuje se do njegove rodne Bukovice :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#77 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote: ima i za to mjesto



A to je?
kuca bozija - dzamija
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#78 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

Pera Trta wrote:Gdje ćeš se od Latypha skloniti :-D ...kad zagrmi onim svojim bas-baritonom čuje se do njegove rodne Bukovice :D
:thumbup: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#79 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote: ima i za to mjesto



A to je?
kuca bozija - dzamija
znao sam :lol:
pa nije Latif efendija ili imam...sta lupetas kakva džamija, posjeti malo njihov sajt
primjetices da ljudi nastupaju sirom BiH i Evrope i vrlo su priznati.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#80 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

eto nek bas znas, i pregledaj malo nastupe hora, pa ces se uvjeriti. naravno da mocevic nije imam. imamima je mjesto u dzamijama.
znas ti o cemu ja govorim samo se pravis blesav.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#81 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote: ma, je li to sve sala? ili cemo i ove godine uciti suru iz kur'ana zajedno sa dirigentom, onim bajraktarevicem....ma dajte molim vas.....ima i za to mjesto. nista protiv latifa, ali mi je neugodno slusati i gledati latifa vec pet godina uzastopno ili je solo ili u horu.....
Ansambl Dah ljubavi hvala bogu imati ce svoju publiku i dobro je dok je tako...a ovi kojima se taj sadrzaj ne sviđa neka se u tom trenutku zavuku u neku obliznju rupu.
ima i za to mjesto
A to je?
sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote: ima i za to mjesto



A to je?
kuca bozija - dzamija
sharwoodforest wrote:eto nek bas znas, i pregledaj malo nastupe hora, pa ces se uvjeriti. naravno da mocevic nije imam. imamima je mjesto u dzamijama.
znas ti o cemu ja govorim samo se pravis blesav.
suti i poklopi se :-D :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#82 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

znaci , ima zadovoljnih programom :bih:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#83 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

BarbaDue wrote:
dadulle wrote:Masimo Savic,definitivno.Koliko sam primjetio i koliko znam,on je jedan od onih koji se druzi sa rajom prije i poslije koncerta,za razliku od nekih koji dodju samo da bi odradili svirku i razgulili (naravno zaradili dobru lovu nabrzaka).
Festival je prijateljstva,i lijepo je vidjeti kad se jedan takav pjevac druzi i zeza sa "obicnom" rajom.
Massimo ucestvovao, bio jedan od najboljih koncerata na festivalu (uz Tonija Cetinskog)...ikad :)
Ih pa to su bile zlatne godine...nekad davno....pih... :D
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#84 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

sharwoodforest wrote:eto nek bas znas, i pregledaj malo nastupe hora, pa ces se uvjeriti. naravno da mocevic nije imam. imamima je mjesto u dzamijama.
znas ti o cemu ja govorim samo se pravis blesav.

Joj..hajmo se sad razdvajati i po profesijama :D ...Ne valja ti ovo sto si napisao|la..i ne vidim šta niej uredu sa njegovim nastupom,ili nastupom čitavog hora..on se ne stidi onoga što jeste i onoga o čemu govori njegova muzika...ali hajde ,nekima to nikad neće biti jasno... :zzzz:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#85 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

steta, nema sanele ove godine.....
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#86 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Mor3n4 »

BarbaDue wrote:
BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote: ma, je li to sve sala? ili cemo i ove godine uciti suru iz kur'ana zajedno sa dirigentom, onim bajraktarevicem....ma dajte molim vas.....ima i za to mjesto. nista protiv latifa, ali mi je neugodno slusati i gledati latifa vec pet godina uzastopno ili je solo ili u horu.....
Ansambl Dah ljubavi hvala bogu imati ce svoju publiku i dobro je dok je tako...a ovi kojima se taj sadrzaj ne sviđa neka se u tom trenutku zavuku u neku obliznju rupu.
ima i za to mjesto
A to je?
sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote: ima i za to mjesto



A to je?
kuca bozija - dzamija
sharwoodforest wrote:eto nek bas znas, i pregledaj malo nastupe hora, pa ces se uvjeriti. naravno da mocevic nije imam. imamima je mjesto u dzamijama.
znas ti o cemu ja govorim samo se pravis blesav.
suti i poklopi se :-D :D

MNOGO JAK ADMINISTRATOR, ONAJ KOJI POKLAPA TUĐE MIŠLJENJE. A ONO ČEGA SE JA SJEĆAM JESTE DA SAM SJEDILA SA PRIJATELJIMA IZ FRANCUSKE I DA SU ME PITALI O ČEMU SE RADI I TREBAJU LI I ONI PONAVLJATI "LA ILAHE ILALAH" NA KONCERTU HORA IBN AREBI. S PIVOM U RUCI. 8-) :bih:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63420
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#87 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#88 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
Jedva čekamo La Typha! Long live Ibn Jarebi! :D :D
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#89 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
:thumbup:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#90 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

cujem, mogao bi beslic halid biti iznenadjenje festivala.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#91 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,

nema kontradikcije, samo indicija da bi se mogla dogoditi repeticija. :mrgreen:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#92 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
i to su promijenili. u krugu od dvjesto metara od bine, uvode zabranu tocenja piva i uzivanja u drugim opijatima za vrijeme vjerskog programa tokom festivala.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#93 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
i to su promijenili. u krugu od dvjesto metara od bine, uvode zabranu tocenja piva i uzivanja u drugim opijatima za vrijeme vjerskog programa tokom festivala.
Pa neće valjda sve one kafiće pozatvarati tokom tih večeri? Kako drugačije da spriječe?
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#94 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
i to su promijenili. u krugu od dvjesto metara od bine, uvode zabranu tocenja piva i uzivanja u drugim opijatima za vrijeme vjerskog programa tokom festivala.
Kakav je to vjerski program,,,,?Ja znam za vecer duhovne muzike...a ovo mi jos nije poznato...
Ma ne mora se nikakva zabrana uvodite samo radi te jedne noci,nego bi inace trebala postojati neka zabrana po tom pitanju..ali hajde ti stani primitivizmu u kraj...to jedva doceka tih nekoliko dana da se izdivlja... :skoljka:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#95 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

idealnaM wrote:
sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:Mor3n4,
prvo, nema potrebe da pises velikim slovima svi dobro vidimo, oni koji ne vide sigurno nose naocare...
drugo, nisam poklopio nicije misljenje nego sam samo ukazao na njenu kontradikciju,
i trece, valjda si ti pogrijesila sto zi zajedno sa prijateljima uz pivu prisustvovala koncertu hora Ibn Arebia,
jer ni vi vjerovatno niste uzivali a na taj nacin ste i drugima kvarili ugođaj.
i to su promijenili. u krugu od dvjesto metara od bine, uvode zabranu tocenja piva i uzivanja u drugim opijatima za vrijeme vjerskog programa tokom festivala.
Kakav je to vjerski program,,,,?Ja znam za vecer duhovne muzike...a ovo mi jos nije poznato...
Ma ne mora se nikakva zabrana uvodite samo radi te jedne noci,nego bi inace trebala postojati neka zabrana po tom pitanju..ali hajde ti stani primitivizmu u kraj...to jedva doceka tih nekoliko dana da se izdivlja... :skoljka:
IdealnoLoša, šta bi ti zabranila? Konzumacija alkohola na javnim površinama već je zabranjena. To što se zabrana ne sprovodi, je druga stvar.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#96 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by idealnaM »

Zabranjena? :D ..ma divotica...e sad...kakav je to propis koji se ne poštuje?Kakva je to zabrana koja se ne sprovodi...ma samo bi bilo lose da se dese neki incidenti kao proteklih godina...mislim da se mora malo poradit i na tome...
Post Reply